چندی پیش مفصل از شهر تاریخی استانبول و مساجد باشکوهش سخن گفتیم و بعد در ادامه به معرفی رستوران های لوکس و گران قیمت استانبول پرداختیم. حال در ادامه گشت و گذار خوشمزه در شهر پرهیاهو و رنگارنگ استانبول، می خواهیم با بهترین رستوران های استانبول شویم که متوسط قیمت مناسبی دارند و به کار خیلی از اقشار مردم و مسافران می آید.

حتما می دانید که استانبول شهر وسیع و شلوغی است و طبیعتا تعداد بسیار زیادی رستوران و کافه در تمام نقاط شهر، خصوصا بخش های شلوغ و توریستی دارد. کارناوال در مطلب پیش رو به شما کمک می کند تا بتوانید انتخاب مناسبی برای صرف غذا داشته باشید. از آن جا که رستوران های متوسط قیمت طرفدار بیش تری به نسبت رستوران های گران قیمت و لوکس دارند، در لیست پیش رو تعداد رستوران های معرفی شده را افزایش دادیم و سعی کردیم در تمام مناطق گردشگری استانبول نزدیک باشند. تمام رستوران هایی که در ادامه با آن ها آشنا خواهید شد، از بهترین رستوران های استانبول هستند و کیفیت غذای بسیار مناسبی دارند. همچنین برای آن که تمام سلیقه ها را شامل شوند، علاوه بر بهرتین رستوران های غذای ترکی، رستوران هایی با منوی بین المللی، ایتالیایی، مدیترانه ای و … را نیز معرفی کرده ایم. اما کار کارناوال همین جا تمام نمی شود و به زودی به معرفی بهترین رستوران های ارزان قیمت استانبول و بهترین رستوران های ایرانی استانبول خواهیم پرداخت.

اما امروز همراه با کارناوال به گردش خوشمزه دیگری در قلب شهر تاریخی استانبول بیایید.

cloud-7-restaurant2

با شهر تاریخی و دوست داشتنی استانبول پیش از این مفصل آشنا شده ایم. حالا می خواهیم گشت و گذاری خوشمزه را در دل منطقه های توریستی و مجلل استانبول آغاز کنیم. اگر تا به حال به استانبول سفر کرده باشید، حتما می دانید این شهر بزرگ و وسیع چه انتخاب های گسترده و متنوعی از انواع رستوران ها را پیش روی شما خواهد گذاشت. اما کدام رستوران و چرا؟

کارناوال برای راحتی حال شما، در لیستی ۱۵ تایی بهترین رستوران های گران قیمت استانبول را معرفی می کند و به شما اطلاعات ریز و کاربردی از جمله ساعات سرو غذا، سبک منوی رستوران و وعده هایی که می توانید در این رستوران ها، غذا صرف کنید را کامل در مطلب پیش روی شما آورده است. تمامی این رستوران ها کیفیت دلچسبی دارند و همواره جزء برترین رستوران های استانبول محسوب می شوند. همچنین رستوران های انتخابی کارناوال در لیست حاضر، در مناطق گردشگر پذیر و نزدیک به مکان های پرطرفدار استانبول قرار دارد. پس اگر با هزینه مشکلی نداشته باشید، جای تردیدی برای انتخاب باقی نمی ماند. اما کار کارناوال همین جا تمام نمی شود و در آینده ای نزدیک با دو لیست از رستوران های ارزان قیمت شهر استانبول و رستوران های متوسط قیمت این روند معرفی رستوران ها را کامل می کند.

همراه با کارناوال به گردشی خوشمزه در قلب شهر تاریخی استانبول بیایید.

3istanbul-restaurant0

امروز در کنار شما کارناوال دوستان عزیز سفری تاریخی به یکی از شهر های مشهور جهان یعنی استانبول خواهیم داشت.

