از وقتی آدمی به خودش آمد، میل داشت تا بر تمام نیروها و پدیده های طبیعی غلبه کند و قدرتش را همه گونه به رخ بکشد. رشد کرد و فناوری های بدیعی خلق کرد و روز به روز بر دست کاری های خودش افزود. اما زمین هم ساکت ننشست و هر از چند گاه غرش کرد و زمین را لرزاند و یا صورت در هم کشید و خیلی آرام به این ناهمگونی اعتراض کرد.

گرچه اغلب اوقات دخالت های انسانی بر روی پهنه سبز و آبی زمین، نازیبایی هایی را رقم می زند، اما گاه مواردی استثناء هم به چشم می خورد.

اتفاقاتی که آن قدرها هم خشم طبیعت را بر نیانگیخت و شاید از سوی مادر این گستره طبیعی، تفاوتی خوشایند قلمداد شده باشد!

مواردی که شاید بتوان در وصف شان گفت: همکاری دلپذیر انسان و طبیعت در رقم زدن پدیده ای چشمنواز!

امروز کارناوال به سراغ یکی از همین پدیده ها آمده

پدیده ای رنگین و دوست داشتنی که طیف رنگ هاش چشم ها را خیره خود می کند.

پیش از همه تپه ای چند رنگ نظرت را جلب می کند و سپس این پیچ و تاب رقصان آب است که دل می برد.

همراه با کارناوال به سراغ آبفشان رقصان نوادا می رویم.

fly-geyser450

این بار می خواهیم با دیو و دب ( Dave & Deb ) به کانادا و کوهستان های سفیدپوش آن سفر کنیم. دیو و دب زوجی جهانگرد هستند که بیش از ۲۰ سال از زندگی مشترکشان می گذرد. در حدود ۸ سال پیش بود که این دو حس کردند زندگی شان شور و هیجان گذشته را ندارد، سایه ی یک روزمرگی کسالت آور روی زندگی شان افتاده است. آنها از سال ۲۰۰۸ تصمیم گرفتند تا رنگ و بویی تازه به زندگی شان ببخشند. پس تصمیم گرفتند که خانه را ترک کنند و با ماجراجویی و بازدید از زیبایی های دنیا، از زندگی لذت ببرند.
این زوج به راه افتادند و سفر را آغاز کردند. همین سفر برایشان منبع درآمدی شد برای ادامه ی راه؛ آنها با شرکت های مختلف قرار داد بستند تا در سفرهایشان کارهای تبلیغاتی انجام دهند. حتی آوازه ی این دو به حدی پیچید که توانستند جوایزی را هم به دست بیاورند.

این دو یک شعار دارند که می گوید:

ماجراجویی برای همه “. این شعار به این معنی است که برای سفر و ماجراجویی لازم نیست حتما جوان و یا ورزشکار بود. هر کسی می تواند نوعی از ماجراجویی را تجربه کند. تنها اراده لازم است تا سفر را آغاز کنید….

پس خیلی هم تعجب آور نیست که بدانید دیو و دب در این سال ها به نقاط زیادی سفر کردند. آن ها در سفرهایشان تصاویری را ثبت می کنند و آن ها را اشتراک می گذارند تا هم زیبایی های دنیا را به دیگران نشان دهند و هم بتوانند الهام بخش دیگران باشند.

یکی از سفرهای آن ها به ایرلند بود: تصاویری بی نظیر از زیبایی های ایرلند

امروز با این دو سفری به کانادا خواهیم داشت و در کوه های برفی آن قدم می زنیم تا شاید بتوانیم در لذت سفر با آن ها سهیم شویم.

همراه کارناوال باشید تا ببینیم در کانادا و کوه های آن چه زیبایی هایی انتظار ما را می کشند…

%da%a9%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%af%d8%a70

چندی پیش با لیست عجایب هفتگانه جدید جهان آشنا شدیم که از آن میان مفصل به معرفی مکان هایی چون: هرم بزرگ جیزه، دیوار چین، مجسمه مسیح منجی و آمفی تئاتر کولوسئوم پرداختیم. حال می رویم سراغ یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان، هرم کوکولکان که به نام هرم چیچن ایتزا هم شناخته می شود.

