در روزهای گذشته، به معرفی پلوهای شیرازی پرداخت غذاهای سنتی شیراز | قسمت اول ). اما شیرازست و غذاهای خوشمزه و لذیذ متنوع…

امروز نیز سفری به شیراز خواهیم داشت و با دیگر غذاهای سنتی این شهر پرآوازه آشنا می شویم.

چشیدن طعم غذاهای سنتی در کنار بازدید از آثار تاریخی و طبیعی دیدنی، لذتی بی وصف است که باید آن را درکنار همسفران خود تجربه کرد.

در خیابان ها و کوچه های شیراز دکان های پخت آش های سنتی  وجود دارد که اغلب صبح ها بسیار شلوغ هستند.

بد نیست در این سفر ما هم سری به آش فروشی های شهر بزنیم و صبحمان را با خوردن صبحانه ای متفاوت آغاز کنیم.

کارناوال قصد دارد در این سفر شما را با با کوفته ها و آش ها ی  شیرازی آشنا کند.

در سفر خوشمزه به شیراز همراه کارناوال شوید…

%d8%a2%d8%b4-%d8%b4%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%b2%db%8c0

سفر اوقاتی لذت بخش و پرخاطره است که لحظه لحظه اش را می توان شیرین تر و یادماندنی تر کرد اگر با مقصد و فرهنگ و آداب و رسوم آن آشنا بود.

غذاها بخشی از فرهنگ مردم یک منطقه محسوب می شود و تجربه چشیدن طعم آن ها به سفر رنگ و بویی دیگر می بخشند.

شیراز از شهرهای پرآوازه ایران و حتی جهان است که هر روزه گردشگران بیشماری را به سوی خود جذب می کند. سفر به شیراز سراسر زیبایی و خاطره است که هر مسافر برای بازدید از آن چند روزی را در این دیار نامی سکنی می گزیند و در طول اقامت خود  برای تجربه زندگی اهالی شیراز، علاوه بر بازدید از مکان های دیدنی، سری به رستوران های شیرازی زده و طعم لذیذ غذاهای سنتی شیراز را چشیده و سفرش را شیرین تر و جذاب تر می کند.

کارناوال امروز به شیراز می رود و برای همراهان خود از پلوهای مخصوص این شهر خواهد گفت. و در آینده به آش ها و کوفته های سنتی شیراز خواهد پرداخت.

با کارناوال همراه شوید…

کلم پلو شیرازی

در سفر به ایران طیف وسیعی از لذت های خوشمزه به استقبال شما می‌آید و در میان نام های آشنایی چون کباب، غذاهای و خوشمزه های بسیاری از سرتاسر ایران پهناور مانند: خاویار، ترشی، ماهی دودی شمال، سمبوسه، فلافل، میگو، آش ها و بستنی زعفرانی و گلاب دار به شما چشمک می‌زنند.

کافیست تا نگاهی به نقشه و جغرافیای وسیع کشور ایران بیاندازید، در خواهید یافت که منشأ این تنوع بی نظیر از کجاست! زمانی امپراتوری هخامنشی و پارسی تمام منطقه کشور فعلی ایران و کشورهای همسایه اش را در بر می گرفت و در زمان های بعدی و جنگ های مختلف، زمین های زیادی دست به دست شدند. از طرفی راه بزرگ و مهم ابریشم از درون کشور ایران می گذشت، در نتیجه بسیاری ار ایران می‌گذشتند.  یکی از تأثیرات این موارد تأثیر دیگر فرهنگ ها بر فرهنگ مردمان و فرهنگ غذایی کشور است و قطعا یکی دیگر از دلایل تنوع خوشمزه های ایرانی است.

این ها سخنان لوئیزا شافیا سرآشپز آمریکایی و صاحب رستورانی ایرانی در منهتن نیویورک است. او به تازگی کتابی با عنوان آشپزخانه جدید پارسی «The New Persian Kitchen» به چاپ رسانده که طیفی از غذاهای ایرانی را با دستور غذایی و طرز طبخ شان توضیح داده است.

