کرمان

نوروز تمام شد و اتفاقات آن به خاطره ای در ذهن مردم تبدیل گشت. هر کس به نوعی این جشن باستانی را برگزار کرد و در شادی آن سهیم شد تا این فرهنگ کهن را پاس بدارد. در این تعطیلات شاهد بازار داغ مسافرت ها و بازدید مردم از گوشه و کنار کشور بودیم. بسیاری کوله بار بستند و برای دیدن جاذبه های کشورمان راهی سفر شدند. برخی طبیعت را برای گذراندن اوقات فراغتشان انتخاب کردند و برخی دیگر ترجیح دادند با تاریخ کهن سرزمینشان آشنا شوند و به سراغ متاطق تاریخی بروند. پیش از این تصاویری را از بازدید از تخت جمشید، یکی از شکوهمندترین آثار تاریخی ایران برایتان به نمایش درآوردیم و مهمان نوازی این بنای چشم نواز را به نظاره نشستیم:

تصاویری از تخت جمشید در نوروز ۹۶ | عید دیدنی از میراث ایران

اما ماجرای بازدیدهای نوروزی مردم از آثار تاریخی، به تخت جمشید ختم نمی شود. این سرزمین کهن در هر گوشه اش اثری خاص را به نمایش گذاشته که همگان را محو تماشا می کند و وسوسه ی سفر را به جانشان می اندازد. این بار می خواهیم به کرمان برویم و تصاویری از حال و هوای نوروزی ارگ تاریخی بم را با هم مرور کنیم. تصاویری که علاقه ی مردم به این اثر حیرت انگیز را نشان می دهد و نگاه های مشتاقشان را به میراث سرزمینشان به نمایش می گذارد.

نوروز ۹۶ با خودش خبرهای خوشی آورد و درهای بخش حاکم نشین پس از ۱۴ سال به روی مردم گشوده شد تا بتوانند به طور کامل از مجموعه بازدید نمایند. بخش حاکم نشین در شمال ارگ قرار دارد و قسمت هایی همچون برج اصلی، چهارفصل، خانه حاکم، چاه آب، حمام، خانه رییس سرباز خانه (ساختمان معروف به آسیاب بادی)، سرباز خانه، دروازه (ساسانی) و برج و بارو را در خود جای داده است.

اعلام خبر بازگشایی بخش حاکم نشین شهر باعث شد تا مسافران زیادی راهی ارگ تاریخی بم شوند و از این میراث تاریخی به طور کامل بازدید نمایند. در ادامه تصاویری از حضور مردم در این مجموعه را به نمایش می گذاریم که توسط ابوذر احمدیزاده ثبت گردیده و در خبرگزاری ایرنا منتشر شده است.

با کارناوال همراه باشید…

هرگاه که صحبت از هنر معماری ایرانی به میان می آید، همه غرق در غروری وصف نشدنی می شویم و از بناهایی یاد می کنیم که در جای جای این مرز و بوم استوار ایستاده اند و قصه هایی تاریخی را برای رهگذرانشان نقل می کنند. در میان این بناها و سازه ها، باغ های ایرانی جلوه ی بیشتری دارند و با ساختار متفاوت و متمایزشان هوش و ذکاوت معماران سرزمینمان را به رخ جهانیان می کشند.

گویی معماران هنرمند ایرانی به کرمان که رسیده اند با قدرتی بیشتر به تفکر پرداخته و توانسته اند در قلب کویر باغی ایرانی را احداث کنند و اعجاز تفکرات بشر را به نمایش بگذارند.

راهی گوشه ای دیگر از این سرزمین کهن هستیم و قصد سفر به شهری خوش آب و هوا در جنوب شرقی ایران در استان کرمان را داریم…

شهر ماهان که با باغ‌های ایرانی، قله‌های بلند سفیدپوش و معماری قدیمی به استقبال ما می آید. در میان این همه دیدنی، این باغ شاهزاده است که به عنوان بزرگترین و زیباترین باغ ایرانی ما را به درون خود می کشاند…

با کارناوال همراه باشید…

به کرمان، شهری که پر است از زیبایی های تاریخی و طبیعی سفر می کنیم.

