مغولستان

همراه با اقوام مغول می شویم و با فرهنگ و سبک زندگی این مردمان آشنا خواهیم شد.

سوار بر اسب در دشت ها حرکت می کنیم و زندگی مغول ها را از نزدیک می بینیم.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به یکی از اقوام مغول که در دشت ها به سبک عشایری زندگی می کنند. از ویژگی این مردمان می توان به اسب ها، شترها و دام ها و همینطور عقاب هایشان اشاره کرد. همانطور که می دانید این ملت از دیرباز پیوندی ناگسستنی با اسب ها داشته اند تا جایی که می توان گفت دلیل پیروزی مغول ها در جنگ های قدیم بخش بسیاری به سبب وجود اسب ها و مهارت استفاده از آن ها بوده است.

اگر علاقه مند به مطالعه ی بیشتر درباره ی اقوام و فرهنگ مغول ها هستید به شما متولد شده بر روی زین | فرهنگ پرورش اسب مغول پیشنهاد می کنیم. از این ویدیو زیبا لذت ببرید و خود را در کنار مغول ها تصور کنید.

اقوام مغول

چنگیز خان مغول که نام اصلی او تموچین بوده یکی از فاتحان بزرگ در تاریخ از وی نام برده می شود . او سردار جنگی و همین طور از خان های مغول بوده است که توانست قبیله های مغول را متحد کند و کشور گشایی های خود را آغاز کنید . به هر سرزمینی که پای می گذاشته است ترس و وحشت را به همراه خود می آورده . می گویند در جنگ هایش حمام خون را می انداخته و در تمامی جنگ ها شجاعانه می جنگیده است .

او قسمت های زیادی از آسیا را فتح کرد . مانند روسیه ، چین ، ایران و خاورمیانه . چنگیز خان و نوادگانش حتی توانستند قسمت هایی از اروپای شرقی را نیز فتح کنند و بعد از آن امپراطوری مغول بوجود آمد . برای نشان دادن وسعت این امپراطوری و نفوذ آن می توان گفت که قوبلای خان اولین امپراطور از سلسله ی یوان در چین و هلاکو خان ، اولین ایلخان ایران یک پدربزرگ داشتند و او چنگیز خان مغول بوده است .

بعد از این همه کشور گشایی و ریختن خون سربازان و مردم بی گناه او از این دنیا رفت . امروزه چنگیز خان مقبره ای ندارد ولی مکان هایی وجود دارد که به مقبره ی وی نسبت داده می شوند . محققین هنوز بر سر محل دفن وی شک دارند .

همراه کارناوال باشید تا از مکان هایی که به مقبره و محل دفن چنگیز خان نسبت داده می شوند کجاست .

چنگیزخان0

مردمانی خانه به دوش اند که بقا و دین و آیینشان به حیات وحش گره خورده و به دنبال ندای طبیعت، از دل جنگل های برفی تا به دشت های فراخ را سوار بر گوزن های شمالی می تارند .

مردمان ساتن یا ” Dukha ” ، برای هزاران سال است که در دل طبیعت وحشی و بکر مغولستان با پرورش و دامداری گوزن های شمالی ، گذران زندگی می کنند و به بقای خود ادامه می دهند.
خانه هایشان را بر پشت گوزن ها می گذارند ، سختی و خطر بیراهه را به جان می خرند و به دنبال بهترین مراتع هر فصل دو بار کوچ می کنند.
زندگی آن ها مثال ناب و دست نخورده ای از ساده زیستی است ، تلاشی روزانه برای برآورده کردن نیازهای ابتدایی شان.
تمام دارایی آن ها گوزن ها هستند و این برایشان کافی است.
بنابراین با کارناوال به دشت هایشان بیاید،  از دور نظاره گر مراتع و خیمه هایشان باشید ، شاید که ما را مهمان چادرهایشان کردند …

مردمان_ساتن_karnaval.ir0

یک مغول بدون اسب، مانند پرنده ای بدون بال است.
برای دیدن شکوه یک مرد مغول، باید او را سوار بر اسب، زمانی که به تاخت در دشت ها می راند ببینی.

و برای برای توصیف قدرت و استقامت اسب های مغولی، همین بس که سرمای منفی چهل درجه را هر سال در زمستان تحمل کرده و در بهار، مانند ققنوسی که از سوز سرما سوخته است، بی جان و ضعیف، اما شکوهمندانه به زندگی بر می گردند.

برایتان از فرهنگ پرورش اسب مغولی می گوییم، ار ارتباط روحی که بین مردمان مغول با این حیوان نجیب وجود دارد،

با ما همراه باشید …

اسب مغولی شاخص0

فستیوالی که به نام عقاب طلایی نام گذاری شده، اما افتخارش تنها نصیب صاحب اوست…

فستیوال_عقاب_طلاییkarnaval.ir9_0
This is search results
در حال بارگذاری ...