فیلیپین

مرگ یکی از بحث هایی است که هر انسانی در طول حیاتش بارها به آن می اندیشد. هر کسی به نوعی خاص این دنیا را بدرود گفته و به جهانی دیگر می شتابد اما آن چه بدون شک اتفاق خواهد افتاد مرگ انسان ها و تولد نوزادان است.

هر کسی بنابر ملیت، مکان جغرافیایی و اعتقاداتی که دارد به شکلی منحصر به فرد با مرگ مواجه می شود. برخی عقیده دارند که باید جسدشان در زمین دفن شود تا آرام آرام جزئی از این کره ی خاکی شوند و روحشان آرام گیرد، بعضی فکر می کنند باید جسد مردگان سوزانده شود تا روح به سرعت بدن بی جانش را ترک کند. هزاران عقیده و دیدگاه در این مورد وجود دارند، اما گاهی با نظریه هایی درباره ی مرگ و دنیای دیگر برخورد می کنیم که واقعا حیرت انگیز هستند.

اغلب در ورای ذهن هایمان توقع داریم که بدن مرده ها یا در زمین خاک شود و یا آن را بسوزانند اما این فکر تنها ناشی از تصورات ماست، در جای جای دنیا قبیله های مختلفی زندگی می کنند که مردگانشان را به روش های دیگری از بین می برند.

اینبار کارناوال هم می خواهد به جایی برود که با نام تابوت های آویزان شهرت یافته است، مکانی که جسد مرده ها را در تابوت هایشان گذاشته و روی صخره ها آویزان می کنند. برای دیدن چنین صحنه ی جالب و تفکر بر انگیزیی به فیلیپین خواهیم رفت، کشوری در جنوب شرقی آسیا که مملو از رازهای نهفته و سر به مهر است.

با ما همراه باشید تا تابوت های آویزان فیلیپین را از نزدیک ببینیم.

طبیعت بی کران اطراف ما آن قدر مکان زیبا و بکر دارد که اگر تا آخر عمر هم هر روز جایی را برای بازدید انتخاب کنیم باز هم جایی برای گردش و تفریح باقی می ماند. تا امروز با کارناوال به هزاران مکان حیرت انگیز در گوشه گوشه ی دنیا سفر نموده ایم؛ با هم در جنگل های انبوه و مرطوب قدم زدیم، لذت تماشای غروبب خورشید را در سواحل طلائی تجربه کردیم، زیر شرشر آب های آبشارها ایساده ایم و سرمای آن را به جان خریده ایم و حتی به کویر رفته ایم و لذت بودن زیر افتابب سوزان را لمس کردیم. هر روز هزاران خاطره ی منحصر به فرد را در ذهن هایمان حک کردیم، خاطراتی که از شیرین ترین تجربیات زندگی ما هستند.

همچنان قصد داریم به سفرهایمان در دل طبیعت ادامه دهیم و با مکان های جدیدتر آشنا شویم، اما این بار مقصدی را برگزیدیم که لقب عجایب ۷ گانه ی طبیعت دنیا را به دوش می کشد؛ جایی که میلیون ها نفر را با زیبایی و ویژگش هایش مات و مبهوت کرده. مقصد ما رودخانه ای است زیرزمینی و خاص، رودی که از میانن صخره ها عبور می کند و زلال ترین آب های دنیا را برای تماشاگرانش به ارمغان می آورد.

می خواهیم به رودخانه ی پی پی در فیلیپین برویم و هنر دست کوه و آب های بی انتها را در کنار هم تماشا کنیم. رودی که می توان در آن قایق راند و ساعاتی را با نعمات طبیعی خداوند خلوت کرد.

اگر علاقمند به آشنایی با دیگر عجایب طبیعت در جهان هستید، روی لینک زیر کلیک کنید:

عجایب هفتگانه طبیعت دنیا

با کارناوال در سفرش به فیلیپین همراه شوید.

رودخانه زیرزمینی پورتو پرنسس فیلیپین

خوشبختانه در کشورمان ایران و قاره ی آسیا آن قدر جاذبه ی منحصر به فرد برای دیدن و لذت بردن وجود دارد که با یک برنامه ریزی دقیق می توانیم بسیاری از آن ها را ببینیم و تجربه هایی به دست آوریم که تا آخر عمر همراهمان باشند.

