ایتالیا

کوله بار کارناوالی خود را ببندید و همراه ما بیابید تا به آغوش طبیعت برویم. طبیعتی متفاوت …

همیشه وصف کوه های آتشفشان را شنیده ایم و ازرودهای داغ گدازه ها خوانده ایم و عکس های جالبی دیده ایم، اما شاید هیچ وقت فکرش را هم نکردیم که بتوان در کنار قله آتشفشانی فعالی هم به گردش و تفریح پرداخت. کارناوال شما را می برد به بلندترین قله کوه در قاره اروپا که از قضا قله آتشفشانی جذابی است.

قله اتنا! این کوه جذاب و ۳ هزار متری در جزیره سیسیل ایتالیا قرار دارد و یه خاطر فوارن های طولانی و ادامه دارش شهره جهانیان شده است. شاید حتی نتوانید تصور کنید که طولانی ترین فوران آتشفشانی اتنا چقدر بوده؟ و یا فوران های این قله بلند و کهن، چه تغییرات جغرافیایی را پدید آورده است.

شاید تصوری هم از طبیعت اطراف یک کوه آتشفشانی نداشته باشید و گمان کنید که باید لخت و عاری از هر فضای سبزی باشد و فوران های مدام آن پوششی گیاهی را باقی نگذارد. اما یکی از قسمت های هیجان انگیز اتنا، همین پهنه سبز اطرافش و گیاهان متنوعی است که دور تا دور دامنه های و شیب های کوه را پوشانده اند. البته که جذابیت های اتنا در همین جا تمام نمی شود و با بازدید از این بلند ترین قله اروپا، می توانید گردشی برفی را همزمان برای خود رقم بزنید. یا اگر اهل عکاسی و دوست دار جاندارانید، برای پرنده نگری به اتنا بروید و غرق در هیجان و ذوق شوید.

اگر اهل کوهنوردی و لمس زیبایی های پر شیب طبیعت ای، خواندن مطالب زیر را از دست ندهید:

دره نی گاه لرستان | تماشای طبیعت بکر دورود

در ارمنستان: کوهستان آراگاتس | تجلی شکوه طبیعت

در ترکیه: پارک ملی کوهستانی کاچکار ترکیه | بهشت در این نزدیکی

در نیوزیلند: پارک ملّی و کوه تاراناکی | قله‌ای پوشیده از مه

همراه کارناوال بیایید و جذابیت های اتنا را از نزدیک لمس کنید.

ویدیو امروز را به هیچ عنوان از دست ندهید زیرا شهری را برایتان به نمایش درآورده ایم که یکی از دیدنی ترین شهر های زیبای جهان به شمار می رود. مقصدمان پایتخت تاریخی و دیدنی کشور ایتالیا، شهر رم است. تمام زیبایی های این شهر را یک به یک برایتان به نمایش خواهیم گذاشت و لحظاتی به یاد ماندنی را در ذهنتان ثبت می کنیم. با ما در این لحظات همراه شوید.

سفرمان به رم؛ معروف به شهر هفت تپه که ۷ هزار سال قبل از تولد حضرت عیسی پدید آمده را با نماهایی دیدنی از بنای باستانی انجمن روم (Roman Forum) سفر را آغاز می کنیم….

اگر می خواهید بیشتر با این بنای باستانی و دیگر آثار تاریخی و دیدنی رم آشنا شوید، به هیچ وجه تجربه ی دیدار با این شهر فوق العاده را از دست ندهید و به همراه کارناوال محو تماشای زیبایی  های بی پایان شهر رم شوید.

چشم هایتان را ببندید و خود را در زیباترین مکان دنیا تصور کنید، بنظر شما بهترین جای دنیا کجاست و با ید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

یکی از زیباترین شهرهای دنیا از نظر بسیاری از جهانگردان ونیز است، جزیره ای در شمال ایتالیا که گویا پازل هایی خرد شده را به هم چسبانده اند تا سرزمینی رویایی به نام ونیز را بسازند. ونیز در حقیقت چند جزیره ی کوچک است که توسط کانال هایی آبی به هم متصل شده اند و منظره ای فوق العاده را پدید آورده اند، همیشه اسم ونیز که به گوشمان می رسد به سرعت یاد قایق های رنگارنگ در سراسر شهر می افتیم، قایق هایی که نقش اتومبیل را ایفا می کنند.

