خراسان رضوی

تلفیق تاریخ و طبیعت تصویری ماندگار را ترسیم و به برخی نقاط کشورمان هدیه کرده است تا بر جذابیت های آنها بیافزاید.

روستا ها نمونه ی خوبی از این ترکیب هستند و با جلوه های بی بدیل خود گردشگران زیادی را به سوی خود می کشانند. در این سکونتگاه ها تصاویری از هنر معماری و هوشمندی در به کار گیری عناصر طبیعت را می شود دید و درک کرد. از سوی دیگر طبیعت با همه ی توان خود آنها را در آغوش می گیرد تا طراوت و تازگی را برای ساکنانشان به ارمغان بیاورد. به کارگیری شیوه خاص ساخت در ایجاد برخی روستاها باعث شده تا متمایز جلوه کنند و چشم اندازی تازه را به نمایش بگذارند. پیش از این در کارناوال گردش خود را در روستاهای پلکانی ایران آغاز نمودیم. در مطالب زیر شما را دعوت می کنیم به بازدید از چند روستای پلکانی زیبا در ایران :

روستای اسفیدان بجنورد | ماسوله شمال شرق ایران

روستای پالنگان | ماسوله ای بر قامت کوه های کردستان

روستای کهتویه | ماسوله هرمزگان

روستای زنوزق | ماسوله سرخ

باز هم راهی جاده می شویم و این بار خودمان را به نیشابور می رسانیم.

مقصدمان جایی در قلب طبیعت است که پس از چشیدن سرد و گرم روزگار هنوز هم استوار ایستاده و زیبایی هایش را به رخ بینندگان می کشد.

می خواهیم به روستای بوژان برویم و دمی را در میان صفا و سادگی مردمان آن بگذرانیم.

کارناوال را در این سفر همراهی کنید…

رازآلودگی چیزی است که  در هر جایی می تواند سرک بکشد و از خودش رد پایی به جای بگذارد . برایش کوهستان و کویر و جنگل و دریاچه فرقی نمی کند . در هرجایی که بتواند اثری از خودش حک می کند تا کنجکاوی انسان را تا آنجا که می تواند درگیر خود کند .

سفر به رمز و راز ها گاهی به چاشنی خطر در می آمیزد و گاه تنها حجم زیادی از سوالات را روانه ی دهنمان می کند . سوالاتی که شاید برای همیشه بی پاسخ بمانند و در گوشه ای از ذهنمان مدفون شوند.

کنجکاوی همان چیزی است که ما را هم راهی سفر در دور ایران کرده است . به اماکن اسرارآمیز ایران سر می زنیم تا سر از رمز و رازشان دربیاوریم . گاهی رمز و راز ها کار دست طبیعت هستند و گاهی زاده ی تفکر انسان .

ایناماکن رمزآلود با کنجکاوی انسان سر جنگ دارند . گاه پیروز میدان می شوند و گاه مغلوب. اما هیچ چیزی ما را از رفتن به قلب اسرار آمیزها باز نمی دارد . چرا که هدفمان شناختن رمزآلودهای ایران است که در گوشه گوشه ی این سرزمین پراکنده هستند .

این بار قصد سفر به رمز آلودی را داریم که ساخته ی دست انسان است و در گوشه ای از کشورمان جا خوش کرده است .

به استان خراسان رضوی می رویم تا یکی از رمزآلودهای ایران را بشناسیم .

با کارناوال در سفر به قنات قصبه گناباد همراه باشید…

قنات قصبه گناباد

تیم کارناوال به مناسبت ۲۵ اردیبهشت ، روز بزرگ‍داشت حکیم ابوالقاسم فردوسی راهی طوس محل مقبره بزرگ شاعر حماسی سرای پارسی می‎شود .

مقبره فردوسی در نزدیکی شهر مشهد (۲۰ کیلومتری شهر) واقع در بلوار شاهنامه است .

با وجود آن که در اواسط هفته تصمیم به بازدید از مقبره فردوسی را گرفتیم، از حضور نسبتا بالای گردشگران ایرانی و خارجی شگفت زده شدیم.

با ما همراه باشید در گزارشی تصویری از این بازدید چند ساعته .

مقبره فردوسی

در مسیر جاده ابریشم یا همان شاه راه خراسان که راهی برای تجارت بازرگانان  آسیا بود ، کاروانسراهایی برای استراحت و اقامت مسافران وجود داشت .

امروز می خواهیم به بازدید یکی از این کاروانسرا های زیبا و با شکوه برویم.

کاروانسرای شرف…..

با ما همراه باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...