بار دیگر دل به جاده سپاریم و راهی سفری کوتاه اما پر خاطره شویم…

سفری با یک دنیا لذت و خنده که عمرش به درازای  زندگی برسد، چراکه هرجا و هر زمان یادش کنی، لبخندی از اعماق وجودت بر چهره ات نقش می بندد که حکایت از آرامشی متفاوت دارد.

در نزدیکی چمستان استان مازندران طبیعتی خیال انگیز و چشم نواز با دریاچه ای در میان جنگل وجود دارد که میزبان میهمانان مختلف از اقصی نقاط کشور است.

دریاچه ای در میان جنگلی سرسبز و زیبا با مناظری فوق العاده ….

کارناوال قصد سفری یک روزه اما به یادماندنی را دارد، به همین خاطر به دریاچه الیمات در مسیر نور به چمستان خواهد رفت، تا ساعاتی را به دور از همهمه ی دوران سپری کند.

اگر به دنبال جایی دنج در دل طبیعت برای اوقاتی خوش و سرشار از انرژی هستید، شما نیز با کارناوال به دریاچه الیمات بیایید.

با کارناوال همراه شوید…

%d8%af%d8%b1%db%8c%d8%a7%da%86%d9%87-%d8%a7%d9%84%db%8c%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%a7%d8%aa0

شمال کشورمان ایران به دلیل برخورداری از جاذبه های طبیعی کم نظیر شهره ی خاص و عام است. طبیعت رنگارنگ در هر تکه ای از این خطه منظره ای خاص را نمایش می هد. در جایی دریاچه ای را در آغوش یک جنگل به تصویر کشیده و در نقطه ای دیگر با درختان سر به فلک کشیده به خلق نمایشی تازه پرداخته است.

سوادکوه یکی از شهرهای استان مازندران است که در گوشه گوشه ی آن می توان جاذبه های بکری را یافت. کافیست کمی دقیق تر در این شهر به جستجو بپردازیم تا روحمان با دیدن منظره های کم نظیر طبیعت تازه شود و آرامش نصیبمان گردد. هنگامی که از دغدغه های روزمره خسته هستیم کافیست به سراغ یکی از این جاذبه های برویم تا همه ی خشتگی هایمان را در آغوش طبیعت جا بگذاریم و برگردیم.

راهی طبیعت سواد کوه هستیم و می خواهیم به روستای ولیلا از توابع منطقه ی زیرآب برویم تا شاهد آبشاری زیبا در میان جنگلی بکر باشیم.

کارناوال را در سفر به آبشار ولیلا همراهی کنید…

آبشار ولیلا

دل می کَنیم از شهر و به جاده می زنیم…

آسمان آبی بالای سرمان است و از کنار زیبایی های زمین به شوق رسیدن به مقصد گذر می کنیم…

رقص کودکانه ی ابر و باد آسمان را به نقاشی های سپید آراسته می کند. باد می وزد و تکه های ابر را به رقص در می آورد و هر کدام را به سویی می کشد. ابرها آنچنان عاشقانه به رقص در می آیند که هوس می کنی دستت را رو به سوی آسمان بگیری و لمسشان کنی…

همین هوس ما را به سوی مقصدی می کشاند که در دریایی از ابر غرقمان می کند. باد ابرها را کنار هم جمع می کند و لشکر کشی عظیمی را در آسمان راه می اندازد. هر چه پیش تر می رویم احتمال آنکه در میان این لشکر فرو رویم بیشتر و بیشتر می شود.

جاده را طی می کنیم تا به روستای فیلبند برسیم…

جایی که تماشای ابرها و غرق شدن در آنها را برایمان ممکن می کند. اگر به یاد داشته باشید در مطلب فیلبند | ییلاقی زیبا در پنت هاوس مازندران از گوشه گوشه ی زیبایی های این روستا و دریای ابرش برایتان سخن گفتیم . حال راهی این گوشه از سرزمینمان شده ایم تا هر آنچه که از نظرمان می گذرد را با شما به اشتراک بگذاریم.

شما را به تماشای تصاویری دعوت می کنیم که با دیدن آنها راهی جاده خواهید شد.