چیچن ایتزا خود شهری باستانی و کهن است که به دست قوم مایا ساخته شده و قدمتش به ۹۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. هرم چیچن ایتزا، هرم مرکزی این شهر محسوب می شد که ساختاری پلکانی دارد. این هرم آمیزه ای از نبوغ نجومی، ریاضی و معماری مایاهاست و دقتی که در ساخت آن صرف شده و کابرد هوشمندانه این هرم، باعث شده تا در لیست عجایب هفتگانه جدید جهان بدرخشد.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه هرم کوکولکان آن است که در زمان خود یکی از بلندترین بناهای شهر و منطقه محسوب می شود.

اما هرم چیچن ایتزا دقیقا برای چه و چگونه ساخته شد؟ داستان ها و افسانه های این سازه عجیب و مشهور را می دانید؟

همراه کارناوال به مکزیک و شهر کهن چیچن ایتزا بیایید و از راز ها و افسانه های هرم سر در آورید.

هرم چیچن ایتزا

این جا پارک ملی زیبایی یلواستون است، سرزمینی که جز شگفتی هیچ ندارد.

حیوانات زیادی در این منطقه زندگی می کنند هرکدام داستان های برای خود دارند.

همراه با کارناوال باشید.

به همراه هم قدم به سرزمینی می گذاریم که قدمتش به دورانی باز می گردد که بومیان آمریکا، سرخپوستان در این سرزمین زندگی می کردند و جز طبیعت و حیات وحش کسی در زندگی آن ها نبود. با تمام وجود و نشاط به حیات خود ادامه می دادند و لذت می بردند. زمان گذشت و سفید پوستان وارد زمین های سرخپوستان شدند و همه چیز ناگهان عوض شد.

پارک ملی یلو استون که به عنوان قدیمی ترین و اولین پارک ملی جهان شناخته می شود یادگاری است از همان دوران، یعنی زمانی که بومیان آمریکا در کنار هم و در یلو استون زندگی می کردند. طبیعتی را متصور شوید که از هر حیث حیرت انگیز است. زمانی که در دشت های پهناور آن قدم می زنیم نمی توان جز شگفتی های اطراف به چیز دیگری بنگریم. در این سرزمین آسمان و خورشید در کنار زمین مناظر فوق العاده ای را پدید می آورند.

کمی که بیشتر وارد پارک ملی می شویم گله های بوفالو را می توان دید که در حال حرکت هستند و با وقاری خاص سُم های خود را بر زمین می کوبند.

در فاصله ای نسبتا دور گرگ هایی را می توان دید که در کنار آبراهی کوچک در حال استراحت هستند و خود را برای شکار آماده می کنند. ممکن است تصمیم بگیرند که به همین گله ی بوفالوها حمله کنند.

همه ی ما به خوبی می دانیم که نسبت به طبیعت و دیگر موجودات این سیاره مسئول هستیم و پارک های ملی باید به شکوه همیشگی خود برسند نه این که نابود شوند و تبدیل به شهر و ساختمان.

مقصد امروزمان بسیار خاص دوست داشتنی و با طراوت است، قطرات درخشان آب اینجا غوغا کرده اند…

انعکاس نور خورشید در آبشاری میان طبیعتی بکر و بی نظیر…

جایی که باید پیش از مرگ حتما ببینیم…

می خواهیم به آمریکا و مرز بین کانادا و نیویورک سفر کنیم و یکی از معروف ترین آبشارهای دنیا را از نزدیک لمس کنیم.

نیاگارا… آبریزی که به اشتباه در اذهان عمومی به عنوان بلندترین آبشار جهان شناخته شده است، در حالی که مرتفع ترین آبشار در دنیا آنجل یا فرشتگان می باشد. کارناوال در گذشته به ونزوئلا سفر کرد و این پدیده ی زیبا و خیره کننده را کاملا برای شما عزیزان شرح داد.

