مومیایی هورنیدیجف | تاریخ جهان در ۱۰۰ شی

مومیایی هورنیدیجف | تاریخ جهان در ۱۰۰ شی

گنجینه تاریخ

 تاریخ جهان در صد شی یکی از معروف ترین برنامه های رادیویی یک شبکه معروف انگلیسی است که توسط موزه بریتانیا لندن تهیه شده است. این برنامه رادیویی در ۱۰۰ قسمت، تاریخ جهان را با ۱۰۰ شی باستانی مختلف از سر تا سر دنیا روایت می کند. پخش این برنامه از سال ۲۰۱۰ شروع شد و تا ۲۰ هفته ادامه یافت. در نهایت در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۰، مسئولین موزه بریتانیا کتابی را با همین عنوان منتشر کردند. 

در قسمت اول این مجموعه به سراغ مومیایی و تابوت کشیشی مصری می رویم که هزار سال پس از رامسس بزرگ و توتنخامون و در زمان حکومت یونانی ها بر مصر، زندگی می کرد. مومیایی هورنیدیجف در تابوتی دو لایه قرار داشت. هنگامی که محققان بدن این مومیایی را از تابوت درآورده، با استفاده از سی تی اسکن و اشعه ایکس مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند هورنیدیجف فردی بالغ بوده که در هنگام مرگ از بیماری آرتروز و پوکی استخوان رنج می برده است. مومیایی کننده ها ۴ بسته درون بدن این کشیش مصری گذاشته بودند که احتمالا درون شش، کبد، معده و روده هورنیدیجف بوده است. 

شاید این سوال برای شما ایجاد شود که چرا مصری ها بدن مردگان خویش را مومیایی می کردند؟

در زمانی که مصری های باستان چون هورنیدیجف می مردند، اعتقاد داشتند که سفری را از این دنیا به جهان دیگری آغاز می کنند و در واقع مومیایی شدن، افسون ها و تابوت های جالب توجه، آن ها را برای سفر بعدی شان آماده می کند. بر روی تابوت هورنیدیجف نیز تصاویری از خدایان به چشم می خورد که از کتاب مصریان گرفته شده است. همچنین نقشی از ایزدبانوی آسمان ها، نات در بخش داخلی تابوت دیده می شود. در واقع مصریان معتقد بودند با این حرکت نمادین، هورنیدیجف در بطن ایزدبانوی آسمان قرار می گیرد و برای زایش دوباره آماده می شود. 

دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان

همچنین می توانید درباره برخی از آثار تاریخی و بقایای جذاب دنیا در زیر بخوانید:

دست برنزی تمدن سبا | تاریخ جهان در ۱۰۰ شی

روزالیا لومباردو | مومیایی زیبای خفته

بوسه ابدی عشاق ایرانی در تپه حسنلو

اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته

مجسمه زئوس | تمثال خدایگان یونانی ها

انگشتر برنزی پاپ متعلق به دوره رنسانس

میکروسکوپ طلایی و سلطنتی فرانسوی

جنگجوی سبز روی ارتش سفالین


زمان ساخت: سال های ۲۲۲ پیش از میلاد

محل ساخت: آفریقا، مصر

محل نگهداری: موزه بریتانیا لندن

جلد کتاب تاریخ جهان در ۱۰۰ شی را در زیر می بینید:

تاریخ جهان در 100 شی

#گنجینه های تاریخ ایران و جهان را با کارناوال بشناسید.

مومیایی هورنیدیجف | تاریخ جهان در ۱۰۰ شی
4.65 9

 دیدگاه ها

 • عابد وطن

  ۲

  ۲

  ۰۰۰۰ مومیایی کردن جسد را از تجزیه نجات میده ! ولی من طرحی دارم که مانع از مرگ سلولها بطورناگهانی میشود یعنی مرگ یک سلول را تاخیر دهیم به یکصد برابر به جای اینکه عمر انسان ۱۰۰ سال باشد هزار سال باشد این شدنی هست شک نکن ابزار میخواهد وکار مداوم ۰۰۰۰ این عملی است نه شوخی است و نه جادو جمبل و نه مخالف عرف و قانون طببعت ونه مخالف شرع مقدس یک روش علمی است در عالم واقعیت نه مجازی ۰ چه اشکال دارد شما ! بله شما نوعی بیمار نشوید و عمرت مفید باشد ! وبه جای یکصد سال هزار سال عمر کنید ؟؟ به چه دلیل میشه ؟؟؟ خب این روش ساده نیست ۰۰بقول ادیسون هر چیزی که در ذهن بشر در بیاد امکات تولیدش هست ابزار خودش را میخواهد ۰ و دلیل دوم من این جا بگم چطور یک جسم با مومیایی هزاران سال تجزیه نمیشه ؟؟؟ همین روش هم مانع از آسیب سلول زنده می کند حفظش می کند ساده بگم مانند

  • علی

   ۱

   ۱

   بگو خب ، فقط گفتی بگم راهمو نگفتی آخر

   • هلیل

    ۱

    ۱

    برو بچه حالت خش نیس زیاد فیلم نیگا میکنی برو خودتو تربیت کن

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...