گشت و گذار در هر فصلی لذت خاص خودش را دارد. برخی ترجیح می دهند در بهار به تماشای شکوفه باران طبیعت بروند و در شادی نو شدن زمین شریک شوند. گروهی تابستان را به خاطر لذت بردن از آفتاب سواحل و ثبات شرایط آب و هوایی دوست دارند. افرادی هم به پاییز هزار رنگ را بهترین فرصت برای دیدن رنگ های طبیعت می دانند. در این میان سوز و سرمای زمستان و لباس سپیدرنگش نمی تواند جلوی سفر و لذت بردن از تعطیلات را بگیرد.

بسیاری در فصل زمستان راهی سفر می شوند تا جلوه های خدادادی متفاوتی را به نظاره بنشینند و تجربه ای متفاوت از سفر داشته باشند. در زمستان به خاطر شرایط متفاوت آب و هوایی و سخت تر نسبت به سایر فصول نکاتی باید رعایت گردد تا از به وجود آمدن مشکلات جلوگیری شود. به همین منظور نکاتی را برایتان جمع آوری کرده ایم که برای شما امکان تجربه ی یک سفر زمستانی و به یاد ماندنی را فراهم می کند.

سعی کنید کمی متفاوت تر به سفر فکر کنید و اجازه ندهید که برف و یخ شما را از دیدن مناظر بی بدیل باز دارند.

با کارناوال همراه باشید تا از نکات یک سفر زمستانی بی خطر بیشتر بدانید…

اگر قصد دارید سفر به یکی از کشورهای خارجی را تجربه کنید لازم است که یک گذرنامه معتبر داشته باشید که پیش تر در مطلب مراحل و مدارک لازم جهت دریافت گذرنامه به شما نحوه ی دریافت آن را شرح دادیم. بهتر است بدانید که گذرنامه تنها مدرک مورد نیاز برای سفر نیست و شما برای ورود به بسیاری از کشورها به ویزا نیز نیاز دارید. اما در این میان دولت های کشورهای مختلف بسته به مناسبات و روابط میان خود قراردادهایی را تنظیم می کنند تا امکان سفر بدون ویزا را برای ساکنان خود فراهم آورند. این بدان معنی است که دارندگان گذرنامه از یک کشور خاص بدون ویزا می توانند به کشور دیگری وارد شوند و برای مدتی در آن اقامت داشته باشند.

گذرنامه های صادره در ایران نیز دارای امتیاز ورود بدون ویزا به برخی کشورها هستند و امکان سفر را برای شما فراهم می کنند.پس اگر برای سفرهای بعدی خود تصمیمی نگرفته اید و گذرنامه ای با حداقل اعتبار ۷ ماه دارید می توانید یکی از این کشورها را انتخاب کرده و بدون دردسر صدور ویزا به آنها سفر کنید. البته در این میان کشورهایی هم وجود دارند که در مرزهای ورودی برای شما ویزا صادر می کنند و کمی از دردسرهای شما می کاهند.

در این مطلب قصد داریم شما را با این کشورها آشنا کنیم تا انتخاب های متنوع تری برای سفر پیش روی شما قرار گیرد.

با کارناوال همراه باشید…

سفر بدون ویزا

برای بسیاری از افراد، کمپینگ به معنای فرار از شهر و رفتن به قلب یک جنگل انبوه یا اقامت در نزدیکی یک دریاچه و یا خوشگذرانی در کنار یک رودخانه می باشد. اما واقعیت این است که کمپینگ در طبیعت جلوه های دیگری را هم شامل می شود.

واژه ی کویر معمولا، تداعی کننده ی یک سرزمین داغ، زمینی بی آب و علف، گرمای سوزان خورشید تابان و مرگ در ذهن افراد است و تصور می شود هیچ جاذبه ای در آن نمی تواند وجود داشته باشد. زیبایی ها و دیدنی های کویر را تنها کسانی حس می کنند که حتی برای یک بار موفق شده اند به تماشای سرزدن اشعه های خورشید در کویر بنشینند و یا ستاره های بیشمار آسمان شب را در کویر نظاره کرده اند. جاذبه ی کویر تنها برای کسانی معنا می شود که در سکوت عمیق به صدای باد گوش سپرده  و یا با خیره شدن به شعله های آتش غرق تفکر شده اند.

