هلند

همیشه سفر کردن به مناطقی که آثاری از تاریخ گذشتگان در آن ها یافت می شود از سرگرمی های ما بوده، با تماشای آثار گذشتگان گاهی عبرت می گیریم و گاهی تاسف می خوریم، این روزها به دلیل مشغله ی زیاد آدم ها و ازدیاد شهرنشینی و از همه مهم تر کمبود وقت برای گشت و گذار در مناطق مختلف و دیدن آثار باستانی بیشتر ترجیح می دهیم به موزه ها برویم و در مدتی کوتاه کمی با تاریخ و تمدن پیشینیان آشنا شویم.

تاریخ مملو از داستان های تلخ و شیرین است که می توان از جای جایش درس های زندگی آموخت و در معیشت روزانه به کار برد، اینبار همراه با هم می خواهیم به موزه ای رویم که حکایت کننده ی ماجراهایی تلخ و هولناک است، داستان هایی که با شنیدنشان آرزو می کنیم که ای کاش هیچ وقت اتفاق نمی افتادند، مقصدمان موزه ی شکنجه است، جایی که مجرمان را با وسایل خاصی آزار می دادند تا تنبیه شده یا به جرم هایشان اعتراف کنند، این موزه در آمستردام پرجمعیت ترین شهر کشور هلند می باشد، جایی دنج و ترسناک در سرزمینی که به گل های رنگارنگش معروف است.

این موزه توانسته توجه توریست های زیادی را به خود جلب نماید بخصوص افرادی که علاقمند به مقاصد گردشگری سیاه هستند، برای آشنایی با گردشگری سیاه پیشنهاد می کنیم روی لینک های زیر کلیک کنید:

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

با دیگر سفرهای گردشگری سیاه کارناوال هم در لینک های زیر آشنا شوید:

مرداب مانچاک لوئیزیانا | گور دسته جمعی آمریکا

گوردخمه های اودسا در اوکراین | سفری مرگبار به اعماق زمین

خانه وینچستر کالیفرنیا | جولان ارواح در عمارتی لوکس

با کارناوال همراه شوید تا با روش ها و دستگاه های شکنجه در موزه ی آمستردام بیشتر آشنا شویم.

موزه شکنجه آمستردام

به راستی که معماری یک هنر ناب و ارزشمند است و البته در جهان پر سرعت امروزی همانند هر زمینه دیگر علمی و هنری در حال پیشرفت های مداوم است. شاید بشود این گونه برداشت کرد که معماری عمری به قدمت حضور انسان بر روی زمین دارد و با ایجاد پناهگاهی از جنس غارها، اولین سازه های معماری در جهان شکل گرفته اند و رفته رفته عناصر موجود در طبیعت به پیشرفت آن کمک کردند. معماری شاید تنها شاخه ای از مهندسی باشد که با روح لطیف هنر سر و کار دارد و به همین علت مقصد بسیاری از انسان های خوش فکر و منظبط و در عین حال هنر دوست است و در واقع نمی توان پیشرفت های علمی و دستیابی های جدید هنری را در پیشبرد این هنر-صنعت مهم نادیده گرفت و این راه تا ابد ادامه خواهد داشت.

در طول تاریخ سبک های مختلف و شگفت انگیزی در زمینه معماری پدید آمده اند و در دوره های کوتاه و بلند و بر اساس جغرافیای متفاوت در زمان زندگی کرده اند و آرام آرام با تلفیق سبک های جدید فرم ابتدایی خود را از دست داده و به شیوه ای نو بدل شده اند. گاهی با هجوم یک امپراطوری به دیگری معماری هم در امان نمی ماند و سبک و سیاق هنرهای میهمانان جدید با سرعت جایگزین شیوه های سنتی و باستانی یک سرزمین می شد. دین و مذهب هم تاثیرات فاحش و عظیمی بر شیوه های معماری یک مرز و بوم دارد و البته هزاران دلیل و زمینه دیگر.

