قدیمی ترین جزیره دنیا | گینس های گردشگری

قدیمی ترین جزیره دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش با کهنسال ترین جزیره ی دنیا به نام ماداگاسکار بیشتر آشنا می شویم.

ماداگاسکار کشوری در جنوب شرقی آفریقا است، جزیره ای که در اقیانوس هند و شرق کشور موزامبیک قرار دارد و پایتختش شهر آنتاناناریو می باشد.

قدمت این جزیره را ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون سال پیش تخمین زده اند، به همین علت ماداگاسکار موفق شد لقب قدیمی ترین جزیره ی جهان را از آن خود کند و نامش را در فهرست گینس به ثبت برساند.

مساحت این جزیره  587,041 کیلومتر مربع می باشد و چهارمین جزیره ی بزرگ کره ی زمین محسوب می شود، به راستی که از زیباترین جزایر جهان هم هست.

دانشنمدان عقیده دارند که حدود ۸۸ میلیون سال پیش ماداگاسکار از هند جدا شده و به یک جزیره ی مستقل تبدیل گشته است، جدایی از خشکی و معلق بودن میان آب های بی کران سبب شد تا گونه های گیاهی و جانوری خاصی در این ناحیه رشد و نمو کنند. تنوع گیاهان و جانوان این جزیره آن قدر زیاد و منحصر به فرد است که برخی بوم شناسان ماداگاسکار را قاره ی هشتم نامیده اند.

از جمله جانوران خاص ماداگاسکار می توان به لمور و آفتاب پرستان پلنگی ( Furcifer pardalis ) اشاره نمود که متاسفانه برخی از آن ها هم اکنون در معرض انقراض قرار گرفته اند، برای مثال ۱۷ گونه ی لمور در خطر انقراض هستند که این اتفاق برای ماداگاسکار یک فاجعه ی بزرگ است، لمورها با خوردن میوه ها و پراکنده کردن دانه های آن ها در سراسر جزیره به تنوع گیاهی این منطقه کمک بسیاری می کنند، علت اصلی از بین رفتن این جانوران را نابودی روز افزون جنگل های جزیره می دانند که این جانوران را آواره و بی خانمان می کند و امیدواریم هرچه زودتر از این فاجعه جلوگیری شود.

جدول گینس

رکورد دار جزیره ماداگاسکار
مکان ماداگاسکار
زمان ثبت رکورد نوامبر سال ۲۰۰۸ میلادی
ماداگاسکار
ماداگاسکار
آفتاب پرست
لمور

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

قدیمی ترین جزیره دنیا | گینس های گردشگری
4.86 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...