لمس همه ی این جلوه های تماشایی تنها زمانی ممکن است که کوله بار ببندید و به جاده بزنید و راه یک سرزمین کویری را در پیش بگیرید. در کنار همه ی لذت ها، تماشای آسمان شب کویر خاطره ای به یاد ماندنی را در ذهنتان نقش می کند که تا ابد آن را از یاد نمی برید. برای ثبت این خاطره ی شیرین باید شبی را در کویر بگذرانید. شاید یکی از خانه های محلی کویرنشینان را برای اقامت برگزینید اما ممکن است ترجیح دهید کمپی در آن برپا کنید و در قلب کویر اقامت داشته باشید. برای این کار  باید با کمپینگ آشنایی کامل داشته باشید که در مطالب زیر به آن پرداخته ایم:

راهکارهای کمپینگ و اقامتی خوب در چادرهای مسافرتی

انواع کمپینگ در طبیعت

کمپینگ | وحشت یا تفریح ؟

راهکارهایی برای خواب بهتر در طبیعت

به یاد داشته باشید که کمپینگ در هر محیطی شرایط خاص خود را دارد پس در این مطلب به بیان نکاتی می پردازیم که در برپایی یک کمپ در کویر باید به آنها توجه داشته باشید.

برای آشنایی با کمپینگ در کویر کارناوال را همراهی کنید…

برای سفر هیچ محدودیت سنی وجود ندارد، لذت سفر و کسب تجربیاتی نو برای همه امکان پذیر است.

کودکان مسافرت را مکانی جدید برای گردش و سرگرمی می بینند، برای جوان تر ها انگیزه های سفر متفاوت تر است؛ هیجان، کسب تجربه، تجارت و … اما مسن ترها و افراد کهنسال اغلب برای تغییر حال و هوا و دورشدن از یک نواختی سفر می کنند.

گاهی لازم است به پدر و مادرها و افراد کهنسال اطرافمان کمی یاری کنیم تا به سفر بروند. شاید فکر کنید که فردی ۸۹ ساله یا ۹۲ ساله دیگر لزومی ندارد که به مسافرت برود اما این دیدگاهی کاملا اشتباه است و آن ها بیشتر از دیگران به سفر احتیاج دارند اما در صورتی که شرایط برای آن ها کاملا مهیا باشد. اما چه شرایطی لازم است تا بستر سفر همراه سالمندان را فراهم کند!؟! آیا اصلا نکاتی وجود دارد که مستلزم توجه باشند؟!

تنها نیت خیر برای راهی کردن افراد کهنسال به سفر کافی نیست، لازم است زمینه را برایشان مهیا کنید تا مسافرتی لذت بخش را تجربه کنند. در این جا قصد داریم که شما را با برخی از مهم ترین نکاتی که در رابطه با سفر کهنسالان لازم است حتما بدانید آشنا کنیم؛ نکاتی که شاید به نظر شما مهم نباشند یا آن ها را فراموش کنید.

با کارناوال همراه باشید تا با هم کمک کنیم والدین کهنسالمان به سفری رویایی بروند.

هنگامی که تصمیم به سفر می گیریم اولین کار انتخاب مقصد است که در مطلب راهنمای انتخاب مقصد مناسب سفر به طور مفصل به آن پرداختیم. برخی از مقاصد مورد نظر شما در داخل کشور و برخی دیگر خارج از مرزهای آن قرار دارند. اگر تصمیم به خروج از کشور را گرفتید یک مسافر بین المللی به شمار می آیید و لازم است مدارکی متناسب با این سفر را با خود همراه کنید تا دچار مشکل نشوید.

یکی از این مدارک که ضروری ترین مدرک شناسایی به شمار می رود گذرنامه یا پاسپورت است که باید حتما در میان وسایل سفرتان به خارج از کشور وجود داشته باشد. گذرنامه مدرکی ضروری در میان عموم افراد جامعه نیست و ممکن است بسیاری از افراد به آن احتیاج پیدا نکنند. بنابراین هر کس می تواند بنا بر نیاز خود نسبت به دریافت آن اقدام کند. دریافت پاسپورت در هر کشوری قانون خاص خود را دارد و کشور ما نیز برای کسانی که قصد خروج از ایران را دارند با قوانین خاص گذرنامه صادر می کند.