اما امروز کمی نگاهمان را تغییر خواهیم داد و از زاویه ای دیگر به این شهر ماورائی می نگریم، می خواهیم به یکی از مهم و زیباترین پل های ونیز سر بزنیم، پلی کهن و در عین حال زیبا که روی کانالی به نام گرند کانال ( Grand Canal ) ساخته شده است، این کانال شمال غربی ونیز را به جنوب آن متصل می کند و یکی ازز برترین مراکز گردشگری این شهر دیدنی به حساب می آید.

مقصدمان پل ریالتو ( Rialto Bridge ) قدیمی ترین پل ساخته شده بر کانال گرند است، جایی دیدنی که از رمانتیک ترین مقاصد موجود در ونیز هم هست، کارناوال تا به حال بارها به شهر شگفت انگیز ونیز در شمال ایتالیا سفر نموده برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی سفرهای کارناوال به ونیز روی لینک های زیر کلیک نمایید:

ونیز شهری با سنگ فرش های شگفت انگیز

کارناوال ونیز ؛ جشن ماسک ها | بزرگترین فستیوال دنیا

پل افسوس ها | اسرارآمیز ترین گذرگاه تاریخ

با کارناوال همراه شوید تا بر روی یکی از رمانتیک ترین پل های دنیا قدم بزنیم و کمی از دنیای شلوغ اطرافمان دور شویم.

مقصد امروزمان شهر رویایی ونیز است؛ جایی که معماری کلاسیک اروپایی بر روی آب جلوه گری می کند. می خواهیم تمام زیبایی های شهر ونیز را شبانه روز برای شما به نمایش بگذاریم.

شهر حال و هوای خاصی دارد؛ غذا خوردن در کنار این معماری کلاسیک و گوش دادن به اپرای قدیمی ایتالیایی در شهری بر روی آب چه احساسی در شما به وجود می آورد؟

به شهری می رویم که در آن خبری از اتومبیل نخواهد بود. تمامی مردم برای حمل و نقل از کشتی و قایق ها استفاده می کنند.

در این ویدئو گردشگرانی را مشاهده می کنید که سوار بر قایق تمامی کوچه های تنگ شهر ونیز را می پیمایند و از دیدن مناظر رویایی لذت می برند.

اینجا حال و هوای دیگری دارد، تو را با خود به گذشته می برد، آن زمان که اتومبیلی در کار نبوده…

تمام این ها را گفتیم تا بهانه ای باشد برای چند دقیقه به تماشا نشستن زیبایی های این شهر روی آب. پس همراه کارناوال باشید و محو تماشای ویدئویی زیبا از ونیز شوید.

پدیده های طبیعی که به صورت اتفاقی به وجود آمده اند و برای بسیاری از آن ها هنوز هم دلیل قطعی و قانع کننده ای وجود ندارد در دنیا کم نیستند؛ چشمه های عظیم، غارهایی عمیق، جزایری با اشکال عجیب و … . ما هم امروز می خواهیم به یکی از همین اماکن سفر کنیم و با پدیده ای طبیعی و عجیب آشنا شویم. به ایتالیا خواهیم رفت؛ جایی که با ساختمان ها و آثار کهنش شناخته می شود اما در حقیقت پر از دیدنی های طبیعی ناب هم هست.

مقصد ما جاده های اطراف ایالت  کاستل ساردو ( Castelsardo ) است. در جایی نه چندان دور از این ایالت و در کنار تمام زیبایی ها و جذابیت هایش صخره ای به شکل فیل ( Elephant Rocks ) وجود دارد که از دیدنی های این منطقه به حساب می آید.

