ژاپن

دنیای پر نشاط رنگ ها در کنار سنت های دیرینه و البته پیشرو در تازگی های روزمره تنها در گوشه ای از آسیای شرقی؛ به همراه هیجان فراوان کوله بار سفر بسته ایم به مقصدی که بسیار تماشایی‌ست. می خواهیم با سنت ها و رنگ و لعاب شهر زیبای توکیو پایتخت رویایی کشور ژاپن آشنا شویم. شهری که با جنگ سوزانده شده و مداوم توسط زلزله لرزانده می شود اما زانو خم نمی کند و همانند خورشید همواره در حال درخشندگی است. دیاری که هم پایدار بر سنت های دیرینه است و هم پیشرو در تازگی ها … پس اگر علاقه مند به کشف تجربیات جدید و البته تماشای زییایی های باور نکردنی هستید حتما با ما در این سفر همراه شوید و لذت ببرید.

مجموعه ای از سرزمین های کوچک و بزرگ در قالب شهر و روستا با ۳۵ میلیون جمعیت که همگی با نام توکیو در شهری واحد جمع شده اند و توسط سیستم حمل و نقلی قدرتمند با یکدیگر در ارتباط هستند.

با لحظاتی از قطار ها و مترو های درون شهری سفرمان را آغاز می کنیم، ایستگاه هایی بسیار شلوغ و پویا که هرگز استراحت نمی کنند. اما با وجود این آلودگی هوا و سر و صدای آزار دهنده سنت ها، مراسم و احترام از بین نرفته و مشخصه های بارز اجتماع توکیو هستند. این مردم کودکان و سالمندان را گرامی می دارند و با توریست ها همانند مهمانان افتخاری رفتار می کنند.

پس به هیج عنوان تجربه ی سفر به توکیو رو از دست ندهید و با کارناوال محو تماشای زیبایی های خیره کننده این شهر شوید.

ژاپن کشوری پاکیزه با زیبایی های منحصر به فردی است که شیوه رفتار انسانی و ویژگی های زندگانی در آن، مخصوص مردمان همین سرزمین است. کشوری با قوانین دقیق و مردمی قانون مدار و مقید به اصول انسانی که با گذر از ابتدایی ترین آن ها، امروزه در بالاترین سطح روابط انسانی در جهان قرار دارند و آن چه که بیش از هر چیز دیگر در میانشان حائز اهمیت است توجه به هویت و شرافت همنوع است.

شاید این ویژگی های رفتاری، باطنی و درونی باشد و جلوه ی بیرونی آن به چشم نیاید، اما آنچه که در این سال ها سبب پیشرفت های ظاهری این کشور شده و حتی این سرزمین جزیره ای نه چندان بزرگ را به مقصد بسیاری از مردم دنیا برای سفرهای تفریحی و گردشگریشان تبدیل کرده است، حرکت بر روی مرز باریک همین باورهای انسانی است. کشوری که نه از بلایای طبیعی چون زلزله و سونامی در امان است و نه از لحاظ جغرافیایی، ویژگی های متفاوت و گسترده ای دارد. از همه این ها مهم تر کشوری که در همین چند دهه قبل و در بحبوحه جنگ جهانی دوم آسیب ها و خسارت های وحشتناکی را متحمل شد و بمباران دو شهر بزرگ و مهمش، هیروشیما و ناکازاکی در آن سال ها تصوری از نابودی این سرزمین حداقل برای یک قرن را در اذهان ایجاد می کرد، امروزه در سطح اول کشورهای پیشرفته جهان قرار دارد.

اصالت و آرامش مردم دورترین نقطه آسیا بهانه موضوع عکاسی امروز ما است. تصمیم داریم در گذر از خیابان های نه چندان خلوت و البته چشم نواز و همیشه تمیز شهرهای ژاپن، غرق در این آسودگی و امنیت شویم و گام برداریم در سایه درختان گیلاس و شکوفه های بهاریشان و از میان ساختمان ها و کوچه پس کوچه ها بگذریم و چند لحظه ای را با این مردم نجیب و آرام بگذرانیم.

