پاییز که می شود قلم موی آفرینش در رنگین کمان رنگ ها فرو می رود و به هر تکه از زمین رنگی می پاشد. می گویند پاییز پادشاه فصل های سال است با تاج رنگارنگی بر سر…

هم قدم طبیعت که می شوی بارانی از برگ ها بر سرت می بارد و دریایی از رنگ ها زیر پایت جاری می شود. برگ هایی که با صدای خش خش با هم درد و دل می کنند و آوای طبیعت از آنها به گوش می رسد.برگ های رنگارنگ در هیاهوی باد بی تابی می کنند و به سوی مقصدی نا معلوم راهی می شوند.

غرق شدن در میان این همه رنگ که نشان از نقاش ماهری می دهد یکی از بهترین لذت های فصل پاییز است. قرار گرفتن در طبیعت پاییزی، به آدمی فرصتی تازه می دهد برای آشنا شدن با رنگ های نو. رنگ هایی که چند صباحی مهمان طبیعت می شوند و بعد جای خود را به لباس سپید زمستانی می دهند.

پیش تر به مناظر پاییزی در گوشه و کنار دنیا سر زدیم و در مطلب بهترین مکان ها برای لذت بردن از برگ های پاییزی برایتان قسمتی از مناظر پاییزی جهان را به تصویر کشیدیم. سرزمین چهار فصل ایران نیز از این موهبت الهی بی نصیب نمانده است و هر سال مهمانی رنگ ها را در پاییز به نظاره می نشیند. برای آنکه از تماشای رقص رنگ ها در ایران جا نمانید گوشه هایی از طبیعت پاییزی کشورمان را برایتان به تصویر می کشیم.

می خواهیم مقاصدی را به شما معرفی کنیم که می تواند پاییزی زیبا را به قاب چشمانتان هدیه کند. فقط حواستان باشد که قبل از آنکه درختان این لباس رنگین را از تن به در کنند و برگ ها زیر برف زمستان مدفون شوند، به تماشای طبیعت بروید. شاید بهترین زمان برای قدم گذاشتن به طبیعت پاییزی نیمه ی دوم مهر ماه تا نیمه ی اول آذرماه باشد اما در صورت تغییرات آب و هوایی این زمان می تواند تغییر کند.

با کارناوال به دنیای پاییز هزار رنگ ایران بیایید…

امروز کارناوال قصد دارد به پاکستان برود ، کشوری در همسایگی ایران عزیزمان که شاید کمتر با زیبایی ها و اماکن ناب گردشگری آن آشنا باشیم ، این کشور پهناور و خوش آب و هوا ، مکان های طبیعی و تاریخی بسیار زیادی دارد که شاید حتی بیان آن ها هم سال ها طول بکشد ، ما امروز مکانی بکر را در طبیعت سرسبز و خوش آب و هوای پاکستان به نام دره ی نالتار را انتخاب کردیم ، جایی بسیار شگفت انگیز و زیبا که از دیدنش پشیمان نمی شوید.

حیات وحش ، کوهستان ، دره و جنگل همه و همه در نالتار گرد هم آمده اند تا روزی خوش و جذاب را برای گردشگران بسازند ، چیز که این دره را جالب تر هم می کند آن است که در زمان های دور ، در مسیر جاده ی ابریشم واقع شده بود و از مناطق پر رفت و آمد ایرانیان بوده است.

همه می دانیم که در زمان های دور بشر ترجیح می داد در کنار چشمه ، رودخانه و دریاچه ها مستقر شود ، با قدم زدن و گشت و گذار در دره ی نالتار کاملا استقرار زندگی و روستاهای کوچک و بزرگ را در کنار چشمه و دریاچه به چشم می بینیم و از هیاهو ، شلوغی و آلودگی های شهر دور می شویم ، همه جا غرق در آرامش و سکوت است …

با کارناوال همراه باشید تا به دره ی نالتار برویم و میان کوه و جنگل قدم بزنیم.

کارناوال امروز می خواهد همسفرانش را به چالش بکشد، چالش ترس و شجاعت!