دریافت گذرنامه مراحل بسیار ساده ای را دارد که وقت زیادی از شما نمی گیرد. در این مطلب قصد داریم مراحل و ملزومات دریافت این مدرک بین المللی را به شما ارائه دهیم.

…با کارناوال همراه باشید

هر سال جمعیتی چندین میلیونی پای در راه می گذارند تا شاید کمی در غم بزرگ اهل حرم و بازماندگان حادثه کربلا سهیم باشند

تا شاید کمی رنج و اندوه سهمگین واقعه کربلا را دریابند

سفری چند روزه، با پای پیاده و تهی از آذوقه در میان دو شهر نجف و کربلا.

سالیان سال است که شیعیان عراقی رسم قدیم خود را با شور و علاقه به جای می آورند و رنج راه را به جان می خرند تا به زیارت امام حسین برسند.

شیعیان ایرانی نیز مدتی ست به این رسم علاقه مند شده اند و هر اربعین خود را مهیای سفری سوگوارانه می کنند.

از آن جا که سفری سه روزه در میان دو شهر کویری اتفاقی بدیع است، کارناوال بر آن شده تا راهنمایی برای این سفر سه روزه ارائه دهد. از نکاتی که پیش از سفر به کار شما خواهد آمد بگیرید تا تمامی نکات لازم در طی سفر سه روزه شما، همگی در این راهنمای سفر اربعین آمده اند. این نکات حاصل از تجربه شخصی و عینی است و توجه به آن ها بسیار کارآمد خواهد بود.

همراه کارناوال راهی سفر شوید و این بار پیاده روی متفاوتی را با طعم عشق تجربه کنید.

پیاده روی اربعین

سالانه سفرهای بسیاری در سراسر جهان انجام می شوند. افراد مقاصد مختلفی را در نظر می گیرند، امکانات را می سنجند و سپس تصمیم خود را می گیرند و راهی می شوند. در این میان ردپایی که انسان از خودش در مقاصد برجای می گذارد، توجه بسیاری را به خود جلب می کند. یکی از مسائلی که در امر سفر همواره برای کارشناسان مطرح بوده است کاهش آسیب های زیست محیطی ناشی از گردشگری و فعالیت های مربوط به آن می باشد.

اهمیت رابطه ی محیط زیست و سفر موجب پیدایش اصطلاحاتی همچون سفر سبز یا اکوتوریسم گردیده است. شنیدن این اصطلاحات اقامت در یک کلبه در میان جنگلی نا شناخته، سفر به قلب طبیعت و تعابیری این چنینی را برای افراد تداعی می کند اما در واقع این تنها بخش کوچکی از یک نوع خاص از سفر سبز را تشکیل می دهد. به یاد داشته باشید که برای تجربه ی سفر سبز احتیاجی به قربانی کردن خواسته هایتان در مورد سفر ندارید. می توانید به هر جایی که دوست دارید سفر کنید، در مکان های مختلف از یک کلبه ی کوچک تا لوکس ترین هتل اقامت داشته باشید و از بهترین امکانات و تسهیلات برخوردار شوید و در عین حال یک مسافر سبز باشید. تمام آنچه که به آن احتیاج دارید به کارگیری راهکارهایی برای حفاظت از محیط مقصد مورد نظر شماست.

اگر مایل هستید در آینده به عنوان یک مسافر سبز به سفرهایتان بروید راهکارهای این مطلب را به کار بگیرید.

با کارناوال همراه باشید.

باکو، نه تنها بزرگ ترین شهر جمهوری آذربایجان و پایتخت این کشور آذری زبان بوده، بلکه بزرگ ترین شهر در کنار دریاچه کاسپین و منطقه قفقاز نیز می باشد. شهر باکو با غنای تاریخی، فرهنگی، وضعیت جغرافیایی مناسب، آب و هوای مطلوب، مراکز حمل و نقل بین المللی و سازه های چشمگیر مدرن و فضای شهری جذاب، یکی از زیباترین پایتخت ها در نزدیکی کشور عزیز ما ایران است. همان طور که می دانید آذربایجان در همسایگی کشور ما قرار دارد و ایران با این کشور مرز خشکی و آبی مشترکی دارد. یعنی آذربایجان یکی دیگر از کشورهایی است که در کنار دریاچه کاسپین یا مازندران قرار دارد و باکو، درست در کناره این دریاچه واقع شده است.

