پاریس

برج ایفل، سازه ای آهنین که امروز به نمادی برای کشور فرانسه و شهر پاریس تبدیل شده؛ سازه ای که روزهای زیادی را در طول تاریخ به چشم دیده و همه روزه از مسافران و گردشگران بسیاری میزبانی می کند.

این سازه ی آهنین ارتفاعی در حدود ۳۰۰ متر و عرضی در حدود ۱۲۸ متر دارد و به همین سبب آن را به عنوان بلندترین سازه ی پاریس و چهارمین سازه ی بلند فرانسه می شناسند

اما در مورد تاریخچه ی این برج غول پیکر چه می دانید؟ تاریخچه ای که با فراز و نشیب های بسیاری همراه بود.

در ۲۸ ژانویه سال ۱۸۸۷ میلادی، ساخت برجی که الکساندر گوستاو ایفل (Gustave Eiffel) طرح آن را داده بود، از قسمت های پایینی آغاز شد. بعد از دست و پنجه نرم کردن با تمام مشکلاتی که بر سر ساخت این برج وجود داشت، در نهایت، بعد از ۲ سال و ۲ ماه و ۵ روز، در تاریخ ۳۱ مارس ۱۸۸۹ ساخت برج به پایان رسید و در طی نمایشگاهی در همان تاریخ که به مناسبت صدمین سالگرد انقلاب فرانسه بود، درهایش به روی عموم بازگشایی شد.

جالب است بدانید، هنرمندان و افراد سرشناس  مانند آدولف بوگر، دو موپاسان و … که از هنرمندان برجسته ی فرانسه بودند، از ساخت ایفل انتقاد کردند و آن را یک سازه ی آهنین زمخت که چهره ی شهر را زشت کرده، توصیف کردند.

با تمام این تعاریف، ایفل ساخته شد و امروز از پربازدیدترین اماکن گردشگری دنیاست. اگر می خواهید با این برج بیشتر آشنا شوید، مطلب زیر را به هیچ وجه از دست ندهید:

برج ایفل پاریس | نماد آهنین فرانسه

در ادامه می خواهیم به تماشای تصویری جالب از مراحل ساخت برج ایفل بنشینیم؛ تصاویری تاریخی که از اولین روزهای ساخت تا پایان ساخت را به نمایش می گذراند. همراه کارناوال به دل تاریخ بیایید و مراحل ساخت این برج را از نزدیک ببینید.

برج ایفل

هر مکان گردشگری علاقمندان خاص خودش را دارد، برخی علاقه دارند زمانشان را در طبیعت سپری کنند و بعضی دیگر ترجیح می دهند در میان آثار تاریخی گذشتگان قدم گذارند و به گذر زمان بیندیشند. به تعداد آدم ها نظر و عقیده وجود دارد و کارناوال قصد دارد برای سلایق مختلف مقاصد زیبا را معرفی نماید.

امروز می خواهیم به جایی برویم که از رمانتیک ترین مکان های دنیاست، جایی که مورد علاقه ی عشاق و دل داده هاست، به پل عشاق در پاریس می رویم شهری که به زیبایی شهره است و در جای جایش می توان عشق و دوستی را لمس کرد.

پل عشاق پلی بسیار زیبا در قلب پاریس است که شیفتگان و عاشق ها روی آن می روند غرق در عشق معشوقشان می شوند. گاهی اشک در چشمانشان حلقه می زند و گاهی بغض گلویشان را می فشارد، آن ها به یاد عشقشان قفلی به پل عشق می زند و آرزو می کنند همیشه در کنار او بمانند و هزاران آرزوی زیبای دیگر…

ترجیح می دهیم خودمان روی این پل زیبا قدم گذاریم و شاهد حضور عاشقان دلداده باشیم.

پاریس پر است از مکان های زیبای رمانتیک که حتما باید آن ها را ببینید.

برج ایفل پاریس | نماد آهنین فرانسه

دیوار عشق در پاریس | غوغای دوستت دارم های یواشکی

با کارناوال همراه باشید.

پل هنر پاریس

گاهی می اندیشم که ای کاش هیچ مرزی در دنیا نبود و هر کسی به هر جایی که اراده می کرد، می توانست سفر کند. ای کاش هیچ جنگی وجود نداشت و به دلیل ثروت این قدر کشورها به جان هم نمی افتادند، از همان وقتی که حاکمان برای حفظ حریمشان دور تا دور قلمروشان را دیوار می کشیدند باید فکر امروز را می کردیم…

ای کاش به جای افتخار به آثاری مانند دیوار چین که در حقیقت سمبل عدم امنیت و جنگ و خون ریزی است کمی به جاهایی که مملو از صلح و آرامش است افتخار می کردیم، مکان هایی که همیشه نامشان با عشق و صمیمیت، دوستی و طعم خوش زندگی در هم آمیخته.

سال هاست که منتظریم تا شاید جهان غرق در صلح شود اما هنوز به این آرزوی دیرینه نرسیده ایم پس می خواهیم کمی دور شویم به سوی مناطقی برویم که یادمان رفته به آن ها افتخار کنیم، یکی از جاهایی که مقصد عشاق و دل دادگان است، آن جا که هر چه هست سخن عشق است و امید.

مقصدمان پاریس است؛ شهری مدرن، زیبا و پر از عشاق دل تنگ. قبلا باهم به برج ایفل سفر کردیم و سمبل عشق اروپا را از نزدیک دیدیم، نمادی که اطرافش آن قدر شلوغ و پر هیاهو شده که آرام آرام سخن عشق در آن در حال ناپدید شدن است.

می خواهیم دیواری را ببینیم که می گویند بر خلاف تمام دیوارهای دنیا عشق، صلح و دوستی را فریاد می کشد، با کارناوال بیایید تا به دیوار دوستت دارم برویم.

