مکزیک

گاهی ما مردمان شهرنشین آن قدر غرق در روزمرگی زندگی می شویم که بوئیدن یک شاخه گل خودرو در طبیعت یا تنفسی عمیق از ته دل برایمان به آرزو تبدیل می شود. تنها چشمانمان را می بندیم و خود را در ساحلی زیبا، جنگلی انبوه و طبیعتی بکر تصور می کنیم و لحظاتی را شاد می شویم، در جستجوی دو سه روزی تعطیلات رسمی می گردیم تا شاید فرصتی باشد برای تغییر آب و هوا…

زندگی در شهرهایی که هرروز هوایشان آلوده و آلوده تر می شود دشواری هایی دارد که مجبوریم برای آینده ای بهتر با آن ها دست و پنجه نرم کنیم، اما اینبار می خواهیم به شما عزیزان مقصدی را معرفی نماییم که حقیقتا بسیار خارق العاده و رویایی است؛ جایی که ارزش یک بار سفر کردن را دارد.

به ساحلی پنهان در مکزیک می رویم، این ساحل به صورت طبیعی طوری برش خورده که تا به آن نزدیک نشوید چیزی از آن را نخواهید دید اما تا قدم به محوطه اش بگذارید با بهشتی باورنکردنی رو به رو خواهید شد.

ساحلی با آب های زلال… طبیعتی ناب و منحصر به فرد… شنا زیر نور خورشید و در آبی خنک… همه و همه رویاهایی هستند که در این ساحل به تحقق می پیوندند.

تا به حال به سواحل زیادی سفر کرده ایم که تنها با یک کلیک روی لینک های زیر می توانید با برخی از آن ها آشنا شوید:

ساحل قلب ، پرتغال | قلب درخشان اقیانوس اطلس

ساحل موراکی ، صخره هایی به شکل تخم مرغ | نیوزلند

مجسمه دست در ساحل اروگوئه

حال با کارناوال همراه شوید تا فارغ از آلودگی های شهر به دامان طبیعتی فوق العاده سفر کنیم.

همیشه افرادی عاشق خرید کردن و گشت زدن در میان بازار و مراکز خرید هستند و برخی دیگر هیچ وقت حوصله ی خرید کردن را ندارند و با زور اطرافیان این کار را انجام می دهند. کارناوال تا به حال به هزاران بازار و مرکز خرید سر زده و شما را با اجناس و ویژگی های آن ها آشنا کرده است اما اینبار قصد بازدید از بازاری داریم که با همه ی بازارهای دنیا فرق دارد، جایی که اگر از خرید کردن متنفر هم باشید بازدید از آن را نباید از دست بدهید.

بازاری به نام مرکادو د سونورا (Mercado de Sonora) در مکزیکو سیتی وجود دارد که در آن انواع و اقسام اجناس و اشیای ترسناک به فروش می رسند، نقاب های وحشت آور، جمجمه ها و مجسمه های تزئینی، خون مار، اجزای بدن مگس و … تنها جزء کوچکی از وسایلی هستند که در این بازار عظیم عرضه می شوند. جالبب تر این که فروشندگان این بازار هم لباس هایی عجیب به تن می کنند و خریداران را می ترسانند، اینجا همه چیز بر پایه ی خرافات و عقاید شیطانی بنا شده است.

می خواهیم به این بازار برویم جایی که در آن زمزمه هایی جادوئی به گوش می رسد، مکانی که توانسته گردشگران را از سراسر دنیا به سوی خود بکشاند تا تنها بازار را تماشا کنند. گفته می شود در این بازار جادوگرانی هستند که می توانند آینده ی بازدیدکنندگان را پیشبینی کنند و همین دلیلی مهم برای افزایش محبوبیت بازار سونورا در میان جهانیان است. این بازار در فهرست برترین و ترسناک ترین مقاصد گردشگری سیاه در دنیا قرار دارد، برای آشنایی بیشتر با گردشگری سیاه روی لینک های زیر کلیک کنید:

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

سونورا بازاری برای خریداران شجاع است، کسانی که ادعا می کنند از دنیای مردگان هراسی ندارند و هیچ چیز آن ها را نمی ترساند، بازدید از این بازار تجربه ی بیادماندنی و خاطره انگیزی است که حتما در طول عمرتان باید یکبار آن را تجربه کنید.

همراه کارناوال بیایید تا آرام آرام وارد ترسناکترین بازار دنیا شویم.

مقصد سفر مجازی امروزمان یکی از پایتخت های با فرهنگ غنی و زیبای آمریکای شمالی محسوب می شود. شهری که در خیابان هایش تمامی رنگ ها در کنار یکدیگر به چشم می خورند، از رنگ های پر رنگ میادین گرفته تا سایه روشن کاشی کاری های ساختمان های استعماری. در همه جای شهر رنگ و موسیقی به هم پیوسته اند. برای توصیفش باید گفت که اگر قرار بود زندگی رنگی داشته باشد بدون شک نام آن رنگ مکزیکو سیتی بود. با ما در این سفر دلپذیر همراه شوید و از تماشای این ویدیو شاد لذت ببرید.

به هیج وجه تماشای زیبایی های شهر بزرگ مکزیکو سیتی به همراه موسیقی زیبای مکزیکی را از دست ندهید.

با کارناوال همراه باشید.

چندی پیش با لیست عجایب هفتگانه جدید جهان آشنا شدیم که از آن میان مفصل به معرفی مکان هایی چون: هرم بزرگ جیزه، دیوار چین، مجسمه مسیح منجی و آمفی تئاتر کولوسئوم پرداختیم. حال می رویم سراغ یکی دیگر از عجایب هفتگانه جهان، هرم کوکولکان که به نام هرم چیچن ایتزا هم شناخته می شود.