همراه کارناوال باشید در سفری متفاوت به ژاپن…

شما هم از آن کتابخوان های حرفه ای هستید که همیشه کتابی جیبی و کوچک در کیف و وسایل تان پیدا می شود و یا پوشه موبایل تان مملو از نسخه های الکترونیکی کتاب است؟ و هر جایی که دقایقی چند، وقت و فرصت بیابید با ذوق بسیار و برق چشمان، کتاب می گشایید و غرق در لذتی وصف نشدنی می شوید؟

امروز کارناوال می خواهد به معرفی بهشتی بی بدیل و هیجان انگیز برای کتاب خوانان بپردازد.

هتل بوک اند بِد توکیو گرچه هتلی دو ستاره است، اما مکانی متفاوت برای دوست داران کتاب در شهر توکیو ژاپن می باشد. این اقامتگاهِ کتابی، درست همان جایی ست که باید بی خیال خوابیدن شوید. شاید عجیب باشد ولی در این هتل خبری از بالشت های بزرگ و پتوهای گرم نیست. چیزی که در هتل بوک اند بِد در نهایت سخاوت در اختیار شما قرار می گیرد، تجربه لذت بی بدیل کتاب خوانی در جایی راحت و دنج است. تجربه ای که باید حداقل یک بار آن را بچشید!

ایده ای که باعث خلق هتل بوک اند بد شد، ساخت بهشت کتابخوانان و نوعی اقامتگاه کتابی بود. اقامتگاهی که در آن می توانید در حین مطالعه کتاب مورد علاقه تان چرت بزنید و وقتی چشمان تان را باز کنید که هنوز کتاب محبوب تان جلوی شماست. اتفاقی هیجان انگیز تر از این وجود دارد؟

همراه کارناوال به گردشی مجازی در هتل بوک اند بد توکیو بیایید و لذتی بدیع را برای خود رقم بزنید.

بدون شک نام برف و بارش برف با فصل زمستان به هم پیونده خورده اند. اما چندی است بارش برف را در بخش هایی از شهرهای کشور عزیزمان ایران شاهد هستیم. برفی که در آخرین ماه فصل رنگارنگ پاییز باعث شگفتی مردم شد. اما این شگفتی به اندازه تعجب مردم توکیو در ژاپن نبوده است!

شهر توکیو آخرین برف پاییز که به خود دیده بود به نوامبر سال ۱۹۶۲ میلادی یعنی بیش از ۵۰ سال پیش برمی گردد! به طوری که مردم توکیو با دیدن این برف و هوای سرد شهر غافلگیر شده و بسیاری برای قدم زدن در این هوای برفی به خیابان ها آمده و از این پیشآمد بسیار خوشحال بودند اما از طرفی این غافلگیری باعث ایجاد مشکلات زیادی در رفت و آمد مردم و سیستم حمل و نقل شده بود.

این برف که ۴۰ روز زودتر از میانگین زمان بارش برف در توکیو از راه رسیده بود باعث مصدومیت ۱۳ نفر نیز بر اثر سر خوردن بر روی سطوح یخی شده است!

شاید از غافلگیری مردم بر اثر این برف زودهنگام کمی تعجب کنید اما حقیقتا هنگامی که ۲ روز قبل از بارش برف دمای هوای شهر ۱۷ درجه سانتی گراد باشد، بارش برف و سرد شدن هوا به این شدت و سرعت کمی تعجب برانگیز است.

در فرهنگ ژاپنی برای تغییرات فصل اهمیت خاصی قائل هستند و نام مخصوصی برای نخستین برفی که ببارد دارند، به همین دلیل این برف پاییزی برای مردم بسیار جالب و لذت بخش بود.

در ادامه در کارناوال تصاویری از این روز برفی در توکیو را مشاهده خواهیم کرد.

ژاپن کشوری است مملو از مردمانی با فرهنگ های جالب و گوناگون، که گاهی ما را حیرت زده می کنند.

یکی از فرهنگ های بسیار جالب و خاص آن ها روش و آداب و رسوم خاص غذاها و نوع طبخ عجیب و غریبشان می باشد که در سراسر دنیا زبانزد است.

