یک گردشگر زن آمریکایی به نام سیلویا لارنس ( Silvia Lawrence ) چندی پیش سفری به ایران داشت؛ بعد از بازگشت از سفر ایمیل های زیادی از سوی طرفداران خود مبنی بر به اشتراک گذاری خاطرات سفرش دریافت کرد. همین بهانه ای شد تا او بر آن شود تا نکاتی را درباره ی سفر به ایران بنویسد. وی مهم ترین و کار آمدترین نکاتی را که هر گردشگر باید در سفرش به ایران رعایت کند را از دیدگاه خود بیان می کند. او که ۲ هفته در ایران بود مطمئنا تجربه ی کافی از سفر به ایران را دارد و به همین دلیل می تواند نکات زیادی را با دیگر گردشگران به اشتراک بگذارد.

در این مطلب با این گردشگر زن آمریکایی که به دلیل علاقه ای که به نروژ و زیبایی هایش دارد، علاقه دارد تا خود را یک نروژی معرفی کند، همراه می شویم و نکاتی را از دیدگاه او از سفر به ایران مطالعه می کنیم و نظراتش را درباره ی مردم و فرهنگ کشورمان می شنویم و شگفت زده خواهیم شد.

همراه با کارناوال باشید.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

این سرزمین پهناور پر است از اماکن تماشایی و لایق ساعت ها تفکر؛ حال می خواهد طبیعی و خدادادی باشند چه دست ساز بشر …

جنگل رمزآلود آمازون، آتشفشان های شیطانی، دره های عمیق و سهمناک تنها گوشه ای ازسحرآمیز های جهان اند، کارناوال هم تا به حال به بسیاری از آن ها سر زده اما هنوز هم هزاران جای ناشناخته و فریبنده در گوشه و کنار هستی وجود دارد که اگر همراهمان باشید به آن ها خواهیم رفت.

برخی از این مناطق خود به خود به وجود آمده اند مانند سنگ معلق نروژ و برخی هم با دخالت انسان مثل برج کج پیزا و گرداب عجیب پرتغال که این موارد بسیار جذاب تر و حیرت انگیز هستند چون در اغلب مواقع اتفاقی و بدون پیش بینی انسان باعث به وجود آمدنشان شده است.

امروز هم به جاده ای خواهیم رفت که از رمزآلودترین خیابان هایی ایست که تا به حال در دنیا ساخته شده است، اما چرا رمزآلود است؟ چرا مردم از جای جای دنیا برای تماشای این جاده به فرانسه می روند؟

این جاده پسیج دو گوا ( Passage du Gois ) نام دارد و از جذاب ترین اماکن فرانسه محسوب می شود که در دهه ی اخیر گردشگران را به سوی خود می کشاند. اگر شما هم کنجکاو شدید تا سر از راز این جاده ی در بیاورید با کارناوال همراه شوید.

جاده اقیانوس  اطلس

جامعه ای را تصور کنید که بانوان آن تقریبا کنترل همه چیز را در دست دارند و در طبقات جامعه ی خود نسبت به مردان در مرتبه ی بالاتری قرار گرفته اند. شاید برای شما کمی درکش سخت باشد که چگونه ممکن است چنین مردمانی وجود داشته باشند. منظور این نیست که جامعه ی مرد سالار خوب است بلکه زن سالاری نیز خوب نیست. به احتمال زیاد شما نیز موافق تعادل میان ارزش های مردان و زنان در یک اجتماع باشید. آیا این امکان وجود دارد؟

در این مطلب سری می زنیم به قوم مینغکاباو که یکی از اقوام کشور اندونزی محسوب می شوند و در سوماترای غربی زندگی می کنند.

از ویژگی های این قوم باید به زن سالاری یا مادر سالار بودن آن ها اشاره کرد که ریشه ای تاریخی دارد و باز می گردد به سال های پیش، زمان شکل گیری اولیه قوم مینغکاباو در اندونزی.

