عشق بازی طبیعت با رنگ ها به هر گوشه ای از ایران منظره ای تازه را تقدیم کرده است . چشم انداز هایی که هر لحظه با دیدنشان جانمان تازه می شود و روحمان غرق در آرامش …

لذت سفر دو چندان می شود وقتی بدانی مقصدت را دستان طبیعت به تصویر کشیده است . وقتی جاده را به شوق رسیدن به جلوه ای تازه طی می کنی ، خستگی چندان هم با معنا به نظر نمی رسد . اینکه می دانی با رسیدن به مقصد آرامش کمترین چیزی است که نصیبت می شود بهترین انگیزه است برای کوله بار بستن و به جاده زدن …

در گوشه ای از ایران عزیز یکی از همین جلوه های الطاف خداوندی شکوه و صلابتی کم نظیر را به نمایش گذاشته و طبیعت را به حضورش آراسته است . جلوه ای که در کوهستانی زیبا به جوش و خروشش ادامه می دهد تا زیباترین صحنه ها را در قلب طبیعت بیافریند .

راهی نیمه ی غربی کشور می شویم و قصد سفر به کرمانشاه را داریم تا آبشار زیبای پیران را ببینیم. باید به سوی شهر سرپل ذهاب برویم و روستای شالان را پشت سر بگذاریم .

با کارناوال در این سفر همراه باشید …

111hh0

از ابتدای سفر هر بار که لحظه ای شاد را تجربه می کنی، دلت برای خانواده و دوستانت تنگ می شود و آرزو میکنی، ای کاش همراهت بودند و باهم می خندیدید…

از جلوی هر مغازه ای که رد می شوی، قصد خرید تحفه ای برایشان داری، می خواهی هر طور شده آن ها را در این سفر شریک کنی.

کرمانشاه نیز مانند دیگر شهرهای ایران پر است از صنایع دستی متنوع و زیبا و سوغات رنگارنگ. باید نیم روزی را در بازار با صفای کرمانشاه سپری کنی و حجره های مملو از محصولات و صنایعشان را خوب ببینی تا هرآنچه دلت می خواهد برای عزیرانت از کسبه مهربان و شیرین سخن بازار خرید کنی و سفرت را پربار تر کنی.

کارناوال در سفر به این دیار قصد دارد، برای همراهان خود از صنایع دستی کرمانشاه را معرفی کند.

همراه کارناوال شوید …

تتتا0

نان جزئی جدا ناشدنی از سفره های ایرانی است. اما در هر خطه از این سرزمین با توجه به شرایط اقلیمی آن، نان های متفاوتی پخته می شود.

در رژیم غذایی مردم کرمانشاه نیز نان و شیرینی های سنتی و مخصوص منطقه خودشان گنجانده شده است که بسیاری از آن ها را در شهرهای دیگر نخواهید دید.

یکی از بزرگترین وجه تمایز نان و شیرینی های کرمانشاه با ممناطق دیگر در استفاده از روغن کرمانشاهی است که عطر و طعمی متفاوت به غذاها و نان ها می بخشد.

کارناوال در سفر خود به کرمانشاه تعدادی از نان های سنتی معروف این خطه را بایتان معرفی خواهد کرد.

با ما همراه شوید در این سفر خوشمزه و شیرین؛ سفری متفاوت که خاطرش سال های سال شیرین و دوست داشتنی ماندگار می ماند.

bvjfضض0

در مطلب گذشته، سفری داشتیم به کرمانشاه و  تعدادی از غذاهای سنتی لذیذ این شهر را معرفی کردیم. ( غذاهای سنتی کرمانشاه | قسمت اول )

امروز با غذاهای دیگر این منطقه  آشنا خواهیم شد. غذاهای محلی کرمانشاه که چشیدن طعم آن ها در این شهر زیبا و خوش آب و هوا  بسیار دلچسب است و سفر را دلنشین تر و ماندنی تر می کند. البته آنقدر لذیذ و دوست داشتنی هستند که وسوسه شوید در شهر و دیار خودتان نیز آن ها را به یاد سفر به کرمانشاه طبخ کنید و خانواده و دوستان را در لذتی فوق العاده شریک کنید.

کارناوال امروز از خورش خلال و سیب پلو و آش دوینه و آش عباسعلی و… برایتان خواهد گفت.

در این سفر فوق العاده خوشمزه همراه شوید با کارناوال

خلال0

به هر شهر و روستایی که میروی، در گشت و گذار روزانه، چشیدن طعم غذاهای سنتی شان لذتی فوق العاده دارد؛ چراکه غذاهایشن نیز مانند آداب و رسوم های دیگرشان آمیخته با اقلیم و فرهنگ آن منطقه است.

در سفرهای ایرانگردی، یکی از لذت بخش ترین قسمت های سفر، خوردن غذاهای سنتی است. اگر اهل سفر باشید و عاشق فرهنگ بومی هموطنان در دیگر شهرها باشید، حتما تجربیات جالبی راجع به غذاهای سنتی دارید.

کارناوال در سفر خود به کرمانشاه، از غذاهای خوشمزی که گذشتن از آن ها راحت نیست و باید برای یکبار هم که شده، طعم آنها را بچشید، می گوید.

از غذاهای لذیذی چون دنده کباب، هلوکباب، دست‌پیچ کرمانشاه و…

دنده کباب کرمانشاه0

کنجکاوی جزء جدانشدنی بشر بوده و هست . همین حس است که او را به سوی کشف ناشناخته ها می کشاند و او را راهی سفر هایی می کند که پایان راهش هنوز مشخص نیست . برای رسیدن به هدفش به عمق آب می رود ، به سوی سرزمین های ناشناخته سفر می کند . قلب زمین را می کاود و گاه هم به عمق کوهستان می زند .

مکان های رمزآلود در سراسر دنیا پراکنده اند ، گاهی پر از افسانه اند و گاهی علم آنها را توجیه می کند . سفری که امروز پیش رو داریم ، یکی از همین سفرهای رمز آلود است . قصد رفتن به کرمانشاه را داریم و به یکی از رمزآلود ترین مکان های ایران سر می زنیم . مکانی که بسیاری را در خود مدفون کرده و سوالات بسیاری را از خود در ذهن ها به جای گذاشته است . به اعماق کوه پرآو از رشته کوه های زاگرس می رویم تا غار موسوم به غار قاتل را بشناسیم .

کارناوال را در این سفر رمزآلود همراهی کنید.

غار پرآو کرمانشاه

بی شک دیدار از شاهکارهای هنری پیشینیان، تجربه ای ناب و دلنشین است؛ چراکه بازدید از نقوش و آثار دوره های پیشین، بیانی شفافو دقیق از فرهنگ و دستاوردهای است که توسط مردمان هنرمند و چیره دست آن عصر خلق شده است.
امروز سفری به سالهای پیش از ظهور اسلام یعنی دوران ساسانیان داشته باشیم و با تعدادی از نقوش برجسته ساسانی در طاق بستان کرمانشاه، آشنا شویم.
محوطه تاریخی طاق بستان در دامنه کوهی در شمال شهر کرمانشاه واقع شده است که آثاری از دوره ساسانیان را در خود جای داده است.

طاق بستانkarnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...