پیرترین بانجی جامپر دنیا | گینس های گردشگری

پیرترین بانجی جامپر دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی پیرترین فردی که در دنیا ورزش بانجی جامپینگ را انجام داده می پردازیم.

بانجی جامپینگ یا پرش جامپینگ فعالیتی است که در آن فرد با طنابی محکم بسته می شود و با در نظر گرفتن جوانب و حوادثی که امکان وقوعش هست از ارتفاع پایین می پرد، این فعالیت که از سال 1950 به وجود آمد همه ساله طرفدارانش بیشتر و بیشتر می گردد و چالشی برای ثبت رکورد در کتاب گینس گردیده است.

شاید تصور کنید که ورزش بانجی برای قشر جوان مناسب است و افراد کهنسال تر نمی توانند از ارتفاعات بلند به پایین بپرند اما با بررسی رکورد های ثبت شده در گینس متوجه می شویم که هیچ محدودیت سنی در انجام این فعالیت وجود ندارد.

فردی به نام مور کیت ( MOHR KEET ) کسی است که نامش در گینس به عنوان پیرترین فردی که بانجی جامپینگ کرده ثبت گردیده است و امروز می خواهیم در این بخش کمی بیشتر با این پیرمرد شجاع آشنا شویم.

مور کیت در سال ۲۰۱۰ میلادی در حالی که ۹۶ سال داشت بانجی جامپینگ انجام داد و نامش را در گینس به ثبت رساند، این رکورد که از جالب ترین رکورد های ثبت شده در گینس است در منطقه ی ( Blaukrans Bungee CC ) واقع در جنوب آفریقا ثبت شد و برای همیشه نام مور را به عنوان کهنسال ترین بانجی جامپر دنیا جاودان کرد.

نکته ی جالبی که در رابطه با این رکورد می توان به آن اشاره کرد این است که وی تا هنگامی که پرشش را به پایان رساند از این که رکوردی جهانی را شکسته بی خبر بود.

جدول گینس

رکورد دار MOHR KEET
مکان SOUTH AFRICAWESTERN CAPE BLOUKRANS TSITSIKAMMA
زمان ثبت رکورد ۱۰ APRIL 2010
پیرترین بانجی جامپر دنیا
پیرترین بانجی جامپر دنیا
پیرترین بانجی جامپر دنیا
پیرترین بانجی جامپر دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

پیرترین بانجی جامپر دنیا | گینس های گردشگری
4.3 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...