چندی پیش به ژاپن سفر کردیم و با تحقیق و بررسی فراوان ۳۰ غذای لذیذ و پرطرفدار این کشور را برگزیدیم تا به شما عزیزان معرفی کنیم و باهم کمی بیشتر با غذاهای خاص آنان آشنا شویم و غذاهای مورد علاقه و باب طبعمان را میان دریایی از خوراکی ها پیدا کنیم.

طبیعتا سلایق با هم فرق می کنند و نمی توان گفت چه غدایی خوب و چه غذایی بد است اما حتما میان این همه خوراک لذیذ، غذایی هم پیدا می شود که شما هم دوست داشته باشید. در سفر بهترین و معروف ترین غذاهای ژاپن | قسمت اول، با ۱۵ غذای معروف ژاپنی آشنا شدیم.

امروز هم کارناوال به ادامه ی بررسی لذیذترین خوراکی های ژاپن خواهد پرداخت، با ما همراه باشید.

بعضی از نقاط جهان آن قدر اماکن دیدنی طبیعی و دست ساز دارند که هرچه هم به آن ها بپردازیم باز هم کم است، شاید بارها و بارها به این مناطق سفر کرده باشیم اما باز هم چیزی از دیدمان جا مانده باشد.

ژاپن یکی از همین کشورها است که به دلایل گوناگون مانند تجارت، طبیعت گردی، اماکن تاریخی و … بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و سالانه توریستان بی شماری به این کشور رفت و آمد می کنند، از جالب ترین نکاتی که درباره ی ژاپن همیشه خاص است و همه را کنجکاو می کند غذاها و آداب غذا خوردن آنهاست که با اکثر نقاط جهان فرق می کند.

زیاد شنیده ایم که آن ها با دو چوب غذا می خورند یا خوراک های جالب و با عطر و طعم های مختلف دارند، حتی گاهی پیش آمده به رستورانی چینی برویم و با اسامی عجیب و غریبی رو به رو شویم که هیچ تصوری از آن ها در ذهن نداریم، به همین دلیل امروز کارناوال به تحقیق و بررسی پرداخته و انواع غذا و خوراک های ژاپنی را چشیده تا به ۲۵ غذای ناب و منحصر به فرد ژاپنی ها رسیده است، غذاهایی که آن ها می گویند بدون این غذاها نمی توانند زندگی کنند، پس با کارناوال همراه باشید تا بهترین غذاهای ژاپن را با هم بچشیم.

شما هم شنیده اید ؟!

می گویند توکیو است و شب های جادویی اش…

لقبی که بی درنگ سوالی بزرگ در ذهن ایجاد می کند که چرا این لقب به شب های توکیو داده شده است! بدون شک دلیلی دارد؛ دلیلی که آن را از لنز دوربین ماساشی ویکویی ( Masashi Wakui )  نظاره خواهیم کرد.

شاید آن هایی که سفر به توکیو را تجربه کرده اند به خوبی بدانند که می خواهیم در مورد چه چیزی صحبت کنیم و چه نمایی را نظاره کنیم.

همه چیز را کنار بگذارید ؛ موقعیت جغرافیایی ، دیدنی های تاریخی و طبیعی ، همه را …

تنها بیایید دقایقی میهمان ماساشی شوید و نگاهی به آلبوم تصاویر او بیاندازید. اگر از او در مورد حرفه و زندگی اش سوال کنید او خود را یک عکاس خود آموخته ی ژاپنی معرفی می کند اما وقتی اولین عکس از مجموعه تصاویر او را می بینید به مهارت و حرفه ای بودن او در ثبت بهترین تصاویر یقین پیدا می کنید.

او به طرز ماهرانه ای توانسته تصاویر زیبایی از شب های توکیو ثبت کند و جادوی شب های آن را در قاب تصویر به نمایش بگذارد

همراه کارناوال باشید تا دقایقی میهمان این عکاس ژاپنی شویم و جادوی توکیو را در شب هایش و در کوچه پس کوچه هایش جستجو کنیم.

