اگر دانشنامه ی گردشگری کارناوال رو دنبال کرده باشید حتما مطلب مربوط به اکوتوریسم رو دیدید! و اگر خاطرتون باشه اونجا اشاره شد که یکی از انواع اکوتوریسم تورهای عشایری بود.

امروز قراره در کارناوال با عشایر  بِدو Bedu آشنا بشیم.  عشایری که فضای فرهنگی اونا در پترا و وادی‌رام اردن ( Petra & Wadi Rum ) ثبت جهانی میراث معنوی یونسکو شده.

قبایل بدوین ( Bedouin ) نامی هست که به این گروه از عشایر عرب گفته می‌شه و پیشینه تاریخی کوچ‌نشین بودن این قوم در خاورمیانه به چند هزار سال می‌رسه. این نام از کلمه عربی بَدوی به معنای ساکن بیابان برگرفته شده. در تاریخ دو گروه از بدوین وجود دارند؛ یکی اون‌هایی که باقی‌مانده مهاجرین در جایی هستند که یمن امروز قرار داره و گروه دوم بر اساس کتاب انجیل باقی ماندۀ قوم بنی اسرائیل هستند.

با کارناوال همراه باشید.

karnaval1

از این مطلب گرما می بارد، راجع به جایی سخن می گوییم که مانند ماه می درخشد و گرمایی دارد همانند خورشید.

باید اهل تجربه های نو و متفاوت باشی تا همراهمان بیایی …

اینجا جایی است که درخشش زمین چشمانت را به بازی می گیرد، اینجا اردن است، کشور خشکی و صحرا، به بیابانی آمده ایم که به گرما شهره است و چون مثل ماه در اردن می درخشد و نورش را پراکنده می کند به دره ی ماه معروف شده است، بی تابیم برای قدم زدن در این پهنای بی کران.

عینک آفتابیتان را بردارید و بیایید که سفری خاطره انگیز در پیش است.

با کارناوال همراه باشید.

شاخصصصصصصص0

سفری خواهیم داشت به شهری تاریخی به نام پترا در کشور اردن . این شهر پایتخت حکومت مردمانی باستانی به نام نبطی ها بوده است و زمانی شکوه و عظمتتش زبان زد بوده است . پترا در سایت های معتبر توریستی جز ۱۰۰ مکان برتر برای بازدید قرار گرفته است .

تا سال ۱۸۱۲ این مکان باستانی در جهان عرب ناشناخته بوده و کشف آن و شناخت بیشترش روز به روز افراد بیشتری را مجذوب خود کرده است .

همراه کارناوال باشید .

پترا www.karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...