در ادامه خواهیم دید که معروف ترین غذاهای ایرانی از نظر این سرآشپز آمریکایی کدام یک هستند و این با بار طرز تهیه ی این غذاها از زبان او آشنا شویم.

همراه با کارناوال به سفری خوشمزه در ایران بیایید.

غذاهای ایرانی

دل از محل زندگیمان می کنیم و به سفر می رویم . بعد از گذر از جاد ها و گاه گذراندن ساعت های طولانی به مقصدی می رسیم و کوله بارمان را بر زمین می گذاریم . حالا نوبت گشت و گذار است . جاذبه هایی که ساعت ها وقت گذاشته و آنها را جستجو کرده ایم تا مبادا چیزی از قلم بیفتد . یکی یکی برایشان برنامه ریزی می کنیم و سعی می کنیم ثانیه ای را هم تلف نکنیم . فکر می کنیم همه چیز کامل و مهیا و آماده است برای ساختن یک سفر خوب و خاطره های به یادماندنی …

چشیدن غذاهای محلی تجربه ی هیجان انگیزی است که شما را در فرهنگ مقصد شریک و سهیم می کند . شک نکنید که یکی از تجربه های شیرینتان خوردن غذاهای سنتی هر شهری و روستا در همان فضای سنتی است . امروز می خواهیم شما را به سفر در میان غذاهای خوشمزه ی استانی دعوت کنیم که در میان کویر زیبایی های کم نظیری را به نمایش گذاشته است .

کارناوال شما را  به گشت و گذاری خوشمزه در خیابان های استان یزد دعوت می کند …

ashyazdii11

در مطلب گذشته، سفری داشتیم به کرمانشاه و  تعدادی از غذاهای سنتی لذیذ این شهر را معرفی کردیم. ( غذاهای سنتی کرمانشاه | قسمت اول )

امروز با غذاهای دیگر این منطقه  آشنا خواهیم شد. غذاهای محلی کرمانشاه که چشیدن طعم آن ها در این شهر زیبا و خوش آب و هوا  بسیار دلچسب است و سفر را دلنشین تر و ماندنی تر می کند. البته آنقدر لذیذ و دوست داشتنی هستند که وسوسه شوید در شهر و دیار خودتان نیز آن ها را به یاد سفر به کرمانشاه طبخ کنید و خانواده و دوستان را در لذتی فوق العاده شریک کنید.

کارناوال امروز از خورش خلال و سیب پلو و آش دوینه و آش عباسعلی و… برایتان خواهد گفت.

در این سفر فوق العاده خوشمزه همراه شوید با کارناوال

خلال0

به هر شهر و روستایی که میروی، در گشت و گذار روزانه، چشیدن طعم غذاهای سنتی شان لذتی فوق العاده دارد؛ چراکه غذاهایشن نیز مانند آداب و رسوم های دیگرشان آمیخته با اقلیم و فرهنگ آن منطقه است.

در سفرهای ایرانگردی، یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر، خوردن غذاهای سنتی است. اگر اهل سفر باشید و عاشق فرهنگ بومی هموطنان در دیگر شهرها باشید، حتما تجربیات جالبی راجع به غذاهای سنتی دارید.

کارناوال در سفر خود به کرمانشاه، از غذاهای خوشمزی که گذشتن از آن ها راحت نیست و باید برای یکبار هم که شده، طعم آنها را بچشید، می گوید.

از غذاهای لذیذی چون دنده کباب، هلوکباب، دست‌پیچ کرمانشاه و…

دنده کباب کرمانشاه0

چشیدن طعم غذاهای شهرها و روستاهای مختلف در همان شهر بسیار لذت بخش است و سفر را بسیار متفاوت می کند. با خوردن غذاهای اصیل هر شهر می توان با نوع سلیقه  غذایی و آداب و رسوم تغذیه ای مردمان آن دیار آشنا شد.

کارناوال در سفر به شهرهای مختلف ، برای صرف وعده های غذایی خود به رستوران های محلی هر شهر می رود و غذاهای سنتی و لذیذ را تجربه می کند.

اینبار کارناوال به قزوین رفته و از انواع غذاهای سنتی این شهر برای ما می گوید.