مقصد امروز پل معلقی است بر فراز رودخانه ی کاپیلانو ( capilano ) در  ##ونکوور## کانادا.

پلی معلق که هیجان را به خوبی به گردشگرنش متقل می کند.

باید رفت و ترس و دلهره از ارتفاع و پرتاب شدن را تجربه کرد، این پل تا به حال چند قربانی گرفته است ، اما ما عاشق هیجان و ترس هستیم و تصمیم داریم هر طوری که شده بر روی پل کپیلانو که در ارتفاع ۷۰ متری رودخانه معلق است قدم بزنیم.

گام برداشتن روی پلی باریک بر فراز رودخانه باید حس عجیب رهایی داشته باشد مخصوصا که از فراز این پل معلق مناظر فوق العاده ای دیده می شود، همین حس قدم زدن بر فراز پلی باریک بر فراز رودخانه و جنگل بزرگتریم جاذبه ی پارک کاپیلانو است، ریسک کنید و همراهمان بیایید.

با کارناوال همراه باشید.

پای گذاشتن در درون دنیایی از ابر و مه را از کودکی آرزو کرده ایم

دیدار دریایی آرام و بی انتها از ابرها بر پهنه‌ی وسیع و نورانی آسمان بود که فکرمان را مشعوف می‌کرد و لبمان را خندان.

آرزویی که گاه چونان ناشدنی می‌نمایاند که حال قدم گذاشتن بر این پهنه باور کردنی نیست..

گویی به درون دنیایی خیال انگیز پرتاب شده‌ای و هر آن پر رویی‌ست که از پس ابری ظاهر می‌شود.

کارناوال شما را با خود می‌برد به دریایی از ابر و مه و طراوت سبز جنگل‌ها.

در سفر و طبیعت گردی همیشه خطراتی در کمین است که گاهی همین خطرات باعث هیجان و لذت بیشتر سفر شود اما این خطرها تا زمانی لذت بخش هستند که به حادثه تبدیل نشوند.

جنگل و کوه نوردی همیشه طرفداران خاصشان را داشته اند و زمانی که به دنبال آرامش و سکوت هستیم به آغوش جنگل ها پناه می بریم اما شاید ندانیم جنگل ها از پر خطر ترین مناطق طبیعت هستند و شاید حوادثی که در کوه و جنگل اتفاق می افتند برایمان افسانه ای و دور از واقعیت باشند و مثلا هیچ گاه فکرش را هم نکنیم که در کوه یا جنگل نوردی طعمه ی حیوانات وحشی شویم.

اما گویا این اتفاق در واقعیت رخ داده است و دوچرخه سواری که در کوهستان های جنگلی برای تفریح دوچرخه سواری می کرده طعمه ی خرسی وحشی شده است!

با کارناوال همراه شوید تا بیشتر با این حادثه ی نادر و سرنوشت دوچرخه سوار آمریکائی آشنا شویم.

همیشه بعد از روزی طولانی، شلوغ و مشکلات روزمره با کمی قدم زدن درطبیعت انرژی و جانی دوباره می گیریم؛ همانطور که همگی واقف هستیم، طبیعت و درختان نقش پررنگی در زندگی دارند.

همواره از درخت برای پناه گاه، غذا، سایبان و … استفاده کرده ایم، اما در این مطلب می خواهیم به درختانی سر بزنیم که بسیار تماشایی و باشکوه هستند چه از نظر اندازه و چه شکل و شمایل خاصی که دارند، حتی گاهی درختان مرموز و پر از داستان های عجیب هستند که نظر هر مخاطبی را جلب می کنند.

بدون شک هزاران درخت شگفت انگیز و زیبا در سراسر جهان وجود دارند که همگی زیبا و خاص هستند اما ما امروز می خواهیم با هم به تماشای ۱۲ درخت که از عجیب و غریب و منحصر به فردترین درختان دنیا هستند برویم.

با کارناوال همراه باشید.