باکو، شهری با جمعیت ۲ میلیون نفری و سازه های زیبا و چشمگیری ست که از لحاظ معماری، آن را فرزند خلف پاریس و دبی می نامند. به جرأت می توان گفت، در دنیا شهری نظیر باکو نمی توان یافت که با این سرعت پیشرفت کند و مناظر شهری جذابی داشته باشد؛ شهری با ترکیب دلپذیری از سازه های تاریخی و بناهای جدید.

مدتی قبل در کارناوال مقاله ای با عنوان هزینه های سفر به ارمنستان را برای شما منتشر کردیم و دیدیم اگر بخواهیم مقتصدانه و کم هزینه سفر کنیم، می توان با هزینه ای در حدود ۱ میلیون به کشور ارمنستان سفر کرد، چند روزی را در آن کشور خوش گذراند و بازگشت. پس از این بود که بسیاری درخواست لیست هزینه سفر به دیگر شهرهای دنیا را از ما داشتند. از آن جا که چندیست کشور آذربایجان و شهر باکو مورد توجه مسافران و گردشگران ایرانی قرار گرفته است، این بار کارناوال به سراغ هزینه های سفر به کشور آذربایجان و شهر باکو رفته است.

همراه با کارناوال، نوع و میزان هزینه سفرتان به باکو را مشخص کنید.

هر سفر از بخش های متفاوتی تشکیل می شود و دارای اجزایی است که در کنار یکدیگر خاطرات و تجربیات ما را رقم می زنند. از لحظه ای که تصمیم به سفر می گیریم باید دست به برنامه ریزی بزنیم. این برنامه ریزی می تواند مراحل متفاوتی را داشته باشد. پیش تر به ارائه ی راه کارهایی برای انتخاب مقصد مناسب، انتخاب اقامت مناسب و انتخاب مناسب ترین روش حمل و نقل در سفر پرداختیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دادیم.

یکی از بخش های مهم سفر هزینه هایی است که در طول سفر پرداخت می کنید. استفاده از هر یک از تسهیلات و امکانات هزینه هایی را برای شما رقم می زند. هر چه هزینه ی کمتری صرف کنید، بودجه ی بیشتری برای سفرهای آتی خواهید داشت. به همین علت قصد داریم به مدیریت هزینه های سفر نیز بپردازیم و نکاتی را به شما ارائه کنیم. این بار می خواهیم راهکارهایی را به شما معرفی کنیم که باعث می شوند برای اقامت در هتل هزینه ی کمتری را بپردازید.

با کارناوال همراه باشید…

امروزه سفر جایگاه خاصی را در میان جوامع پیدا کرده است. بسیاری از افراد برنامه ریزی خاصی برای اوقات فراغت خود دارند و سفرهای خاصی را برای خود در نظر گرفته اند. سفر خود در نتیجه ی به هم پیوستن چندین عامل شکل می گیرد که هر یک تاثیر خود را بر تجربه ی سفر ما می گذارند.

یکی از مسائلی که سفر را تحت تاثیر قرار می دهد اقامت شما در سفر است. در مطلب راهکارهایی برای انتخاب اقامت مناسب در سفر به انواع اقامت پرداختیم تا در سفرهایتان مناسب ترین گزینه را برای اقامت انتخاب کنید و خاطرات خوشی را برای خود رقم بزنید.

هتل یکی از متداول ترین اقامت هایی است که افراد در سفرهایشان انتخاب می کنند. هر هتل ویژگی های خاص خود را دارد که آن را از بقیه متمایز می کند. در مطلب راهنمای انتخاب مناسب ترین هتل در سفر نکاتی را که در انتخاب یک هتل باید در نظر بگیرید برایتان بازگو کردیم. امروز به سراغ اتاق های هتل ها می رویم تا از میان گزینه های متفاوت یکی را برای خود انتخاب کنید.

انتخاب اتاق هتل ممکن است کمی گیج کننده به نظر برسد در حالی که اصلا اینطور نیست. کافیست برخی نکات را مد نظر قرار دهیم و تا حدی نیز با اصطلاحات رایج هتل ها آشنایی داشته باشیم تا راحت تر و بهتر اتاق مناسب خود را پیدا کنیم. در این مطلب سعی داریم نکات مهمی را که لازم است برای رزرو اتاق در نظر بگیرید به شما ارائه دهیم.