این صخره کاملا شبیه فیل است و با نگاه کردن به آن نمی توان شکل ظاهریش را جز فیل به هیچ چیز دیگری نسبت داد. جالب اینجاست که انسان در پدید آمدن این صخره دخالتی نداشته و ساخت این مجسمه ی زیبا تنها به دستان قدرتمند طبیعت بوده است.

با کارناوال همراه باشید تا به ایتالیا شهر هنر و تمدن برویم و بیشتر با صخره ی فیل شکل و معروف این سرزمین آشنا شویم.

هرجایی را که نگاه می کنی تپه هایی سبز رنگ و زیبا به چشم می خورند.

خورشید در آسمان می تابد و زمین سبز زیر پای ما را گرم می کند.

همراه با کارناوال باشید.

وارد توسکانی، بهشتی در کشور ایتالیا می شویم و از همان ابتدا غرق در زیبایی به مسیر خود ادامه می دهیم. تپه هایی را می بینیم که مانند موج های اقیانوس ولی با آرامشی خاص بر روی این سرزمین آرام گرفته اند و همگان را حیرت زده می کنند. در برخی از قسمت ها درختانی را می بینید که در نهایت ابهت روبروی زیبایی های این سرزمین سر خم کرده اند و جزئی از آن شده اند. کمی بیشتر که پیش می رویم دشت باز تر می شود و این جا همه چی نمایان می شود.

گویی واقعا وارد سرزمینی بهشتی شده ایم.

توسکانی در کشور ایتالیا و در نزدیکی فلورانس قرار گرفته و در کنار داشتن ۶ اثر که در یونسکو به ثبت رسیده است دارای جاذبه های طبیعی مشهوری نیز می باشد که می توان  گفت دلیل شهرتش هم همین است.

کارناوال به شما پینهاد می دهد تا مطلب تصاویری زیبا از توسکانی ، بهشت ایتالیا را نیز مطالعه کنید و از عکس ها لذت ببرید.

یکی از دلایلی که سبب جذب گردشگران در سراسر دنیا می شود آثار تاریخی کهن است ، اما این آثار گاهی آن قدر جذاب و منحصر به فرد هستند که نه تنها در دوران ساختشان زبان زد بوده اند سالها و حتی قرن ها هم که از ساختشان می گذرد همچنان در میان هم سطح هایشان از زیباترین و برترین آثار هستند.

ایتالیا کشوری است پر از بنا و گنجینه های چشم نواز که در سراسر دنیا نظیری ندارند ، نام بنای کولوسئوم را حتما شنیده اید ، سازه ای که به دلیل ساختار عجیب و در عین حال زیبایش پس از قرن ها هنوز هم یکی از پر بازدیدترین بناهای رم می باشد ، شهری که مملو از آثار به یاد ماندنی است اما آمفی تئاتر کولوسئوم مانند ستاره ای میان آن ها می درخشد .

نام کولوسئوم را زیاد شنیده ایم اما شاید ندانیم دقیقا چیست و چرا این همه شهرت و آوازه دارد . نکته ی شگرف و خاص آن چیست ؟

به همین دلیل کارناوال امروز تصمیم گرفته که به ایتالیا برود و به این تماشاخانه ی زیبا سر بزند و با ویژگی های خاص آن آشنا شود و از نزدیک تصویر کاملی برایتان به تصویر بکشد ، اگر شما هم علاقمند هستید که با گنجینه ی زیبای کولوسئوم که مربوط به امپراطوری رم باستان بوده ایت آشنا شویم با ما همراه شوید تا به رم برویم .

کولوسئوم ایتالیا

امروز از لنز دوربین مارکین سوباس Marcin Sobas ) که به عکاسی منظره علاقه مند است، سفری به توسکانی در کشور فرهنگ و هنر، ایتالیا خواهیم داشت.

توسکانی ناحیه ای است با مرکزیت فلورانس و به عنوان یک ناحیه فرهنگی مشهور است زیرا ۶ اثر ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسکو دارد. علاوه بر این طبیعت و چشم اندازهای جادویی و بی نظیر آن را نیز نباید فراموش کنیم.

