پاریس

گاهی می اندیشم که ای کاش هیچ مرزی در دنیا نبود و هر کسی به هر جایی که اراده می کرد، می توانست سفر کند. ای کاش هیچ جنگی وجود نداشت و به دلیل ثروت این قدر کشورها به جان هم نمی افتادند، از همان وقتی که حاکمان برای حفظ حریمشان دور تا دور قلمروشان را دیوار می کشیدند باید فکر امروز را می کردیم…

ای کاش به جای افتخار به آثاری مانند دیوار چین که در حقیقت سمبل عدم امنیت و جنگ و خون ریزی است کمی به جاهایی که مملو از صلح و آرامش است افتخار می کردیم، مکان هایی که همیشه نامشان با عشق و صمیمیت، دوستی و طعم خوش زندگی در هم آمیخته.

سال هاست که منتظریم تا شاید جهان غرق در صلح شود اما هنوز به این آرزوی دیرینه نرسیده ایم پس می خواهیم کمی دور شویم به سوی مناطقی برویم که یادمان رفته به آن ها افتخار کنیم، یکی از جاهایی که مقصد عشاق و دل دادگان است، آن جا که هر چه هست سخن عشق است و امید.

مقصدمان پاریس است؛ شهری مدرن، زیبا و پر از عشاق دل تنگ. قبلا باهم به برج ایفل سفر کردیم و سمبل عشق اروپا را از نزدیک دیدیم، نمادی که اطرافش آن قدر شلوغ و پر هیاهو شده که آرام آرام سخن عشق در آن در حال ناپدید شدن است.

می خواهیم دیواری را ببینیم که می گویند بر خلاف تمام دیوارهای دنیا عشق، صلح و دوستی را فریاد می کشد، با کارناوال بیایید تا به دیوار دوستت دارم برویم.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b50

ساخت سازه های دست ساز و عجیب در جهان همه روزه رو به افزایش است و طرفداران بیشتر و بیشتری هم پیدا می کند. گاهی این سازه ها آن قدر زیبا و شگفت انگیز از آب در می آیند که به نماد آن کشور و یا برترین جذابیت منطقه تبدیل می شوند و گردشگران حاضراند ساعت ها در صف های طولانی منتظر بمانند تا چند دقیقه ای این آثار شگفت انگیز را از نزدیک تماشا کنند.

یکی از معروف ترین و پر بازدیدترین سازه های دست ساز بشر برج ایفل است؛ برجی آهنین و منحصر به فرد …

این برج آن قدر زیبا و شگرف است که کسی نیست نداند برج ایفل کجاست و چه شکلی دارد. همگی نامش را شنیده ایم و حدودا می دانیم ظاهر آن به چه صورتی است، اما شاید از جزئیات آن بی خبر باشیم؛ جزئیاتی که پشت تک تکشان زحمات شبانه روزی تیم های مهندسی پنهان شده است.

امروز کارناوال می خواهد به کشور فرانسه، شهر زیبای پاریس، زادگاه برج ایفل برود و از نزدیک آن را ببیند و با تمامی ابعادش آشنا شود.

همراهمان باشید تا از رموز سازه ی بلند و چشم نواز ایفل پرده برداریم و به یکی از رمانتیک ترین نقاط جهان برویم.

برج ایفل

برگزار کنندگان المپیک سال ۱۹۲۴ پاریس در نزدیکی و یا بهتر است بگوییم در محل برگزاری مسابقات کابین هایی را برای ورزشکاران ساختند و این موضوع باعث شد تا آن ها به استادیوم ها بسیار نزدیک تر شوند و برای اولین بار بود که از نام دهکده ی المپیک استفاده شد.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

قدم زنان در خیابان های زیبای شهر پاریس حرکت می کنیم و سرشار از آرامش می شویم.

باد صورت ما را نوازش می کند، هوا تاریک می شود و همه جا را نور چراغ ها روشن می کنند.

همراه با کارناوال باشید در این سفر آرامش بخش و حیرت انگیز.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به شهر زیبای پاریس در کشور فرانسه.

گروهی که بر روی این ویدیو کار کرده اند سعی در به تصویر کشیدن آرامش شهر پاریس داشته اند و موفق نیز بوده اند.

موسیقی زیبا و آرامش بخشی که بر روی ویدیو قرار گرفته لذت بردن از آن را چند برابر کرده است.

شاخص-ویدیو-پست

ما انسان های معاصر و قرن بیست و یکمی شاید کنجکاو ترینِ انسان های روی کره زمین باشیم ؛ این را تلاش هایمان برای رسیدن به راز و رمز ها و کشف تاریخ  نشان می دهد . این یک وجه مشترک بین تمام انسان ها است که ببینند و بدانند در عمق تاریخ چه می گذشته است . گاهی ممکن است اتفاقی رخ دهد که انسان نسبت به این موضوع حریص تر شود .

تمام چیزهایی که گفته شده را می توان در کاری که یک عکاس جوان انجام داده است به چشم ببینیم و سفری تصویری به تاریخ داشته باشیم .

عکاسی با نام  Julien Knez ( جولین کنز ) که یک شهروند اهل فرانسه است ، به طور اتفاقی تصاویری را پیدا می کند حال و روز پاریس را بین سال های ۱۸۷۱ – ۱۹۶۸ به تصویر کشیده است . این مجموعه تصاویر جرقه ای را در ذهن این عکاس روشن می کند و او را به سمت  ایده ی خلاقانه سوق می دهد .

او تصمیم می گیرد این تصاویر را به مکان هایی که ثبت شده اند ببرد و گذشته و امروز آن اماکن را با هم تلفیق کند . این ایده ی جذاب و جالب او منجر به مجموعه تصاویری می شود که در قالب کتابی با عنوان  “Paris, Fenêtres sur l’Histoire” به چاپ رسیده اند .

همراه کارناوال نگاهی به تصاویر جالب و زیبای او می اندازیم . می توان برای هر تصویر چند دقیقه تامل کرد . فکر کرد که انسان با چه سرعتی پیش می رود و این که در آینده چه خواهد شد . یا آن که به این فکر کنیم که فرزندان ما اگر بخواهند چنین کاری کنند ، تصاویر امروز را در کنار چجور تصاویری قرار می دهند .

عکاسی از پاریس قدیمی-karnaval.ir0

آکواریومی در کشور فرانسه و شهر پاریس وجود دارد که گردشگران و بازدید کنندگان را در کنار کوسه هایی قرار می دهد و به آن ها اجازه می دهد تا یک شب را در کنار این موجودات صبح کنند . تصور کنید در یک اتاق شیشه ای قرار گرفته اید و در عمق چندین متری آکواریوم هستید .

کوسه ها در فاصله ی چندین سانتی متری از شما شنا می کنند و می توانید حضور آن ها را همه جا حس کنید .

با چشمانتان میبینید که چگونه باله های تیز خود را تکان می دهند و حرکت می کنند . در چشمان این حیوانات وحشت و نگرانی را خواهید دید .

در این جا هیچ راه برگشتی نیست و شما به همراه یک نفر از دوستان و یا همسر خود باید یک شب ترسناک را در کنار کوسه ها بگذرانید .

همراه کارناوال باشید تا یک شب را در این اتاق  در اعماق این آکواریوم بگذرانیم .

آکواریومی در پاریس0

دهکده ای شناور در قلب پاریس که با ۱۰۰۰ درخت محصور شده است و به طبیعت کمک می کند که تا همیشه در کنار انسان ها پایدار بماند . از لحاظ معماری و نوع ساخت این دهکده مورد توجه دنیا قرار خواهد گرفت

دهکده شناور پاریس www.karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...