ژاپن کشوری است مملو از مردمانی با فرهنگ های جالب و گوناگون، که گاهی ما را حیرت زده می کنند.

یکی از فرهنگ های بسیار جالب و خاص آن ها روش و آداب و رسوم خاص غذاها و نوع طبخ عجیب و غریبشان می باشد که در سراسر دنیا زبانزد است.

چندی پیش به ژاپن سفر کردیم و با تحقیق و بررسی فراوان ۳۰ غذای لذیذ و پرطرفدار این کشور را برگزیدیم تا به شما عزیزان معرفی کنیم و باهم کمی بیشتر با غذاهای خاص آنان آشنا شویم و غذاهای مورد علاقه و باب طبعمان را میان دریایی از خوراکی ها پیدا کنیم.

طبیعتا سلایق با هم فرق می کنند و نمی توان گفت چه غدایی خوب و چه غذایی بد است اما حتما میان این همه خوراک لذیذ، غذایی هم پیدا می شود که شما هم دوست داشته باشید. در سفر بهترین و معروف ترین غذاهای ژاپن | قسمت اول، با ۱۵ غذای معروف ژاپنی آشنا شدیم.

امروز هم کارناوال به ادامه ی بررسی لذیذترین خوراکی های ژاپن خواهد پرداخت، با ما همراه باشید.

shakhes0

بعضی از نقاط جهان آن قدر اماکن دیدنی طبیعی و دست ساز دارند که هرچه هم به آن ها بپردازیم باز هم کم است، شاید بارها و بارها به این مناطق سفر کرده باشیم اما باز هم چیزی از دیدمان جا مانده باشد.

ژاپن یکی از همین کشورها است که به دلایل گوناگون مانند تجارت، طبیعت گردی، اماکن تاریخی و … بسیار مورد توجه گردشگران قرار گرفته است و سالانه توریستان بی شماری به این کشور رفت و آمد می کنند، از جالب ترین نکاتی که درباره ی ژاپن همیشه خاص است و همه را کنجکاو می کند غذاها و آداب غذا خوردن آنهاست که با اکثر نقاط جهان فرق می کند.

زیاد شنیده ایم که آن ها با دو چوب غذا می خورند یا خوراک های جالب و با عطر و طعم های مختلف دارند، حتی گاهی پیش آمده به رستورانی چینی برویم و با اسامی عجیب و غریبی رو به رو شویم که هیچ تصوری از آن ها در ذهن نداریم، به همین دلیل امروز کارناوال به تحقیق و بررسی پرداخته و انواع غذا و خوراک های ژاپنی را چشیده تا به ۲۵ غذای ناب و منحصر به فرد ژاپنی ها رسیده است، غذاهایی که آن ها می گویند بدون این غذاها نمی توانند زندگی کنند، پس با کارناوال همراه باشید تا بهترین غذاهای ژاپن را با هم بچشیم.

shakh0

شما هم شنیده اید ؟!

می گویند توکیو است و شب های جادویی اش…

لقبی که بی درنگ سوالی بزرگ در ذهن ایجاد می کند که چرا این لقب به شب های توکیو داده شده است! بدون شک دلیلی دارد؛ دلیلی که آن را از لنز دوربین ماساشی ویکویی ( Masashi Wakui )  نظاره خواهیم کرد.

شاید آن هایی که سفر به توکیو را تجربه کرده اند به خوبی بدانند که می خواهیم در مورد چه چیزی صحبت کنیم و چه نمایی را نظاره کنیم.

همه چیز را کنار بگذارید ؛ موقعیت جغرافیایی ، دیدنی های تاریخی و طبیعی ، همه را …

تنها بیایید دقایقی میهمان ماساشی شوید و نگاهی به آلبوم تصاویر او بیاندازید. اگر از او در مورد حرفه و زندگی اش سوال کنید او خود را یک عکاس خود آموخته ی ژاپنی معرفی می کند اما وقتی اولین عکس از مجموعه تصاویر او را می بینید به مهارت و حرفه ای بودن او در ثبت بهترین تصاویر یقین پیدا می کنید.

او به طرز ماهرانه ای توانسته تصاویر زیبایی از شب های توکیو ثبت کند و جادوی شب های آن را در قاب تصویر به نمایش بگذارد

همراه کارناوال باشید تا دقایقی میهمان این عکاس ژاپنی شویم و جادوی توکیو را در شب هایش و در کوچه پس کوچه هایش جستجو کنیم.

fff0

هرکس برای سفر انگیزه و دلیل خاصی دارد تجارت، لذت بردن از طبیعت، دیدار آثار باستانی، آشنایی با حیات وحش و …

اما کسی فکرش را هم نمی کند افرادی باشند که فرسخ ها را طی کنند تا گربه ببینند، همین حیوانات خانگی و خیابانی که در گوشه و کنار شهر می توانیم پیدا کنیم، اما چرا این حیوانات خانگی آن قدر جذاب شده اند که گردشگران از سراسر دنیا برای دیدنشان به ژاپن می روند؟

امروز کارناوال قصد دارد به ژاپن برود جایی که جزیره ای وجود دارد که به جزیره ی گربه معروف شده است، جزیره ای پر از گربه ، تا چشم کار می کند فقط گربه است و گربه … باید حس جالب داشته باشد که به دور از هیاهو و مشکلات در میان هزاران گربه بنشینیم و حرکات آن ها را تماشا کنیم ، به آنها غذا بدهیم و بازی کنیم .

