ایران شناس آلمانی: هدفم معرفی فرهنگ ایران به آلمانی ها است

ایران شناس آلمانی: هدفم معرفی فرهنگ ایران به آلمانی ها است

اخبار گردشگری

 

به نقل از ایرانا؛ یک ایران شناس آلمانی با نام هارتمون نیمان در مورد ایران گفت:

با توجه به علاقه ای که به فرهنگ، آداب و رسوم مردم ایران پیدا کرده ام در حد توانم تلاش می کنم تا این سرزمین را به آلمانی ها و دیگر اروپاییان معرفی کنم.

هارتمون نیمان که سرپرست یک گروه گردشگری است و به ایران و تربت حیدریه سفر کرده است در مصاحبه ای که با ایرانا در حاشیه ی بازدید از موزه مردم شناسی این شهر داشته، گفت:

کتابی با عنوان ‘راهنمای سفر به ایران’ به زبان آلمانی نوشته ام که بخشی از آن به معرفی فرهنگ و جاذبه های خراسان رضوی و نیز منطقه تربت حیدریه اختصاص دارد.

وی افزود:

قبل از سفر به ایران، به صورت تحقیقات کتابخانه ای با فرهنگ غنی مردم این سرزمین آشنا شده بودم و سپس تلاش کردم با سفر به ایران و بازدید از شهرهای مختلف، از نزدیک مشاهدات خود را به زبان آلمانی و برای هم وطنان خود ثبت و ضبط کنم.

او صحبت هایش را در حالی ادامه داد به سفر سل گذشته اش به خراسان رضوی اشاره داشت:

سفر پاییزی من به ایران ویژه استان های خراسان رضوی و جنوبی، برای بازدید از کشتزارهای زعفران در شهرهای این ۲ استان است.

نیمان در ادامه به این موضوع اشاره می کند که در سفرش به خراسان رضوی هفت گردشگر آلمانی نیز همراه بود بودند:

در این تور گردشگری تاکنون به شهرهای مشهد و تربت حیدریه سفر کرده ایم و سفر به فردوس، قائن و بیرجند در استان خراسان جنوبی، از برنامه های بعدی سفر ماست.

تربت حیدریه که یکی از شهرهای خراسان رضوی است، هرسال میزبان گردشگران داخلی و خارجی زیادی است که در فصل برداشت زعفران به این شهر سفر می کنند.

۱۱ هزار هکتار از مجموع ۷۰ هزار هکتار کشتزار زعفران استان خراسان رضوی مربوط به شهرستان زاوه و هشت هزار و ۴۰۰ هکتار مربوط به شهرستان تربت حیدریه است.

%d8%ae%d8%a8%d8%b1-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c10
%d8%ae%d8%a8%d8%b1-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c1
%d8%ae%d8%a8%d8%b1-%da%af%d8%b1%d8%af%d8%b4%da%af%d8%b1%db%8c0

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

ایران شناس آلمانی: هدفم معرفی فرهنگ ایران به آلمانی ها است
4.35 8

 دیدگاه ها

 • رضا

  ۱

  ۲

  سلام
  بایدمنتظرماندچندسال دیگرسروکله آفتی برای زعفران ایران پیداشود.تنهافایده سفرهای این جانوران به ایران ورودآفت مخرب برای زعفران است.منتظرباشیدتاسه سال دیگرسروکله اش پیدامی شود.

  • سارا

   ۰

   ۰

   کجا از ایرانی تعریف کرده گفته موزه ها و آثار تاریخی ایران را مد نظر داشته در ضمن هیچ أفتی نیست که درمان نداشته بأشد خوب راهش را پیدا کنید گیاه در کنار ان افت هم دارد یک أمر طبیعی است اگر تو انها را جانور می بینی انها به خاطر أعمال تو و خراب کاری هایت تو را گودزیلا تصور می کنند دیگران اینه أفکار تو هستند مثبت بیاندیش تا تو را پاک ببیند و رفتار خوبی با تو داشته باشند

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...