با کارناوال همراه باشید.

انتخاب اتاق هتل

به لطف پیشرفت در وسایل حمل و نقل از جمله اتومبیل امروزه سفر جاده ای با لذت همراه خواهد بود و کاملا تجربه ای متفاوت از سفر را برای شما رقم خواهد زد. در زمان های قدیم افراد بوسیله ی اسب و درشکه از شهری به شهر دیگر سفر می کرده اند و مشکلات زیادی متوجه آنان می شده است، از حمله ی راهزنان گرفته تا گم کردن مسیر و در نهایت مرگ.

امروزه نیز اتومبیل ها جای اسب ها و درشکه ها را گرفته اند و هنوز بسیاری علاقه مند به سفر کردن در جاده ها هستند ولی هیچگاه خطرات از بین نمی روند بلکه تنها به شکل دیگری در کمین نشسته اند. بطور مثال تصادفات، خراب شدن اتومبیل و گم کردن مسیر می تواند به راحتی سفر شما را با مشکلاتی جدی رو به رو کند و تجربه ای تلخ و ناگوار به جای بگذارد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به راهکارهایی برای داشتن سفری خوب و بدون مشکل در جاده.

همراه با کارناوال باشید.

یک سفر خوب نیاز به یک برنامه ریزی خوب دارد. برنامه ای که بتوان بسیاری از مسائل را در آن پیش بینی نمود و لذت سفر را به حداکثر خود رساند. برای اینکه برای سفر خود برنامه ریزی خوبی داشته باشید قدم به قدم با شما همراه شده ایم و پیش از این مطالب زیر را در اختیار شما قرار دادیم:

راهنمای انتخاب مقصد مناسب سفر

راهکارهایی برای انتخاب اقامت مناسب در سفر

انتخاب مناسب ترین شیوه حمل و نقل در سفر

این بار نوبت به آن رسیده است که برایتان از انتخاب هتل مناسب بگوییم. قصدمان این نیست که هتل ارزان یا لوکسی را به شما معرفی کنیم. ما فقط اصولی را که باید برای انتخاب یک هتل مناسب در نظر داشته باشید به شما ارائه می دهیم. در نهایت این شما هستید که با بررسی های خود به تصمیم قطعی می رسید  و یک هتل را انتخاب می کنید.

برای این کار لازم است هوشمند باشید و با دقت به بررسی همه ی مسائل بپردازید. پس اگر سفری در پیش دارید و در حال انجام مقدمات آن هستید. برای رزرو هتل مناسب این مطلب را بخوانید و سپس اقدام کنید.

با کارناوال همراه باشید.

زمانی که قصد سفر دارید تمام فکرتان درگیر چمدان بستن خواهد شد و نگران هستید که مبادا چیزی را از قلم بیندازید. این اتفاق برای همه می افتد و استثنا هم ندارد. ولی حقیقت امر چیزی مهم تر از فراموش نکردن است. تصور کنید چمدان خود را کامل جمع کرده اید و به سفر می روید، به هنگام بازگشت که بار دیگر در حال بستن چمدان خود هستید متوجه می شوید که از بیشتر لوازمی که با خود آورده اید استفاده نکرده اید و این جاست که شما فقط چمدانی سنگین و بی فایده را به سفر آورده اید و خود را اذیت کرده اید.

در سفر بهتر است تا جایی که می توانید از لوازم ضروری و مهم استفاده کرده و از به همراه داشتن لوازم غیر ضروری و سنگین دوری کنید.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به لوازمی که نباید در سفر به همراه داشته باشید.

همراه با کارناوال باشید.

سال ها پیش وسایل حمل و نقل به حدی محدود بود که صحبت درباره انتخاب نوع حمل و نقل بیشتر شبیه یک شوخی به نظر می رسید. در برهه ای از زمان، انسان برای سفرهایش تنها می توانست بر روی کالسکه آن هم در مسافت های محدود حساب باز کند.