این مطلب مخصوص عاشقان گربه است ، می خواهیم از تمام مشکلات و بیماری هایی که می گویند گربه ها می توانند داشته باشند چشم پوشی کنیم و قدم بر سرزمین گربه ها بگذاریم ، با ما همراه باشید تا به آئوشیما سرزمین گربه ها برویم.

shakhes0

به ژاپن می رویم و در کوهستان های زیبا و پر برف آن اسکی می کنیم.

در میان راه سری به شهرها می زنیم و با مردم ژاپن دیداری خواهیم داشت.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو با دو اسکی باز حرفه ای از اروپا و آمریکا به ژاپن می رویم و در سفر همراه آن ها خواهیم بود.

شاخص-ویدیو-پست

شکوهی بی نظیر از زیبایی ، آمیخته با فرهنگی ژاپنی در دل کشوری متمدن که شما رو به رفتن ترغیب می کند.

بوی بهار و سرسبزی ، با پاییز های عاشقانه و دشتی از برف در زمستان ، همراه باغ هایی از گل های بهشتی این مکان رو جلوه گاه عشق معرفی می کند.

این که شرقی ها و به خصوص ژاپنی ها عاشق طبیعت هستند بر کسی پوشیده نیست. این فرهنگ هنوز هم به صورت محسوس در بین آن ها دیده می شود. باغ های ژاپنی در همه دنیا معروف هستند باغ هایی درآمیخته با سنت دیرینه ژاپنی و گل های مینیاتوری همیشه سبز جای خاصی در فرهنگ ملی ژاپن دارند. یکی از این پارک ها پارک ملی شووا در توکیو است که از طرف دولت به مردم توکیو هدیه داده شده است.

برای سرمستی دوباره باید رفت و دید ، باید شور عشق را در این پارک دوباره مزه کرد….

در سفر امروز با کارناوال همراه باشید .

یادبود امپراتور شووا54100

اگر شما هم مثل من عاشق ماجراجویی ، روبرو شدن با تجربه های جدید و هیجانانگیز و همین طور گشت و گذار در مکانهای تاریک و مخوف و دلهره آور هستین …

اگر دقیقا به همان اندازه ای که از بودن در این مکانها می ترسید، لذت هم می برید…

پس خود را آماده کنید تا سفری به یک جزیره ی متروک و مرموز داشته باشیم .

سفری سرشار از هیجان به ژاپن در پیش است ، سفری که در پایان هزاران سوال را در ذهن تو بی جواب باقی می گذارد.

همراه کارناوال باشید تا سفر را آغاز کنیم .

karnaval.ir0

شاید یکی از بهترین صحنه هایی که می توان دید ، آن لحظه ای است که بالاتر از ابرها قرار می گیری و دریایی خروشان از ابر زیر پای تو . صحنه ای که شاید هر کس آن را نبیند و هر جایی نیز این صحنه را نداشته باشد . اگر می خواهی چند ساعتی را رو به آسمان بنشینی و گذر ابرها را نظاره کنی باید به تراس آسمانی بروی …

جایی در ژاپن که انگار به آسمان و ابرها نزدیک تر است .

این جا با ابرها بیشتر آشنا می شوی و می توانی آن ها را لمس کنی ، شاید هیجان و آرامش را بتوان همزمان این جا لمس کرد .

همراه کارناوال بیایید ، تا به ژاپن برویم و میهمان ابرها شویم ؛ مقصدمان راسی است رو به آسمان با نام « Unkai »

تراس ژاپن0

امروز می خواهیم از عروسک هایی آدم نما با شما صحبت کنیم.  عروسک هایی که تنها دل خوشی یک زن در روستایی دورافتاده شده اند.

روستایی پنهان شده پشت یک دره و در یک جزیره ی کوچک.

روزی روستا پر از تب و تاب زندگی بود، اما چه فایده حالا سکوتی تلخ بر آن حاکم است که حتی خاطرات ساکنان قبلی اش را دوره هم نمی کند.

اما زنی هم هست به اسم توسکایمه که زیر بار این سکوت تلخ نمی رود و از نو روستا را می سازد ولی با عروسک ها .