با کارناوال همراه باشید در این سفر جالب و متفاوت به کشور اندونزی و سوماترای غربی.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

امروز کارناوال با مطلب بسیار جالبی در کنار شماست. Marysia توریستی اهل لهستان است که به کشورهای مختلفی سفر می کند. وی پس از سفر به کشور ایران در سایت خود دانستی های جالبی را از آنچه که از مردم ایران در طول سفر دیده بود، منتشر کرد.

او در وبسایت خود نوشته که پیش از سفر به ایران مطالب و داستان های بسیار وحشتناک، بد و عجیب و غریبی را در مورد ایران و مردمان آن شنیده بود اما پس از سفر متوجه می شود که تمام این تفکرات منفی، تنها “تصورات غلط و اشتباه” می باشد.

بدون شک این نگاه غلط از روی تبلیغات منفی علیه ایران توسط کشورهای دیگر شکل گرفته است و از طرفی دیگر تمام تقصیرها را نمی توان گردن دیگران انداخت و خودمان نیز تا کنون فعالیت زیادی در تبلیغ و معرفی زیبایی های تمام نشدنی ایران به جهانیان، نداشته ایم. اما اکنون فراگیر شدن اینترنت و فضاهای مجازی باعث شفاف سازی واقعیت ها می شود. همانند کاری که Marysia در مورد ایران انجام داده است.

همراه کارناوال شوید تا با هم با ۱۰ ویژگی ایرانیان از نظر این توریست لهستانی آشنا شویم.

shakhes-karnavl0

در سرتاسر جهان مردمانی هستند که با آب و هوای نامساعد و شرایط سخت زمین می جنگند تا مکانی مخصوص به خود را برای زیستن داشته باشند. محل زندگی عشایر، قبایل و بومیان بسیاری را می توان یافت که هیچ شهرنشینی حتی نیم روز زندگی در آن را تاب نیاورد. وضعیتی که زنده ماندن، دغدغه روزانه آدم هاست و قطعا متعجب خواهید شد که چگونه این جوامع تا به حال دوام آورده اند.

در میان زمین ناهموار و زمخت استان گایژو چین، قله هایی نفس گیر و باشکوه، غارها، رودخانه‌های زیرزمینی، آبشارها و قبایلی تاریخی می‌درخشند و در جنگل های انبوهش، دره هایی دیدنی و غارهایی دست نیافتنی به چشم می‌خورند. سال هاست یکی از این غارها مأمن قبیله‌ ایست که امروزه بسیاری از ماجراجویان و علاقه مندان طبیعت، سنت ها و آیین های روستایی را به سمت خود می کشاند.

روستایی که در پیچ و واپیچ ارتفاعاتی کوهستانی پنهان شده است.

جالب آن که هم اکنون حدود ۷۰ نفر این غار را خانه خود می نامند و نام آخرین طایفه غار نشین آسیا را بر دوش می‌کشند.

اگر می خواهید این سبک زندگی عجیب و تکرار نشدنی را ببینید،

همراه با کارناوال هر چه زودتر بار سفر ببندید، چرا که شاید دیگر اثری از این روستا نیابید.

zhongdong sh0

تا به حال اصطلاح گردشگری سیاه را شنیده اید ؟ می دانید این نوع از گرشگری چه مقاصدی را شامل می شود؟!

گردشگری سیاه به طور خلاصه این طور تعریف می شود: دیدن مناطقی که به دلایل کاملا غیرطبیعی، حس ترس و هیجان و کنجکاوی گردشگران را تحریک می کنند.

از این دست مقاصد در تمام مناطق وجود دارند، از جمله ایران.

امروز قصد داریم تا با مقاصد گردشگری سیاه در ایران آشنا شویم؛ مقاصدی که بازدید از آن ها باعث می شود حجمی از سوالات بی پایان ذهن شما را به خو درگیر کنند.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۶ مکان در ایران که می توانید حسی خاص و تازه ای از گردشگری سیاه را در آن ها تجربه کنید.