اما نیاگارا با همه ی آبشارهایی که تا به حال دیده و یا شنیده اید فرق می کند و بدون شک دلایلی وجود دارد که تا این حد در دنیا پر آوازه شده است، برای مثال یکی از رموز نیاگارا که کمتر کسی می داند این است که نیاگارا شامل سه آبشار است و به مجموع این سه آبشار نیاگارا می گویند.

برای کشف دیگر اسرار این پدیده ی طبیعی منحصر به فرد با کارناوال همراه شوید.

آبشار نیاگارا

پاییز فصلی زیباست و طبیعت خود را برای خوابی زمستانی آماده می کند.

برگ درختان به رنگ زرد و نارنجی در می آید و زمانی که در زیر درختان قدم می زنید.

زیر پایتان صدا می کنند و تکه تکه می شوند.

همراه کارناوال باشید تا در این سفر از زیبایی های فصل پاییز لذت ببریم.

سفری خواهیم داشت به Owens Valley،که با طبیعت خود در کالیفرنیا می خواهد زیبایی های خودش را در فصل پاییز به ما نشان دهد.

موسیقی زیبایی که بر روی این ویدیو قرار گرفته کاری است از APOCALYPTICA به نام BEAUTIFUL.

طبیعت کالیفرنیا از هر حیث زیباست و می تواند شما را مجذوب خود کند. سرزمینی را تصور کنید که دارای دشت هایی وسیع و دره هایی عمیق است. فصل پاییز که از راه می رسد بادی خنک طبیعت این منطقه را به آغوش می کشد و برگ های درختان با حرکاتی موزون در هوا به رقص در می آیند. به اطراف که می نگری گویی همه چیز به رنگ قرمز و نارنجی در آمده.

کالیفرنیا به دلیل داشتن اقلیمی منحصر به فرد گردشگران و علاقه مندان به طبیعت را در فصول مختلف سال به خود جذب می کند.

درختان به نزدیک شدن به فصل زمستان برای خوابی چند ماهه خود را آماده می کنند. جالب است که بدانید سکوتی عجیب در پاییز و زمستان در این منطقه حکمفرما می شود و حیوانات نیز کوچ کرده اند و یا به خواب زمستانی رفته اند.

در این ویدیو زیبا نگاهی داریم به کالیفرنیا در فصل پاییز و غرق در دنیایی به رنگ قرمز و نارنجی خواهیم شد.

شاخص-ویدیو-پست

قدم به طبیعتی بکر می گذاریم که سالیان سال دست نخورده باقی مانده است.

این جا پارک ملی دنالی در آلاسکا می باشد و زیبایی در همه جا به چشم می خورد.

همراه با کارناوال باشید.

قرار است به سرزمینی سفر کنیم که بسیار متفاوت می باشد و همیشه به داشتن طبیعتی بکر و زیبا معروف بوده است. کوه های بلند، دشت های وسیع، دره های عمیق و … شهرت دارد. طبیعت در این جا برای ما حرف هایی دارد از زمان جوانی سیاره ی زمین که تازه این منطقه در حال شکل گرفتن بوده است. در آن دوره سیاره ی ما کاملا متفاوت بوده و هیچ شباهتی به امروز نداشته است. بعد از گذشت سال های طولانی طبیعت زیبای دنالی شکل گرفته است.

دنالی در اصل نام یکی از قله های رشته کوه راکی در آمریکای شمالی می باشد و در ایالت آلاسکا قرار گرفته است. جالب است که بدانید قله ی دنالی با داشتن ارتفاع ۶۱۹۰ متری مرتفع ترین قله آمریکای شمالی به حساب می آید و در منطقه ی حفاظت شده و پارک ملی دنالی قرار گرفته است.

این پارک ملی به دلیل پوشش گیاهی و جانوری منحصر به فردی که دارد مورد توجه همگان قرار گرفته است. در بیشتر فصول سال هوا سرد است و برفی ولی در بهار و تابستان می توان به آن سفر کرد و لذت برد.