 با کارناوال همراه باشید تا راز را کشف کنیم.

روستای ناگورو karnaval.ir0

امروز کارناوال می خواهد شما را به دهکده ای در ژاپن ببرد. دهکده ای که شبیه تکه ای است از جنگلی گمشده و در آن تنها روباه هایی دوست داشتنی سکونت دارند.

مقصد کارناوال این بار دهکده “زوا” Zoa  است، جایی که می توانید از نزدیک چندین روباه کوچک و بزرگ از نژادهای مختلف را ببنید و یا حتی اگر شانس بیاورید، آن ها را می توانید لمس کنید.

تاکنون کارناوال شما را با دو دهکده دیگر که به دست حیواناتی هم چون گربه ها و خرگوش ها فتح شده بود، آشنا کرده است.

این بار هم همراه ما باشید تا از دهکده روباه ها بیشتر بدانیم .

روباه0

قشنگ ترین معجزه های آفریده شده خداوند هر کدوم جاذبه های خودشونو دارن ، از جنگل و کوه گرفته تا کویر . خیلی ها شاید فکر کنند کویر جذاب نیست. اما این کویری که امروز می خواهیم درباره اش حرف بزنیم ، جذابیت خاص خودشو داره چون بین جنگل و دریا قرار گرفته .

تپه شنی توتوری (به ژاپنی : سایکوتوتوری ) بزرگترین تپه شنی در ژاپن هست که مشهورترین جاذبه توریستی شهر توتوری هم به حساب می آید .

این تپه ها درست در بیرون از مرکز شهر توتوری قرار دارند و حدود ۱۶ کیلومتر از سواحل دریای ژاپن رو در بر می گیرند و عرض آن ها به حدود ۵۰ متر می رسد .

این تپه های شنی بخشی از پارک ملی  Sanin Kaigan  نیز هستند . سازه ای طبیعی و مهیج که طی ۱۰۰,۰۰۰ سال شکل گرفته است .

این تپه ها نه تنها به عنوان یک اثر تاریخی در ژاپن به ثبت رسیده اند بلکه اولین و مهم ترین جاذبه گردشگری ژاپن نیز در نظر گرفته شده اند .

همراه کارناوال باشید تا سفری به این منطقه داشته باشیم .

karnaval.ir0

سقوط از سراشیبی تند غول پیکر و یا پرواز با هلیکوپتر بر بام کوهی یخی که روزی آتش فشان بوده است .

اگر به اسکی و ورزش های زمستانی علاقه مندید این بار پیشنهادی ویژه برایتان خواهیم داشت.

“ژوهایو”juhyo نام کوهی است آتش فشانی در ژاپن که حالا یکی از مطرح ترین پیست های اسکی در آن قرار دارد. پیست “نایسکو”  Niseko نامی آشنا برای عاشقان اسکی و ورزش های زمستانی است.

با کارناوال همراه باشید تا با امکانات این پیست بیشتر آشنا شویم.

پیست اسکی0

امروز می خواهیم به باغ کاواچی فوجی در ژاپن برویم، باغی که در آن درختان چند صد ساله ویستریا و انواع گیاهان کم یاب و زیبا دیده می شود. اما در این باغ تونلی هم هست که شاید روزی محل عبور شاهزاده ای با اسب سفیدش بوده باشد. این تونل ویستریا نام دارد و هر سال در فصل بهار گل های ویستریا در اون غوغایی به پا می کنند. هزاران گردشگر و عکاس از کشورهای مختلف برای تماشای زیبایی های این تونل به ژاپن سفر می کنند.

با کارناول همراه باشید تا با هم گذری از تونل عشق ویستریا داشته باشیم.

mmm0

باغ های گل زیبای بسیاری ، در سراسر جهان وجود دارند.
اما باغی که امروز کارناوال به بازدید از آن رفته ، رمانتیک ترین باغ گل در جهان است.
هزاران گل صورتی ، به دست پیرمرد عاشقی کاشته شده است تا مرحمی باشد بر دل همسر نابینای او.
او شغل خود را رها کرد و ده سال تمام را صرف ساخت باغ گلی  صورتی کرد تا همسر نابینای او بتواند بوی آن ها را حس کرده و شاد شود.
این روزها باغ رمانتیک آن ها ، میزبان هزاران نفری است که سالانه برای تماشای این دریاچه سرخ از شکوفه ، به اینجا می آیند تا عشق را دیده ، بو کشیده و حتی لمس کنند.
بنابراین با ما همراه باشید تا با هم نفسی عمیق بکشیم ، زیرا اینجا عشق در هوا جاریست …

عشق حقیقی0

امروز با هم به ژاپن می رویم تا نمایش خارق العاده از میلیون ها چراغ ال ای دی را شاهد باشیم.