مارکین سوباس که یک شهروند لهستانی است، سفر خود را یک سفر شاعرانه به منطقه ای کوچک و روستایی در توسکانی می داند و پیشنهاد می کند که قبل از مرگ هر انسانی باید لطافت و آرامش حضور در این منطقه را تجربه کند.

بخش های شمالی این روستا را باغ های فراوان انگور و جنگل های زیبا فرا گرفته است. در بهار و تابستان گویی سرتاسر این منطقه را با فرشی از جنس چمن آراسته اند و پاییز که می شود رنگ ها اینجا با هم وعده دارند.

بدون شک همه علاقه مندان به طبیعت، چشم انداز رویایی ای را که تمام آن با گیاهان، درختان و چمن سبز باشد به علاوه حیواناتی که آزادانه در این طبیعت به این سو و آن سو بروند را متصور شده اند؛ توسکانی این رویا را برای طبیعت دوستان به واقعیت تبدیل می کند؛ چشم اندازی بی نظیر از طبیعت.

کارناوال را در این سفر همراهی کنید.

توسکانی ایتالیا

 کریس کنیگ ( Chris König ) و سفر آسیایی اش را به یاد دارید؟ همان عکاسی که خودش به صورت خود آموخته عکاسی را یاد گرفته بود!!

اگر تا به حال با او همسفر نشده اید ،  حتما از عکس های این عکاس خودآموخته در سفر ۵ ماهه اش به آسیا دیدن کنید.

تصاویری زیبا از سفر به قاره آسیا

بار دیگر با کریس همراه می شویم و در یک سفر جالب و چالش برانگیز به کوهستان های ایتالیا می رویم.این عکاس ماجراجو اینبار خود را وارد چالشی سخت کرده و ۲ هفته به کوه های سرد دلومیت Dolomites ) در ایتالیا سفر کرده است.

او معتقد است این سفر صرفا برای عکاسی نبوده و نوعی چالش برای شناخت بهتر و تجربه بقا در شرایط سخت می باشد.

او بار ها در این سفر با شرایط سخت همچون سرما، فرو رفتن در برف ها، گشنگی و . . . مواجه شده است تا این سفرنامه عکاسی خود را کامل و زیبا کند.

 کریس کنیگ ( Chris König ) می گوید که بهترین راهکار برای انجام هرکاری “رهایی خود در دل آن کار” می باشد او بنا به دلایلش خود را به دل سرما رها کرده و از سفر و چالش هایی که با آن ها روبرو بوده ، عکاسی کرده است و این تصاویر را به اشتراک گذاشته است.

با کارناوال همراه باشید تا با هم نگاهی به مجموعه تصاویری از سفر کریس به کوهستان دلومیت ایتالیا بیاندازیم و با چالش های او در این سفر آشنا شویم.

کوهستان های دلومیت ایتالیا

علاقه به ساخت برج و بناهای بلند و عجیب تنها در سالهای اخیر نیست که رواج پیدا کرده است ، آثار و بناهای تاریخی منحصر به فرد در جهان در گذشته های دور هم طرفداران خاصش را داشته است.

امروز به ایتالیا خواهیم رفت و به بنایی تاریخی و بسیار مشهور سر می زنیم که حتما نامش را شنیده اید، برج کج پیزا ( tower of Pisa ) ، برجی که از متریال عالی و زیبایی برخوردار است و معماری خاصی دارد و به همین دلیل سالانه از سراسر جهان گردشگران به ایتالیا می آیند تا ببینند چرا این برج کج است ؟ آیا این برج خواهد افتاد؟ آیا از ابتدا هدف این بوده که برج کج ساخته شود ؟

برج پیزا که بلندترین برج کج ناقوس دار اروپا است شبیه به کیک عروسی غول پیکری است که برای میهمانی غول ها آماده شده است، اوج شکوه و عظمت معماری گذشتگان را می توان در پیزا دید؛

با کارناوال همراه باشید تا در این بنای هنری و زیبا قدم بگذاریم.