حیواناتی مانند خرس ها، گرگ ها و گوزن ها … همگی در این منطقه زیست می کنند. گردشگرانی که به دنالی می آیند به حیات وحش و پوشش گیاهی دنالی بسیار علاقه مند می شوند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

به اطراف که می نگری حیرت زده می شوی و چشمانت جز زیبایی هیچ نمی بیند.

بالای سرت آسمانی به رنگ آبی با ابرهایی سفید قرار گرفته، این جا سرزمین های جنوبی است.

همراه با کارناوال باشید.

سرزمین های جنوبی کشور ایالات متحده ی آمریکا به دلیل نوع شرایط آب و هوایی و جغرافیایی دارای پوشش گیاهی کمتری می باشد و هوایی گرم و خشک دارد. البته این موضوع به هیچ عنوان از زیبایی های این مناطق کم نکرده و هنوز در اوج زیبایی از منظر انسان قرار گرفته است. به عنوان مثال بسیاری از پارک های ملی در همین سرزمین ها واقع شده اند و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کنند.

از چند هزار سال پیش سرخپوستان بومی در همین سرزمین های جنوبی زندگی می کردند و با ورود اروپایی ها و یا همان سفید پوستان از زمین های خود رانده شدند و به سمت غربی ترین نقاط رانده شدند. این اتفاق برای مردمی که هزاران سال در یک جا زندگی کرده اند سخت است و دردناک.

مردمان بومی رانده شدند و زمین هایشان را گرفتند ولی امروزه می توان دید که به همین مناطق برگشته اند و به زندگی خود ادامه می دهند.

%d8%b4%d8%a7%d8%ae%d8%b5-%d9%88%db%8c%d8%af%db%8c%d9%88-%d9%be%d8%b3%d8%aa

غرق در طبیعت بکر و زیبایی هستیم که ما را شگفت زده کرده است.

به هر سو که می نگیریم جز شگفتی و آرامش هیچ نمی بینیم.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو از زیبایی های طبیعت متفاوت کشور آمریکا لذت می بریم. خبری از درختان سبز و بلند و یا دشت های وسیع و سرسبز نیست، بلکه همه جا بیابانی است که زیر آسمان پر ستاره قرار گرفته و ما را با خود به سفری آرامش بخش برده است. کارگردان این ویدیو زیبا Colin Rich نام دارد و با مهارتی که در ساخت این نوع از ویدیوها دارد همه را شگفت زده کرده است.

موسیقی که بر روی این ویدیو قرار گرفته کاری است از Moby & Mark Lanegan که The Lonely Night نام دارد.

کشور ایالات متحده ی آمریکا به دلیل وسعتی که دارد از منابع طبیعی زیادی برخوردار می باشد. به عنوان مثال می توان از پارک های ملی آن نام برد که هرکدام به تنهایی می توانند در جذب گردشگر و بازدید کننده بسیار مهم و موثر واقع شوند. بیایان های این کشور نیز با توجه به محل قرارگیری و نوع جغرافیایی می توانند زیبا و حیرت انگیز به حساب بیاییند، مخصوصا به هنگام شب و زمانی که ستاره ها در آسمان می درخشند.

طبیعت آمریکا

اگر می شد به سال ها پیش بازگشت و از بالا به کره زمین نگریست، به راحتی می‌دیدید که زمانی تنها پهنه سبزی بر روی زمین بود و دیگر هیچ. بشر در علم و فناوری پیشرفت کرد و روز به روز به تسخیر زمین زیر پایش افزود. روزی رسید که ایستاد، نگاهی به اطراف کرد و جز ناهمگونی و بی تعادلی در زمینی که پیش تر سمفونی دلبری از هماهنگی و رنگ و طراوت بود، ندید.

و انسان برای بازگردان پهنه سبز دوست داشتنی اش دست به کار شد و باغات و پارک های دست ساز را ایجاد کرد.

