ثروتمندترین معبد هندو دنیا | گینس های گردشگری

ثروتمندترین معبد هندو دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری با معبد تیروپاتی که پربازدیدترین معبد هندو در جهان است آشنا می شویم.

پر بازدیدترین معبد هندو در جهان تیروپاتی ( TIRUPATI TEMPLE ) نام دارد که در ایالت آندِرا پرادِش ( Andhra Pradesh ) و شهر تیروپاتی هند قرار گرفته است.

معبد تیروپاتی ثروتمندترین معبد هندو در جهان هم است و روزانه ۳۰۰۰۰ تا ۴۰۰۰۰ نفر از این معبد دیدن می کنند و جالب این است که همین عدد در اولین روز آغاز سال نو به 75,000 نفر هم رسیده است.

بودجه ی سالانه ی این معبد حدود 57.02 میلیون دلار ( معادل 35.2 میلیون پوند ) می باشد،  معبد تیروپاتی آن قدر ثروتمند است که دولت هند سال گذشته ( ۲۰۱۵ میلادی ) از مسئولان معبد برای سرو سامان دادن به اقتصاد کشور کمک خواست، همانطور که شاید بدانید هند بیشترین میزان واردات فلز طلا را در دنیا دارد و به همین دلیل مقدار زیادی در این راستا هزینه می کند، دولت هند از معبد تیروپاتی میزان زیادی طلا قرض گرفت تا کمتر طلا وارد کند و بتواند وضعیت اقتصادی کشور را کمی بهبود بخشد؛ گفته می شود که هند سالانه 800 تن طلا به کشورش وارد می کند و مردمانش بیشترین مصرف طلا در جهان را دارند همچنین ۲۰ هزار تن طلا در این کشور وجود دارد که وارد چرخه ی اقتصادی نشده اند و به عنوان شیئی زینتی استفاده می شوند، این میزان طلا ارزشی حدود 680 میلیارد دلار دارد.

معبد تیروپاتی مشهورترین معبد هندو در کشور هندوستان هم هست و از اماکنی است که پیشنهاد می شود در سفر به هند حتما باید دید، به مرور زمان و با هدیه دادن طلا توسط مردم عامه این معبد تا این اندازه سرمایه دار شده است.

اگر علاقمند به بازدید از ثروتمندترین، پر بازدیدترین و مشهورترین معبد هندو در دنیا می باشید کافی ایست به آدرس درج شده ی زیر مراجعه نمایید.

آدرس: آسیا، هندوستان،  ایالت آندِرا پرادِش، شهر تیروپاتی، تیرومالا، خیابان مادا.

.Address: S Mada St, Tirumala, Tirupati, Andhra Pradesh 517504, India

جدول گینس

رکورد دار معبد تیروپاتی
مکان کشور هندوستان
زمان ثبت رکورد نامشخص
پربازدیدترین معبد هندو دنیا
پربازدیدترین معبد هندو دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

ثروتمندترین معبد هندو دنیا | گینس های گردشگری
4.65 6

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...