مکزیک

چندی پیش با لیست عجایب هفتگانه جدید جهان آشنا شدیم که از آن میان مفصل به معرفی مکان هایی چون: هرم بزرگ جیزه، دیوار چین، مجسمه مسیح منجی و آمفی تئاتر کولوسئوم پرداختیم. حال می رویم سراغ یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان، هرم کوکولکان که به نام هرم چیچن ایتزا هم شناخته می شود.

چیچن ایتزا خود شهری باستانی و کهن است که به دست قوم مایا ساخته شده و قدمتش به ۹۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. هرم چیچن ایتزا، هرم مرکزی این شهر محسوب می شد که ساختاری پلکانی دارد. این هرم آمیزه ای از نبوغ نجومی، ریاضی و معماری مایاهاست و دقتی که در ساخت آن صرف شده و کابرد هوشمندانه این هرم، باعث شده تا در لیست عجایب هفتگانه جدید جهان بدرخشد.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه هرم کوکولکان آن است که در زمان خود یکی از بلندترین بناهای شهر و منطقه محسوب می شود.

اما هرم چیچن ایتزا دقیقا برای چه و چگونه ساخته شد؟ داستان ها و افسانه های این سازه عجیب و مشهور را می دانید؟

همراه کارناوال به مکزیک و شهر کهن چیچن ایتزا بیایید و از راز ها و افسانه های هرم سر در آورید.

هرم چیچن ایتزا

خوب نگاه کنید، قرار است یک کشتی نظامی متعلق به مکزیک غرق شود.

نه در جنگ بلکه به دست خود نیروهای مکزیکی و برای کمک به محیط زیست.

همراه با کارناوال باشید تا شاهد صحنه هایی جالب از غرق شدن این کشتی باشیم.

در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۱۵ ، کشتی جنگی به نام The Uribe 121 که یک کشتی نظامی متعلق به کشور مکزیک بود با فاصله ای حدود ۱٫۲ مایلی از ساحل روزاریتو به دست خود مکزیکی ها برای کمک به محیط زیست و دنیای زیر آب غرق شد.

هدف از این کار ساخت دوباره ی صخره های مرجانی بود که از بین رفته بودند.

زمانی که کشتی غرق می شود و بر روی بستر دریا قرار می گیرد بعد از گذشت مدتی تبدیل به محلی مناسب برای تبدیل شدن به صخره های مرجانی می شود. به طوری که موجودات دریایی که نیاز به مکانی برای زیست دارند به کشتی می چسبند و کشتی تبدیل به صخره های مرجانی می شود.

در قسمت های مختلف کشتی دوربین هایی نصب شده است و ما می توانیم غرق شدن آن را از آغاز تا پایان به خوبی ببینیم.

شاخص-ویدیو-پست

جشن ها از دیرباز توسط انسان ها از ملل مختلف انجام می شده است . برخی مذهبی و برخی فقط جنبه ی شاد کردن دل ها را داشته اند و شاید به دنبال خود غم و اندوه را به همراه داشتند . جشن ها میراث با ارزش انسان ها هستند و در خود بسیاری از خصلت های بشر را جای داده اند . از چگونگی فرهنگ گرفته تا رفتار ها و ارتباط هایشان با یکدیگر .

امروزه نیز این جشن ها انجام می شوند و مردم بیشتری را جذب خود می کنند . این مراسم ها دیگر مخصوص یک جامعه ی محدود در یک نقطه ی جغرافیایی نیستند بلکه مرز ها را شکسته و در تمامی دنیا شناخته شده اند . مانند جشن کریسمس یا نوروز ما ایرانی ها .

در ادامه برای شما از جشنی سخن می گوییم که مردم به خیابان ها می ایند به رقص و شادی می پردازند .

همراه کارناوال باشید تا به این جشنواره سری بزنیم و شاد شویم . 

جشن پاراچیکو www.karnaval.ir0

هرچه از شگفتی ها و عظمت آفریده های خداوند بگویم باز هم کم گفته ایم . یکی از این شگفتی های زیبا و عجیب غارها هستند . وقتی سخن از غار به میان می آید مکانی زیبا ، با آب و هوایی خنک و روخانه ایی جاری در آن در ذهنمان ترسیم می گردد.

اما امروز می خواهیم به سراغ غاری عجیب و در عین حال زیبا و خارق العاده برویم . با ما همراه باشید تا به دیدن غارهای کریستالی مکزیک برویم.

 

غار کریستالی www.karnaval.ir0

رنگین کمان از پشت خانه های Palmitas در Pachuca مکزیک بالا می آید…..

شهر رنگی مکزیک www.karnaval.ir0

به بازدید از موزه ای متفاوت در اعماق آب های دریا بروید . تصور مشاهده ی مجسمه هایی زیر آب بسیار جذاب خواهد بود در حالی که ماهی های رنگارنگ کنار شما در حال شنا کردن هستند .

همراه ما باشید .

موزه ی زیر آب karnaval.ir0

اگر شما هم فیلم “آنابل” رو دیده باشید  –  که حول ماجرای عروسکیه که گفته میشه توسط ارواح خبیث مسخ شده –  و کمی هم قوه ی تخیل قوی داشته باشید ، حتماً مثل من از عروسک های نیمه خراب شده ی قدیمی یه ترسی توی دلتون هست.

اونها که گرد و خاک نشسته روشون…وای خصوصاً اونها که دارن لبخند می زنن!

اگر غیر از لبخند زدن، چشم هاشون هم دراومده باشه و به جاش دو تا حفره ی خالی باشه که … !

اگر نظر من رو بخواید ، اصلاًهمه ی عروسک های قدیمی و خراب شده ، یه نیروی هراس انگیز از خودشون ساطع می کنن که حداقل نفس من یکی رو تو سینه ام حبس می کنه.

حالا همه ی این ها رو گفتم ، که شما هم با من همراه شید که تنهایی نرم توی این جزیره.

بیاین همه با هم دسته جمعی بریم به ” جزیره ی عروسک ها ” در ۲۸ کیلومتری شهر مکزیک…

 

karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...