قطب شمال

به سرزمینی قدم گذاشته ایم که به سفیدی ابرهای آسمان است.

این جا قطب شمال است، سرزمینی یخی که قرار است در زیبایی هایش غرق شویم.

همراه با کارناوال باشید.

به هر سو که می نگری زیبایی را می یابی که انتظار تو را می کشد. شاید هوا سرد باشد ولی می توان حیواناتی را دید که این سرزمین را خانه ی خود می دانند و سالیان درازی است که در آن زندگی می کنند. می توان گفت که قطب شمال، جایی که امروز با کارناوال به آن سفر کرده اید مکانی خاص و بکر است که هر انسانی را می تواند مجذوب عظمت و ویژگی های خود کند.

بیایید باهم بر روی یرف ها و یخ های قطب شمال قدم بزنیم، خوب نگاه کنید. در دوردست یک خرس قطبی را می بینید که به دنبال شکاری مناسب می گردد و بهتر است از این بیشتر به آن نزدیک نشویم.

به نزدیکی آب می رسیم و سوار بر قایق می شویم، اندکی بعد در حال عبور از کنار کوه های یخی شناور هستیم.

این ها تنها گوشه ای از زیبایی های این سفر است.

می شنوی ، صدای آب شدن یخ ها یخچال های قطبی .

می بینی ، چگونه تکه تکه شدن آن ها را .

لمس می کنی ، نابود شدن سیاره ی زمین را .

همراه با کارناوال باشید تا این ویدویی زیبا و در عین حال تامل برانگیز را که برای جلوگیری از نابودی یخچال های طبیعی ساخته شده است را به تماشا بنشینیم .

موسسه ای به نام صلح سبز در ۴۰ کشور دنیا نمایندگی دارد و دفتر اصلی آن در کشور هلند و شهر آمستردام قرار دارد .

در تازه ترین اقدام آن ها برای هشدار به گرم شدن زمین و آب شدن یخ های قطب شمال ، از یک هنرمند ایتالیایی به نام Ludovico Einaudi خواسته شد که بر روی یخ های شناور و در میان آب ها پیانو بنوازد . 

در این ویدیوی زیبا جادوی موسیقی در کنار نابود شدن یخ ها حسی عجیب را برای شما به ارمغان خواهد آورد .

این هنرمند قطعه ای به نام مرثیه ای برای قطب شمال را در سوالبارد واقع در کشور نروژ نواخت و از سران جهان خواست برای جلوگیری از آب شدن یخ های قطبی درخواست کمک و همکاری کرد .

شفق قطبی ، این پدیده ی زیبا که در مناطق قطبی و برخی دیگر از مناطق رخ می دهد سالیان سال است که بشر را مجذوب خود کرده است . بومیان آمریکا ، سرخپوستان افسانه ها و داستان های زیادی را از این پدیده نقل می کنند که شنیدن آن ها بس لذت بخش است و جالب . زمانی که شفق های قطبی را از نزدیک می بینید محال است غرق در زیبایی هایش نشوید . رنگ های سبز و بنفش و آبی در کنار هم جادو می کنند .

امروزه دانشمندان بر روی این پدیده تحقیقات زیادی را انجام می دهند و رازهای زیادی را کشف کرده اند .

کسانی که به دیدار شفق های قطبی می روند از صداهایی سخن گفته اند که به هنگام آغاز این پدیده به گوش می رسد و در زمان روشنایی کامل این پدیده به اوج خود ش می رسد . صداهایی عجیب و مرموز .

به همین دلیل تحقیقات برای کشف راز این موضوع آغاز شد و امروز به هدف رسیدند و دلیل بروز این صداها کشف شد .

در ادامه همراه با کارناوال باشید تا دلیل این صداها را بدانیم و یاد بگیریم چگونه می توان این صداها را با بالاترین وضوح شنید .

کارناوال دیدن این ویدیوی تایم لپس زیبا را به شما پیشنهاد می کند ، شاهکار طبیعت به سبک شفق های قطبی .

This is search results
در حال بارگذاری ...