امروز قصد داریم سفری داشته باشیم به معماری مدرن و فوق العاده شهرهای زیبای هلند و نگاه ویژه ی عکاس آلمانی این تصاویر را با شما به اشتراک گذاریم. توبیاس گاریش (Tobias Gawrisch) عکاس حرفه ای معماری و سازه و ساکن کشور آلمان است و از آنجایی که تنها ۶۰ کیلومتر تا مرز هلند فاصله دارد و البته عاشق سبک معماری مدرن این کشور زیبا و متفاوت است، هرگاه زمان و موقعیت را مناسب می بیند کوله بار کوچک سفر را مهیا می کند و راهی هلند می شودد و با دوربینش از سازه های عجیب و غریب هلندی تصاویری مرموز و هیجان انگیز به ثبت می رساند.

کارناوال شما را به تماشای تصاویر آقای توبیاس از دنیای متفاوت معماری هلندی دعوت می کند:

از بهترین راه هایی که می توانیم خستگی زندگی روزانه را از تن به در کنیم، گشت و گذار در دامان طبیعت است.

اما کجا؟

جنگل های انبوه، دیدار از آبشار های خروشان، چشمه های گوارا، پارک های خوش آب و هوا، دریاچه های زیبا و بکر، کوه های سر به فلک کشیده همه و همه از مقاصد محبوب برای گردش و تفریح در طبیعت هستند.

برخی از کشورها برای جذب توریست و ایحاد فضایی مدرن در عین حال آمیخته با طبیعت دست به ساخت پارک و باغ های گل زده اند. بعضی از این باغ های گل شهرت جهانی پیدا کردند و توانستند در طی چند سال به مهم ترین قطب گردشگری کشورشان تبدیل شوند، از جمله ی این باغ ها می توان به بزرگ ترین باغ گل که در دبی ساخته شده با نام باغ گل معجزه دبی | بزرگترین باغ گل دنیا  و باغ های گل هلند اشاره کرد.

کارناوال به باغ گل میراکل یا معجزه ی دبی سفر کرده و کاملا این باغ را برای شما توصیف کرده است، این بار هم قصد داریم به یکی از برترین باغ های گل در کشور هلند سرزمین گل های رنگارنگ بپردازیم، باغ گلی که هر ساله تنها ۸ هفته برپاست؛ اما توانسته میان هزاران گردشگر محبوب شود.

با ما همراه باشید تا در میان گل های سحر آمیز و خوش عطر بهاری باغ کوکنهوف در هلند قدم بزنیم.

باغ گل کوکنهوف هلند

آلبومی که در ادامه با هم خواهیم دید زیبایی های خیره کننده ی  آمستردام را در ماه آگوست ( نیمه دوم مرداد- نیمه اول شهریور ) به تصویر می کشد.

آمستردام  بیشتر به خاطر داشتن آسیاب های آبی و لاله ها مشهور است. فصل شکوفایی لاله های هلندی در آمستردام، همان فصل ساکورا در ژاپن و فصل اسطوخدوس در فرانسه است. اما علاوه بر این در ماه آگوست هم زیبایی های خیره کننده ای در انتظار گردشگران خواهد بود. تصاویری که در این آلبوم با هم خواهیم دید گوشه ای از این زیبایی ها را به تصویر می کشد.

شکوفه های بنفش رنگ ماه آگوست تنها به مدت سه هفته گل های شان را دارند.

در ماه آگوست شب های سرد و روزهای گرم باعث می شود تا صبح ها همه جا را مه فرا گیرد و هوا شرجی شود. این تصاویر اکثرا در صبح های زود و زمانی که مه همه جا را فراگرفته ثبت شده اند، به همین دلیل هم توهمی از رویا و واقعیت را پدید می آورد.

در ادامه با کارناوال همراه شوید تا سفری داشته باشیم به آمستردام تا تنها گوشه ای از زیبایی های غیر قابل توصیفش را در قاب تصویر نظاره کنیم

تصور کنید امروز که از خانه بیرون می آیید هیچ اتومبیلی در کار نباشد . هیچ صدای بوقی شنیده و هیچ بوی دودی استنشاق نشود .

