پاکستان

پاکستان، کشوری که با وجود نزدیکیش به ایران کمتر به فکر سفر به آن هستیم. اما حقیقتا این سرزمین دارای مقاصد گردشگری نفس گیر و دیدنی زیادی است. رودخانه ی پنجاب، دریاچه ی نمک، کوهستان های شگفت انگیز و سرسبز تنها گوشه ای از زیبایی های پاکستان هستند.

پاکستان را از نظر طبیعی بیشتر با آبشارهایش می شناسند؛ آبشارهایی که هر یک به تنهایی می توانند ساعت ها شما را مبهوت خود کنند. اما متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی های ضعیف کمتر درباره ی جاذبه های گردشگری این کشور می دانیم.

امروز کارناوال می خواهد شما را با خود به زیباترین نقاط گردشگری در پاکستان برویم، مقصد ما آبشارهای منحصر به فرد پاکستان هستند، جاهایی که حتما باید یک بار در طول عمرمان آن ها را از نزدیک ببینیم.

جدا از آبشارهای دلفریب این کشور دشت ها و دره های زیبایی هم در آن وجود دارند که قبلا با برخی از آن ها آشنا شدیم. با کلیک روی لینک های زیر می توانید با دیگر جاذبه های گردشگری طبیعی این کشور نیز آشنا شوید:

دره نالتار پاکستان | جواهری در میان کوهستان

زیباترین جاذبه های گردشگری پاکستان

درختانی محصور شده با تار عنکبوت | پاکستان

مردمان پاکستان آداب و رسوم خاصی هم دارند که چندی پیش با مردمان کالاش، یکی از جذاب ترین قومیت های این کشور هم آشنا شدیم که پیشنهاد می کنیم حتما از طریق لینک زیر بیشتر آن ها را بشناسید:

مردمان روستای کالاش | کافران سیاه پوش پاکستان

اما همه ی دیدنی های پاکستان یه طرف و آبشارهای خروشانش طرف دیگر. پس همراه کارناوال بیایید تا با بهترین و زیباترین آبشارهای این دیار آشنا شویم. توجه داشته باشید که این آبشارها از محبوب ترین به معمولی ترین دسته بندی شده اند.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و فناوری و ازدیاد شهر نشینی اغلب از فرهنگ و تمدن گذشتگانمان فاصله گرفته ایم و حتی شاید اطلاعات چندانی در رابطه با آداب و رسوم آنان هم نداشته باشیم. این داستان غم انگیزی است که متاسفانه اغلب ما با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

اما در جای جای دنیا هنوز هم قبایل و اقوامی هستند که رسومات کهنشان را حفظ کرده اند و با تعصب زیادی همانند پدرانشان زندگی می کنند. کارناوال تصمیم گرفته است نزد این قبایل قدیمی برود و با آداب و رسومشان آشنا شود. قطعا نکات جالبی در شیوه ی زندگی آنان وجود دارد که هنوز هم می تواند راهنما و الگوی ما باشد.

مردمانی را برگزیدیم که محل زیستشان در نقطه ای دور افتاده در کشور پاکستان است. این ملت که هنوز هم کاملا مانند اجدادشان امرار معاش می کنند کالاش نام دارند؛ قومی با آداب و رسوم و اعتقادات جالب و فوق العاده که ریشه ای آریایی دارند.

همچنان با کارناوال همراه باشید تا سفری پر محتوا به کشور دوست و همسایمان پاکستان داشته باشیم.

امروز کارناوال قصد دارد به پاکستان برود ، کشوری در همسایگی ایران عزیزمان که شاید کمتر با زیبایی ها و اماکن ناب گردشگری آن آشنا باشیم ، این کشور پهناور و خوش آب و هوا ، مکان های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی دارد که شاید حتی بیان آن ها هم سال ها طول بکشد ، ما امروز مکانی بکر را در طبیعت سرسبز و خوش آب و هوای پاکستان به نام دره ی نالتار را انتخاب کردیم ، جایی بسیار شگفت انگیز و زیبا که از دیدنش پشیمان نمی شوید.