با پیشرفت جوامع توجه به مکان های تفریحی و گردشی بیشتر می شود  و شاید کمتر به آثار باستانی و قدیمی توجه کنیم.

امروز کارناوال می خواهد سفری داشته باشد به مکانی که نه تنها توجه به آثار باستانی در آنجا کم نشده بلکه هر روز رو به افزایش است و مردم گروه گروه از سراسر جهان برای تماشای این اثر زیبا گرد هم می آیند.

شکی نیست که ایتالیا  و به خصوص شهر روم مهد هنر و فرهنگ است. معروف ، کامل و بزرگترین آبنمای جهان به نام آبنمای دختر دوشیزه ( Aqua Virgo ) یا فواره تروی ( Fontana di Trevi ) هم در نزدیکی روم قرار دارد.

آبنمای دختر دوشیزه بر روی سرچشمه ی اصلی شهر روم بنا شده است و از آب این سازه ی زیبا قسمتی از آب مصرفی شهر روم تامین می شود، این بنای جذاب و کهن تلفیقی است از هنر سنگ و آب و نور …

کارناوال را همراهی کنید تا سری بزنیم به این اثر زیبا و منحصر به فرد.

در کارناوال امروز همراهمان باشید تا با هم در بزرگترین و معروف ترین کارناوال دنیا شرکت کنیم.

جشنی که هر سال در شهر آب گرفته ی ونیز برگزار می شود و یاد آور تاریخ این شهر زیبا است .

این کارناوال روزهای زیادی را از زمان تولدش تا به امروز پشت سر گذاشته ، از ممنوعیت برگزاری آن تا فراز و فرودی که در نحوه ی برگزاری با آن ها دست و پنجه نرم کرده است .

اما این کارناوال امروزه هر سال در شهر ونیز برگزار می شود تا به دنیا نشان دهد که ایتالیا چه تاریخی دارد ، چه هنرمندانی را پرورش می دهد  و چقدر زیباست ، چرا که به بهانه این جشن هر ساله جمعیت زیادی به ونیز می روند .

در سفر امروزمان به ایتالیا ، ابتدا کارناوال ونیز امسال را به نظاره می نشینیم و بعد از آن در گوشه ای دنج کنار آب راه های ونیز تاریخش را با هم ورق خواهیم زد .

با کارناوال همراه باشید.

بی گمان راه رفتن بر روی آب برای هر موجودی لذت بخش است

و اینک تحقق رویایی ۴۶ ساله از زوجی هنرمند است که در برابر چشمان شما به تصویر کشیده شده

فرش کردن دریاچه و مسیر دو جزیره با پیاده رویی خیال انگیز و نارنجی ..

رویایی تحقق یافته ولی با عمری کوتاه.

اگر می‌خواهید شما هم در پیاده روی بر روی آب و این مسیر شناور سهیم شوید،

همراه با کارناوال پای بر روی آب دریاچه ایسئو بگذارید.

سفری خواهیم داشت به کشور ایتالیا و شهر زیبای ونیز . مکانی که سالانه میزبان گردشگران بسیاری از سرتاسر دنیا است . ونیز دیدنی و زیباست . شهری است که هر انسانی را مجذوب زیبایی های خودش می کند . از دیرباز ونیز مورد توجه بازرگانان و مسافران بوده است . البته امروزه به دلیل بالا آمدن سطح آب این شهر بامشکلاتی مواجه شده است .

در این شهر از پلی دیدن خواهیم کرد که تاریخی بس عجیب در پشت سر نهاده است . انسان هایی که از روی آن عبور کرده اند به همراه خود غم و غصه ی فراوان داشته اند و آینده ی خود را یا اعدام شدن می دیدند و یا زندان .