باغ های بوچارت نمونه به جایی از تلاشی برای بازگرداندن نظم و آرامش سابق به بی تعادلی زمخت قبلی است. بوچارت مجموعه عظیم و باشکوهی‌ست از گل ها و گیاهان، که به جرأت می توان گفت در نوع خود بی نظیرند.

باغات وسیع ۲۲ هکتاری بوچارت یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در شهر ویکتوریا، استان بریتیش کلمبیا و کشور کاناداست که نامش به نیکی در میان سایت های مشهوری چون سی ان ان و نشنال جئوگرافیک برده می شود. این باغ ها که مجموعه ای از نمایشگاه های دائمی گل هستند، سالانه بیش از یک میلیون نفر بازدید کننده دارند و در سال ۲۰۰۴ به ثبت ملی کشور کانادا رسیدند.

همراه با کارناوال به گردشی در میان طبیعتی مملو از گل های هزار رنگ باغ بوچارت بیایید.

butchart-sh10

سوار بر هلیکوپتر بر روی دریاچه های یخ زده ی کشور کانادا فرود می آییم.

همه جا یخ زده و شروع به هاکی بازی می کنیم.

همراه با کارناوال باشید.

ورزش هاکی در کشور کانادا طرفداران زیادی دارد و دلیل آن را می توان شرایط آب و هوایی آن دانست. تصور کنید خانه ی شما خارج از شهر قرار دارد و دریاچه ای در نزدیکی محل سکونت شما در فصل زمستان کاملا یخ می زند. شما جوان هستید و پر انرژی و نیازمند تفریح کردن. چه تفریحی بهتر از هاکی روی یخ زمانی که دوستان شما نیز علاقه مند به این ورزش هستند؟ سپس لوازم خود را بر می دارید و به دریاچه ی یخ زده می روید.

به همین دلیل یعنی وجود دریاچه های زیاد و آب و هوای سرد در فصل زمستان هاکی روی یخ تبدیل به ورزش و تفریح محبوب کانادایی ها شده است.

در دیگر کشورها نیر از این ورزش استقبال شده ولی نه به اندازه ای که باید شود. بطور مثال در بسیاری از کشورها زمینی که ب روی آن هاکی بازی می شود به هیچ عنوان یخ زده نیست و ورزشکاران از اسکیت برای بازی استفاده میکنند.

این ورزش در اصل خشن محسوب می شود و فعالیت بدنی بالایی را می طلبد.

هاکی بر روی دریاچه

لازم نیست حتما به سفر به فضا را تجربه کنید تا با پدیده های فرا زمینی آشنا شوید!

گاهی حتی بر روی زمین هم با مواردی مواجه می شویم؛ که نشان از پدیده های فرازمینی دارد.

شاید با گفتن نام شهاب سنگ، تصوری صحیح در ذهن شما شکل نگیرد؛ اما با دیدن جای برخورد یک شهاب سنگ با زمین قطعا تصورات شما رنگ و بوی واقعیت خواهد گرفت.

کارناول در این مطلب قصد دارد،یکی از شناخته شده ترین گودال های به جا مانده حاصل از برخورد شهاب سنگ ها را به شما معرفی نماید.

گودالی غول پیکر، با دهانه ای مربعی شکل ( برخلاف دیگر گودال ها) توجه تمام خلبانانی را که از فراز آسمان بر بالای آن پرواز می کردند جلب می کرد.

این گودال داستان های دور و درازی را با خود دارد؛ دانشمندان بسیاری برای اثبات برخورد شهاب سنگ با آن، زندگی خود را وقف کردند.

با ما همراه باشید تا پرده از راز این گودال عجیب برداریم.

888زز0

گرند کانیون یکی از جاذبه های گردشگری آمریکا است که در خود شگفتی ها و حذابیت های بسیاری دارد.گرند کانیون، ۱٫۸۰ متر عمق دارد که توسط رودخانه کلرادو در طول ۷۰ میلیون سال حفر شده است.  دیواره ها و صخره های این پارک شگفت انگیز در خود رازهای گذشته زمین را دارد که از سالیان دور به جا مانده است و حالا این پارک تاریخی یکی از مراکز محبوب گردشگری در آمریکاست.

