بزرگترین رستوران جهان | گینس های گردشگری

بزرگترین رستوران جهان | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش قصد داریم باهم با بزرگ ترین رستوران دنیا آشنا شویم.

رستوران گردی در سال های اخیر به یکی از تفریحات جوامع امروزی تبدیل شده و آن قدر در حوزه های گوناگون پیشرفت کرده که نام بسیاری از رستوران ها در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسیده است، بزرگ ترین رستوران، رستورانی که در بالاترین نقطه ساخته شد، بلندترین منوی رستوران و هزاران موضوع دیگر در رابطه با رستوران و غذاخوری در گینس به ثبت شده اند.

بزرگ ترین رستوران دنیا متعلق به فردی به نام  شاکر آل سامان ( Mr. Shaker Al Samman ) واقع در دمشق می باشد، این رستوران با نام های بابت ( Bawabet Dimashq )، بوابه و یا دروازه ی دمشق شناخته می شود، بزرگ ترین رستوران جهان در سال ۲۰۰۲ میلادی آغاز به کار کرد و در ۱۵ ماه می سال ۲۰۰۸ میلادی نامش در رکوردهای گینس ثبت شد.

مساحت این مکان ۲۰,۰۰۰ متر مربع است و 6,014 عدد صندلی دارد، میهمانان می توانند هم از فضای درونی و هم بیرونی رستوران برای غذا خوری استفاده نمایند، این رستوران از همان سال ابتدایی آغاز به کارش محبوبیت زیادی کسب کرد و توانست پر قدرت ظاهر شود، به همین دلیل ۷ روز هفته باز است و خدمات ارائه می دهد.

جالب است بدانید که در این رستوران ۱,۸۰۰ نفر مشغول به کار هستند و تنها آشپزخانه ی بابت 2,500 متر مربع مساحت دارد و غذاهای هندی، چینی، عربی، ایرانی و سوری را سرو می نماید.

پیشنهاد می کنیم اگر مسافر سوریه هستید حتما به این رستوران سر بزنید، شاید رستوران لوکس و شیک تر از بوابه را زیاد دیده باشید و خوراکی هایش را امتحان کرده باشید اما غذاخوردن در بزرگ ترین رستوران دنیا حس و حال دیگری دارد و تجربه ی بسیار متفاوتی است.

آدرس: سوریه، دمشق، بوابه.

.Address: Dimashq, Syria

جدول گینس

رکورد دار رستوران بوابه دمشق
مکان دمشق
زمان ثبت رکورد ۲۰۰۸ میلادی 
بزرگترین رستوران جهان
بزرگ ترین رستوران جهان

#رکوردهای گینس گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

بزرگترین رستوران جهان | گینس های گردشگری
4.5 4

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...