شاید برخی از آن ها را از نزدیک دیده اید و خاطراتی هم دارید اما این بار به آن ها نگاهی دقیق تر خواهیم داشت و از دیدگان گردشگران جهانی به آن نگاه می کنیم تا با داستانی که در پس هر مقصد نهفته است، آشنا شویم.

همراه با کارناوال باشید تا سفری به اماکن رمزآلود ایران داشته باشیم.

karnaval-ir1_-3722

لازم نیست حتما به سفر به فضا را تجربه کنید تا با پدیده های فرا زمینی آشنا شوید!

گاهی حتی بر روی زمین هم با مواردی مواجه می شویم؛ که نشان از پدیده های فرازمینی دارد.

شاید با گفتن نام شهاب سنگ، تصوری صحیح در ذهن شما شکل نگیرد؛ اما با دیدن جای برخورد یک شهاب سنگ با زمین قطعا تصورات شما رنگ و بوی واقعیت خواهد گرفت.

کارناول در این مطلب قصد دارد،یکی از شناخته شده ترین گودال های به جا مانده حاصل از برخورد شهاب سنگ ها را به شما معرفی نماید.

گودالی غول پیکر، با دهانه ای مربعی شکل ( برخلاف دیگر گودال ها) توجه تمام خلبانانی را که از فراز آسمان بر بالای آن پرواز می کردند جلب می کرد.

این گودال داستان های دور و درازی را با خود دارد؛ دانشمندان بسیاری برای اثبات برخورد شهاب سنگ با آن، زندگی خود را وقف کردند.

با ما همراه باشید تا پرده از راز این گودال عجیب برداریم.

888زز0

سال ۲۰۱۵ برای گردشگری و مسافران سال مهم و بزرگی بود. خطوط هوایی و هواپیماها دچار تحولات گسترده ای شدند، نوع سفرها و کیفیت آن ها بهبود یافت و برنامه ریزی ها برای سفر کردن وارد دنیای تازه ای با طعم تکنولوژی شد.

همه ی اتفاقات مانند قطعات پازل به یکدیگر مرتبط هستند و بسیار جالب در کنار هم قرار گرفته اند. اگر قصد سفر با هواپیما را داشته باشید از زمان خرید بلیت تا رسیدن به مقصد گرفتار موضوعات مختلفی خواهید شد و سال ۲۰۱۵ تغییرات زیادی را در تمامی موضوعات بوجود آورد. این دنیای تازه که در سال ۲۰۱۵ بوجود آمد به دنبال خود باعث آشکار شدن چالش های زیادی نیز شد، مانند امنیت در سفر و خطر تروریسم.

در این مطلب نگاهی داریم به قسمت اول اتفاق مهمی که در سال ۲۰۱۵ در دنیای گردشگری رخ داد. برخی خوب هستند و برخی ناراحت کننده.

همراه با کارناوال باشید.

اتفاقات مهم گردشگری در سال 2015

می خواهیم در کنار شما گشت و گذاری در گذشته داشته باشیم . برویم به زمان هایی دورتر …. البته نه آن قدر دور .

به زمانی می رویم که قدیمیتر ها خوب به یادش دارند و امروزی ها شاید کمتر تصویری از آن در ذهن داشته باشند . به میان کوچه و بازار می رویم تا گذشته ای هزار رنگ را با هم مرور کنیم . به دنیای بچه هایی می رویم که شاید امروز گرد سپیدی بر موهایشان جلوه می کند و خاطراتشان را با آب و تاب برایمان تعریف می کنند . خاطراتی که در دنیای امروز ما کمی گنگ است و مبهم .

اشتباه نکنید گذشته ای که از آن حرف می زنیم سیاه و سفید نیست اتفاقا برعکس سفر امروزمان خیلی رنگارنگ است . هر طرفش رنگی دارد از گوشه ای از دنیا ….

