ایرلند

شاید بارها تجربه اش کرده باشید؛ احساس خستگی از زندگی روزمره را می گویم… . حسی کلافه کننده که بدون شک به سراغ هر انسانی می رود. وقتی زندگی تان دورن یک دور تکرار بیافتد، آن زمان است که دلتان می خواهد تغییری بزرگ ایجاد کنید. با خودتان فکر می کنید برای یافتن راهی برای خروج از این دور …

شاید خیلی وقت ها راه حلی جز یک سفر کوتاه و چند روزه و یا استراحت در منزل به ذهنتان خطور کند چرا که نمی توانید و نمی خواهید از متعلقاتتان دست بکشید.

اما عده ای خیلی راحت از همه چیز می گذرند و به دنبال عشق و علاقه ای که دارند می روند؛ مثل یک زوج با نام دیو و دب ( Dave & Deb ).

این زوج در طول این ۸ سال سفرهای زیادی به اقصی نقاط دنیا داشته اند و در طول سفرهایشان تصاویر نابی را نیز به ثبت رسانده اند. آن ها با به اشتراک گذاری این تصاویر قصد دارند تا این زیبایی ها را به همه نشان دهند و آن ها را در لذت سفرشان با خود سهیم کنند.

همراه کارناوال و همسفر با این زوج به ایرلند بیایید تا تصاویر سفرشان به ایرلند را ببینیم، لذت ببریم و با زیبایی های مسحور کننده ی این کشور آشنا شویم.

امروز به ایرلند می رویم تا زیبایی ها و طبیعت اش را این بار طور دیگری به تماشا بنشینیم.

رایسزرد لومینیسکی ( Ryszard Lomnicki ) که خود را یک ایرلندی معرفی می کند، در حرفه ی عکاسی از مناظر با استفاده از تکنیک نوردهی طولانی، از حرفه ای ها به حساب می آید. او در شهر گالوی، در ایرلند ساکن است و روزگار خود را با عکاسی می گذراند. این بار دست به دوربین شده تا از مناظر و طبیعت شگفت انگیز ایرلند با استفاده از تکنیک نوردهی طولانی عکاسی کند.

حتما تا به حال با تصاویری روبرو شده اید که به صورت رویایی حرکات آب و ابرها را به شکلی یکپارچه نشان می دهند و یا گاهی رد نور اتومبیل ها در شب نظرتان را به خود جلب کرده باشد. با دیدن این تصاویر شاید این سوال در ذهنتان نقش بسته که از چه راهکاری برای ثبت چنین تصاویری استفاده می شود؛ پاسخ  اصول اولیه عکاسی با نوردهی طولانی

این اصل در عکاسی، به معنی باز گذاشتن دریچه شاتر و افزایش زمان نوردهی است که در طی آن، حرکات آدم‌ها، نورها، ستارگان، آب، موجودات و … ثبت می شود.

این تنها توضیحی مختصر در مورد این نوع از عکاسی است، اگر می خواهید اطلاعات کامل تری از آن به دست بیاورید مطلب  اصول اولیه عکاسی با نوردهی طولانی را از دست ندهید.

رایسزرد لومینیسکی هم با استفاده از همین تکنیک و با الهام گرفتن از نور و طبیعت، عکس های مسحور کننده از ایرلند و زیبایی هایش به ثبت رسانده است.

در ادامه همراه کارناوال باشید تا با هم نگاهی به این تصاویر بیاندازیم و در زیبایی های ایرلند غرق شویم.

داستان کشتی عظیم و باشکوه تایتانیک سال هاست که مورد توجه بسیاریست و کتاب ها و داستان ها و فیلم هایی به شرح داستان تایتانیک و فاجعه آن پرداخته اند. اما از کشتی تایتانیک و محل تولدش چه می دانید؟

امروز کارناوال به ایرلند شمالی و شهر بلفاست می‌رود تا خود، زادگاه کشتی غول پیکر و ناکام تابتانیک را از نزدیک ببیند.

در نزدیکی دریا و مرکز شهر بلفاست، سازه‌ای عظیم، کریستالی و جذاب قد علم کرده است که با وجود تازه ساز بودنش، بیش از چند میلیون بازدید کننده داشته است. سازه ای باشکوه که توانست عنوان برترین جاذبه گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۶ را از آن خود کند و رقیبان قدری چون برج محبوب ایفل یا کلیسا باشکوه لا ساگرادا فامیلیا را پشت سر بگذارد!

ساختمان تایتانیک بلفاست، درست در محل ساخت کشتی تایتانیک احداث شده و در حال حاضر بزرگ ترین مجموعه و موزه تایتانیکی دنیا نیز محسوب می‌شود.

همراه با کارناوال به بازدید از ساختمان جذاب بلفاست تایتانیک بیایید.

به کشور ایرلند سفر می کنیم و وارد دنیای شگفت انگیز زیر آب می شویم.

در زیبایی ها و شگفتی ها غرق می شویم و در میان ماهی ها و دیگر موجودات دریایی شنا می کنیم.

همراه با کارناوال باشید.

در این ویدیو سری می زنیم به سواحل کشور ایرلند، وارد آب می شویم و کمی نیز موج سواری می کنیم.

سازندگان این ویدیو سعی داشته اند تا دنیای زیر آب های اطراف کشور ایرلند را به تصویر بکشند.

ایرلند از سمت غرب به اقیانوس اطلس شمالی متصل است و این باعث شده تا سواحلی زیبا در این کشور وجود داشته باشند.

آب های ایرلند

گذشته پر از رمز و راز است . سفری خواهیم داشت به بنایی باستانی در کشور ایرلند . سازه ای که بیشتر از اهرام ثلاثه ی مصر عمر دارد بلکه مرموز تر هم هست . هنوز باستان شناسان به جواب قطعی در رابطه با چگونگی و یا دلیل ساختش نرسیده اند .

با نگاه کردن به این سازه در تاریخ سفر خواهید کرد .

در ادامه سعی می کنیم تا پرده از اسرار نیوگرنج ، سازه ای باستانی برداریم .

همراه کارناوال باشید .

به یک صخره می رویم.

جایی که هم جزء برترین و زیباترین نقاط طبیعی و هم در لیست وحشتناک ترین جاذبه های توریستی دنیا قرار دارد .

شاید بتوان آن را در لیست زیباترین مناطق طبیعی در دنیا نیز جای دارد ؛ چرا که مگر می شود کسی به این مکان بیاید و محسور زیبایی های آن نشود …

با  کارناوال همسفر شوید …

قلعه ها همیشه نشان از قدرت و صلابت دارند، نه بخاطر اسکان پادشاهان، بلکه بخاطر ظاهر نفوذ ناپذیر و این که اکثریت قریب به اتفاقشان، در زمانی ساخته شده اند که ساخت چنین بناهایی با این مقیاس و عظمت کاری بسیار دشوار بوده است.

امروز می رویم تا با یکی از زیباترین و باشکوه ترین این قلعه ها، که آشفورد نام دارد آشنا شویم….

همراه ما باشید .

کارناول این بار شما را به یک قصر مجلل می‌برد، به کاخی که یادآور قصه‌های دیو و پری ست. مکانی لوکس که در فهرست طلایی‌ترین هتل‌های رویایی قرار دارد. این کاخ لوکس یک هتل زیباست. هتلی که تا به امروز با پشت سر گذاشتن روزهای خوب  و بد سرنوشت هنوز هم پابرجاست.

مثل همیشه همسفر ما باشید….

This is search results
در حال بارگذاری ...