لندن

در طی قرن های ۱۶ و ۱۷ بود که آدمی خسته از فضای شهرها و دلتنگ سبزی و طراوات جنگل ها، دست به کار شد و پارک ها و باغات درون شهری را پدید آورد. با گذر زمان، این فضاهای سبز شهری تنوع و گسترش یافتند و حتی در برهه ای تخصصی تر شدند. باغاتی ایجاد شدند که به هنگام ورود به آن ها با طیف متنوعی از گیاهان رو به رو می شدی و گویی کابردی متفاوت و علمی داشتند. این دست فضاهای سبز را باغات گیاهشناسی نامیدند و روز به روز بر وجوه تخصصی و عمومی آن افزودند.

امروزه باغات گیاهشناسی بسیاری در دنیا می توان دید که به مکان تفریحی جدیدی برای انسان شهرنشین بدل شده اند. در این میان، به جرأت می توان باغ های کیو را معروف ترین و بزرگ ترین باغ گیاهشناسی دنیا دانست. باغ های وسیع کیو در شهر لندن قرار دارند و به راحتی می توان گفت نمایش دلبرانه ای از طبیعت رنگارنگ کره زمین اند. هر فصلی که به این باغ های مشهور سر بزنید، ابتدا حجم بالای گردشگران و سپس گیاهان جذاب و متنوع باغ انگشت به دهان تان می کند.

باغ های کیو با بیش از ۱۲۰ هکتار نه تنها وسعت بی نظیری دارند، بلکه با مجموعه های شگفت انگیز خود بسیاری را ترغیب می کنند تا در این کلکسیون بی مانند به گردش بپردازند. از مجموعه های جالب توجه کیو می توان به انواع باغ ها، گلخانه ها و پیاده رو ها و چشم اندازها اشاره کرد. تنوع گیاهی مجموعه های کیو به حدی است که بهار را به گونه ای تازه در این باغ فهم خواهید کرد و در زمستان، در کمال تعجب بهشتی بزرگ را خواهید دید.

اگر به بازدید از باغات گیاهشناسی علاقه دارید و لندن برای شما مقصدی بسیار دور از دسترس محسوب می شود، پیشنهاد می کنیم خواندن مطالب زیر را از دست ندهید:

باغ گیاهشناسی پردانا مالزی | گردشی سبز در کوالالامپور

باغ گیاهشناسی ملی ایران | طبیعت جهان در یک مکان

باغ گیاهشناسی باتومی | اوج طبیعت گرجستان

همراه کارناوال به گردشی جذاب در بزرگ ترین باغ گیاهشناسی دنیا، باغ های کیو بیایید.

اگر زمانی به لندن سفر کردید.

اگه دوست داشتید بهترین قهوه های دنیا رو میل کنید.

یا این که به دنبال بهترین مکان برای برگزاری یک ملاقات عاشقانه هستید

یکی از بهترین کافی شاپ های دنیا با کلی جایزه و اعتبار در انتظار شماست ، کافه ای که در عین سادگی بسیار شیک و جایی خاص برای نوشیدن یک نوشیدنی گرم است.

مهمون کارناوال باشید  به صرف یک قهوه در  کافی شاپ کافئین.

به سمت شمال لندن که نگاه می‌کنی ، انگار که وارد دنیای قرن هجدهمی لندن شده‌ای.

در نگاه اول تالابی با نیزارهای متراکم در حاشیه است و در نگاه‌های دقیق‌تر ، چند حواصیل باوقار که خرامان در تالاب گردش می‌کنند نظرت را جلب می‌کنند.

تالاب وودبری مأمنی‌ست برای حیات وحش لندن و مردمان دوست دار طبیعت.

این تالاب در محله هانکی در شمال شرقی لندن است که از یک مخزن طبیعی شرقی حاصل شده است. وودبری فضایی ۱۲ هکتاری از نیزارهای متراکم و نخل مرداب پنجه‌ای را در بر می‌گیرد که به تازگی جهت دسترسی عموم گشایش یافته است.

در نگاه اول ساختمان‌های عظیم و غول پیکر اطراف تالاب و بلوط‌های حاشیه خودنمایی می‌کنند و ممکن است اندکی موجب آزردگی خاطر باشد. اما دیدن هر دو منظره انسان‌ساز در کنار هم انعکاس جالبی از جغرافیای همیشه در حال تغییر آدم‌های لندن است.

همراه با کارناوال به گشت و گذار در قلب لندن بپردازید.

پلکها را بتکان، کفش به پا کن و بیا. بیا تا …

سنگفرش های میدان قدیمی، آجرهایی که بوی تاریخ می دهد، نور لطیفی که از پنجره روی فنجان قهوه می ریزد.

ساعتی بنشینیم در یک انبار غله قدیم انگلیسی، جایی که امروز عطر خوش قهوه و ادویه مشامت را مینوازد، به صرف میان وعده یا غذا، در میان همهمه جمعیت مد روز نشسته در آنجا. البته اگر این انبارِ دارای تیرهای چوبی، نورهای شمع گونه و حس کلاسیک را نمی پسندید، انتخاب دیگری هم دارید: نشستن در فضای بیرون اما نه در یک تراس معمولی. در کنار یکی از بزرگترین میادین اروپا با چشم انداز ساختمانهای تاریخی!

در زمان سفر خواهیم کرد، به چندین دهه قبل و به لندن می رویم. به جایی که امروز به پر رفت و آمد ترین فرودگاه اروپا و سومین فرودگاه پر رفت و آمد دنیا بر اساس شمارِ مسافر است. مقصد فرودگاه هیترو لندن ” London Heathrow Airport ”  نام دارد. جایی که در سال ۱۹۴۰ به عنوان یک فرودگاه کوچک ساخته شد اما رفته رفته  گسترش پیدا کرد و شد یکی از شلوغ ترین فرودگاه ها در دنیا .