هرکس برای سفر انگیزه و دلیل خاصی دارد تجارت، لذت بردن از طبیعت، دیدار آثار باستانی، آشنایی با حیات وحش و …

اما کسی فکرش را هم نمی کند افرادی باشند که فرسخ ها را طی کنند تا گربه ببینند، همین حیوانات خانگی و خیابانی که در گوشه و کنار شهر می توانیم پیدا کنیم، اما چرا این حیوانات خانگی آن قدر جذاب شده اند که گردشگران از سراسر دنیا برای دیدنشان به ژاپن می روند؟

امروز کارناوال قصد دارد به ژاپن برود جایی که جزیره ای وجود دارد که به جزیره ی گربه معروف شده است، جزیره ای پر از گربه ، تا چشم کار می کند فقط گربه است و گربه … باید حس جالب داشته باشد که به دور از هیاهو و مشکلات در میان هزاران گربه بنشینیم و حرکات آن ها را تماشا کنیم ، به آنها غذا بدهیم و بازی کنیم .

این مطلب مخصوص عاشقان گربه است ، می خواهیم از تمام مشکلات و بیماری هایی که می گویند گربه ها می توانند داشته باشند چشم پوشی کنیم و قدم بر سرزمین گربه ها بگذاریم ، با ما همراه باشید تا به آئوشیما سرزمین گربه ها برویم.

به ژاپن می رویم و در کوهستان های زیبا و پر برف آن اسکی می کنیم.

در میان راه سری به شهرها می زنیم و با مردم ژاپن دیداری خواهیم داشت.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو با دو اسکی باز حرفه ای از اروپا و آمریکا به ژاپن می رویم و در سفر همراه آن ها خواهیم بود.

شکوهی بی نظیر از زیبایی ، آمیخته با فرهنگی ژاپنی در دل کشوری متمدن که شما رو به رفتن ترغیب می کند.

بوی بهار و سرسبزی ، با پاییز های عاشقانه و دشتی از برف در زمستان ، همراه باغ هایی از گل های بهشتی این مکان رو جلوه گاه عشق معرفی می کند.

این که شرقی ها و به خصوص ژاپنی ها عاشق طبیعت هستند بر کسی پوشیده نیست. این فرهنگ هنوز هم به صورت محسوس در بین آن ها دیده می شود. باغ های ژاپنی در همه دنیا معروف هستند باغ هایی درآمیخته با سنت دیرینه ژاپنی و گل های مینیاتوری همیشه سبز جای خاصی در فرهنگ ملی ژاپن دارند. یکی از این پارک ها پارک ملی شووا در توکیو است که از طرف دولت به مردم توکیو هدیه داده شده است.

برای سرمستی دوباره باید رفت و دید ، باید شور عشق را در این پارک دوباره مزه کرد….

در سفر امروز با کارناوال همراه باشید .

اگر شما هم مثل من عاشق ماجراجویی ، روبرو شدن با تجربه های جدید و هیجانانگیز و همین طور گشت و گذار در مکانهای تاریک و مخوف و دلهره آور هستین …

اگر دقیقا به همان اندازه ای که از بودن در این مکانها می ترسید، لذت هم می برید…

پس خود را آماده کنید تا سفری به یک جزیره ی متروک و مرموز داشته باشیم .

سفری سرشار از هیجان به ژاپن در پیش است ، سفری که در پایان هزاران سوال را در ذهن تو بی جواب باقی می گذارد.

همراه کارناوال باشید تا سفر را آغاز کنیم .

شاید یکی از بهترین صحنه هایی که می توان دید ، آن لحظه ای است که بالاتر از ابرها قرار می گیری و دریایی خروشان از ابر زیر پای تو . صحنه ای که شاید هر کس آن را نبیند و هر جایی نیز این صحنه را نداشته باشد . اگر می خواهی چند ساعتی را رو به آسمان بنشینی و گذر ابرها را نظاره کنی باید به تراس آسمانی بروی …

جایی در ژاپن که انگار به آسمان و ابرها نزدیک تر است .

این جا با ابرها بیشتر آشنا می شوی و می توانی آن ها را لمس کنی ، شاید هیجان و آرامش را بتوان همزمان این جا لمس کرد .