کوله بارتان را سنگین نکنید مقصدمان خیلی هم دور نیست . فقط کمی گرد و غبار فراموشی را بر چهره ی خود دارد . برای این سفر کافیست دل بسپارید به شیطنت های کودکان و کنجکاوی بزرگترها در قدیم …

شاید کمی هم رنگ نوستالژی به خود بگیرد و با مرور خاطرات شیرین لبخندی بنشاند به صورتتان … شاید خاطرات تلخ و شیرینتان جلوی چشمتان دوباره به تصویر کشیده شوند .

کارناوال می خواهد شما را به دنیای هزار رنگ شهر فرنگ ببرد و برای لحظاتی شما را در این دنیای زیبا غرق کند .

پس همه چیز را کنار بگذارید و با کارناوال به دنیایی دیگر در قدیم تر ها قدم بگذارید . مطمئن باشید پشیمانی در کار نخواهد بود .

با ما همراه باشید .

shahrefarang02055

در طول تاریخ بشر به دلیل بی توجهی و یا جنگ بسیاری از سایت های تاریخی را نابود کرده و حتی در زمان حال نیز در مناطق مختلفی از جهان بناها و محوطه های تاریخی زیادی از بین می رود. به راستی دلیل این اتفاقات چیست؟ می توان این گونه برداشت کرد که بشر به تنهایی مقصر نیست بلکه طبیعت نیز گاهی با رفتارهای خود باعث ازبین رفتن این گنجینه های باستانی می شود.

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۱۰ محوطه و بقایای باقی مانده از دوران باستان که به دلایل مختلفی برای همیشه از بین رفته اند.

شاید سالیان سال سالم و استوار مانده بودند ولی دیگر آیندگان آن ها را نخواهند دید.

در این مطلب اشاره ای شده است به دریاچه ی ارومیه. همانطور که می دانید وضعیت حال دریاچه مناسب است ولی خطر همچنان در کمین نشسته.

همراه با کارناوال باشید.

karnaval.ir0

این که برای تفریحات آخر هفته کوله بار سفر جمع کنی تا راهی سیاره دیگری شوی، بی گمان آرزوی هیجان انگیزی است.

بشر با وجود تمام پیشرفت‌های علمی و کنجکاوی برای سرک کشیدن به گوشه گوشه کهکشان و جهان هستی، هنوز نتوانسته به چنین آرزوی دیرینی دست پیدا کند. با این حال هنوز هم مکان‌های ناشناخته بسیاری بر روی زمین باقی مانده است. کمی که بر روی همین زمین سبز و آبی خودمان بگردید، آن قدر شگفتی و عجایب خواهید دید که چه بسا تا زمانی قید کشف سیاره‌ای دیگر را بزنید.

پدیده‌هایی که گویی برای باور کردن‌شان باید از نزدیک به دیدن‌شان بروی.

مکان هایی که کم از سیارات عجیب و غریب ناشناخته ندارند و تنها با یک پرواز می‌توان به آن‌ها رسید.

همراه با کارناوال به کشف ۱۵ سیاره ناشناخته بر روی زمین بیایید.

shmanicifent0

امروز به جایی می رویم که آن را با عنوان مقدس ترین مکان روی زمین می شناسند .

جایی که ورود زنان و کودکان به آن ممنوع است ، جایی که حتی حیواناتش هم همگی جنس نر هستند .

وقتی به آن جا رسیدیم تنها راهبانانی با ریش های بلند  را خواهید دید که در خیابان های قلمروشان در رفت و آمدند، شاید گاهی هم حیواناتی را ببینید که آزادانه برای خودشان قدم می زنند .اینجا روز از غروب آفتاب آغاز می شود و با نجوا و دعا ادامه می یابد.

همراه کارناوال باشید تا با هم به ممنوعه ترین و مقدس ترین مکان دنیا قدم بگذاریم ؛ جایی که بیشتر شبیه به یک دولت رهبانی مستقل است ؛ مستقل از دنیا و آدم هایش ، جایی که قوانینش تا به حال اجازه ورود زنی را به خود نداده و مردان و راهبان در آن جا به دور از دنیای امروز روزگار می گذرانند.

