خراسان رضوی

رازآلودگی چیزی است که  در هر جایی می تواند سرک بکشد و از خودش رد پایی به جای بگذارد . برایش کوهستان و کویر و جنگل و دریاچه فرقی نمی کند . در هرجایی که بتواند اثری از خودش حک می کند تا کنجکاوی انسان را تا آنجا که می تواند درگیر خود کند .

سفر به رمز و راز ها گاهی به چاشنی خطر در می آمیزد و گاه تنها حجم زیادی از سوالات را روانه ی دهنمان می کند . سوالاتی که شاید برای همیشه بی پاسخ بمانند و در گوشه ای از ذهنمان مدفون شوند.

کنجکاوی همان چیزی است که ما را هم راهی سفر در دور ایران کرده است . به اماکن اسرارآمیز ایران سر می زنیم تا سر از رمز و رازشان دربیاوریم . گاهی رمز و راز ها کار دست طبیعت هستند و گاهی زاده ی تفکر انسان .

ایناماکن رمزآلود با کنجکاوی انسان سر جنگ دارند . گاه پیروز میدان می شوند و گاه مغلوب. اما هیچ چیزی ما را از رفتن به قلب اسرار آمیزها باز نمی دارد . چرا که هدفمان شناختن رمزآلودهای ایران است که در گوشه گوشه ی این سرزمین پراکنده هستند .

این بار قصد سفر به رمز آلودی را داریم که ساخته ی دست انسان است و در گوشه ای از کشورمان جا خوش کرده است .

به استان خراسان رضوی می رویم تا یکی از رمزآلودهای ایران را بشناسیم .

با کارناوال در سفر به قنات قصبه گناباد همراه باشید…

قنات قصبه گناباد

تیم کارناوال به مناسبت ۲۵ اردیبهشت ، روز بزرگ‍داشت حکیم ابوالقاسم فردوسی راهی طوس محل مقبره بزرگ شاعر حماسی سرای پارسی می‎شود .

مقبره فردوسی در نزدیکی شهر مشهد (۲۰ کیلومتری شهر) واقع در بلوار شاهنامه است .

با وجود آن که در اواسط هفته تصمیم به بازدید از مقبره فردوسی را گرفتیم، از حضور نسبتا بالای گردشگران ایرانی و خارجی شگفت زده شدیم.

با ما همراه باشید در گزارشی تصویری از این بازدید چند ساعته .

مقبره فردوسی

در مسیر جاده ابریشم یا همان شاه راه خراسان که راهی برای تجارت بازرگانان  آسیا بود ، کاروانسراهایی برای استراحت و اقامت مسافران وجود داشت .

امروز می خواهیم به بازدید یکی از این کاروانسرا های زیبا و با شکوه برویم.

کاروانسرای شرف…..

با ما همراه باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...