همراه کارناوال بیایید ، تا به ژاپن برویم و میهمان ابرها شویم ؛ مقصدمان راسی است رو به آسمان با نام « Unkai »

اغلب ما سفر و دیدن مکان های جدید را دوست داریم اما بنابر شرایط و امور زندگی شاید نتوانید زیاد مسافرت برویم، اما همیشه رویای کشف و دیدن مناطق مختلف را در سر می پرورانیم، اگر شما هم زمان زیادی برای سفر ندارید و می خواهید بیشتر با مقاصد منحصر به فرد و خاص دنیا آشنا شوید کارناوال برای شما برنامه ی ویژه ای دارد، تا به حال با بسیاری از مکان های رمز آلود در دنیا و حتی ایران آشنا شده ایم.

امروز هم می خواهیم به جزیره ای دورافتاده در ژاپن برویم که رازی عجیب و شگرف را در سینه دارد، جایی که می تواند مقصدی بکر برای افراد جویای هیجان و کشف رازهای اماکن دورافتاده باشد، این جزیره که ناگارو ( Nagoro ) نام دارد انسان هایش همه عروسکی هستند، به عبارت دیگر همه ی ساکنان این جزیرهه عروسک اند و هیچ انسانی در این جزیره زندگی نمی کند، شاید افسانه ی مشهور زنده شدن عروسک ها در شب و به دور از نگاه انسان ها را شنیده باشید…

حتما وجود تعداد زیادی عروسک در جزیره ای خالی از سکنه حکمتی دارد که تا به ناگارو نرویم و این جزیره را از نزدیک نبینیم نمی توانیم نظری قطعی در رابطه با این موضوع بدهیم، با کارناوال همراه باشید تا به جزیره ی ناگارو، سرزمین عروسک ها سفر کنیم.

اگر سفر در اماکن رمزآلود ایران را ترجیح می دهید این مطالب کارناوال را از دست ندهید:

دریاچه تخت سلیمان | گنجینه رمزآلود تاریخ ایران

قنات قصبه گناباد | سفر به دالان های رمزآلود

امروز کارناوال می خواهد شما را به دهکده ای در ژاپن ببرد. دهکده ای که شبیه تکه ای است از جنگلی گمشده و در آن تنها روباه هایی دوست داشتنی سکونت دارند.

مقصد کارناوال این بار دهکده “زوا” Zoa  است، جایی که می توانید از نزدیک چندین روباه کوچک و بزرگ از نژادهای مختلف را ببنید و یا حتی اگر شانس بیاورید، آن ها را می توانید لمس کنید.

تاکنون کارناوال شما را با دو دهکده دیگر که به دست حیواناتی هم چون گربه ها و خرگوش ها فتح شده بود، آشنا کرده است.

این بار هم همراه ما باشید تا از دهکده روباه ها بیشتر بدانیم .

قشنگ ترین معجزه های آفریده شده خداوند هر کدوم جاذبه های خودشونو دارن ، از جنگل و کوه گرفته تا کویر . خیلی ها شاید فکر کنند کویر جذاب نیست. اما این کویری که امروز می خواهیم درباره اش حرف بزنیم ، جذابیت خاص خودشو داره چون بین جنگل و دریا قرار گرفته .

تپه شنی توتوری (به ژاپنی : سایکوتوتوری ) بزرگترین تپه شنی در ژاپن هست که مشهورترین جاذبه توریستی شهر توتوری هم به حساب می آید .

این تپه ها درست در بیرون از مرکز شهر توتوری قرار دارند و حدود ۱۶ کیلومتر از سواحل دریای ژاپن رو در بر می گیرند و عرض آن ها به حدود ۵۰ متر می رسد .

این تپه های شنی بخشی از پارک ملی  Sanin Kaigan  نیز هستند . سازه ای طبیعی و مهیج که طی ۱۰۰,۰۰۰ سال شکل گرفته است .

این تپه ها نه تنها به عنوان یک اثر تاریخی در ژاپن به ثبت رسیده اند بلکه اولین و مهم ترین جاذبه گردشگری ژاپن نیز در نظر گرفته شده اند .