با کارناوال همراه باشید…

filband7

دل کندن از روزمرگی ها و رفتن به سفر گاه وسوسه ای تمام نشدنی به جان آدم ها می اندازد . وسوسه ای که لحظه ای از ذهن بیرون نمی رود . خیلی ها با همین وسوسه کوله بار بسته و راهی جاده ها می شوند . همه چیز را به دل هایشان می سپارند و به سوی مقصدی رهسپار می شوند .

اینکه جاده به کجا می رسد بستگی به حال و هوایت دارد . گاه سر از طبیعتی بکر در میاوری ، گاهی در قلب بیابان و کویر در سکوت غرق می شوی ، گاهی به اعماق تاریخ سفر می کنی و بعضی وقت ها هم دلت هوای روستا و طعم خالص زندگی را دارد .

اگر غرق در زندگی شهری و دغدغه هایش شده باشی چشیدن طعم سادگی روستاها برایت تجربه ای رویایی می شود . تجربه ای که آرامش را برایت به ارمغان می آورد و فرصتی برای دور شدن از روزمرگی ها به تو هدیه می کند . اگر هوس سفر به دنیای ساده ی روستاها لحظه ای رهایتان نمی کند کوله بارتان را ببندید و با ماه همراه شوید .

سفری خواهیم داشت به قلب یکی از روستاهای بکر ایران که با تمام سادگیش لذتی کم نظیر را نصیبمان می کند . راهی جاده ی پر پیچ و خم چالوس می شویم تا به روستای ناتر در استان مازندران برویم .

با کارناوال در این سفر همراه باشید …

جاده چاوس

دستان طبیعت در گذر از هر گوشه ی سرزمینمان ایران رنگی را پاشیده است . هر چه نگاه کنی تمام نمی شود . شاید اگر ۱۰۰ سال هم عمر کنیم باز هم جاذبه ای می ماند که از نگاه ما به دور مانده است .

طبیعت با همه ی مهربانیش آرامشی وصف ناپذیر را به ما هدیه می دهد تا خاطرمان سبز شود از دیدار زیبایی های بی انتهایش …

امروز باز هم دلمان هوای بودن در طبیعت را کرده است . خسته از دغدغه ها و روزمرگی ها به دنبال مقصد تازه ای هستیم تا تصویری تازه را به ذهنمان بسپاریم. تصویری که رنگ های طبیعت در آن جلوه گری می کنند تا شاهکاری را پیش رویمان قرار دهند که شاید زبان در توصیفش قاصر بماند .

در جستجوی مقصد تازه ای هستیم که خستگی ها را از تنمان به در کند و خاطره ای به یادماندنی در ذهنمان به تصویر بکشد . گوشه گوشه ی کشور را می نگریم ، انتخاب کمی سخت است اما کوله بار ما آماده است و آماده ی رهسپار شدن در جاده ایم .

انتخاب امروزمان طبیعتی زیبا در استان مازندران و در قلب دشت لار است. دشتی که نگینی فیروزه ای را در خود جای داده است .

اگر هوس تماشای جلوه ای تازه از طبیعت را دارید کوله بارتان را ببندید و با کارناوال در این سفر همراه شوید…

ssks55صصرر0

سفر همیشه حال و هوای آدم را عوض می کند . وقتی بدانی در آن سوی جاده ها چه چیزی انتظارت را می کشد ، دل کندن از زندگی روزمره برایت آسان می شود.

امروز روستایی ییلاقی در قلب یک منطقه کوهستانی با کلی تجربه هیجان انگیز انتظار ما را می کشد .

می خواهیم در همین فصل تابستان کنار بخاری هیزمی بنشینیم و دستهایمان را گرم کنیم . تعجب نکنید ،اشتباهی در کار نیست ، قرار است از باد خنک کولرهای شهرمان دل بکنیم و به بخاری های روستایی زیبا پناهنده شویم .

پیشنهاد می کنم همین حالا بار سفرتان را ببندید .احتمال این که در پایان این مطلب راهی جاده شوید بسیار زیاد است .

با کارناوال همراه باشید.

خوشواش

ساکن تهرانیم و گریزان از آن .

به دنبال کوچکترین فرصت برای خارج شدن از تهران و به دست آوردن آرامش و استشمام هوایی که ترکیباتش چیزی به جز دود و ذرات معلق باشد. همین بهانه کافی است تا هر فرصتی را غنیمت بشماریم و بار سفر ببندیم و راهی جاده ها شویم.