روز به روز با افزایش تقاضا برای جابه جایی و سفر، انواع جدیدی از حمل و نقل رواج پیدا کرد تا جایی که امروزه انتخاب های گوناگونی از حمل و نقل برای جابه جایی و سفر پیش روی شما قرار دارند. انتخاب هایی که علاوه بر سهولت سفر ممکن است موجب بروز سر در گمی و تصمیم نادرست شما شوند.

حمل و نقل یکی از مسائلی است که در برنامه ریزی سفر نقش مهمی را بازی می کند چرا که اولین چیزی است که در اولین دقایق سفر با آن روبه رو خواهید شد. همچنین حمل و نقل به عنوان یکی از اجزای سفر تاثیر زیادی بر هزینه ی سفر و تحقق هدف سفرتان خواهد داشت. پس بررسی انواع گوناگون آن مهم به نظر می رسد و باید تصمیمی هوشمندانه درمورد آن گرفته شود.

در این مطلب قصد داریم نکاتی را در مورد انتخاب نوع حمل و نقل برای سفرتان به شما ارائه دهیم.

با کارناوال همراه باشید…

حمل و نقل در سفر

همه ی ما تجربه ی سفر با اتومبیل در جاده ها را داشته ایم. بسیاری از افراد به هنگام سفر ممکن است دچار سرگیجه و یا حالت تهوع شوند. به این اتفاق ماشین گرفتگی و یا ماشین زدگی گفته می شود. دلایل زیادی برای بوجود آمدن این حالت در افراد وجود دارد و در این مطلب راهکارهایی را برای مقابله با آن می آموزیم. ماشین گرفتگی به راحتی می تواند سفر را تبدیل به تجربه ای دردناک کند.

کارناوال به شما پیشنهاد مطالعه ی مطالب زیر را می دهد.

راهکارهایی برای مقابله با پرواز زدگی در هواپیما

راه کارهایی برای مقابله با دریازدگی در سفر

همراه با کارناوال باشید تا دیگر دچار ماشین گرفتگی نشوید.

سفر و جابه جایی بخش مهمی از زندگی انسان ها بوده  که امروزه شکل سازمان یافته تری به خود گرفته است. مردم برای سفرهایشان برنامه ریزی می کنند تا بیشتر از آن لذت ببرند. پیش تر در مطالب راهنمای انتخاب مقصد مناسب سفر و راهنمای انتخاب تور مسافرتی خوب و مطمئن به شما نحوه ی انتخاب مقصد و تور مناسب را شرح دادیم. در ادامه ی همین مطالب قصد داریم به شما چگونگی انتخاب اقامت مناسب را برای سفرهایتان ارائه دهیم.

اقامت نقش مهمی را در سفر بازی می کند. بسته به برداشت شما از این قسمت از سفر طیف وسیعی از انتخاب ها پیش رویتان قرار می گیرد که مستقیما زمان و هزینه ی سفر شما را تحت تاثیر قرار می دهند. ممکن است در رویارویی با گزینه های متفاوت نتوانید تصمیم درستی بگیرید و دست به انتخاب غلطی بزنید. در مقابل با صرف کمی وقت و بررسی این گزینه ها بهترین هایشان در مقابل شما قرار می گیرند و مسلما تجربه ی بهتری را بری شما رقم می زنند.

پیشنهاد می کنیم که مَثل معروف ” هر چه بادا، باد” را فراموش کنید و با گذاشتن کمی وقت، قبل از سفر پیش بینی های لازم را انجام دهید. شاید به انتخاب هایی برسید که پیش از این حتی به آن فکر هم نمی کردید و یا اصلا با آن آشنایی نداشتید.

با کارناوال همراه باشید…

اقامت در سفر

سفر کردن چه در داخل و خارج از کشور می تواند برای مسافران بیماری هایی را به همراه داشته باشد. بطور مثال ممکن است به کشوری سفر کنید که بیماری هایی خاص در آن رواج دارد و تبدیل به اپیدمی شده است. شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه راه کارهایی وجود دارد تا سلامت شما به هنگام سفر کردن در خطر نباشد و بتوانید سفر خوب و خوشی را تجربه کنید.

در این مطلب کارناوال برای شما از روش هایی سخن می گوید که با رعایت آن ها ممکن است به هیچ عنوان در سفر مریض نشوید. عوامل مختلفی وجود دارد که شما را می توانند بیمار کنند. از تغییر شرایط آب و هوایی گرفته تا افرادی که ممکن است آن ها را ملاقات کنید و مریضی را به شما انتقال دهند.