امروز برنامه ی سفر جالبی را چیده ایم؛ مقصدمان فیلیپین است. کشوری در آسیای شرقی که گنجینه های گردشگری زیادی را در خود جا داده. اما در این سرزمین زیبا کجا برویم؟ و چه دیدنی هایی می تواند برایمان جذاب باشد؟

در فیلیپین آثاری وجود دارد که برای مسلمانان جذاب هستند و گردشگران ایرانی را بیشتر به خود جذب می کنند، مثل بناها و اماکنی که رد و اثری از فرهنگ و عقاید ما در آن ها دیده می شود. همیشه می دانستیم که تمدن ایرانی و اسلامی از کهن ترین و قدرتمندترین تمدن های دنیا است اما حقیقاتا نمودهای آن را به چشم ندیده ایم و یا آن قدر که شایسته است با اثرات تمدن و تاریخ پر غرورمان در دنیا آشنایی نداریم. کارناوال در تلاش است جاذبه های زیبای اسلامی که با بخش بزرگی از زندگی ما عجین شده اند را در گوشه گوشه ی دنیا از نزدیک ببیند و شما را با بُعدی جدیدی از جاذبه های کشورهای گوناگون آشنا کند.

تا به حال به جاهای زیادی رفته ایم که رنگ و بوی اسلامی داشته اند که با کلیک روی لینک های زیر می توانید با تعدادی از آن ها آشنا شوید:

مساجد استانبول | بناهای باشکوه امپراتوری عثمانی

مساجد دبی | گردش در عبادتگاه های بی همتا

مسجد پوترا مالزی | عبادتی به رنگ صورتی

در میان طبیعت سرسبز  و حیرت انگیز فیلیپین مسجدی به اسم دیماکو ساخته اند که تماما به رنگ صورتی است. اینجا همه چیز دخترانه و دلفریب طراحی شده. با یک نگاه به این مسجد به یاد افسانه های کودکی خواهید افتاد. این جا اسلام را در جلوه ی دیگری خواهید دید.

با کارناوال همراه شوید تا به مسجد رویایی ایماکو برویم.

مارتین جانسن، عکاس حرفه ای ۳۸ ساله ای است که در شهر ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی به دنیا آمده. او تا همین چند وقت پیش به عنوان طراح و عکاس در شهر یوترکت هلند مشغول به کار بود تا آن که تصمیم گرفت از آن کار بیرون بیاید. مارتین تمام وسایل ارزشمند خود را فروخت و با پولش دست به سفری منحصر به فرد زد! او با خود قرار گذاشت تا به تمام ۷ قاره سفر کند و زیبایی های جهان را در قاب دوربین خوش به ثبت برساند. سفری که در آن بتواند عکس هایی از مناظر نفس گیر، کهکشان راه شیری، رعد و برق های غرّان و تمام جلوه های حیرت انگیز طبیعت بگیرد.

همین امسال بود که بزرگ ترین سفرم به دور دنیا رو رقم زدم و میشه گفت آغازی بود بر بهترین سفر عکاسانه من!

سفرم رو از مجمع الجزایر فوق العاده باتنز در فیلیپین شروع کردم. واقعیتش اون قدر همه چی فوق العاده بود که گمون می کردم جایی قشنگ تر از اون جا گیرم نمیاد. چند هفته بعد اون بود که تصمیم گرفتم به جزیره سیارگائو برم و دو هفته ای رو در اون بگذرونم.

پسر! نمی تونم بگم عجب بهشتی رو پیدا کردم. راستش هشت ماه گذشته و من هنوزم اینجام.

جزیره سیارگائو فیلیپین یکی از نگین های کشف نشده و بکر کشور فیلیپین است که به سبب موج های بلند و آبی رنگش، سالانه پذیرای موج سواران بسیاری می شود. با آن که زیبایی جزیره سیارگائو به موج های متلاطمش محدود نمی شود، با این حال هنوز هم بسیاری از مردم از این جزیره بی نظیر چیزی نمی دانند.

می تونم تا آخر عمرم از زیبایی های اینجا بنویسم، اما بذارید قبل از هر چیز تصاویر مورد علاقه خودم رو از این بهشت خاکی، جزیره سیارگائو به شما نشون بدم.

در ادامه همراه کارناوال باشید و به تماشای روایت عکس های مارتین از طبیعت اعجاب انگیز سیارگائو بنشینید.

This is search results
در حال بارگذاری ...