حیات وحش ، کوهستان ، دره و جنگل همه و همه در نالتار گرد هم آمده اند تا روزی خوش و جذاب را برای گردشگران بسازند ، چیز که این دره را جالب تر هم می کند آن است که در زمان های دور ، در مسیر جاده ی ابریشم واقع شده بود و از مناطق پر رفت و آمد ایرانیان بوده است.

همه می دانیم که در زمان های دور بشر ترجیح می داد در کنار چشمه ، رودخانه و دریاچه ها مستقر شود ، با قدم زدن و گشت و گذار در دره ی نالتار کاملا استقرار زندگی و روستاهای کوچک و بزرگ را در کنار چشمه و دریاچه به چشم می بینیم و از هیاهو ، شلوغی و آلودگی های شهر دور می شویم ، همه جا غرق در آرامش و سکوت است …

با کارناوال همراه باشید تا به دره ی نالتار برویم و میان کوه و جنگل قدم بزنیم.

تصاویری که در ادامه می بینید از آلبوم  شمیم شریف سوسم برگزیده شده اند تا زیبایی های بنگلادش را به تصویر بکشند؛ او با پرواز بر فراز نواحی حومه جنوب آسیا  این آلبوم را به ثبت رسانیده است. اصالت او هم به همین نقطه از کره زمین بازمی گردد. او سعی کرده در این آلبوم زیبایی های این منطقه را از زاویه ای دیگر به تصویر بکشد. قایق های سنتی و زندگی روستاییان از نمای بالا رنگ وبویی دیگر دارند.

عکاس  دوران کودکی اش را در این منطقه سپری کرده و سپس در سنین بالاتر برای ادامه زندگی اش به شهر داکا نقل مکان کرده است، به همین دلیل او در این آلبوم سعی دارد باورها و روحیات ریشه ای خود را در شهر دوران کودکی اش ، به تصویر بکشد و به بیننده مننقل نماید.

احساس او  در رابطه با این آلبوم، زنده شدن خاطرات شیرین دوران کودکی اش می باشد که او به آن اشاره کرده است.

در ادامه کارناوال را همراهی کنید تا با هم از آسمان نگاهی به زیبایی های بنگلادش بیندازیم.

 

چه تصوری از کشور پاکستان در ذهن دارید ؟

کشوری جنگ زده که چیزی برای عرضه به گردشگران ندارد…

اما اینطور نیست ؛ پاکستان پر است از بهشت های گمشده ای که کمتر کسی آن ها را می شناسد.

همه ی آن چیزی که یک طبیعت گرد به دنبال آن است در پاکستان مهیا است ، کوهستان های زیبا ، رودخانه های خروشان و طبیعتی سحرکننده…

اینجا کشوری بسیار زیبا  است که از دید جامعه ی بین الملل بهترین مناطق طبیعی را دارد، مخصوصا شمال آن و منطقه ی کشمیر که به دلیل کوهستان های سر به فلک کشیده، رودخانه های پاکیزه، دریاچه های درخشان و حیات وحش غنی بسیار مورد توجه است.

از مناطق معروف و کاملا منحصر به فرد پاکستان دره ی نیلوم  ( Neelum Valley ) و سوات ( Swat Valley ) و هونزا ( Hunza valley ) هستند که بسیار مورد توجه توریستان واقع شده اند.

کارناوال در این مطلب ۱۰ مورد از بهترین مناطق طبیعی پاکستان را معرفی می کند، جاهایی که در دنیا بی نظیر هستند.

با ما همراه باشید.

شاید هر روز خبری را بشنوید یا ببینید یا با جایی یا فردی آشنا شوید که بسیار جالب و نادر باشند . این موارد ممکن است حاصل یک اتفاق طبیعی باشند یا پدیده حاصل از وجود انسان . همیشه پدیده های طبیعی مثل سیل و زلزله عواقبی دارند که ممکن است خوب یا بد , هیجان انگیز و جالب و ناراحت کننده باشند . این بار چیزی  که می خواهیم آن را بشناسیم نمی توان گفت جالب است یا ناراحت کننده , مفید است یا مضر !

درختانی در هم تنیده شده با تارهای عنکبوتانی که از یک سیل فرار می کردند .

This is search results
در حال بارگذاری ...