همراه کارناوال باشید تا سفری به این منطقه داشته باشیم .

سقوط از سراشیبی تند غول پیکر و یا پرواز با هلیکوپتر بر بام کوهی یخی که روزی آتش فشان بوده است .

اگر به اسکی و ورزش های زمستانی علاقه مندید این بار پیشنهادی ویژه برایتان خواهیم داشت.

“ژوهایو”juhyo نام کوهی است آتش فشانی در ژاپن که حالا یکی از مطرح ترین پیست های اسکی در آن قرار دارد. پیست “نایسکو”  Niseko نامی آشنا برای عاشقان اسکی و ورزش های زمستانی است.

با کارناوال همراه باشید تا با امکانات این پیست بیشتر آشنا شویم.

امروز می خواهیم به باغ کاواچی فوجی در ژاپن برویم، باغی که در آن درختان چند صد ساله ویستریا و انواع گیاهان کم یاب و زیبا دیده می شود. اما در این باغ تونلی هم هست که شاید روزی محل عبور شاهزاده ای با اسب سفیدش بوده باشد. این تونل ویستریا نام دارد و هر سال در فصل بهار گل های ویستریا در اون غوغایی به پا می کنند. هزاران گردشگر و عکاس از کشورهای مختلف برای تماشای زیبایی های این تونل به ژاپن سفر می کنند.

با کارناول همراه باشید تا با هم گذری از تونل عشق ویستریا داشته باشیم.

باغ های گل زیبای بسیاری ، در سراسر جهان وجود دارند.
اما باغی که امروز کارناوال به بازدید از آن رفته ، رمانتیک ترین باغ گل در جهان است.
هزاران گل صورتی ، به دست پیرمرد عاشقی کاشته شده است تا مرحمی باشد بر دل همسر نابینای او.
او شغل خود را رها کرد و ده سال تمام را صرف ساخت باغ گلی  صورتی کرد تا همسر نابینای او بتواند بوی آن ها را حس کرده و شاد شود.
این روزها باغ رمانتیک آن ها ، میزبان هزاران نفری است که سالانه برای تماشای این دریاچه سرخ از شکوفه ، به اینجا می آیند تا عشق را دیده ، بو کشیده و حتی لمس کنند.
بنابراین با ما همراه باشید تا با هم نفسی عمیق بکشیم ، زیرا اینجا عشق در هوا جاریست …

امروز با هم به ژاپن می رویم تا نمایش خارق العاده از میلیون ها چراغ ال ای دی را شاهد باشیم.

این نمایش امروز یکی از پربازدید ترین فستیوال های زمستانی ژاپن است که در ماه مارس برگزار می شود و هر ساعت از برگزاری این فستیوال چندین هزار تماشاگر را از مکان های مختلف برای دیدن آن به ژاپن می آورد.

مکان این فستیوال در یکی از باغ های معروف ژاپن است که در” نوبانا نویستو ” Nabana no Sato واقع شده است.

این باغ با این که در فصل زمستان خالی از گل ها ست اما با این چراغ ها رنگ و بوی بهاری می گیرد.

با کارناوال همراه باشید تا از این فستیوال بیشتر بدانیم.

در کوهستان طوفان ( آراشیاما ) یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین مناطق طبیعی-تاریخی ژاپن قرار گرفته است.

هر چند که معنای نام آراشیاما، کوهستان طوفان می شود اما این مکان شهره به آرامش است.

این منطقه ی طبیعی و تاریخی، محیطی دیدنی و آرام بخش را برای گردشگران فراهم آورده.

از میان درختان، پله ها و گذرهای طراحی شده با المان های طبیعی مانند سنگ و چوب، می گذری و به معابدی با طراحی های سنتی میرسید.

همه چیز با نکته سنجی آسیایی طراحی و آراسته شده تا دالانی از درختان بامبو و راه هایی پوشیده از شکوفه های سفید، شما را به معابد تاریخی برساند.

بنابراین با کارناوال همراه باشید تا در دل طبیعت و تاریخ سفر کنیم …

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...