قدیمی ترین خیابان مسکونی در جهان | گینس های گردشگری

قدیمی ترین خیابان مسکونی در جهان | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به قدیمی ترین خیابان مسکونی در جهان واقع شده در کشور ایالات متحده ی آمریکا.

خیابان Elfreth’s Alley در شهر فیلادلفیای آمریکا را می توان به عنوان قدیمی ترین خیابانی دانست که در کناره های آن ساختمان های مسکونی قرار گرفته است. عمر این خیابان باز می گردد به سال ۱۷۰۲ میلادی. در سال ۲۰۱۲ و طبق آخرین آمارها ۳۲ خانه در این خیابان وجود داشته که همگی آن ها طی سال های ۱۷۲۸ تا ۱۸۳۶ میلادی ساخته شده اند.

جالب است که بدانید موزه ای با همین نام نیز در این خیابان ساخته شده است و Elfreth’s Alley به عنوان جاذبه ی تاریخی ملی آمریکا به ثبت رسیده است.

نام منطقه ای که خیابان در آن واقع شده  Old City است که خودش نیز از محله های قدیمی فیلادلفیا محسوب می شود. نام این خیابان باز می گردد به  صاحب ملکی در این خیابان که Jeremiah Elfreth نام داشت. خانواده های دیگری نیز در این خیابان زندگی می کردند. با گذشت سال ها همه ی خانواده ها از این خیابان رفتند و امروزه ساکنان جدید در آن اقامت می کنند.

موزه ای که از آن صحبت شد بخش اعظم آن به تاریخ این خیابان و سرگذشت آن اشاره دارد. مراسم های زیادی نیز در آن برگزار می شود که هریک برای ساکنان خیابان و شهر فیلادلفیا از اهمیت بالایی برخوردار است. ممکن است با خود فکر کنید که در کشورهای دیگر از جمله ایران نیز کوچه و خیابان هایی بسیار قدیمی تر وجود دارد ولی منظور ما در این مطلب این است که این خیابان زندگی مسکونی مدرنی را برای اولین بار در همان سال ۱۷۰۲ میلادی داشته است و در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی تا آن زمان رخ نداده بوده است.

این مطلب اشاره ای کوتاه به خیابان ذکر شده داشت و به زودی مطلبی کامل از آن را در کارناوال خواهید خواند.

 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

خیابان Elfreth’s Alley

 در چه مکانی

ایالات متحده ی آمریکا، فیلادلفیا

 زمان ثبت رکورد گینس

سال ۱۷۰۲ میلادی ساخته شده است 

قدیمی ترین خیابان مسکونی
قدیمی ترین خیابان مسکونی

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

قدیمی ترین خیابان مسکونی در جهان | گینس های گردشگری
4.47 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...