این بار کوله باری سبک برای یک سفر دو روزه را جمع می کنیم و راهی می شویم راهی مقصد همیشگیمان ، شمال…

انتخاب خطه ی سرسبز مازندران است و دیاری که آن را شیرگاه می نامند.

سفری ساده که تنها لازمه اش عشق است ، عشق به زیبایی و طبیعت و لذت بردن از آن .

می خواهیم سفر دو روزه ی کارناوال را به شیرگاه با هم به نظاره بنشینیم ، سفری تصویری که امید است کمی حال و هوایمان را تغییر دهد و روحمان را تازه کند.

تمامی عکس ها و ویدئو های این سفرنامه به جز چند مورد عکس، توسط تیم کارناوال تهیه شده است.

سنبل رود12ب10

وقتی قصد رفتن به خانه نیما را داری، باید از مسیری طولانی و پرپیچ و خم گذر کنی تا ببینی پدر شعر نو کجاست و چگونه بوده؟!

در سفر نباید تنها به مقصد اندیشید، باید از آغاز سفر، چشم دل را باز کنی و به اطرافت بنگری و جانت را پرکنی از طراوت و تازگی …

راهی که ما را به مقصد می رساند راهیست که وجب به وجبش را خالق هستی نقش عشق بر آن زده؛ طبیعت با تمام وجودش میهمانت می کند، آسمان با ابرهایش، زمین با گل های رنگارنگ و زیبایش و… همه و همه به استقبالت می آیند و وادارت می کنند که مسیر را کمی آهسته تر پشت سر گذاری و لذت ببری از لحظه لحظه ی سفرت…

کارناوال در این سفر از زیبایی های مسیر میگوید تا تو را به خانه پدر شعر نو  برساند…

اااا0

برای شروع یک هفته خوب و سرشار از انرژی باید یک آخر هفته عالی را سپری کرد. به همین منظور بهتر است، بار سفر بربندیم و راهی یک سفر کوتاه که خاطرش به بلندای عمر باقی می ماند، شویم.

در حدود ۴ ساعتی تهران ، روستای زیبا وخوش آب و هوایی وجود دارد که در روزهای گرم تابستان، هوایی خنک و دلچسب دارد و گویی پنجره ای باز رو به بهشت است.

می خواهم از زادگاه رضا پهلوی برایت بگویم، جایی که طبیعت و تاریخش، مجذوبت می کند؛ جایی که ابر و مه ورودت را جشن می گیرند و به دورت می رقصند.

آلاشت را می گویم، آلاشت مازندران با مردمانی مهربان و مهمان نواز، که سخاوت آسمان شهرشان، بر دل و روحشان رخنه کرده و با نگاهی مهربان و لبخندی بر لب، آرام جانت می شوند.

طبیعت سرسبز، آسمان مه گرفته و کوچه های باریک و خانه های روستایی و… همه و همه نوید سفری فوق العاده را می دهند که نه یک بار و دوبار، بلکه صدها بار سفر به آن باز تازگی وطراوت دارد.

همراه با کارناوال به آلاشت رویم …

آلاشت0

می گویند در شبه جزیره ای میان دریای خزر ، بهشتی وجود دارد برای پرندگان.
نامش میانکاله است و تالابی در آن است که خانه ی پرندگان محلی و مهاجر است.
هر چند که محل زندگی جانورانی زیبا و با ارزش است اما میزبان گردشگران علاقه مند نیز است.
می توانی وسایل پرنده نگری را در کوله بگذاری و یا حتی ساده تر ، تنها خودت را و دلت را که پر از شوق دیدار پرواز گروهی پرندگان است، سوار بر قایقی موتوری به تالاب برسانی.
به اینجا اگر آمدی آهسته بیا ، به حریم آنان به محیط زیست آن ها احترام بگذار، به تالابی که برای تو شاید مکانی توریستی یا پژوهشی باشد اما برای آنان ” خانه “ است.

بنابراین با کارناوال همراه شو در سفری به تالاب رویایی میانکاله …

swsss

مه در منطقه و ابرهای حیرت آور این اقلیم، وهمی عجیب در دیده آدمی پدید می آورد که شبیه یک رویاست.

