برادران امیدوار | مشهورترین جهانگردان ایرانی

برادران امیدوار | مشهورترین جهانگردان ایرانی

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با برادران امیدوار ، جهانگردان مشهور ایرانی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

بدون شک دلیل شهرت این دو برادر سفرهای شگفت انگیزشان به دور دنیا است؛ سفرهایی که القاب بسیاری برای این دو برادر به همراه داشته است، از جمله 

برادران امیدوار اولین آسیایی هایی بودند که هم سفر به قطب جنوب و هم قطب شمال را تجربه کردند که این عنوان به نام برادر کوچکتر عبدالله امیدوار ثبت شده است. 

هیچ چیز جلودار این دو برادر برای سفر به ۵ قاره نبود و آن ها سختی ها و خطرات بسیاری را تجربه کرده اند و تجارب و داستان این سفرها اکنون در کتابی به نام “سفرنامه برادران امیدوار” به چاپ رسیده است. علاوه بر آن موزه ای در کاخ سعدآباد به این دو برادر اختصاص یافته.

دکتر کواک دبیر کل سازمان شهروند جهانی در سال ۱۳۹۴ چهارمین مدال شهروندی جهان را به عیسی امیدوار به عنوان اولین جهانگرد ایرانی در عصر حاضر که پیام صلح جهانی را برای مردم این جهان به ارمغان آورده، اهدا کرد.

تولد

عیسی برادر بزرگتر سال ۱۳۰۸ و عبدالله سال ۱۳۱۰ خورشیدی در دروازه دولاب تهران به دنیا آمدند. 

زندگی 

این دو برادر پس از اتمام تحصیلات اولیه خود به ورزش و کوهنوردی علاقه مند شدند و پس از آن تصمیم به سفر با دوچرخه می گیرند، سفر با دوچرخه آن ها چند ماه به طول می انجامد و پس از آن جرقه سفر به دور دنیا به ذهنشان می رسد.

آن ها پس از ۳ سال مطالعه و تحقیق های فراوان در سال ۱۳۳۳ خورشیدی سفر هیجان انگیز خود را با موتورسیکلت ۵۰۰ سی سی خود به سوی اولین مقصدشان افغانستان، آغاز می کنند. اولین دوره سفرهایشان ۷ سال به طول انجامید و سفر به کشورها و مناطق مختلفی همچون هند، پاکستان، تبت، بخش هایی از اروپا، آلاسکا و آمریکای جنوبی را تجربه کردند.

یکی از مهمترین اهداف سفرهایشان تحقیق و پژوهش درباره انسان هایی بود که به شکل بدوی و دور از تمدن در عصر حاضر زندگی می کنند. آن ها با نوشتن مقالات علمی و پژوهشی برای نشریات معتبر بین المللی و برپایی نمایشگاه هایی از دستاورد های سفرهایشان هزینه های ادامه مسیر خود را به دست می آورند.

دوره دوم سفرهایشان پس از تامین منابع مالی و ۳ ماه اقامت در اروپا در سال ۱۳۴۰ از سر گرفتند و عربستان و آفریقا از دیگر مقاصدشان بود.

سختی ها و خطرات این سفرها را واقعا نمی توان وصف کرد بر اساس گفته های برادران امیدوار آن ها در آلاسکا در سخت ترین شرایط ممکن با اسکیمو ها زندگی کرده و مجبور بودند مسافت های طولانی را با سورتمه سفر کنند و سرمای نزدیک به منفی ۶۵ درجه سانتی گراد را در شب های قطب تجربه کنند!

موزه برادران امیدوار

این موزه فوق العاده هیجان انگیز را می توانید در بخش شمال غربی مجموعه سعد آباد بیابید. قدمت ساختمان این موزه به دوران قاجار باز می گردد که شامل ۴ اتاق می باشد که در گذشته کاربری آن کالسکه خانه بوده است. این ساختمان یک بار در سال ۱۳۸۱ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت و سال ۱۳۸۲ در پنجمین روز مهر که مصادف با هفته جهانگردی بود توسط سازمان میراث فرهنگی به عنوان موزه برادران امیدوار افتتاح شد. در این موزه عکس ها، یادگاری ها و وسایل سفر برادران امیدوار را می توان مشاهده کرد.

آقای عیسی امیدوار را می توانید روز یکشنبه اول هر ماه در موزه برادران امیدوار در ساعت های ۱۰ الی ۱۲ ملاقات کنید و برادر دیگر خارج از کشور در شیلی اقامت دارند.

برادران امیدوار
برادران امیدوار

نقشه سفر برادران امیدوار

برادران امیدوار

یادبود های سفر برادران امیدوار

برادران امیدوار

گذرنامه های برادران امیدوار

برادران امیدوار

ماشین و موتوری که با آن ها سفر می کرند.

برادران امیدوار

شعار برادران امیدوار بر روی وسایل حمل و نقل شان

sda0

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

برادران امیدوار | مشهورترین جهانگردان ایرانی
4.74 14

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...