هیچ پیاده رو و خیابان آسفالت شده ای در کار نباشد .

حتی فکر کردن به این موضوع هم شیرین و رویایی است و هم شاید شبیه به یک افسانه به نظر برسد ؛ مگر می شود زندگی در شهری یا جایی در قرن ۲۱ بدون هیچ اتومبیل و خیابانی ؟

اما یادتان نرود که این دنیا پر است از شگفتی و چیزهای عجیب و افسانه ای مثل جایی که امروز به آن می رویم .

روستای گیتورن “Giethoorn” تعبیر رویایی است که تجسم کردید ؛ روستایی که هیچ اتومبیلی در آن وجود ندارد ، جایی که هیچ راه آسفالتی در آن دیده نمی شود .

اینجا به جای خیابان و بزرگراه کانال های آب و پل ها میان مردم ارتباط برقرار می کنند و به جای شنیدن صدای بوق ، صدای اردک ها یا آواز پرندگان به گوش می رسد .

همراه کارناوال به دل این روستا می رویم و نگاهی به این مکان رویایی می اندازیم ؛ شاید آرزوی هر شخصی باشد که اینجا در آرامش زندگی کند .

آلبرت دراس عکاس این تصاویر می گوید : من یک عکاس گردشگری از هلند هستم . معمولا زمان هایی که بی حوصله هستم تصمیم به این کار می گیرم .

رفتن به شهر های دیگر و دیدن مناظر زیبای آن بسیار هیجان انگیز است اما من نمی توانم آن ها را درک کنم وقتی این همه زیبایی در کشورم خودم وجود دارد .

هلند بسیار زیبا و جذاب است ، کشور ما کوه های سر به فلک کشیده و آسمان خراش های بسیار بلند ندارد ،  و این ممکن است برای خیلی از دوستداران سفر خسته کننده باشد اما مانند هر کشور دیگری ما هم مکان های منحصر به فردی داریم مثل آسیاب های بادی و دشت های گل بسیار .

من واقعا حیرت زده هستم ، این مکان ها بسیار باورنکردنی اند . این چیزی است که من در حال نشان دادنش هستم برای کسانی که فکر می کنند کشورشان خسته کننده است ، من می خواهم نشان دهم هر کشوری دارای مکان های منحصر به فردی است که می توانند بسیار شگفت انگیز باشند.

و از شما می خواهم سعی کنید برای پیدا کردن این زیبایی ها بیرون بروید و آن ها را کشف کنید .

همراه کارناوال باشید .

در میان آسیاب های آبی و لاله های پر آوازه هلندی شهری است که تمام دلتنگی هایش را می شوید،  آبراهی که از میان کوچه های آن عبور می کند.

شهری که آبراه های نیمه کروی آن زبان زد خاص وعام شده است.

آبراه هایی که از دریای سرخ راه را کج کرده اند وشاید به دنبال گوشه ای دنج و به دور هیاهوی دریا بوده اند که به این سرزمین آمده اند.

این جا آمستردام است شهری که هیچ خبری از  دود و ماشین وشلوغی در آن نیست.

با ما همراه باشید تا  سرگذشت این ارثیه قدیمی آمستردام،‌(آبراه های تاریخی ) را با هم مرور کنیم.

 

میدان زیبای رامبراند در آمستردام یکی از زیباترین و تاریخی ترین مکان های این شهر به حساب می آید .

همراه ما باشید تا سفری به این مکان داشته باشیم .

هتل ها در دنیای امروز معنای دیگری پیدا کرده اند و جدا از هدف اصلی که برای ساخت آن ها در نظر گرفته می شود سازندگان به دنبال ویژگی های خاصی هستند تا هتلشان از دیگر هتل های ساخته شده در جایگاه بالا تری قرار بگیرد و به دنبال آن مشتری های بیشتری جذب کنند.

همراه ما باشید تا با یکی از خاص ترین هتل ها بیشتر آشنا شویم.

This is search results
در حال بارگذاری ...