شهر استانبول از گذشته های دور یکی مهمترین مناطقی بوده که بر سر تصاحب آن جنگ های بی شماری رخ داده است برای نمونه می توان جنگ های بی پایان امپراتوری بیزانس و عثمانی ها را بر سر این شهر مثال زد.

شهر استانبول با نام قدیمی قسطنطنیه، بزرگ ترین شهر و مرکز مهم فعالیت های فرهنگی و اقتصادی کشور ترکیه به شمار می رود. کلان شهری با بیش از ۱۴ میلیون نفر جمعیت که نقش مهمی نیز در بخش گردشگری ترکیه ایفا می کند.

همانطور که گفتیم سفرمان تاریخی خواهد بود! قرار است تصاویری  قدیمی و بی نظیری از استانبول را ببینیم که بیش از ۱۲۰ سال قدمت دارند.

شاید در نگاه اول از رنگی بودن عکس ها و نقاشی گونه بودن آن ها تعجب کنید! حق با شماست بیشتر این تصاویر حس نقاشی را به انسان می دهد. اما تمامی این تصاویر عکاسی شده اند اما به صورت سیاه و سفید، اما اکنون به وسیله ابزار های کامپیوتری رنگی شده و کمی حالت نقاشی  به خود گرفته اند.

امیدواریم از دیدن این تصاویر جالب لذت ببرید.

با کارناوال همراه شوید.

ff%d8%a6%d8%a60

استانبول شهر مساجد عثمانی و بازمانده‌ی باشکوه قسطنطنیه، از لحاظ جغرافیایی به گونه‌ای‌ست که بخشی از آن در قاره آسیا و بخشی دیگر از آن در قاره اروپا قرار دارد. این دو بخش توسط پل معروف بسفر به یک‌دیگر متصل می‌شوند. از همین روی، استانبول را پلی میان دو قاره می‌نامند. شهر استانبول پر جمعیت ترین شهر ترکیه است و همچنین مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه نیز محسوب می‌شود. دین اکثریت مردمان ترکیه و استانبول اسلام و مذهب سنی است. به هین دلیل، استانبول می‌تواند مقصد بسیار دلپذیر و مناسبی برای مسافران ایرانی باشد. شهری با تلفیقی از المان‌های مذهبی، سنتی و توأمان با ظاهری به روز و شکیل!

از آن جا که استانبول مقصد محبوبی برای سفر است، کارناوال بر آن شده تا به معرفی کامل این شهر گردشگر پذیر بپردازد. معرفی کاملی که در آن اطلاعات مهم و جالبی در اختیار شما گذاشته می شود که قطعا دانستن شان پیش از سفر بسیار برای شما مفید خواهد بود.

پیش از این کارناوال به معرفی مساجد باشکوه استانبول پرداخته و در آینده ای نزدیک نیز با تمام جاذبه ها، تفریحات، هتل ها و دیگر امکانات استانبول آشنایی پیدا خواهید کرد.

همراه با کارناوال به شهر بازاهای رنگارنگ سنتی و فستیوال‌های موسیقی خیابانی، استانبول سفر کنیم.

شهر استانبول

با آن که استانبول مقصد بسیاری برای سفری تفریحی و گذران اوقاتی خوش است، خوب است در این میان نیز نگاهی به مساجد استانبول داشته باشیم. حتی اگر اعتقادات مذهبی شما گزینه وسوسه کننده ای برای بازدید از مکانی مقدس نباشند، نمی توانید این مساجد را نادیده بگیرید چرا که مساجد استانبول آمیزه ای دلپذیر از معماری و معنویت و تاریخ اند و جالب آن که اغلب گردشگران اروپایی و خارجی در بدو مسافرت به استانبول، برنامه دیدار از مسجدهای معروف شهر را در اولویت قرار می دهند.

