بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا | گینس های گردشگری

بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی بزرگترین آبنمای موزیکال جهان خواهیم پرداخت.

بزرگترین آبنمای موزیکال جهان در ساحل دادایفو ( Dadaepo ) در کره ی جنوبی قرار دارد. این ساحل به دلیل شن های طلایی و درخشان، غروب آفتاب دیدنی و وجود فواره ی موزیکال عظیمش معروف شده است.

این آبنمای موزیکال آب را تا ۵۵ متر با فشار بالا می برد و مساحت آن ۲۵۱۹ متر مربع می باشد، 1148 چراغ دارد و ساختش حدودا 6.1 میلیون دلار هزینه در بر داشته است، از نظر ظاهری دایره شکل است و در اطراف آن برای بینندگان صندلی و نیمکت قرار داده اند تا بتوانند با آرامش این فواره رمانتیک را تماشا کنند.

خوب است بدانید، این آبنمای زیبا با نام فواره ی دریم یا رویا ( Fountain of Dream ) هم شناخته می شود، سازنده ی فواره ی دادایفو شرکت ساهاگو ( Sahagu ) در شهر بوسان ( Busan ) می باشد. این آبنما در ۳۰ می سال ۲۰۰۹ میلادی ساخته و در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید.

بزرگترین آبنمای جهان با نورپردازی زیبایش گردشگران را به سوی خود جلب می کند. توریستان زیادی از سراسر جهان برای تماشای تلفیق آب، نور و موسیقی به این ساحل زیبا و حیرت انگیز می آیند و همین موجب شده تا فواره دادایفو به یکی از قطب های اصلی و محبوب گردشگری کشور کره تبدیل شود.

اگر قصد بازید از این فواره موزیکال زیبا را دارید باید توجه داشته باشید که این آبنما اغلب در زمان های مناسبت های فرهنگی، ملی، تعطیلات رسمی، شنبه و یکشنبه ( تعطیلات آخر هفته ) دو بار در روز و یک بار شب هنگام ( ساعت ۸ ) روشن می شود و در روزهای دیگر برنامه ی مشخصی ندارد اما روزهای دوشنبه هیچگاه فعال نیست.

شهر بوسان شهر فواره های رنگین است در این شهر ۵ فواره ی معروف وجود دارد، اگر علاقمند به دیدن آبنماهای خاص و زیبا هستید این شهر محل مناسبی برای شماست.

 جدول گینس

رکورد دار Dadaepo
مکان شهر بوسان
زمان ثبت رکورد ۳۰ MAY 2009
بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا
بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا
بزرگترین فواره ی موزیکال دنیا
بزرگترین فواره ی موزیکال دنیا

با #رکوردهای گینس گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

بزرگترین آبنمای موزیکال دنیا | گینس های گردشگری
4.75 7

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...