راهی روستایی شگفت انگیزی هستیم در میان دو کوه…

به جایی می رویم که تاریخ و طبیعت و فرهنگ رابطه ی تنگاتنگی با یکدیگر دارند و هر گوشه اش رازی را در سینه پنهان کرده است. خانه هایی را خواهیم دید که با تمام سادگیشان، صفا و صمیمیتی دلنشین را در خود دارند.

روستایی که با معماری پلکانی و در یک منطقه ی کوهستانی شکل گرفته و چشمان بسیاری را خیره ساخته است. با کوچه هایش که همقدم می شویم چهره ی سرشار از محبت با همان لبخند همیشگی مردمان روستایی به استقبالمان می آید. صدای آب در همه جای روستا به گوش می رسد و حال و هوایی عجیب را برایمان به ارمغان می آورد.

پیش از این به روستاهای پلکانی دیگری نیز در سایر نقاط کشورمان سر زدیم و امروز قصد سفر به استان کردستان و شهرستان کامیاران را داریم.

روستای پالنگان با همه ی دیدنی هایش انتظار ما را می کشد…

با کارناوال در سفر به این روستا همراه باشید…

%d9%be%d9%84%d9%86%da%af%d8%a7%d9%860

کریستوفر روش سال پیش برای به تصویر کشیدن آئین سنتی عروسی پیر شالیار به نگین زیبای کردستان سفر کرده بود و عکس‌های خود از این سفر را در بارکرافت منتشر کرد.

کریستوفر روش عکاس کانادایی که بهمن ماه سال گذشته برای پوشش تصویری مراسم آئین سنتی پیر شالیار به روستای اورامانات تخت در ۷۵ کیلومتری شهر مریوان سفر کرد، جایی که به خاطر معماری ویژه و طبیعت بکر و زیبایش به نگین کردستان شهرت یافته است .

عروسی پیر شالیار هر ساله دو بار در نیمه بهار و نیمه زمستان برگزار می‌شود و بسیاری از گردشگران را از سراسرجهان را به اینجا می‌کشاند. این آئین سنتی هر سال ۴۵ روز پس از شروع فصل زمستان به مدت دو هفته برگزار می‌شود و سالگرد ازدواج پیر افسانه‌‌ ای به نام شالیار گرامی داشته می شود.

همراه با کارناوال باشید تا از عکس های زیبای این عکاس لذت ببریم .

کردستان0

اگر اهل طبیعت گردی  و لذت بردن از جاذبه های طبیعی و فرهنگی مناطق مختلف هستید ، یکی از مناطقی که در فصل بهار و تابستان لحظات بی نظیری را برای شما رقم می زند ، دریاچه آب شیرین زریوار (زریبار) در ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان ، استان کردستان است .

زریوار بزرگترین دریاچه آب شیرین غرب ایران و یکی از زیباترین تالاب های آب شیرین دنیاست .

زیبایی این دریاچه به قدری است که محو تماشای آن می شوید و در زیبایی ها غرق خواهید شد .

با کارناوال همراه شوید و سفری خواهیم داشت به یکی از زیبا ترین دریاچه های دنیا .

زریوار0

هورامان، روستایی زیبا در پس جاده های پر پیچ و خم، در دل رشته کوه های زاگرس

پله هایش را که بالا می روی به آسمان راه دارد، دل مردمانش هم، همین طور …

کارناوال چمدان بسته و به میان مردمان دوست داشتنی کرد رفته است تا برایت از شکوه آنان و سرزمینشان بگوید.

بنابراین با ما همراه باشید در سفر به سرزمین اهورا …

اورامانات_شاخصkarnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...