فعالیت های تفریحی بسیاری در این پارک تفریحی در انتظار بازدید کنندگان خواهد بود، کوه نوردی، پیاده روی، رفتینگ و…. می باشد.

در ادامه همراه با کارناوال با زوج جوانی همسفر خواهیم شد که سه روز گرند کانیون را کاوش کردند و لحظه لحظه ی آن را با تصاویری زیبا به ثبت رسانده اند و این مجموعه تصاویر را با دیگران به اشتراک گذاشته اند.

همراه کارناوال  باشید تا با هم با این زوج همراه شویم و به گرندکانیون سفر کنیم.

jdjd110

درحالی که مجهز به عکس های پدربزرگم و ژورنال عکس مادر بزرگم بودم، راهی پارک های ملی شدم که پدر بزرگ و مادر بزرگم به آنجا سفر کرده بودند و سعی کردم دقیقا تصاویری را با زاویه دید آنها، ثبت کنم. این ایده و سفر به پارک های ملی آمریکا، به مناسبت صدمین سالگرد تاسیس پارک های ملی اجرا شده است و می تواند بهترین راه باشد برای مرور کردن تاریخچه پارک  های ملی که از طریق عکس های پدر بزرگم تداعی خواهد شد.

این ها حرف های کریتستین کرالو ( Christian Carollo) بود، خالق این آلبوم عکس زیبا و جالب.

همراه کارناوال و همسفر به کریستین به آمریکا و از آن جا به پارک های ملی آن بیایید تا به گذشته ی آن ها سری بزنیم و با امروزشان مقایسه کنیم.

در ادامه با کارناوال همراه باشید تا این تصاویر رو با هم ببنیم.

jfjfjf

سفری خواهیم داشت به پارک های ملی آمریکا.

حیات وحش این این پارک ها بسیار زیبا و منحصر به فرد هستند.

همراه با کارناوال باشید.

پارک های ملی واقع در کشور آمریکا از نظر وسعت و تنوع گیاهی و جانوری بسیار بزرگ هستند. زمانی که برای بازدید وارد یکی از این پارک ها می شوید ممکن است روزها و یا حتی هفته ها طول بکشد تا از سوی دیگر آن خارج شوید. 

در بیشتر ایالت های کشور آمریکا پارک های ملی از قدیم وجود داشته اند و هرکدام تاریخی برای خود دارند.

در چند صد سال پیش قبل از شکل گیری ایالات متحده ی آمریکا در تمام این مناطق سرخپوست ها زندگی می کردند و کاملا با طبیعت انس گرفته و خود را جزئی از آن می دانستند. بعد از ورود اروپایی ها و آغاز درگیری میان آن ها و سرخپوست ها بعد از گذشت مدتی نقش پارک های ملی پر رنگ تر شد و مرزهای آن ها مشخص شد و دلیل آن این بود تا استراتژی های بهتری به هنگام نبرد به کار گرفته شود.

اگر قصد سفر به آمریکا و بازدید از پارک های ملی آن را دارید بهتر است دباره ی آن ها اطلاعاتی بدست بیاورید تا به هنگام سفر از آن ها بیشتر لذت ببرید و تجربه ای به یادماندنی داشته باشید.

حیات وحش در پارک های ملی آمریکا

یکی از سرمایه های با ارزش هر کشور پارک های ملی هستند که در مناطق مختلف آن قرار گرفته اند. عمر برخی از این پارک های ملی می تواند بسیار قدیمی و حتی هزاران ساله باشند. پوشش گیاهی و جانوری، قسمت های گردشگری، منابع طبیعی و … می توانند جزئی از پارک ملی باشند و این به اهمیت این گنج ها می افزاید و آن ها را تبدیل به یکی از مهمترین دارایی های ملی می کند.

کشور آمریکا با داشتن پارک های ملی زیاد و فوق العاده در دنیا شناخته شده است و سالانه بسیاری برای دیدن طبیعت خاص این پارک ها به آمریکا سفر می کنند.

