پرو

زمانی که قصد سفر با هدف خوش گذرانی وتفریح را داریم، اولین سوالی که به ذهن خطور می کند این است که کجا برویم که بتوانیم بالاترین استفاده را از زمان ببریم و مقصد بتواند پاسخ گوی همه ی نیازهایمان باشد؟

این که به چه چیزهایی علاقه داریم و ترجیچ میدهیم چگونه کشوری را ببینیم در افراد مختلف فرق دارد، اما مکان هایی در دنیا هستند که کمتر کسی هست که آن ها را دوست نداشته باشد. برای مثال گردشگرانی که آمریکای جنوبی و یا پرو را برای گشت و گذار و مسافرت انتخاب می کنند بدون شک سفر به شهر کهن ماچوپیچو اوج هیجانشان خواهد بود چرا که این شهر از عجایب هفتگانه ی جهان است.

حتما این مکان نکات منحصر به فردی دارد که در بررسی های جدید انجام شده در سال ۲۰۰۷ میلادی به عنوان برترین اماکن دنیا و عجایب جهان شناخته شده است. این شهرستان باستانی تا اوایل قرن بیستم کاملا به فراموشی سپرده شده بود اما در حال حاضر روزهایی می شود که ۲۵۰۰ نفر در هر ۲۴ ساعت از آن بازدید می کنند؛ پس امکان ندارد جای بدی باشد و این همه بازدیدکننده انتخاب اشتباهی کرده باشند.

اما برای کشف این که چرا ماچوپیچو قرن ها از نظرها پنهان بود و اصلا در این شهر قدیمی چه می گذرد و چه سرنوشتی داشته است باید حتما آن را از نزدیک ببینیم، با کارناوال همراه باشید تا بیشتر با شهر اسرار آمیز ماچوپیچو آشنا شویم.

ماچوپیچو

سفری متفات خواهیم داشت به پرو؛ کشوری در آمریکای جنوبی.

پرو را با پشتوانه ی غنی تاریخی و فرهنگی که دارد می شناسند، نماد آن را شهر تاریخی ماچوپیچو می دانند از آن با عنوان مهد امپراتوری اینکا یاد می کنند.

امروز سفری تصویری خواهیم داشت به این کشور. همسفر می شویم با گِرگ و همسرش تا از پرو دیدن کنیم.

جالب است؛ وقتی گِرگ و همسرش در مورد سفر به پرو و خاطراتشان صحبت می کنند، تناقض های زیادی دیده و شنیده می شود. آن ها قبل از اینکه این سفر را آغاز کنند در حال تحقیق در مورد مقصدشان بودند؛ مقصدی که به آنها خیلی بد معرفی شد.

گِرگ می گوید به ما می گفتند پرو کشوری نا امن است، خورشید با آن غریبه است و هیچ پیشکشی از تاریخ برایتان ندارد…

اما با همه ی این توصیفات ما کوله بارمان را به مقصد پرو بستیم و سفری متفاوت را آغاز کردیم.

بدون شک ماجراجویی در پرو یکی از زیباترین سفرهایمان بود، لحظات شیرین و پرخاطره ای برایمان رقم خورد که همیشه در ذهنمان خواهد ماند.

تصاویری که در ادامه می بیند حاصل سفر این زوج به پرو است؛ تصاویری که منتشر کردند تا چهره ی واقعی پرو را به دیگران نشان دهند.

همراه کارناوال باشید تا با این زوج همسفر شویم و از خاطراتش سفرشان بیشتر بدانیم.

دیدنی های پرو

در نزدیکی پایتخت پرو صحرای بزرگیست که در دل آن خطوط بزرگ، متقاطع و نگاره‌های باستانی وسیعی دیده می‌شود. خطوطی مرموز که شباهتی عجیب به فرودگاهی مدرن دارد.

خطوط باستانی و اسرار آمیز نازکا، معمایی ۱۵۰۰ ساله است که تا به حال کسی نتوانسته به قطع از راز آن پرده برداری کند. خطوطی که تنها از دیدی هوایی و از فاصله زیاد از سطح زمین قادر به دیدنشان هستید.

نازکا رازیست دیرین که بسیاری آن را کار آدم فضایی‌ها می‌دانند و آن را واضح ترین مدرک وجود بیگانگان فضایی می‌شمرند.

همراه با هواپیمای کارناوال بر فراز راز باستانی نازکا سفر کنید و از خطوط نازکا بیشتر بدانید.

مقصد کارناوال این بار هتلی در پرو است، اما این هتل متفاوت با هتل های قبلی است.

شاید شما انتظار معرفی هتلی لوکس با امکانات کامل را داشته باشید.

این هتل هم امکانات خیلی لوکسی ندارد با این حال بین گردشگران محبوب است و اگر در ادامه همراه باشید خواهید دید این هتل امکانی را برای اقامت کنندگانش فراهم می کند که شاید هیچ هتل لوکس دیگری چنین خدماتی را نتواند به شما ارائه دهد.

این هتل جایی نیست جز هتل کپسولی در پرو ، که در ارتفاع ۴۰۰ پایی ساخته شده است و تکیه گاه آن سنگ های کوهستان دره “اسکرید” SCARED می باشد.

در میان بیابان های گرم و سوزان واحه ها بهشت محسوب می شوند و برای مسافران و گمشدگان هدیه ای الهی هستند . تصور کنید چندین روز است در بیابان سرگردان شدید ، منبع آب به پایان رسیده و هیچ سایه ای را نمی توانید پیدا کنید تا کمی زیر آن خنک شوید و ناگهان به توده ای از درختان سبز رنگ برخورد می کنید که در میان آن ها دریاچه ای کوچک شکل گرفته است ، شما به یک واحه رسیده اید . به نقاط سرسبز که حول یک چشمه و یا چاه شکل می گیرد واحه گفته می شود و از نظر اندازه متفاوت هستند . طبیعت این منطقه دیدنی است .

گاهی در این واحه ها افرادی سکونت می کنند و گاه خالی از سکنه هستند .

سفری خواهیم داشت به یکی از این واحه ها در کشور پرو و خواهیم دید که چگونه این واحه که هواکاتشینا نام دارد چگونه لذت سفر به بیابان و اقامت در آن را برای ما به ارمغان می آورد .

همراه کارناوال باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...