قدیمی ترین رستوران در جهان | گینس های گردشگری

قدیمی ترین رستوران در جهان | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این قسمت نگاهی خواهیم داشت به قدیمی ترین رستوران جهان در کشور اسپانیا و شهر مادرید.

قدیمی ترین رستوران جهان بوتن Botín ) نام دارد، که در سال ۱۷۲۵ میلادی شروع به کار کرده است. صاحب این رستوران فردی فرانسوی تبار به نام جین بوتن ( Jean Botín ) می باشد، که نام رستوران هم بر گرفته از نام اوست.

قدیمی ترین رستوران دنیا در مادرید اسپانیا قرار دارد و هدف از ساخت آن خدمت به یک نجیب زاده ی اسپانیایی بوده است. جین بوتن و همسرش سال ها در این رستوران کار می کردند و در خدمت نجیب زاده های سلطنتی اسپانیا بودند.

امروزه بوتن توسط نسل سوم این خانواده آنتونیو و خوزه گنزالس اداره می گردد. در حال حاضر این رستوران در قلب مادرید و نزدیک به میدان مایور ( Mayor ) قرار دارد. ساختمان این رستوران چهار طبقه دارد و فضای داخلیش شبیه به دکوراسیون قرن هجدهم است و قدمت آن به سال ۱۵۹۰ میلادی باز می گردد.

بنای رستوران همزمان با انتقال موقت دربار سلطنتی اسپانیا به شمال این کشور توسط فلیپ سوم Felipe III ساخته شده است. در سال ۱۶۰۶ میلادی دربار سلطنتی دوباره به مادرید بازگشت و از سال ۱۶۲۰ میلادی شروع به بازسازی ساختمان های اطراف میدان اصلی از جمله بنای این رستوران کرد، در این زمان خیابان و میدان اصلی شهر پر شد از مغازه های کفاشان، دباغان و فلز کاران و ساختمان رستوران در محلی کاملا تجاری قرار گرفت.

در سال ۱۷۲۵ جان و همسرش به این مکان آمدند و مسافرخانه ای کوچک باز کردند و کم کم برای رفع نیاز مسافرانشان گوشت، نوشیدنی و از این قبیل مواد خوراکی هم به مسافرهانیشان آوردند و از آن پس مسافرخانه ی کوچک آن ها به مکانی محبوب نزد نجیب زاده های سلطنتی تبدیل شد.

جان و همسرش فرزندی نداشتند به همین دلیل پس از مرگ آن ها رستوران به برادر زاده ی خانم بوتن رسید و از آن پس با نام نفیو آف د بوتون ( Nephew of Botín ) به معنای برادر زاده ی بوتون شروع به فعالیت کرد.

در قرن ۱۹ طبقه ی همکف بازسازی شد و به خانواده ی گونزالس ( آمپارو مارتین Amparo Martin و امیلیو گونزالس Emilio Gonzalez ) مسئولیت اداره ی بوتن را قبول کردند، که آن ها هنوز هم مالک این رستوران هستند. 

جدول اطلاعات گینس

 رکورد دار

رستوران RESTAURANTE BOTÍN

 در چه مکانی

مادرید، اسپانیا

 زمان ثبت رکورد

 1 ژانویه سال 1725

قدیمی ترین رستوران
قدیمی ترین رستوران
قدیمی ترین رستوران
قدیمی ترین رستوران جهان

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

قدیمی ترین رستوران در جهان | گینس های گردشگری
4.71 5

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...