کاژیمیژ نواک | قاره آفریقا زیر پای اوست

کاژیمیژ نواک | قاره آفریقا زیر پای اوست

مشاهیر گردشگری

این بار در مشاهیر گردشگری با کاژیمیژ نواک  ماجراجو، جهانگرد و عکاس لهستانی خواهیم شد. 

دلیل شهرت

سفر شگفت انگیز او به قاره آفریقا دلیل شهرت کاژیمیژ می باشد! وی حدود ۴۰۰۰۰ کلیومتر مسافت را در این قاره با پای پیاده و دوچرخه بین سال های ۱۹۳۱ الی ۱۹۳۶ را پیمود! مسافتی باورنکردنی و زیاد می باشد. کتابی از تجربه های این سفر به نام ” دوچرخه و پیاده در قاره سیاه ” منتشر شده است.

همچنین در سال ۲۰۰۸ کتابی مصور ( کمیک ) با عنوان آفریقا توسط  Łukasz Wierzbicki برای کودکان به چاپ رسید که در آن ماجراهای نواک در قالب داستان و نقاشی بیان شده است.

تولد

کاژیمیر ۱۱ ژانویه ۱۸۹۷ در روستایی کوهستانی واقع در استان لفیف اوکراین به نام استری به دنیا آمد.

زندگی 

وی اولین سفر خارجی خود به واتیکان را در ۱۵ سالگی تجربه کرد. کاژیمیژ پس از جنگ جهانی اول به یونان مهاجرت کرد و مشغول کار شد اما علاقه ی زیادش به عکاسی  و دوچرخه سواری را هرگز فراموش نکرد.

در سال ۱۹۲۲ ازدواج کرده و پس از مدت کوتاهی صاحب دختری می شود، او به دلیل بحران از دست دادن شغلش مجبور به ۲ سفر کاری در اروپا به عنوان خبرنگار و عکاس، می شود.

در سفرهایش از مجارستان، ایتالیا، انریش، بلژیک، هلند، رومانی، یونان و ترکیه بازدید می کند و جرقه سفر بزرگش به آفریقا به ذهنش می رسد.

مرگ

او پس از بازگشت از سفر شگفت انگیزش به ذات الریه دچار شده و در نتیجه ضعف بدنی حاصل از خستگی سفر به علاوه بیماری مالاریا و کمتر از یک سال از آخرین سفرش در یونان، در ۱۳ اکتبر ۱۹۳۷ در لهستان درگذشت. پس از مرگ وی مراسم یادبود و نمایشگاه های بسیاری برای وی برگزار گردید.

کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک
کاژیمیژ نواک

بخشی از کتاب مصور ماجرا های کاژیمیژ نواک

کاژیمیژ نواک

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

کاژیمیژ نواک | قاره آفریقا زیر پای اوست
4.73 7

 دیدگاه ها

  • فرهاد کاسپین

    ۲

    ۰

    ۴۰ هزارتا کم نیست!!!!!! خوبه ادم هرچوری که میخواد زندگی کنه

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...