جنگل بکر ، کوهستان سر به فلک کشیده ، ابرهای غلیظ ، دشتهای سرسبز و جنگل رنگارنگ ، نوازش باد کوهستان و گاهی نم باران در سکوت دلپذیر طبیعت آنچنان مسحورت می کند که گویی بخشی از بیکران طبیعت شده ای.

اکثر مردم ایران شهرها و روستاهای شمالی کشور را به خاطر سرسبزی وطبیعت زیبایشان ، بسیار دوست دارند و در بیشتر مواقع یکی از اولویت های سفر خود را شمال ایران قرار می دهند. اما تعدا این روستاها آنقدر زیاد است که امکان بازدید از همه اون ها شاید امکان پذیر نباشد.

امروز قصد داریم سفری مجازی به یکی از ییلاقات شمالی سرزمین پهناورمان بزنیم و برای یک سفر واقعی به این ییلاق زیبا و منحصر به فرد برنامه ریزی کنیم.

همراه کارناوال شویم در این سفر خیال انگیز به سرزمین ابرها …

روستای مازیچال0

یکی از مکانهای طبیعت گردی در ایران دریاچه های متنوع و زیبایی هستند که در نقاط مختلف واقع شده اند. شناخت و آشنایی با هرکدام ازین جاذبه های طبیعی میتواند روزهای مفرح و شادی رو برایمان رقم بزند.
دریاچه چورت یا دریاچه میانشه در استان #مازندران از جاذبه های طبیعی فوق العاده ایست که هر طبیعت دوستی را به خود جذب می کند.

دریاچه ای در میان انبوه درختان ، منظره ای که شاید تا به حال در عکس ها و کارت پستال ها دیده باشیم.

کارناوال امروز ما را به دریاچه بکر و زیبای چورت خواهد برد.

چورت ش0

در این هوای گرم، شنیدن پیشنهاد سفر به یک منطقه خنک با طبیعتی چشمگیر که نیاز به زمان زیادی ندارد، بسیار مفید و لذت بخش خواهد بود.

کارناوال امروز به منطقه ای ییلاقی بکر و زیبا در همین نزدیکی خواهد رفت تا روزی متفاوت را با همراهان خود تجربه کند.

در نزدیکی آمل روستایی ییلاقی قرار دارد که زمستان هایی بسیار سرد دارد و بهار و تابستانی دلنشین.

همراه با کارناوال شویم و به روستای ییلاقی فیلبند در استان مازندران سفر کنیم.

بی تردید سفری متفاوت و خاطره انگیز خواهد بود.

فیلبند0

خانه ای که نیما یوشیج ، پدر شعر نو فارسی در آن دیده به جهان گشود و امروز در مرکز حیاط آن آرام گرفته ، خانه ای قاجاری و با سبک و سیاق معماری آن دوره است که به دستور “ناظم الایاله”در محله لالوی یوش با مصالح خشت و گل و چوب بنا شده است .

با قدم گذاشتن به حیاط خانه اجدادی نیما یوشیج و دیدن دیوارهای بلند و سقف ملون و گل های ختمی داخل حیاط و پنجره های ارسی و چوبی آن توصیف نیما از خانه پدری اش به ذهن انسان خطور می کند .

این خانه سه در ورودی و اتاق های بسیاری  دورتا دور حیاط دارد که امروز به موزه تبدیل شده است .

علی اسفندیاری مشهور به نیما یوشیج در آبان ماه سال ۱۲۷۴ خورشیدی در خانه اجدادی خود در یوش متولد شد و در دی ماه ۱۳۳۸ خورشیدی در شهر تهران دیده از جهان بست.

همراه کارناوال باشید تا سفری به خانه و زادگاه او داشته باشیم .

نیما یوشیج0

اگر به شما بگویند قرار است یک سفر مفرح و هیجان انگیز بروید که به زمان خیلی زیادی نیاز ندارد و میتواند خستگی یک هفته کاری را از تن شما بیرون ببرد ، چه حسی پیدا می کنید؟ حتما خیلی خوشحال و شگفت زده خواهید شد .

امروز قرار است همراه کارناوال به یک سفر نه خیلی دور ولی پرهیجان و پر شور برویم .