گردشگران بسیاری، استانبول را با مسجد بزرگ و چشمگیر ایا صوفیه و سلطان احمد می شناسند، اما شاید کم تر کسی بداند که استانبول را می توان شهر مساجد باشکوه امپراتوری نامید! از آن جا که استانبول از سال ۱۴۵۳ پایتخت امپراتوری عثمانی و بزرگ ترین شهر ترکیه بوده است، عجیب نیست که هم اکنون این شهر بیش از ۳۰۰۰ مسجد را در خود جای داده است. اغلب این بناها به فرمان یکی از اعضا امپراتوری عثمانی ساخته شده اند، به همین دلیمساجد زیبا و باشکوهی پیش روی شماست که خوشبختانه به اندازه مسجد آبی شناخته شده نیستند و اگر قصد بازدید از آن ها را داشته باشید، با خیل آدم و گردشگر رو به رو نمی شوید. از همین رو کارناوال برای شما لیستی از مساجد دیدنی و قابل توجه استانبول تهیه کرده است.

همراه کارناوال به مساجد دیدنی استانبول بیایید.

mosque-istanbul0

کارناوال امروز شما را می‌برد به طبیعتی با طعم بهشت در همین نزدیکی

به شرق استانبول ترکیه می‌رویم و سراغ از پارک ملی هفت دریاچه می‌گیریم

پای در طبیعت چشمنواز می‌گذاری و هفت دریاچه سحرآمیز به استقبالت می‌آیند.

طبیعت دل‌ربای پارک نفس‌گیر است و شکوه هزار رنگ درختان غوغا می‌کند.

پلی دست ساز در طرفی و آبشاری کوچک در طرفی دیگر

حال پای در آب بگذارید و خنکای آب چشمه‌‌ها را فهم کنید…

همراه با کاناوال در طبیعت بهشتی پارک ملی هفت دریاچه ترکیه، طبیعت را بیاموزید!

پارک ملی هفت دریاچه

با تمام پیشرفت های تکنولوژی، انسان هنوز بخش های ناشناخته ی زیادی را در کره زمین روبروی خود می بیند. یکی از جذاب ترین و ناشناخته ترین مناطق کره زمین، در دل دریا ها و اقیانوس ها قرار دارد.

جایی که دنیای دیگری با جانداران متفات و عجیب تری در جریان است. در گذشته شاید برای دیدن این جانداران نیازمند سفر به عمق دریا ها و مشاهده آن ها در زیستگاه اصلی خود، بودیم! سفری ناممکن برای همه.

اما اکنون انسان توانسته با ساخت آکواریوم های بزرگ بخشی از جانداران شناخته شده در دل دریا ها را در محیطی شبیه سازی شده به محیط زندگی اصلی خود، به نمایش عموم بگذازد! راهی راحت تر به جای سفر به تک تک دریا ها و اقیانوس های موجود!

امروز به آکوارویم بزرگ فلوریا در استانبول آمده ایم تا جاندران دریایی زیادی از مناطق مختلف کره زمین را از نزدیک مشاهده کنیم.

با کارناوال همراه شوید.

آکواریوم0

در بسیاری از کشورها پس از ورود اسلام ، شاهد تبدیل کلیسا ها به مساجد هستیم ؛  اما برخی از این کلیساها مخصوصاً کلیساهای دوره بیزانس توانسته اند در عین تلفیق هنر بیزانسی خود با هنر اسلامی مساجد ، تزئینات مسیحی خود را هم حفظ کنند و مانند کلیسای کورای استانبول تبدیل به موزه ای دیدنی برای توریست ها شوند.

امروز سفری به استانبول خواهیم داشت و از یک مکان تاریخی و مذهبی دیدن خواهیم کرد.

هراه کارناوال به بازدید از کلیسای کورا بیایید.

کلیسای کورا0

امروز به استانبول می رویم ؛ به یکی از زیباترین و مدرن ترین کشورهای منطقه . جایی که هر سال گردشگران زیادی بلاخص از ایران را میزبانی می کند .