از نزدیک شگفتی هایش را لمس کرده و عهدی با این شهر می بندیم.

همراه با کارناوال باشید.

ابتدای سفر همه چیز شگفت انگیز آغاز شده و شاید هوا گرم باشد ولی این گرما باعث نمی شود تا به ما خوش نگذرد. کرمان شهری است که از هر طرف توسط بیابان هایی گرم و سوزان احاطه شده تا جایی که کلوت شهداد، گرم ترین نتقطه بر روی سیاره ی زمین در این منطقه قرار گرفته است. ولی طبیعت کرمان به بیابان ها منتهی نمی شود بلکه می توان جنگل های کوچک و حتی رودخانه هایی را نیز در این استان و اطراف شهر کرمان یافت.

مساجد و بناهای تاریخی این شهر ما را با خود به عمق دورانی می برند که مردمان با شور و شوقی خاص در این سرزمین زندگی می کردند و با محیط اطراف خود خو گرفته بودند. از ویژگی های این استان می توان به روستاهای آن اشاره کرد که بین هر شهر قرار گرفته اند. مانند سفته که بین دو شهر رفسنجان و بردسیر قرار گرفته و از دورانی کهن تا به امروز شکوه و عظمت خود را حفظ کرده. در نزدیکی این روستای زیبا چشمه ای قرار دارد که به شگفتی های سفته افزوده است.

امروز در کرمان، شهر و مردمان خونگرم آن گردشگران زیادی را به خود جذب می کنند.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به اماکن تاریخی و تفریحی کرمان و با گردشگران و مردمان همراه می شویم. در خیابان ها که قدم می زنید مغازه ها شما را به سوی خود می کشند و شما می توانید از سوغاتی های خوشمزه و خاص کرمان بهره مند شوید.

به روستایی تاریخی به نام میمند سفر خواهیم کرد و سرگذشت آن را لمس می کنیم.

مردمانی را می بینیم که بعد از گذشت سال ها هنوز در این روستا زندگی می کنند.

همراه با کارناوال باشید.

به روستایی صخره ای قدم می گذاریم که در دهستان میمند، شهرستان شهر بابک و استان کرمان قرار گرفته است. خانه هایی را می بینیم که در صخره هایی سخت ساخته شده اند و روزگاری خانه ی ساکنان این روستا بوده است. هنوز هم می توان افرادی را یافت که در میمند زندگی می کنند. در میان راهروها ی سنگی که قدم می زنید حسی عجیب به شما القا می شود که ترکیبی است از حیرت و ناراحتی.

هنوز می توان صدای بازی کودکان، صدای صحبت بزرگترها و حتی سوختن آتش را شنید ولی دیگر هیچ یک از این ها وجود خارجی ندارد. این روستا تبدیل به یک مکان تاریخی و مناسب برای گردشگران شده است. شاید بتوان گفت که سرگذشت تمام روستاها این گونه رقم خواهد خورد.

به خانه ها که وارد می شوید هنوز حس آرامش را می توان یافت، این حس را باید مدیون روحیه و سرشت مردمان نیک روستایی دانست.

همه ی ما به خوبی از اهمیت روستاهای کشورمان ایران آگاه هستیم و این را نیز به خوبی می دانیم که اگر وضعیت بدین گونه پیش برود دیگر نمی توان روستایی را در چندین سال آینده یافت. تصور از بین رفتن روستاها به خودی خود دردناک است چه برسد به واقعیت بدل شدن آن.

سفری خواهیم داشت به دنیای طرح ها و رنگ ها…

نقش و نگار هایی که تنها عشق می تواند آنها را خلق و چشمانی را محو تماشای خود کند. دست سازه هایی که ذره ذره اش حکایت از دستانی دارد  سرشار از هنر …

راهی کرمان هستیم تا تجربیات تازه ای از این شهر را به شما نشان دهیم. کمی قبل تر از این هم در بازار این شهر گشتی زدیم. بازاری که با سوغاتی های خوشمزه و رنگارنگش به استقبالمان آمد و طعم تازه ای به سفرمان بخشید.

