لئونید روگوزوف | دکتر و قطب نورد روس

لئونید روگوزوف | دکتر و قطب نورد روس

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با لئونید روگوزوف، دکتر و قطب نورد روس آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

در دوران سخت جنگ سرد میان آمریکا و شوروی هنگامی که نبردها بر سر تسلیحات هسته ای، اقتصاد و . . . به اوج خود رسیده بود، نبرد بر سر حضور در قطب جنوب نیز مورد جدیدی از این کشمکش های دو کشور بود. در فوریه سال ۱۹۶۱ میلادی ایستگاه نووولازاروسکایا که متعلق به کشور روسیه بود در قطب جنوب برپا شد و گروهی قطب نورد به همراه یم دکتر به نام لئونید روگوزوف به این مکان سرد سفر کرده و تحقیقات و اکتشافات خود را آغاز کردند. 

اما در حین عملیات لئونید متوجه بیماری پریتونیت خود می شود و دکتر دیگری وجود ندارد که بر روی آپاندیس وی عملی انجام دهد! فاصله دریایی روسیه تا قطب جنوب نیز ۳۶ روز بود و طبق برنامه تا سال دیگر هیچ کشتی به آن جا نمی آمد! وضعیت آب و هوایی نیز آن چنان بد بود که گروه نمی توانست وی را به جایی برساند! دکتر لئونید در نهایت به دلیل اهمیت وضعیت سیاسی کشور شوروی در جنگ سرد و اهمیت عملیات آن ها در قطب تصمیم به عمل خود می گیرد و یکی از مشهور ترین جراحی ها در سطح دنیا را رقم می زند! و اینگونه هیچ خللی در برنامه سفر و عملیات آن ها پیش نمی آید.

تولد

 او در ۱۴ مارچ سال ۱۹۳۴ میلادی در استان چیتا در شوروی سابق چشم به جهان گشود.

زندگی 

 وی در روستایی دورافتاده در مرز بین شوروی و مغولستان دوران کودکی خود را سپری کرد و چند سال در ۱۹۴۳ پدرش در جنگ جهانی دوم کشته شد.

اودر مدرسه مینیسینک تحصیلات دوران متوسطه خود را به پایان رساند و پس آن به دانشکده پزشکی وارد شده و در سال ۱۹۵۹ به عنوان یک پزشک عمومی فارف التحصیل شد.

بلافاصله پس از فارغ التحصیلی تحصیل تخصص در جراجی را آغاز کرده اما در ۱۹۶۰ از تحصیل منصرف شده و به گروهی که خود را آماده اعزام به قطب جنوب می کردند، پیوست.

مرگ

 لئونید ۲۱ سپتامبر سال ۲۰۰۰ میلادی در سن پترزبورگ درگذشت.

لئونید روگوزوف

تصویر جراحی لئونید روگوزوف به شکل نقاشی

لئونید روگوزوف

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

لئونید روگوزوف | دکتر و قطب نورد روس
4.14 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...