این نمایش امروز یکی از پربازدید ترین فستیوال های زمستانی ژاپن است که در ماه مارس برگزار می شود و هر ساعت از برگزاری این فستیوال چندین هزار تماشاگر را از مکان های مختلف برای دیدن آن به ژاپن می آورد.

مکان این فستیوال در یکی از باغ های معروف ژاپن است که در” نوبانا نویستو ” Nabana no Sato واقع شده است.

این باغ با این که در فصل زمستان خالی از گل ها ست اما با این چراغ ها رنگ و بوی بهاری می گیرد.

با کارناوال همراه باشید تا از این فستیوال بیشتر بدانیم.

تونل ژاپن0

در کوهستان طوفان ( آراشیاما ) یکی از آرامش بخش ترین و زیباترین مناطق طبیعی-تاریخی ژاپن قرار گرفته است.

هر چند که معنای نام آراشیاما، کوهستان طوفان می شود اما این مکان شهره به آرامش است.

این منطقه ی طبیعی و تاریخی، محیطی دیدنی و آرام بخش را برای گردشگران فراهم آورده.

از میان درختان، پله ها و گذرهای طراحی شده با المان های طبیعی مانند سنگ و چوب، می گذری و به معابدی با طراحی های سنتی میرسید.

همه چیز با نکته سنجی آسیایی طراحی و آراسته شده تا دالانی از درختان بامبو و راه هایی پوشیده از شکوفه های سفید، شما را به معابد تاریخی برساند.

بنابراین با کارناوال همراه باشید تا در دل طبیعت و تاریخ سفر کنیم …

آراشیاما شاخص www.karnaval.ir0

به مناسبت آمدن بهار سایت نشنال جئوگرافیک عکس های زیبا و خیره کننده از بهار و خیابان های پرشکوفه ژاپن را که توسط مخاطبان عام آن فرستاده شده را به نمایش گذاشت .

برای ژاپنی ها این درختان شکوفه زده بسیار اهمیت دارد . سازمان هواشناسی این کشور پیش بینی های اختصاصی را برای فصل بهار و شکوفه های گیلاس انجام می دهد.

ساکورا اسمی هست که ژاپنی ها بر درختان گیلاس گذارده اند . ژاپن از نظر تعداد درختان گیلاس در دنیا اولین است .

امروزه تعداد گونه ها و نژاد های ساکورا در ژاپن به ۶۰۰ نوع رسیده است.

همراه کارناوال باشید .

شکوفه های گیلاس0

همه چیز در حال تغییر و تحول است ، از تکنولوژی گرفته تا ساختمان سازی …

همه چیز در حال مدرن شدن و یا بهتر است بگوییم عجیب شدن پیش می رود.

به عنوان مثال مصداق این اداعا را می توان در ساختمان سازی دید ؛ سازه هایی که چهار چوب های معمول طراحی و معماری را در هم شکسته اند و پا به دنیای جدید گذاشته اند .

همراه کارناوال امروز به اقصی نقاط دنیا خواهیم رفت تا ۱۰ ساختمان شیشه ای معروف در دنیا را با هم بازدید کنیم .

karnaval.ir0

ترس ما را فرا خواهد گرفت  ترسی تاریک و عجیب . به جنگلی سفر میکنیم که سالانه تعداد زیادی را به کام مرگ می کشاند . جنگل آئوکیگاهارا در نزدیکی شمال غربی کوه فیجی ، ژاپن .

تاریک و مرموز . هیچ حیات و جانداری را نمی توان یافت و فقط درخت به چشم می خورد و صدای ناله ی ارواحی که اسیر شده اند . کسانی که به سوی این جنگل جذب شده و خود کشی کردند . نام این جنگل ، جنگل خود کشی و ترس است . قول بدهید که نمی ترسید و ما را در میانه ی راه رها نمی کنید .

همراه کارناوال باشید تا با ترس آشنایتان کنیم .

uur0

ترس ها همیشه کنج ذهن و یا در اتوبان زندگی انتظار ما را می کشند ، کافیست بخواهی اندکی در خیابان زندگی قدم بگذارید یا بخواهید به کنج ذهن خودتان پناه ببرید ، شما دیگر تنها نخواهید بود …

هجوم ترس و استرس شما را را درگیر خواهد کرد ، اما اگر بدانید چگونه می توانید از جاده های پر پیچ زندگی چگونه بگذرید دیگر هیچ چیز انتظار شما را نخواهد کشید جز یک حس خوش مملو از آرامش و لذت ….

در این مطلب قصد داریم به یکی از پل های بزرگ دنیا برویم و ترس هایمان را در گذر از یکی از پر شیب ترین پل های دنیا دور بریزیم …

همراه کارناوال باشید .

اِشیما اوهاشی 0
صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...