با کارناوال در این سفر مرموز همراه باشید.

کوه آتوس-karnaval.ir0

گوگل ارت یا گوگل ارث ( google earth ) این امکان را به کاربران خود می دهد تا بتوانند هرجایی از کره ی زمین را ببینند و به نوعی به آن جا سفر کنند. یکی از قابلیت های این برنامه satellite نام دارد و تصاویری که در اختیار شما قرار می گیرد به نوعی ۳ بعدی می شوند و واقعا می توانید حس کنید که تصاویر واقعی و زنده هستند.

شما می توانید همه چیز را جستجو کنید. از جاده گرفته تا دشت و …

گاهی عده ای از کاربران با تصاویر واقعا جالبی مواجه می شوند و برخی اوقات به قدری جالب هستند که به سرعت در فضای مجازی منتشر می شوند. این تصاویر می توانند از یک طبیعت و یا حتی ساختمان باشند ولی به دلیل این که از بالا به آن ها نگاه می کنیم همه چیز متفاوت به چشم می آید.

در ادامه قسمت دوم این تصاویر جالب و عجیب را به همراه هم به نظاره می نشینیم.

قسمت اول را از این لینک می توانید مطالعه کنید.

قبل از این که نگاهی داشته باشیم به این تصاویر باید از شما به دلیل کیفیت پایین تصاویر پوزش بطلبیم و دلیل کیفیت پایین آن این است که منبع استخراج عکس ها برنامه ی گوگل ارث بوده است.

همراه با کارناوال باشید.

تصاویر باورنکردنی ثبت شده توسط گوگل

وقتی نام ونیز را می شونید چه تصویری در ذهنتان نقش می بندد؟!

شهری که چهارچوب معمول در شهرسازی را در هم شکسته و بر روی آب بنا شده است .

نام روستای گیتورن را چطور ! تا به حال شنیده اید ؟!

روستایی که به ونیز هلند شهرت دارد و بر روی آب بنا شده ، جایی که هیچ خودرویی را به خود راه نمی دهد و هر کس میخواهد به آن برود باید قایق سواری در کانال ها و آبراهه ها را تجربه کند.

اما آیا این دست شهرها تنها به گیتورن و ونیز محدود می شوند؟

پاسخ یک ” نه ” محکم است چرا که شهرهای زیادی در دنیا هستند که بر روی آب شکل گرفته اند و به جای اتومبیل و صدای بوق آن ها قایق و صدای جریان آب به گوش می رسد.

اگر در این سفر همراه کارناوال باشید خواهید دانست که شهرهایی که روی آب بنا شدند به جز ونیز و گیتورن کدام ها هستند.

پس با ما همراه باشید تا زیباترین شهرهای روی آب در دنیا را بشناسیم.

زیباترین شهرهای روی آب در دنیا

گوگل ارت یا گوگل ارث ( google earth ) این امکان را به کاربران خود می دهد تا بتوانند هرجایی از کره ی زمین را ببینند و به نوعی به آن جا سفر کنند. یکی از قابلیت های این برنامه satellite نام دارد و تصاویری که در اختیار شما قرار می گیرد به نوعی ۳ بعدی می شوند و واقعا می توانید حس کنید که تصاویر واقعی و زنده هستند.

شما می توانید همه چیز را جستجو کنید. از جاده گرفته تا دشت و …

گاهی عده ای از کاربران با تصاویر واقعا جالبی مواجه می شوند و برخی اوقات به قدری جالب هستند که به سرعت در فضای مجازی منتشر می شوند. این تصاویر می توانند از یک طبیعت و یا حتی ساختمان باشند ولی به دلیل این که از بالا به آن ها نگاه می کنیم همه چیز متفاوت به چشم می آید.

در ادامه قسمت اول این تصاویر جالب و عجیب را به همراه هم به نظاره می نشینیم. شما می توانید قسمت دوم را از این لینک مطالعه کنید.