چندی پیش نقشه هایی از معروف ترین و محبوب ترین پارک های ملی آمریکا منتشر شد و برای اولین بار توانستیم نگاهی داشته باشم به گذشته و تغییرات آن ها، البته با نگاهی متفاوت و دقیق تر.

در این مطلب ۵ پارک ملی آمریکا را بررسی خواهیم کرد و با توجه به نقشه رمز و رازهای تاریخی آن ها را می شناسیم.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval0

در جنگل ردوود میان درختانی عظیم قدم می زنیم و از طبیعت بکر لذت خواهیم برد.

نسیمی خنک می وزد و ما غرق در زیبایی به راه خود ادامه می دهیم.

همراه با کارناوال باشید.

این جنگل زیبا که ردوود نام دارد به دلیل درختان بزرگی که در خود جای داده است مشهور می باشد.

اگر علاقه مند به مطالعه ی بیشتر درباره ی این جنگل و پارک ملی زیبا هستید از شما دعوت می کنیم مطلب جنگل ردوود، زیبایی در کنار عظمت درختان را مطالعه کنید و با ردوود بیشتر آشنا شوید.

جنگل و پارک ملی ردوود

به جنگل های آتش گرفته نزدیک می شویم و گرما صورتمان را نوازش می کند.

درختان در آتش می سوزند و به خاکستر تبدیل می شوند.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به آتش سوزی هایی که در سال ۲۰۱۵ در کالیفرنیا رخ داده است.

عکاس، Jeff Frost در حال ساخت مستندی درباره ی این آتش سوزی ها بود و این ویدیو را نیز تهیه کرد.

قسمت های مختلفی از کالیفرنیا در سال ۲۰۱۵ دچار آتش سوزی هایی گسترده شد و جنگل های زیادی از بین رفت.

شاخص-ویدیو-پست

در هر مکانی در هر زمانی می تواند سرنوشت یک شخص در آن جا رقم بخورد. گاهی اتفاقاتی رخ می دهد بسیار ناراحت کننده و حتی مرگبار. در دنیا مناقی وجود دارد که می توانند در عین زیبایی بسیار خطرناک نیز باشند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۵ اتفاق ناگواری که در آبشار نیاگارا واقع در کشور کانادا رخ داده است. همیشه به یاد داشته باشید زمانی که به جایی می روید تمامی جوانب را به خوبی بسنجید و این را بدانید که اتفاق هر لحظه می تواند رخ دهد. آیا تا به حال نیاگارا را دیده اید؟ اگر دیده باشید می دانید که اگر کسی به داخل آن بیفتد چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.

آبشار نیاگارا هر سال میلیون ها نفر را به خود جذب می کند و آن ها را محو زیبایی های خود می کند. افرادی که برای بازدید از این آبشار زیبا می آیند بیشتر در نزدیکی و بر روی سکوها به تماشای آن می پردازند و یا برخی سوار بر قایق های تفریحی شده و بر روی آب های امن آن از تماشای نیاگارا لذت می برند. ولی همیشه کسانی هستند که پای خود را فراتر از آن می گذارند و اتفاقاتی عجیب را رقم می زنند.

همراه با کارناوال باشید.

نیاگارا0

همه جا سرد و زیبا به نظر می رسد ولی جریانی گرم از زندگی در همه جا موج می زند.

حیات وحش منحصر بفرد و طبیعت زیبای آلاسکا همه را مجذوب خود می کند.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو آلاسکا و تمام جزئیات آن به تصویر کشیده شده است.

برخی از مناطق این سرزمین سرد و برفی می باشد و قسمت هایی از آن را چمنزارها پوشانده اند.

حیواناتی که در آلاسکا زندگی می کنند نیز از گونه های مختلفی هستند، مانند خرس ها، عقاب ها، گرگ ها و …

تهیه کنندگان این ویدیو سعی داشته اند تا آلاسکا را در نهایت زیبایی که دارد به تصویر بکشند.

آلاسکا
صفحه 1 از 612345...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...