امروز می خواهم برایت از جاده ای رویایی بگویم که با گذر از آن دل وجانت آرام می گیرد. جاده ای که برایت از عشق و زیبایی می گوید.

به خیالت برای این سفر باید با جیبی پر ز پول راهی دوردست های دور شوی؛ اما نه!

مقصدمان در همین نزدیکی است و تنها برای سفر دلی شاد و مهربان می خواهد، که با دیدن این همه زیبایی لبخندی از سر شوق زند و یاد معشوق کند و از دالانی سبز گذر کرده و به ساحل امن و آرامی رسد و مملو از آرامش شود.

همراه کارناوال شویم و به جنگل و ساحل زیبای گیسوم در استان گیلان سفر کنیم…

پیش تر از این دلم می خواست تکه ابری را در اتاقم داشته باشم تا گاه از سفیدی و  لطافتش روح را صیقل دهم ، اما رویایی بیش نبود . کاش آسمان گاهی به زمین بیاید و دنیا را از همین پایین ، کنار من ببیند ، کاش می شد .

اما گویا رویای من خیلی دور از واقعیت هم نیست ، می گویند جایی هست در همین حوالی ، جایی که وقتی به آن می روی نه تنها تکه ای بلکه دنیایی از ابرها از تو اسقبال می کنند .

پس کوله ات را بردار تا با هم راهی شویم  …

برای تحقق رویایی دلنشین ، بیا تا با هم برروی ابرها قدم بزنیم و سرمست شویم از طراوت و عطر میهمانی ابرها …

کارناوال امروز راهی شاهرود می شود تا از آسمانی گسترده بر زمین بگوید ؛ از جنگلی بکر و زیبا که میزبان ابرهاست .

سفری متفاوت و حیرت انگیز خواهد بود ، سفر به جنگل ابر شاهرود . کارناوالی شویم و روزی شاد و متفاوت را در سرزمینی رویایی تجربه کنیم …

همه ما ایرانی ها، بسیار به شمال کشور سفر کرده ایم و همیشه اولین گزینه انتخابی برای سفرهای داخلی بوده است.

اما گاهی سفر به شمال هم تکراری و بدون جذابیت میشود مگر اینکه مکان هایی جدید و بکر را در شهرهای مختلف بشناسیم و هر بار سفری متفاوت را تجربه کنیم .

به همین منظور کارناوال پیشنهادهای متفاوت و جالبی را برای همراهان خود مطرح می کندکه یکی از آن ها جنگلی بکر و زیبا در استان گلستان است. جنگلی که برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار جذاب و خاطره انگیز است و یکی از بهترین مناطق گردشگری شمال کشور محسوب می شود.

طبیعتی منحصر به فرد و شوق انگیز به نام پارک جنگلی النگدره.

همراه ما باشید تا سفری به این پارک جنگلی داشته باشیم .

دستانتان را به دست کارناوال بدهید و با ما راهی سفر بشوید.

راهی جنگل التز می‌شویم، پیاده از میان گذرگاه‌ها عبور می‌کنیم

و به ناگاه در دل جنگل به قلعه‌ای باشکوه بر خواهیم خورد.

قلعه‌ای با دورنمایی فوق العاده و سقفی آبی‌رنگ، در پس زمینه‌ای از سبزی دلربای جنگل .

قلعه التز  متعلق به قرون وسطی است که در بالای تپه‌ها و نزدیکی رودخانه‌ی موزل، میان دو شهر کوبلنز و تریر آلمان قرار دارد.

این قلعه هنوز هم متعلق به خانواده‌‌ی التز است که از ابتدا و قرن ۱۲ (سی و سه نسل قبل) در همین محل زندگی می‌کردند.

۳ قلعه التز، بورشیم و لیسینجین تنها قلعه‌هایی اند که در حوزه رود راین قرار دارند و هنوز دست نخورده و سالم باقی مانده اند .

همراه ما باشید تا سفری به این قلعه داشته باشیم .