همه ی تجربیات خوشمزه استان کرمان را در مطلبسوغات کرمان | خوشمزه هایی از دیار کریمان با شما به اشتراک گذاشتیم تا از چشیدن هیچ طعمی جا نمانید. حالا می خواهیم به دنیای پر رنگ و لعاب صنایع دستی کرمان قدم بگذاریم. خرید صنایع دستی یکی از قسمت های سفر است که تجربه ی ماندگاری از سفر برایتان به ارمغان می آورد .در بازگشت از سفر ، صنایع دستی زینت بخش خانه های شما و عزیزانتان می شود و با هربار نگریستن به آن خاطره ای شیرین از ذهنتان عبور می کند.

پس اگر خواهان یک یادگاری ماندنی از سفر به کرمان هستید خرید صنایع دستی را در برنامه ی سفرتان بگنجانید.

کارناوال را در گشت و گذار میان دنیای صنایع دستی کرمان همراهی کنید

قالی کرمان

سفر همیشه حال و هوای آدم را عوض می کند . دل به جاده می زنیم و به سفر می رویم و کوله باری از تجربیات تازه را با خودمان باز می گردانیم . تجربیاتی که حسابی در گوشه ی ذهنمان جا خوش می کنند و با یادآوریشان شیرینی لبخندی را به صورتمان می نشانند . تصاویری که از اماکن تاریخی ، طبیعت چشم نواز و جای جای مقصدمان در ذهنمان نقش می بندد لذتی فراموش نشدنی را برای ما به ارمغان می آورند .

اما همه چیز به همین چیزها ختم نمی شود . مقصدمان هر کجا که باشد به غیر از دیدنی های رنگارنگ ، جاذبه های دیگری را هم در خود جای داده است . جاذبه هایی که می توانید آنها را به محل زندگیتان بیاورید و خانواده و دوستان را هم در لذت بردن از آن شریک کنید . جاذبه هایی که گاه جلوه ای چشم نواز دارند و گاه تجربه ای خوشمزه را نصیبمان می کنند . پس برای اینکه این تجربه ها را از دست ندهید ، در سفر به هر مقصدی خودتان را برای رفتن به بازار و خرید سوغات آماده کنید.

می خواهیم به استان کرمان قدم بگذاریم و سوغاتی های این شهر را به شما معرفی کنیم تا در سفرتان هیچ تجربه ای را از دست ندهید.

مطلب سوغات و صنایع دستی کرمان را از دست ندهید.

با کارناوال به دنیای سوغاتی های کرمان بیایید…

می دانم که بسیار از کویر و زیبایی هایش، از شب ها وآسمان پر ستاره اش و… شنیده ای!!

اما امروز برایت منطقه ای عجیب و حیرت انگیز را معرفی خواهم کرد، که هزاران بار گفتن و شنیدن درباره اش کم است و باید راهی سفر شد و از نزدیک آن را ببینی.

پس هر آنچه هست و نیست را فراموش کن و دل را روانه سفری لذت بخش و متفاوت کن؛ تا باهم به یکی از زیباترین کویرهای ایران و البته جهان که می گویند یکی از گرمترین نقاط روی زمین است، سفر کنیم.

اینجا، آسمان و زمین رنگ و بوی دگر دارند؛ باید برای یکبار هم که شده طلوع و یا غروب خورشید را در کلوت شهداد ببینی تا زیبایی بی حد و حصر کلوت را با عمق جان درک کنی.

کوله بار سفر را به مقصد استان کرمان می بندیم ، از آن جا به شهر شهداد و سپس به یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی آن می رویم.

شهداد یکی از شهرهای مهم باستانی می باشد که پیشینه آن به شش هزار سال پیش می رسد. جاذبه های طبیعی و تاریخی این منطقه بسیارند از جمله جاذبه ی طبیعی و شگفت انگیزی که در در شمال شرقی این با شهر قرار دارد و لقب یکی از زیباترین جاذبه های طبیعی بکر ایران و حتی جهان را از آن خود کرده است ، این جاذبه کَلوت شهداد نام دارد .