قیمه0

چندی پیش تعدادی از غذاهای لذیذ و هوس برانگیز محلی گیلان را برای همراهان کارناوالی معرفی کردیم. امروز نیز قصد معرفی تعدادی دیگر ازین غذاها را داریم. پس با کارناوال همراه شویم…

برای خواندن مطالب پیشین اینجا کلیک کنید.

قبل از ورود به دنیای غذاهای گیلانی، لازم میدانیم بابت بی کیفیتی برخی از عکس ها از همراهان کارناوال پوزش بطلبیم و درخواست کنم که اگر تصویری خوب و با کیفبت از این غذاها دارید، لطفا برای ما ارسال بفرمایید.

سفره گیلانی

امروز هرجا که هستید و هر کاری دارید ، کنار بگذارید و آماده سفر شوید.

سفری خوشمزه و جالب که باید همراه هم باشیم تا لذت این سفر چندین برابر شود. کسانی که حتی یکبار به خطه سرسبز و زیبای ##گیلان## سفر کرده اند، به یک رستوران محلی رفته و طعم بی نظیر یکی از غذاهای گیلانی را چشیده اند.

این تجربه، یکی از تجربیاتیست که هیچ وقت از ذهن پاک نمیشود و هر از چندگاهی هوس چشیدن طعم  غذاهای لذیذ گیلان ، راهی این استان می شوید.

کارناوال مسافر گیلان است ، تا برای شما از غذاهای خوشمزه محلی این استان بگوید. پس باهم سفری خوشمزه و فوق العاده را آغاز می کنیم.

غذا گیلان0

نشریه تلگراف در گزارشی ، ایران را مهد پیچیده ترین غذاهای دنیا معرفی کرده و ۱۰ دلیل خوراکی برای مخاطبانش آورده که به واسطه آن باید به کشورمان سفر کنند.

نگارنده این گزارش « یاسمین خان » بوده که نویسنده کتاب « آشپزی افسانه های زعفرانی » نیز هست و این گزارش را بعد از سفری که اخیرا به ایران داشته ، نوشته است. او می گوید:

 «با بهتر شدن روابط ایران و جهان ، فرصت خوبی برای سفر به این کشور فراهم شده است؛ کشوری که ۱۹ جاذبه گردشگری اش به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده و طبیعتش سرشار از مناظر الهام بخش است و زیباترین معماری های اسلامی جهان را دارد.»

به گفته او ، در ایران گردشگران می توانند مانند یک پادشاه از غذا های متنوع ایرانی لذت ببرند؛ غذاهایی مانند :

کباب های آبدار و زعفرانی ، خورشت های آبدار با تکه های گوشت و شیرینی های پر شده با کرم های خوش طعم.

یاسمین خان در طول سفری طولانی که به ایران داشته کتابش را نوشته است و در این سفر دفترچه یادداشت آشپزی اش و عصاره آب انار تنها وسایلی بودند که همیشه همراهش بودند. اما او ۱۰ پیشنهاد ویژه برای امتحان خوشمزه ترین غذاهای ایرانی داشته که در ادامه آنها را از نظر خواهیم گذراند.

همراه کارناوال بیایید ، امروز همراه با یاسمین خان سفری خوشمزه به جای جای ایران خواهیم داشت …

میرزاقاسمی0

کارناوال به تبریز رفته است و در بازار و شهر ، سراغ خوشمزه ترین میان وعده ها را گرفته است تا لیستی هیجان انگیز از خوراکی های اشتها آور برایت درست کند.

منطقه آذربایجان همیشه به غذا ها ی لذیذ و شیرینی های تازه ای شُهره بوده است که اگر بهترین نوع از آن ها را بخواهی ، باید به تبریز آمده و امتحانشان کنی.

اینجا ساده ترین میان وعده ها طوری طبخ و سرو می شوند که خاطره سوختن زبان و دهانت از اولین گاز و طعم تند و یا شیرین آن ها تا شهر خودت در خاطرت می ماند.

بنابراین در ماجراجویی خوشمزه در خیابان های تبریز با ما همراه باشید .

تبریز0
This is search results
در حال بارگذاری ...