تخت جمشید میزبان ماراتن امنیت ایران

تخت جمشید میزبان ماراتن امنیت ایران

اخبار گردشگری

دوندگان ۳۰ کشور دنیا به همت یک شرکت گردشگری داخلی با مشارکت یک شرکت گردشگری هلندی گرد هم جمع شدند تا مسابقه ماراتن امنیت در #ایران را انعکاسی جهانی ببخشند .

در این ماراتن ۲۰۰ دونده از کشورهای مختلف دنیا مثل : آلمان، اتریش، استرالیا، چین، دانمارک، مصر، فرانسه، مجارستان، یونان، ایران، ژاپن، ایتالیا، ایرلند، لبنان، لوکزامبورگ، هلند، ایسلند، پاکستان، لهستان، آفریقای جنوبی، سوئد، ترکیه، انگلیس و امارات شرکت کرده اند که قرار است فاصله ی بین دروازه #شیراز تا پرسپولیس را امروز شنبه (۱۳۹۵/۰۱/۲۱) طی کنند.

این مسابقه قرار است به صورت تفریحی و استقامتی برگزار شود ماراتنی که به منظور یادآوری نبرد ماراتن #داریوش در زمان تسخیر یونان بوده است .

هدف از برگزاری مسابقه وحدت و صلح مردمان مختلف جهان است که حدود ۱۰۰ تن از آن ها از قاره های مختلف دنیا مثل #آسیا ، #اروپا و #آفریقا هستند که قرار است که با فرهنگ ، تاریخ ، غذای ایرانی و … آشنا شوند.

با توجه به برنامه ریزی ۶ ماه در خارج از کشور پیش بینی می شد حدود ۴۰۰ نفر شرکت کننده در این برنامه حضور داشته باشند که با توجه به صادر نشدن روادید ، محدودیت بانوان ، و آن هایی که تمایل داشتند با همسرانشان حضور پیدا کنند این تعداد به ۲۰۰ نفر رسیده است .

این مسابقه طبق استاندارد های جهانی برگزار می شود که مسیر مسابقه با حفظ حریم نسبت به بناهای #تاریخی ، مسیری تاریخی محسوب می شود . مسافت ایم مسابقه در حدود ۴۲ کیلومتر و ۱۹۰ متر می باشد که در جاده و شهر برگزار می شود .

مراسم اهدای جوایز هم نزدیک #کاخ کوروش برگزار می شود .

البته شرکت ایرانی عقیده دارد ادامه این مسابقات در سال های آینده به پیگیری فدراسیون دو ومیدانی کشور بر می گردد ، و این شرکت قول مساعد برای همکاری با فدراسیون را  در این زمینه داده است .

تخت جمشید میزبان ماراتن امنیت ایران

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

تخت جمشید میزبان ماراتن امنیت ایران
4.02 10

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...