به شهرک توریستی نمک آبرود در شمال ایران . سفری لذت بخش با تفریحاتی بی نظیر .

همراه ما باشید .

نمک ابرود0

باز هم اعجاب انگیزی دیگر، در سرزمین مان ایران.

این جا چشمه هایی از جنس نور جاری است، برخی می گویند مقدس است و حتما هم هست. جلوه ای از قدرت لاینتهی خداوندی است و چشمان جویای زیبایی ر اخیره می کند. نامش را باداب سورت گذارده اند و امروز میزبان مهمانان بسیاری است.

از میان کوهستان جاری است و بر روی مسیری پله کانی به پایین سرازیر می شود. تنها در ایران و چند کشور انگشت شمار دیگر از این نمونه طبیعی وجود دارد.منحصر به فرد است و هنگام دیدنش متحیر خواهی ماند زیرا در طول هزاران سال از کوهستان ها جاری شده و حوضچه هایی رنگین کمانی را پدید آورده است

با کارناول هم قدم شوید تا بر روی پله هایی از جنس آب قدم بگذاریم.

باداب سورت0

Grus leucogeranus (نام علمی) یا همان درنای سیبری پرنده‌ای از خانواده درنایان است که ظاهر خاصی دارد و همین موجب می‌شود او را از دیگر پرندگان به راحتی تشخیص دهید. درنای سیبری پرنده ای بزرگ با قدی نزدیک به یک و نیم متر و فاصله دو بالش بیش از ۲ متر است.

اگر می‌خواهید امید را ببینید، او را بهتر درک کنید و با وضعیت امید در ایران و خانه‌ی دیگرش آشنا شوید؛ حتما این مطلب را بخوانید…

امیدوارم که امید، امید شما را زنده نگه دارد…

همراه کارناوال باشید .

karnaval.ir Siberian Crane shakhes 0

مازندران پیشینه و قدمتی هزاران ساله دارد و غارهای هوتو، کمربند و گوهر تپه گواهان این ادعا هستند.

در تعطیلات آخر هفته، تعطیلات عید و تابستان اولین جایی که ما ایرانیان برای سفر انتخاب می کنیم خطه سرسبز و زیبای خودمون یعنی شمال ایران هست.

حالا که آنقدر طرفدار و دوستدار این منطقه ایم، پس چه خوبه راجع به فرهنگ و آداب و رسوم اقوام منطقه آشنا شیم.

همراه کارناوال باشید .

 

آداب و رسوم مازندران0

قدم زدن در جنگلی مه آلود و بکر، تجربه ای رویایی است که در جنگل دالخانی رامسر آن را تجربه خواهیم کرد و نا خودآگاه به یاد این شعر خواهید افتاد که حس و حال این جنگل را برای شما تداعی می کند :

دراین جنگل مه گرفته و بارانی

و این حس خیس سرگردانی

در سپیدی افسون گرانه مه آلود

چه زیباست خلوت و تنهایی و راز زندگانی

“هومان خورشاد”

همراه کارناوال  در این طبیعت زیبا …

دالخانیkarnaval.ir0

قصد داریم کم کم شما رو با بازارهای شهر های مختلف ایران آشنا کنیم ، اولین بازاری هم که میخواد خدمتتون معرفی بشه ، بازار روز محلی آمل !

محصولات محلی از قبیل: سبزیجات و میوه های محلی متناسب با فصل، پرتقال، به، ازگیل، خرمالو، گلابی های محلی(خوج)، نارنگی و مواد غذایی مانند ماهی تازه، ماهی شور، پنیر، ماست، دوغ، ترشیجات، انواع سبزیجات نظیر سبزی های دست کاشت تا سبزی های خودرو، مرکبات، زیتون، باقلای محلی، کدو، برنج ، چادرشب، جوراب پشمی، ماست، دوغ محلی، گیاهان دارویی محلی، انواع صنایع آهنگری محلی نظیر داس، داره و بیل و پوشاک به همراه وسایل خانگی و ابزار کشاورزی، وسایل زینتی و هزار و یک محصول دیگر را در این بازار می یابید .

آماده اید از شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در زنبیلتان بار کنید ؟

بازار آمل karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...