قبل از این که نگاهی داشته باشیم به این تصاویر باید از شما به دلیل کیفیت پایین تصاویر پوزش بطلبیم و دلیل کیفیت پایین آن این است که منبع استخراج عکس ها برنامه ی گوگل ارث بوده است.

همراه با کارناوال باشید.

گوگل0

کمپینگ یکی از فعالیت های لذت بخشی است که علاقه مندان زیای دارد. شما در هرجایی می توانید اقدام به پرپایی کمپ کنید و از اقامت خود لذت ببرید. به هنگام کمپ زدن نه تنها تجربه ای خاص خئاهید داشت بلکه از زیبایی ها نیز به گونه ای متفاوت لذت خواهید برد.

بطور مثال تصور کنید به جنگلی رفته اید و در طول روز در میان درختان و طبیعت حرکت کرده اید. غروب می شود و هوا رو به تاریکی می رود. محیطی مناسب برای چادر زدن پیدا می کنید، آتش روشن می کنید و در کنارش چادر می زنید. کمی می نشینید سپس غذایی می خورید. هوا در حال تاریک شدن است و شما از تماشای غروب خورشید لذت می برید.

شب می شود و به داخل چادر می روید تا بخوابید. سکوت همه جا را فراگرفته و در آرامش به خواب می روید.

صبر کنید، همیشه کمپ زدن به این راحتی نخواهد بود و می تواند اتفاق های بدی بیفتند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به خاطرات کسانی که کمپ زده اند و اتفاق های جالبی برای آن ها افتاده است. در کنار مرور خاطرات این افراد از کمپ زنی نکاتی را یادآور می شویم تا اگر قصد کمپ زدن در طبیعت را دارید اتفاق ناگواری رخ ندهد و از اقامت خود لذت ببرید.

همراه با کارناوال باشید.

کمپ

شفق قطبی ، پدیده ای که بی شک لقب شگفت انگیز و زیبا برزانده ی آن است…

جادویی که در آسمان نقش می بندد و سحرش تمام وجودت را فرا می گیرد و دلت می خواهد این بار تاریکی شب به پایان نرسد…

اما آسمان و عظمتش انتهایی ندارد! پس کجا باید شفق قطبی را جستجو کرد تا حتی برای یکبار هم که شده آن را از نزدیک دید؟!

شفق قطبی ( Aurora ) یکی از زیباترین پدیده های جوی کره زمین است که در اصل رقص نورهای رنگی در آسمان به حساب می آید و معمولا در در عرض های نزدیک به دو قطب زمین رخ می دهد. اما عرض های نزدیک به دو قطب زمین یعنی کجا !!؟؟

در ادامه همراهمان باشید تا با هم بهترین مقاصد برای دیدن شفق قطبی در دنیا را بشناسیم ، مقاصدی که شاید کمی دور باشند اما برای کسی که دیدن این نورهای رنگی در آسمان آرزویش است ، مسافت معنا ندارد.

زمستان بهترین زمان برای تماشای شفق قطبی است. جلوه ی نور در آسمان تیره بطور متراکمی شفاف می‌شود. شفق قطبی از چند ثانیه تا نیم ساعت طول می کشد.

در این مطلب قصد داریم به ۹ کشور مختلف سفر کنیم و در آن ها بهترین نقاط را برای دیدن بهترین تصویر از شفق قطبی جستجو کنیم.

با کارناوال همراه باشید در شناخت بهترین مقاصد برای دیدن شفق قطبی…

شفق قطبی

کشور ایران از دیرباز به دلیل حضور در یک منقطه استراتژیک و مهم، شاهد بسیاری از جنگ ها و کشمکش ها، عبور بازرگانان و جهانگردان بسیار و ۱۰ ها مورد دیگر بوده است.

به دلیل این ویژگی هایی که در بالا برشمردیم، شناخت و  آشنایی با فرهنگ و نوع زندگی مردم ایران دغدغه دولتمردان و بسیاری از پژوهشگران کشورهای دیگر بوده است.