دستت را به دستان کارناوال بسپار، تا سفری فوق العاده در کلوت شهداد را تجربه کنی.

دنیایی که در آن زندگی می کنیم پر از رمز و راز است . رازهایی سر به مهر که شاید در گذر زمان لباس رمزآلودگی را از تن به در کنند و به حقیقتی تبدیل شوند . گاه این راز ها شاهکار خلقت هستند و گاه اشرف مخلوقاتش ، انسان ، آنها را خلق می کند .

هر چه که هست این اماکن رمزآلود انسان همیشه کنجکاو را به سوی خود می کشانند . گاه پدیده ها و وقایعی غیر قابل باور آنچنان انسان را در خود غرق می کند که تا جواب سوالاتش را پیدا نکند دست از کاوش بر نمی دارد .

این رمزآلودها در جای جای کشور عزیزمان ایران هم پراکنده اند . شاید کنجکاوی خیلی هایشان را شکست داده باشد اما اینبار مقصد اسرار آمیزمان ، رازی سر به مهر را در سینه دارد که کنجکاوی هم دیگر قدرت رویارویی با آن را ندارد .

با کارناوال در گشت و گذاری رمز آلود همراه باشید .

باغ سنگی درویش خان کرمان

در شهر کرمان بنایی جالب و بدون هیچ گونه حصاری وجود دارد که اطراف آن را درختان سرو کاج فرا گرفته است. این بنا باسقف گنبدی شکلش سالیان سال پابرجاست و خوشبختانه هنوز تخریب نشده و یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری کرمان است که همه مسافران و گردشگران مهمان درر این شهر حتما به بازدیدش خواهند رفت.

نکته جالب آن این بنای ارزشمند که به گنبد جبلیه شهرت دارد بسیاری کارشناسان و محققین را مجذوب خود ساخته اما هنوز سرگذشت واقعی خود را بیان نکرده است.

کارناوال امروز میهمان شهر کرمان و گنبد جبلیه است و سفری مفید و لذتبخش را در پیش خواهد داشت.

همراه کارناوال به کرمان بیایید.

یک لحظه دست نگهدارید! نفس نکشید!

ممکن است نفس بعدی که می‌کشید، بازدم یک دایناسور از میلیون‌ها سال قبل باشد.

حالا می توانید هوا را آرام به داخل شش هایتان فرو ببرید… . حس دایناسور بودن ندارید!؟

شاید باور کردنش عجیب وسخت باشد اما حقیقت دارد ، چون هوا در حقیقت مخلوطی از چند گاز است .

همراه کارناوال باشید.

در شهر کرمان  بناهای تاریخی بسیاری وجود  دارد که ارگ بم معروفترین آنهاست . اما به غیر از بزرگترین بنای خشتی جهان ، ارگی دیگر در صد کیلومتری این شهر قرار دارد که در برخی منابع از آن به عنون دومین بنای خشتی بزرگ بعد از ارگ بم نام برده شده است.

ارگ راین ، ارگی زیبا و مستحکم با  مساحتی بیش از بیست و دو هزار مترمربع  که قدمت آن به دوره ساسانیان می رسد و تا ۱۵۰ سال پیش همچنان دارای سکنه بوده است.

کارناوال امروز به بازدید ارگ زیبا و تاریخی راین در استان کرمان می رود و برای همراهان خود از قدمت و معماری ارگ راین خواهد گفت.

باغ فتح آباد یکی ازنمونه های منحصر به فرد هنر و معماری ایرانی و یکی از قدیمی ترین باغ های دوران قاجار است، هنگامی که وارد باغ می شوی حوض بزرگ جلوی عمارت، درختان میوه، نسیم خنک فضای باغ و… آنقدر مجذوبت می کند که بی شک باور خواهی کرد که قدم در یکی از زیباترین باغ های ایرانی نهاده ای.

به باغ فتح آباد کرمان برویم، باغی متعلق یه عصر قاجار که زیبایی آن، حاکمان عصر را برآن داشت تا باغ ماهان کرمان را با الگوی فتح آباد، بنا کنند.

همراه کارناوال باشید .

This is search results
در حال بارگذاری ...