همراه با کارناوال باشید و بعد از مطالعه ی این مطلب دیگر نگران بیماری در سفر نباشید.

برای همه ی ما ممکن است به هنگام سفر کردن مخصوصا به خارج از کشورمان مشکلاتی به وجود بیاید که دلیلش را می توان عدم برنامه ریزی و یا سهل انگاری دانست. بسیاری از آن ها قابل حل شدن می باشند ولی به راحتی می توانند سفر شما را خراب کنند و یا وقت زیادی از شماا بگیرند. اگر شما قبل از آغاز سفر تمامی جوانب و اتفاقاتی که قرار است با آن ها روبرو شوید را بسنجید به راحتی می توانید سفر خوبی را در پیش داشته باشید.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به مشکلاتی که ممکن است به هنگام سفرهای خارجی برای هر شخصی رخ دهد و نکاتی مهم را به همراه هم بررسی می کنیم. بعد از مطالعه ی این مطلب در آینده ممکن است از بروز بسیاری از اتافاقات ناگوار جلوگیری کنید.

بسیاری از مسافران بدون در نظر گرفتن ساده ترین مسائل به خارج از کشور سفر می کنند.

همراه با کارناوال باشید.

سفر کردن با کشتی و قایق بسیار لذت بخش و جالب است. زمانی که بر پهنه ی دریا و اقیانوس در حرکت هستید و باد صورت شما را نوازش می کند و صدای آب های خروشان به گوش می رسد دلتان می خواهد این سفر هیچگاه به پایان نرسد. ولی زمانی که دچار دریازدگی می شوید همه چی رنگ عوض می کند و هرچه سریع تر می خواهید این سفر دریایی به پایان برسد.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به راه کارهایی برای مقابله با دریازدگی که ممکن است برای هر شخصی رخ دهد و سفر دریایی او را به بدترین خاطره ی زندگی اش تبدیل کند.

کارناوال پیشنهاد مطالعه ی مطلب راهکارهایی برای مقابله با پرواز زدگی در هواپیما را نیز می دهد.

همراه با کارناوال باشید تا بدانیم چگونه باید در سفرهای دریایی دچار دریازدگی نشویم.

چندی پیش در مطلب راهنمای انتخاب مقصد مناسب سفر برای شما از شیوه ی صحیح انتخاب مقصد گفتیم و سعی کردیم دیدگاه متفاوتی را به شما ارائه دهیم. این بار قصد داریم به شما نحوه ی انتخاب تور مناسب برای مسافرت را بیان کنیم تا در میان شرکت های مختلف و خدمات متنوع آنها سردرگم نشوید.

در ۵ جولای سال ۱۸۴۱ بود که فردی به نام توماس کوک اولین تور بزرگ گروهی را به راه انداخت و برنامه ریزی هایش را انجام داد. این سفر برای ۵۷ نفر از کارکنان راه آهن ترتیب داده شد و آنها  از لیچستر به لاگ بورو رفتند. زمان زیادی نگذشت که بسیاری از افراد به کار سازماندهی سفرهای گروهی روی آوردند. با روی کار آمدن هواپیما در حمل و نقل در زمان جنگ جهانی دوم مسافرت ها آسان تر و روز به روز بر تعداد شرکت های برگزار کننده ی تورهای مسافرتی افزوده شد.این رشد روزافزون تا به امروز سیر صعودی خود را حفظ کرده است و بسیاری از شرکت های فعال در زمینه ی برگزاری تور به کار خود ادامه می دهند.

افراد زیادی به هنگام مسافرت تصمیم می گیرند یکی از تورهای آماده را تهیه کنند تا دغدغه ی کمتری برای سفرهایشان داشته باشند. این انتخاب گاهی باعث خشنودی و در برخی اوقات موجب نارضایتی می گردد. انتخاب تور مناسب یکی از کارهایی است که نیاز به دقت دارد تا افراد با کمترین نارضایتی مواجه شوند.

اگر قصد سفر با تورهای مسافرتی را دارید با کارناوال همراه باشید تا به نکات مهمی پی ببرید…

اتخاب تور مناسب
صفحه 1 از 41234
This is search results
در حال بارگذاری ...