جنگلی شناور ، که کشتی به جا مانده از اواسط قرن بیستم میلادی ، آن را میان آب های خلیج ” هومباش ” ( Homebush ) سیدنی در آغوش خود جای داده است . پس از پشت سر گذاشتن تاریخی پر ماجرا ، این روزها به جاذبه ای توریستی و سوژه ای برای عکاسی تبدیل شده است.

سال ها پیش باید از بین می رفت ، اما سرنوشت اینگونه خواست تا کسی آن را ندیده و رها شود.
هر چند که انسان ها آن را رها کردند ، اما مادر طبیعت دست از تلاش برنداشت و بار دیگر اشتباهات انسان ها را جبران کرد.
دانه ها در درز های خاک گرفته ی کشتی کهنه ریشه دواندند ، جوانه زدند و از بدنه ی زشت و زنگ زده ی آن سرازیر شدند.
به تماشای این کشتی عظیم الجثه خواهیم رفت تا از نزدیک آن را تماشا کنیم و کمی بیشتر درباره دیروز و امروزش بدانیم.
بنابراین با کارناوال همراه باشید در سفری به جنگل شناور .

امروزه گوریل ها تحت حفاظت به زندگی خود ادامه می دهند و انسان هایی از این موجودان در مقابل شکارچیان محافظت می کنند . در پارک ملی ویرونگا واقع در جمهوری دموکراتیک کنگو ، که به آن جواهر تاج آفریقا گفته می شود در کوه های جنگلی این سرزمین آخرین گوریل های سیاره ی زمین زندگی می کنند که خطرات زیادی جان این موجودات را تهدید می کند و شکارچیان بزرگترین تهدید به حساب می آیند .

کسانی که از این حیوانات حفاظت می کنند جانشان نیز در خطر است . تا به حال ۱۴۰ تن از این محافظان کشته شده اند . برخی از مناطقی که از این حیوانات محافظت می شود بسیار خطرناک می باشد . مانند قسمت های جنوبی .

در ادامه با یکی از محافظان به نام اِنِسنت اِمبروونه پای صحبت خواهیم نشست به حرف هایش گوش خواهیم داد . از خودش و از زبان بقیه محافظ های گوریل ها به سوال هایمان پاسخ خواهد داد .

همراه کارناوال باشید .

اگر به شما بگویند قرار است یک سفر مفرح و هیجان انگیز بروید که به زمان خیلی زیادی نیاز ندارد و میتواند خستگی یک هفته کاری را از تن شما بیرون ببرد ، چه حسی پیدا می کنید؟ حتما خیلی خوشحال و شگفت زده خواهید شد .

امروز قرار است همراه کارناوال به یک سفر نه خیلی دور ولی پرهیجان و پر شور برویم .

به شهرک توریستی نمک آبرود در شمال ایران . سفری لذت بخش با تفریحاتی بی نظیر .

همراه ما باشید .

سری می زنیم به پارک ملی آبیسکو در کشور سوئد . سفری هیجان انگیز و پر از ماجرا خواهیم داشت . این پارک ملی زیبا و فوق العاده در سال ۱۹۰۹ برای اولین بار به ثبت رسید و تا به امروز در دل مردم سوئد و گردشگران خارجی خودش را جا کرده است .

دشت های سبز و وسیع ، کوه های بلند و سر به فلک کشیده ، رود های پر آب و طویل ، آسمان آبی و پر ابر … همگی به ما نشان می دهد که آبیسکو چقدر عالی است . خانه ی صد ها گونه ی جانوری و گیاهی هم هست .

طبیعت بکر و دست نخورده ای که ما به آن سفر خواهیم کرد و از مناظر آن لذت خواهیم برد .

همراه کارناوال باشید .

در کوهستان طوفان ( آراشیاما ) یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین مناطق طبیعی-تاریخی ژاپن قرار گرفته است.

هر چند که معنای نام آراشیاما، کوهستان طوفان می شود اما این مکان شهره به آرامش است.

این منطقه ی طبیعی و تاریخی، محیطی دیدنی و آرام بخش را برای گردشگران فراهم آورده.

