طولانی ترین پل دنیا | گینس های گردشگری

طولانی ترین پل دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش با طولانی ترین پل دنیا واقع در چین آشنا می شویم.

طولانی ترین پل جهان دانی یانگ کونشان ( Danyang–Kunshan ) نام دارد که با طول ۱۶۴٫۸ کیلومتر توانست نام خود را به عنوان طولانی ترین پل دنیا در کتاب رکوردهای گینس به ثبت برساند.

برای ساخت این پل عظیم ۸٫۵ میلیارد دلار بودجه صرف شد و از ۱۰,۰۰۰ نیروی کار استفاده گشت و یکی از بزرگ ترین پروژه های ساخت و ساز چین از سال ۲۰۰۰ میلادی تا به امروز بوده است.

سالانه به طور میانگین ۸۰ میلیون نفر از روی دانی یانگ عبور می کنند، ساخت این پل در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز و در سال ۲۰۱۰ میلادی پایان یافت و در سال ۲۰۱۱ میلادی به روی عموم باز شد.

این پل بر روی رود یانگ‌تسه، در استان جیانگسو در شرق چین بنا شده و شانگهای را به نانجینگ مرکز استان جیانگسو متصل می کند، این مسیر در گذشته با اتومبیل حدود ۱۱ ساعت زمان لازم داشت اما امروزه با وجود این پل و قطار های پرسرعتش این زمان به ۵ ساعت کاهش یافته است.

امکان پیاده روی بر روی دانی یانگ کونسان وجود ندارد اما اگر علاقمند هستید که بر روی این پل بروید می توانید از قطارهای سریع السیر هم استفاده کنید.

چین یکی از بزگ ترین کشورها در صنعت گردشگری است و در سال ۲۰۱۲ میلادی به عنوان کشوری که بیشترین سرمایه گذاری را در سطح جهان برای پیشرفت صنعت گردشگریش کرد معروف شد و نامش هم با همین عنوان در فهرست گینس به ثبت رسیده است و چندی پیش هم در کارناوال به این رکورد پرداختیم، برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سرمایه گذاری این کشور در گردشگری می توانید از این لینک دیدن نمایید و بیشتر با این ابر قدرت آشنا شوید.

جدول گینس

رکورد دار پل جهان دانی یانگ کونشان
مکان کشور چین
زمان ثبت رکورد سال ۲۰۱۱ میلادی
طولانی ترین پل جهان دانی یانگ کونشان

#گینس های گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

طولانی ترین پل دنیا | گینس های گردشگری
4.9 9

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...