چیچن ایتزا خود شهری باستانی و کهن است که به دست قوم مایا ساخته شده و قدمتش به ۹۰۰ سال پیش از میلاد مسیح بر می گردد. هرم چیچن ایتزا، هرم مرکزی این شهر محسوب می شد که ساختاری پلکانی دارد. این هرم آمیزه ای از نبوغ نجومی، ریاضی و معماری مایاهاست و دقتی که در ساخت آن صرف شده و کابرد هوشمندانه این هرم، باعث شده تا در لیست عجایب هفتگانه جدید جهان بدرخشد.

همچنین از دیگر نکات قابل توجه هرم کوکولکان آن است که در زمان خود یکی از بلندترین بناهای شهر و منطقه محسوب می شود.

اما هرم چیچن ایتزا دقیقا برای چه و چگونه ساخته شد؟ داستان ها و افسانه های این سازه عجیب و مشهور را می دانید؟

همراه کارناوال به مکزیک و شهر کهن چیچن ایتزا بیایید و از راز ها و افسانه های هرم سر در آورید.

هرم چیچن ایتزا

خوب نگاه کنید، قرار است یک کشتی نظامی متعلق به مکزیک غرق شود.

نه در جنگ بلکه به دست خود نیروهای مکزیکی و برای کمک به محیط زیست.

همراه با کارناوال باشید تا شاهد صحنه هایی جالب از غرق شدن این کشتی باشیم.

در ۲۱ نوامبر سال ۲۰۱۵ ، کشتی جنگی به نام The Uribe 121 که یک کشتی نظامی متعلق به کشور مکزیک بود با فاصله ای حدود ۱٫۲ مایلی از ساحل روزاریتو به دست خود مکزیکی ها برای کمک به محیط زیست و دنیای زیر آب غرق شد.

هدف از این کار ساخت دوباره ی صخره های مرجانی بود که از بین رفته بودند.

زمانی که کشتی غرق می شود و بر روی بستر دریا قرار می گیرد بعد از گذشت مدتی تبدیل به محلی مناسب برای تبدیل شدن به صخره های مرجانی می شود. به طوری که موجودات دریایی که نیاز به مکانی برای زیست دارند به کشتی می چسبند و کشتی تبدیل به صخره های مرجانی می شود.

در قسمت های مختلف کشتی دوربین هایی نصب شده است و ما می توانیم غرق شدن آن را از آغاز تا پایان به خوبی ببینیم.

جشن ها از دیرباز توسط انسان ها از ملل مختلف انجام می شده است . برخی مذهبی و برخی فقط جنبه ی شاد کردن دل ها را داشته اند و شاید به دنبال خود غم و اندوه را به همراه داشتند . جشن ها میراث با ارزش انسان ها هستند و در خود بسیاری از خصلت های بشر را جای داده اند . از چگونگی فرهنگ گرفته تا رفتار ها و ارتباط هایشان با یکدیگر .

امروزه نیز این جشن ها انجام می شوند و مردم بیشتری را جذب خود می کنند . این مراسم ها دیگر مخصوص یک جامعه ی محدود در یک نقطه ی جغرافیایی نیستند بلکه مرز ها را شکسته و در تمامی دنیا شناخته شده اند . مانند جشن کریسمس یا نوروز ما ایرانی ها .

در ادامه برای شما از جشنی سخن می گوییم که مردم به خیابان ها می ایند به رقص و شادی می پردازند .

همراه کارناوال باشید تا به این جشنواره سری بزنیم و شاد شویم . 

هرچه از شگفتی ها و عظمت آفریده های خداوند بگویم باز هم کم گفته ایم . یکی از این شگفتی های زیبا و عجیب غارها هستند . وقتی سخن از غار به میان می آید مکانی زیبا ، با آب و هوایی خنک و روخانه ایی جاری در آن در ذهنمان ترسیم می گردد.

اما امروز می خواهیم به سراغ غاری عجیب و در عین حال زیبا و خارق العاده برویم . با ما همراه باشید تا به دیدن غارهای کریستالی مکزیک برویم.

 

رنگین کمان از پشت خانه های Palmitas در Pachuca مکزیک بالا می آید…..

به بازدید از موزه ای متفاوت در اعماق آب های دریا بروید . تصور مشاهده ی مجسمه هایی زیر آب بسیار جذاب خواهد بود در حالی که ماهی های رنگارنگ کنار شما در حال شنا کردن هستند .

همراه ما باشید .

اگر شما هم فیلم “آنابل” رو دیده باشید  –  که حول ماجرای عروسکیه که گفته میشه توسط ارواح خبیث مسخ شده –  و کمی هم قوه ی تخیل قوی داشته باشید ، حتماً مثل من از عروسک های نیمه خراب شده ی قدیمی یه ترسی توی دلتون هست.

اونها که گرد و خاک نشسته روشون…وای خصوصاً اونها که دارن لبخند می زنن!

اگر غیر از لبخند زدن، چشم هاشون هم دراومده باشه و به جاش دو تا حفره ی خالی باشه که … !

اگر نظر من رو بخواید ، اصلاًهمه ی عروسک های قدیمی و خراب شده ، یه نیروی هراس انگیز از خودشون ساطع می کنن که حداقل نفس من یکی رو تو سینه ام حبس می کنه.

حالا همه ی این ها رو گفتم ، که شما هم با من همراه شید که تنهایی نرم توی این جزیره.

بیاین همه با هم دسته جمعی بریم به ” جزیره ی عروسک ها ” در ۲۸ کیلومتری شهر مکزیک…

 

This is search results
در حال بارگذاری ...