ساخت سازه های دست ساز و عجیب در جهان همه روزه رو به افزایش است و طرفداران بیشتر و بیشتری هم پیدا می کند. گاهی این سازه ها آن قدر زیبا و شگفت انگیز از آب در می آیند که به نماد آن کشور و یا برترین جذابیت منطقه تبدیل می شوند و گردشگران حاضراند ساعت ها در صف های طولانی منتظر بمانند تا چند دقیقه ای این آثار شگفت انگیز را از نزدیک تماشا کنند.

یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین سازه های دست ساز بشر برج ایفل است؛ برجی آهنین و منحصر به فرد …

این برج آن قدر زیبا و شگرف است که کسی نیست نداند برج ایفل کجاست و چه شکلی دارد. همگی نامش را شنیده ایم و حدودا می دانیم ظاهر آن به چه صورتی است، اما شاید از جزئیات آن بی خبر باشیم؛ جزئیاتی که پشت تک تکشان زحمات شبانه روزی تیم های مهندسی پنهان شده است.

امروز کارناوال می خواهد به کشور فرانسه، شهر زیبای پاریس، زادگاه برج ایفل برود و از نزدیک آن را ببیند و با تمامی ابعادش آشنا شود.

همراهمان باشید تا از رموز سازه ی بلند و چشم نواز ایفل پرده برداریم و به یکی از رمانتیک ترین نقاط جهان برویم.

برج ایفل

برگزار کنندگان المپیک سال ۱۹۲۴ پاریس در نزدیکی و یا بهتر است بگوییم در محل برگزاری مسابقات کابین هایی را برای ورزشکاران ساختند و این موضوع باعث شد تا آن ها به استادیوم ها بسیار نزدیک تر شوند و برای اولین بار بود که از نام دهکده ی المپیک استفاده شد.

قدم زنان در خیابان های زیبای شهر پاریس حرکت می کنیم و سرشار از آرامش می شویم.

باد صورت ما را نوازش می کند، هوا تاریک می شود و همه جا را نور چراغ ها روشن می کنند.

همراه با کارناوال باشید در این سفر آرامش بخش و حیرت انگیز.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به شهر زیبای پاریس در کشور فرانسه.

گروهی که بر روی این ویدیو کار کرده اند سعی در به تصویر کشیدن آرامش شهر پاریس داشته اند و موفق نیز بوده اند.

موسیقی زیبا و آرامش بخشی که بر روی ویدیو قرار گرفته لذت بردن از آن را چند برابر کرده است.

ما انسان های معاصر و قرن بیست و یکمی شاید کنجکاو ترینِ انسان های روی کره زمین باشیم ؛ این را تلاش هایمان برای رسیدن به راز و رمز ها و کشف تاریخ  نشان می دهد . این یک وجه مشترک بین تمام انسان ها است که ببینند و بدانند در عمق تاریخ چه می گذشته است . گاهی ممکن است اتفاقی رخ دهد که انسان نسبت به این موضوع حریص تر شود .

تمام چیزهایی که گفته شده را می توان در کاری که یک عکاس جوان انجام داده است به چشم ببینیم و سفری تصویری به تاریخ داشته باشیم .

عکاسی با نام  Julien Knez ( جولین کنز ) که یک شهروند اهل فرانسه است ، به طور اتفاقی تصاویری را پیدا می کند حال و روز پاریس را بین سال های ۱۸۷۱ – ۱۹۶۸ به تصویر کشیده است . این مجموعه تصاویر جرقه ای را در ذهن این عکاس روشن می کند و او را به سمت  ایده ی خلاقانه سوق می دهد .

او تصمیم می گیرد این تصاویر را به مکان هایی که ثبت شده اند ببرد و گذشته و امروز آن اماکن را با هم تلفیق کند . این ایده ی جذاب و جالب او منجر به مجموعه تصاویری می شود که در قالب کتابی با عنوان  “Paris, Fenêtres sur l’Histoire” به چاپ رسیده اند .

همراه کارناوال نگاهی به تصاویر جالب و زیبای او می اندازیم . می توان برای هر تصویر چند دقیقه تامل کرد . فکر کرد که انسان با چه سرعتی پیش می رود و این که در آینده چه خواهد شد . یا آن که به این فکر کنیم که فرزندان ما اگر بخواهند چنین کاری کنند ، تصاویر امروز را در کنار چجور تصاویری قرار می دهند .

آکواریومی در کشور فرانسه و شهر پاریس وجود دارد که گردشگران و بازدید کنندگان را در کنار کوسه هایی قرار می دهد و به آن ها اجازه می دهد تا یک شب را در کنار این موجودات صبح کنند . تصور کنید در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته اید و در عمق چندین متری آکواریوم هستید .

کوسه ها در فاصله ی چندین سانتی متری از شما شنا می کنند و می توانید حضور آن ها را همه جا حس کنید .

با چشمانتان میبینید که چگونه باله های تیز خود را تکان می دهند و حرکت می کنند . در چشمان این حیوانات وحشت و نگرانی را خواهید دید .

در این جا هیچ راه برگشتی نیست و شما به همراه یک نفر از دوستان و یا همسر خود باید یک شب ترسناک را در کنار کوسه ها بگذرانید .

همراه کارناوال باشید تا یک شب را در این اتاق  در اعماق این آکواریوم بگذرانیم .

دهکده ای شناور در قلب پاریس که با ۱۰۰۰ درخت محصور شده است و به طبیعت کمک می کند که تا همیشه در کنار انسان ها پایدار بماند . از لحاظ معماری و نوع ساخت این دهکده مورد توجه دنیا قرار خواهد گرفت

This is search results
در حال بارگذاری ...