خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیر آن بر گردشگری

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیر آن بر گردشگری

اخبار گردشگری

به گزارش ایسنا،‌ گروهی از کشورها که بیشترین ضرر را در عرصه گردشگری به دلیل خروج بریتانیا از اتحادیه متحمل می‌شوند، عبارت اند از مالت و قبرس دو مقصد گردشگری مدیترانه‌ای و ایرلند همسایه کناری انگلیس خواهند بود.

لهستان و لیتوانی که در چند سال اخیر بسیاری از اتباع آن ها در جستجوی کار به بریتانیا سفر کرده‌اند هم دو کشور دیگری به حساب می آیند که با ضرر احتمالی تجاری و گردشگری ناشی از تصمیم بریتانیایی‌ها رو به رو خواهند شد .

تمامی این کشورها وابستگی زیادی از لحاظ تجارت و گردشگری به بریتانیا دارند و تجارت سالانه ۵۰۰ میلیار دلاری بریتانیا با اتحادیه اروپا مهمترین موضوع قابل بحث در جدایی این کشور از اتحادیه اروپا به حساب می آید .

کشور ایرلند در صورت ایجاد هرگونه محدودیت برای سفر، ناشی از جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا با ضرر و زیان زیادی مواجه خواهد شد، زیرا در سال ۲۰۱۴ میلادی ۱۴ درصد از تمامی هزینه گردشگران خارجی در ایرلند که به ۹۰۰ میلیون یورو می‌رسید، از محل گردشگران انگلیسی به دست آمده است .

دو مقصد گردشگری دیگر که مدیترانه‌ای هستند شامل مالت و قبرس وابستگی حتی بیشتری به بریتانیا در حوزه گردشگری دارند، به طوری که به ترتیب ۲۵ و ۲۳ درصد از مجموع هزینه‌های گردشگران خارجی در این دو کشور کوچک نیز بواسطه حضور گردشگران بریتانیایی بدست می آید .

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و تاثیر آن بر گردشگری
4.99 5

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...