نام این پل پل افسوس ها است . چرا ؟ چون در یک طرف آن دادگاه است و در طرف دیگر زندان . بعد از تعیین مجازات و قرائت حکم مجرمان از روی این پل رد می شدند و به آن سوی پل که زندان قرار داشت می رفتند و در میانه ی راه افسوس می خوردند .

همراه کارناوال باشید تا به دیدن این پل برویم .

 

ماترهورن در نهایت زیبایی خطرناک هم هست . طبیعت بکر و زیبا در کنار ماترهورن و برف های سفید رنگ زیبا ترین مناظر را در مقابل دیدگان چشمان شما بوجود خواهد آورد .

کوهستان ، زیبایی در کنار عظمت . آسمان آبی بالای سر و سنگ های قهوه ای و سخت زیر پا . سکوت همه جا را فرا گرفته و چشم فقط زیبایی را می تواند در وسعت کوهستان ببیند . اگر بخواهیم از زیبایی های کوهستان برای شما بگوییم هیچ گاه نمی توان پایانی را برایش متصور شویم . کوه ها در سرتاسر کره ی زمین قرار گرفته اند و عمری به عمر خود زمین دارند . سرنوشت آن ها ثابت ماندن و اجازه دادن به دیگر موجودات است تا از آن لذت ببرند . به اروپا سفر خواهیم کرد و سری به رشته کوه آلپ می زنیم و قله ی ماترهورن را بالا می رویم . در این سفر خوب گوش هایتان را به ما بسپارید تا لذت سفر را لمس کنید و دلتان هوای کوه و قله کند . به همراه یکدیگر از کوه بالا می رویم و به آسمان آبی و پاک بالا ی سرمان نزدیک می شویم .

همراه کارناوال باشید تا سفرمان را آغاز کنیم .

پیش به سوی قله …

همه چیز آنقدر سریع و ناگهانی اتفاق افتاد که گویا زمان در آن مقطع از تاریخ منجمد شد ، مردم شهر در اثنای زندگی رومزره بودند که ناگهان آتشفشان کوه وزوو همه مردم شهر را در زیر خاکستر مدفون کرد.

عده ای در حالت خواب  بعضی ها در حین غذا خوردن !! زیر خاکسترهای سوزان مانده و تبدیل به مجسمه شده اند ، گویی همه چیز آنی و در چند ثانیه کوتاه رخ داده و اهالی این شهر غافلگیر شده اند و فرصت فرار برای ساکنین این شهر نبوده .

پمپئی و مردمانش از صفحه روزگار محو شدند تا شروعی باشد برای روایتهای مختلف از قصه نابودی این شهر بزرگ.

پمپئی بزرگ و پر جنب و جوش بود اما……

همراه کارناوال باشید تا نگاهی بیندازیم به این قطعه از پازل پر پیچ و خم تاریخ جهان .

امروز کارناوال لباس غواصی به تن کرده است تا شیرجه ای به دورن استخری ۴۰ متری بزند و در کانالی عمودی شنا کند.
اگر به دنبال تجربه ای بی خطر در اعماق دریا هستید، البته بدون آنکه نگران شکار کوسه ها باشید، بی شک استخر Y-40 بهترین، عمیق ترین و البته کم خطر ترین نقطه در دنیا، برای تجربه ای این چنین است.
به آنجا می رویم تا از نزدیک با عمیق ترین استخر جهان آشنا شویم.
بنابراین نفس خود را حبس کرده و با ما همراه باشید …

همگی در کودکی آرزوی داشتن خانه ای درختی را داشته ایم، بزرگ شده ایم اما بیاییم آروزوهایتان را فراموش نکنیم،

بنابراین با ما همراه باشید و در آپارتمانی درختی قدم بزنید …

“مقاومت پرتقالی” نام یک جشن سالانه مردم ایتالیاست که به جای شمشیر و تفنگ پرتقال را ، برای جنگیدن با هم انتخاب کرده اند …

داستان سنگ فرش هایی که به گوش لنزِ سباستین رسید !!!!!
بگذارید خودِ سباستین برای شما تعریف کند
…..

This is search results
در حال بارگذاری ...