از میان درختان، پله ها و گذرهای طراحی شده با المان های طبیعی مانند سنگ و چوب، می گذری و به معابدی با طراحی های سنتی میرسید.

همه چیز با نکته سنجی آسیایی طراحی و آراسته شده تا دالانی از درختان بامبو و راه هایی پوشیده از شکوفه های سفید، شما را به معابد تاریخی برساند.

بنابراین با کارناوال همراه باشید تا در دل طبیعت و تاریخ سفر کنیم …

ترس ما را فرا خواهد گرفت  ترسی تاریک و عجیب . به جنگلی سفر میکنیم که سالانه تعداد زیادی را به کام مرگ می کشاند . جنگل آئوکیگاهارا در نزدیکی شمال غربی کوه فیجی ، ژاپن .

تاریک و مرموز . هیچ حیات و جانداری را نمی توان یافت و فقط درخت به چشم می خورد و صدای ناله ی ارواحی که اسیر شده اند . کسانی که به سوی این جنگل جذب شده و خود کشی کردند . نام این جنگل ، جنگل خود کشی و ترس است . قول بدهید که نمی ترسید و ما را در میانه ی راه رها نمی کنید .

همراه کارناوال باشید تا با ترس آشنایتان کنیم .

می گویند اینجا طبیعت شما را صدا می زند ، کافیست تا گوش کنید.
می گویند سه سازه ی چوبی ، مانند وسایلی جادویی در اعماق جنگل قرار گرفته اند تا جنگل را با تو هم کلام کنند.
صدای بال پرندگانی که در دور دست از روی شاخه ای به پرواز در می آیند و یا حیواناتی را که اگر سایه ی شما را می دیدند ، از ترس بی حرکت مانده و نفس خود را حبس می کردند را ، می توانی اینجا بشنوی …
در میان این جنگل مرطوب و درختان خزه بسته می توان ساعت ها نشست و آرامشی با بوی چوب را تجربه کرد.
بنابراین با ما همراه باشید در صحبت های درگوشی کارناوال با ساکنین جنگل …

قدم زدن در جنگلی مه آلود و بکر، تجربه ای رویایی است که در جنگل دالخانی رامسر آن را تجربه خواهیم کرد و نا خودآگاه به یاد این شعر خواهید افتاد که حس و حال این جنگل را برای شما تداعی می کند :

دراین جنگل مه گرفته و بارانی

و این حس خیس سرگردانی

در سپیدی افسون گرانه مه آلود

چه زیباست خلوت و تنهایی و راز زندگانی

“هومان خورشاد”

همراه کارناوال  در این طبیعت زیبا …

امروز کارناوال به جنگل نقاشی قدم گذاشته است تا زیر آسمانی از رنگین کمان، طبیعت را با روح و جان احساس کند.
گالری هنری از نقاشی های مادر طبیعت در گوشه و کنار جهان، با نام ” درخت رنگین کمان ” برگزار شده و منتظر بازدید شماست.

در واقع این درختان جادویی در سراسر دنیا وجود دارند، یا به صورت طبیعی و یا به صورت مزارعی که به دست انسان شکل گرفته اند.
بنابراین با ما همراه باشید در سفری به جنگل نقاشی …

زیباترین و یکی از خاص ترین جنگل هایی که می توان بر روی این کره ی خاکی یافت . جنگل ردوود در کالیفرنیا . امروزه این جنگل تبدیل به پارک ملی شده است . سفری خواهیم داشت به این پارک ملی و از زیبایی های این جنگل لذت می بریم .

درخت های بزرگ و عجیب ، حیوانات خاص و دیدنی و مناظر بکر بهترین خاطرات را برای ما خواهد ساخت .

طبیعت این منطقه دیدنی است ، درختانی سبز و رودخانه هایی آبی چون آسمان .

همراه کارناوال باشید تا سفر را آغاز کنیم . 

از شما دعوت می کنیم تا ویدیو HD از سفر به جنگل اسرارآمیز ردوود در آمریکا را تماشا کنید و محو تماشا شوید.

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...