کره شمالی

کره شمالی، کشوری است که تقریبا تمام دنیا آن را به عنوان مظهری از استبداد و دیکتاتوری می شناسند. کشوری که نوع حکومتداری در آن با همتای جنوبی خود بسیار متفاوت است و از آنجایی که راه های ارتباطی و دسترسی به جریانات داخلی این کشور کار دشواری است، اخبار بسیار ضد و نقیض درباره آن رسانه ای می شود. با این وجود اما جریانات سیاسی و نظامی آن تقریبا تمام دنیا را تحت الشعاع قرار می دهد. در این میان، با وجود امنیت و حفاظت شدید نظامی که در این کشور اعمال می شود، در سپتامبر سال گذشته، دولت کره شمالی در اقدامی عجیب و باورنکردنی جشنواره ای بزرگ جهت نمایش بخشی از قدرت نظامی خود راه اندازی کرد و نکته قابل توجه، نام صلح آمیز این جشنواره است. جشنواره بین المللی هوا دوستی وونسان Wonsan International Friendship Air Festival ) نامی است که برای این فستیوال پر زرق و برق انتخاب کرده اند. این جشنواره دو روز متوالی در ۲۳ و ۲۴ ام سپتامبر برابر با دوم و سوم مهر ماه سال جاری در شهر وونسان برگزار می شود.

این جشنواره هیجان انگیز شامل بخش هایی چون مانور جت های جنگنده، نمایش های هوایی  آکروباتیک، مسابقه هواپیماهای مدل، نمایش چتربازان، هوا کردن بالن های رنگین و البته همراه با سرو غذاها و نوشیدنی های سنتی و معروف می شد.

حکومت کره شمالی به منظور جذب بیشتر مخاطبان به این جشن، تبلیغات گسترده ای را در این راستا ارائه داد و از گردشگران داخلی و خارجی و همچنین خبرگزاری ها از سراسر دنیا دعوت کرد تا به این جشنواره بیایند. همچنین این کشور برای برپایی دومین سال این جشنواره در سپتامبر سال آینده نیز تبلیغات خود را از هم اکنون آغاز کرده و درصدد برگزاری هر چه بهتر این مراسم است.

در ادامه عکس هایی می بینیم که این جشنواره و مراسمات آن را به تصویر می کشند. این عکس ها همگی توسط فردی با نام  جونز (Ed Jones) به ثبت رسیده اند.

کارناوال شما را با شور و هیجان مردم این سرزمین در مدت برپایی این جشن همراه می کند.

فستیوال مانور هوایی در کره شمالی

یک زوج جوان برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ به کره ی شمالی سفر کردند و ۱۲ روز را در این کشور گذراندند .

در این سفر به شهر های مختلفی در خارج از پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی از جمله کائسونگ ، وونسان و پیست اسکی تازه ساخت  Masikryong رفتند و به کوهستان Paektu نیز صعود کردند ؛ کوهستانی که یک دید بسیار تماشایی از دریاچه ی بهشت که مرز بین چین و کره شمالی است ، دارد .

آن ها در این سفر عکاسی کردند و تصاویر زیبایی ثبت کردند .

آن ها از ثبت این تصاویر یک هدف داشتند و آن این بود که زیبایی های کره شمالی را نشان دهند ، کشوری که هاله ای شوم از اتفاقات سیاسی و اقتصادی بر آن سایه افکنده و نمی گذارد تا زیبایی هایش را به دنیا نشان دهد.

با کارناوال همراه شوید تا با هم نگاهی به مجموعه ای از تصاویر پانورامای این زوج بیاندازیم و جمهوری دموکراتیک خلق کره را از لنز دوربین آن ها ببینیم .

This is search results
در حال بارگذاری ...