فرودگاه هیترو در سال ۱۹۴۶ به روی عموم بازگشایی شد و در همان سال اول فعالیت خود با وجود آن که تنها یک باند پرواز داشت، توانست در حدود ۶۳ هزار مسافر را جا به جا کند. موفقیت های این فرودگاه و پیشرفت آن ادامه داشت و تعداد مسافران خود را در سال ۱۹۵۱ به چیزی در حدود ۷۹۶ هزار نفر رساند تا این که امروز به یکی از پر رفت‌ و آمدترین فرودگاه در بریتانیا و اروپا شناخته می شود .

امسال بیش از ۷ دهه است که از اولین روزهایِ آغاز به کار این فرودگاه می گذرد و به همین مناسبت کتابی با نام ” هیترو ” منتشر شده است که حاوی تصاویر جالبی است؛ تصاویری که نشان می دهد این فرودگاه چه روزهایی را پشت سر گذاشته است تا امروز به چنین فرودگاه مجهز و شلوغی تبدیل شده است، فرودگاهی که در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از ۷۴٫۳ میلیون مسافر را به ۱۸۰ مقصد در سراسر دنیا و بیش از ۹۰ کشور مختلف فرستاده است .

با کارناوال همراه باشید تا با هم به تعدادی از این تصاویر نگاهی بیاندازیم و روند رشد و گسترش این فرودگاه را از دیرباز تا به امروز به چشم  ببینیم .

بر فراز آسمان لندن خواهیم رفت و تکاپوی شهر را رصد خواهیم کرد !

لندنی را به نظاره می نشینیم که ابرهایش همیشه در هم تنیده شده و شاید ساز های قد به فلک کشیده اش هم آمدند تا راه را به خورشید نشان دهند .

اما گویا آن ها هم کار به جایی نرسانده اند …

پس امروز خودمان دست به کار می شویم به آسمان می رویم تا شاید این بار ما خورشید را به لندن بیاوریم …

همراه کارناوال باشید .

شنا در این استخر فوق العاده با طراحی خاص آن، به افرادی که ترس از ارتفاع دارند به هیچ عنوان توصیه نمی شود. احساس غوطه ور بودن در آسمان لندن حس زیبایی است که هر کسی از تجربه ان لذت خواهد برد و این ایده اصلی برای طراحی این استخر بوده است . لمس کردن کف استخری که کف آن را نمی توانید ببینید بیشتر شبیه رویاست تا واقعیتی قابل لمس، اما این رویا را طراحان انگلیسی با ساخت اسکای پول به واقعیت تبدیل کرده اند.

همراه کارناوال باشید .

استخر اسکای پل

این بار می خواهیم هتلی لوکس در منطقه (بیکانسفیلد) Beaconsfield لندن را به شما معرفی کنیم.

این هتل بنایی است که قدمت آن به قرن ۱۵ برمی گردد و قدیمی ترین ساختمان منطقه است.

اما روزی صاحب خوش ذوق این ساختمان فکری به ذهنش رسید.

تا از همین ساختمان قدیمی قصری به سان کاخ شاهزادگان بسازد.

و حالا ما قصد داریم هتلی سوپرلوکس را به شما معرفی کنیم که روزی فقط یک ساختمان قدیمی بوده است.

همراه کارناوال باشید.

آسمان خراش….

با شنیدن این کلمه چه چیزی در ذهنتان تداعی میشود….

هر تصوری از یک آسمان خراش دارید را کنار بگذارید.تنها به شارد فکر کنید.سازه ای که ساخته شده تا ابرهای همیشه در هم تنیده ی لندن را بشکافد و راه خورشید را به سوی لندن باز کنید.سازه ای که لوکس , مجلل ,بی نقص و عظیم است.آسمان خراشی که ساخته شد تا چهره لندن را تغییر دهد.

داشتن یک خانه ی درختی کوچک و افسانه ای , رویای اکثر ما بوده است . اما هر چه سن ما انسان ها بیشتر می شود , سطح توقع و خواسته هایمان نیز بالاتر می رود . امروز دیگر آن خانه ی درختی کوچک ما را راضی نمی کند .

اگر قرار باشد یک خانه ی درختی داشته باشیم باید همه چیز بهترین , لوکس ترین و خاص ترین باشد .

امروز می رویم به یک خانه ی درختی , چیزی که تصور شما را از این دست خانه ها تغییر می دهد .جایی به زیبایی رویاهای کودکی …

همراه دیوید دیوید دانوویچ شوید و به یورک شایر و اطراف لندن سری بزنید ….

دیوید برنده جایزه بی بی سی Countryfile  در سال ۲۰۱۵ شده است .

کم کم به روزهای پایانی سال ۲۰۱۵ میلادی نزدیک می شویم.سالی که با هر بالا و پائینی که بود به پایان رسید.زمانی که عید میلادی یا همان کریسمس فرا می رسد وقت آن است که برای چند روزی دغدغه ها را فراموش کرد و دست خانواده را گرفت و به گشت و گذار پرداخت.اما در این سرمای زمستانی که در کشورهای اروپائی و آمریکائی بیشتر است, نمی شود هر تفریحی کرد.یکی از بهترین تفریحات و البته شاید آداب و رسوم دوستان عزیزمان در سایر کشورهای دنیا که در ایام کریسمس آن را انجام می دهند, ورزش اسکی روی یخ است.یک تفریح که در گذر زمان به یکی از آداب و رسوم کریسمس تبدیل شده و تقریبا همه آن را انجام می دهند.اما کجا برویم؟!کجا بهترین پیست های اسکی روی یخ را دارد؟!

This is search results
در حال بارگذاری ...