شاید به جرآت بتوان گفت خیلی از گردشگران با هدف خرید از مراکز خرید زیبا و مدرن استانبول به این شهر سفر می کنند ، مراکز خریدی که تعدادشان کم نیست و البته روز به روز هم بیشتر و پیشرفته تر می شوند .

جیب هایتان را پر از پول کنید ، امروز به یکی دیگر از مراکز خرید در ترکیه می رویم و بازدیدی تمام و کمال از تمام قسمت های آن خواهیم داشت .

با کارناوال همراه شوید و به یکی از مدرن ترین مراکز خرید ترکیه بیایید …

استامبول مال-karnaval.irشاخص0

به استانبول می رویم ، یکی از زیباترین مقاصدی که اکثر ایرانی ها برای سفر هایشان آن را انتخاب می کنند .

اما امروز قصد نداریم به داخل شهر و بناهای تاریخی آن برویم .

قرار است برویم و خرید کنیم .

این بار هم به یکی از بهترین مراکز خرید استانبول خواهیم رفت .

تنها کارت بانکی تان را همراه خود بیاورید که یک خرید پرو پیمان پیش رویمان است …

همراه کارناوال به یکی از بزرگترین و زیباترین مراکز خرید در ترکیه خواهیم رفت .

مرکز خرید استانبول-جواهیر-karnaval.ir0

در نزدیکی استانبول جدید، برج استوانه‌ای و سنگی گالاتا همچون نگهبانی استوار بر فراز شهر ایستاده.

برج گالاتا در سال ۱۳۴۸ ساخته شده و به مدت قرن‌ها بلندترین برج شهر بوده است.

البته هم اکنون نیز در افق شمال آبراه گلدن هورن (شاخ طلایی) در میان انبوه ساختمان‌ها خودنمایی می‌کند.

همراه با کارناوال باشید و در گردشی کوتاه در شهر باشکوه استانبول سهیم باشید و از این برج دیدن کنیم .

شاخص0

بلی ! با یک دوربین عکاسی و البته کمی خلاقیت هم می توان زوایای تازه ای از ساختمان ها را کشف کرد!
“ینر تورن”Yener Torun معماری که ابزارش یک دوربین عکاسی است و زوایای جدیدی از نمای ساختمان ها خلق می کند.
هدف این عکاس ۳۲ ساله این است که نشان دهد  ما می توانیم خیلی متفاوت و خلاقانه تر از همیشه به دنیای اطراف مان بنگریم ، تصاویری که با هم قرار است ببینیم ، مربوط  به ساختمان هایی قدیمی در استانبول است که با کمی رنگ و لعاب و البته زاویه سازی یک عکاس معمار نما شبیه به ساختمان های مدرن شده است ، شاید تصاویری تکراری از استانبول و مکان های دیدنی آن در ذهن شما هک شده باشد اما این بار کارناول ، استانبول را از نمایی دیگر به شما نشان خواهد داد.
با کارناوال همراه باشید…….

استانبول ار لنز دوربین yener0

امروز کارناوال ، ماجراجویی خوشمزه ای را آغاز کرده است.
به خیابان ها و کوچه ها ی استانبول رفته تا ” غذاهای خیابانی “ این کشور را تجربه و برای شما همراهان همیشگی معرفی کند.
از خوشمزه های استانبولی برایتان می گوییم، از چرب و چیلی تا شیرین و طعم دار …
بنابراین با ما همراه باشید ، در مهمانی که مغازه ها و دستفروش های استانبول ما را به آن دعوت کرده اند تا بهشت را برای دقایقی در دهانمان احساس کنیم …

غذاهای خیابانی ترکیه0

قلعه ها داستان های نا گفته ی زیادی را از جنگ ها،پیروزی ها و شکست ها در دل خود جای داده اند و با گوش دادن به آن ها بسیاری از رمز و راز های گذشتگان آشکار خواهد شد.

همراه ما باشید تا یکییکس از این داستان ها را برای شما بازگو کنیم.

قلعه ی روملی karnaval.ir0
This is search results
در حال بارگذاری ...