این موضوع را می توان از فرستاده شدن بسیاری از افراد و جهانگردان برای شناخت دقیق ایران زمین، متوجه شد.

در طول قرن های گذشته سیاحان بسیاری از ایران بازید کرده اند و مشاهدات خود را در قالب کتاب های سفرنامه نویسی یا کتاب هایی با موضوعات دیگر همچون شناخت علم پزشکی ایران، شناخت گیاهان ایران و . . .، ثبت کرده اند.

آن بخش از نوشته های ایشان که می تواند به ما در بررسی تغییرات رفتاری یا رفتارهای کنونی و کهنه خود کمک کند، “رفتارشناسی ایرانیان” از دیدگاه این افراد می باشد.

با مطالعه این نوشته ها و تجزیه و تحلیل آن ها می توانیم نقاط ضعف و قوت رفتارهای خود را بررسی کرده و سعی در بهبود و یا غنی تر کردن ویژگی های مثبت خود کنیم.

با کارناوال همراه شوید تا ۱۰ ویژگی رفتاری ایرانیان را از نگاه جهانگردان و پژوهشگران خارجی بررسی کنیم.

نظر گردشگران خارجی در مورد رفتار ایرانی ها

هرکس برای سفر انگیزه و دلیل خاصی دارد تجارت، لذت بردن از طبیعت، دیدار آثار باستانی، آشنایی با حیات وحش و …

اما کسی فکرش را هم نمی کند افرادی باشند که فرسخ ها را طی کنند تا گربه ببینند، همین حیوانات خانگی و خیابانی که در گوشه و کنار شهر می توانیم پیدا کنیم، اما چرا این حیوانات خانگی آن قدر جذاب شده اند که گردشگران از سراسر دنیا برای دیدنشان به ژاپن می روند؟

امروز کارناوال قصد دارد به ژاپن برود جایی که جزیره ای وجود دارد که به جزیره ی گربه معروف شده است، جزیره ای پر از گربه ، تا چشم کار می کند فقط گربه است و گربه … باید حس جالب داشته باشد که به دور از هیاهو و مشکلات در میان هزاران گربه بنشینیم و حرکات آن ها را تماشا کنیم ، به آنها غذا بدهیم و بازی کنیم .

این مطلب مخصوص عاشقان گربه است ، می خواهیم از تمام مشکلات و بیماری هایی که می گویند گربه ها می توانند داشته باشند چشم پوشی کنیم و قدم بر سرزمین گربه ها بگذاریم ، با ما همراه باشید تا به آئوشیما سرزمین گربه ها برویم.

shakhes0

چندی پیش به کرواسی سفری داشتیم و به مردمانی برخورد کردیم که خودشان را از تبار ایرانیان می دانند . اگر مطلب کروات ها ؛ ایرانی تباران اروپا را خوانده باشید کاملا در جریان موضوع قرار می گیرید  که چگونه یک فرضیه می تواند منجر به تحقیقات علمی پیرامون یک موضوع عجیب شود.

امروز باز هم قصد داریم به سراغ مردمانی برویم که ادعای ایرانی تبار بودن دارند. این بار قاره اروپا را ترک کرده و به ایران نزدیک می شویم . مقصدمان این بار روسیه است . در گشت و گذار در روسیه به شهری می رسیم که نامش همه را یاد یک تفرجگاه در پایتخت ایران می اندازد : “دربند ”

اشتباهی در کار نیست…

دربند قدیمی ترین شهر روسیه و تنها منطقه شیعه نشین آن است .شهری که به دست قباد یکم ساسانی تجدید بنا شد و پسرش انوشیروان با احداث دیوار دفاعی به آن استحکام بخشید و ….

تاریخ ایران باستان در این شهر قابل لمس است و در جای جای آن آثار ایرانی – اسلامی به چشم می خورند …

همراه کارناوال  باشید تا سفری به شهر دربند داشته باشیم و این ادعا را بررسی کنیم.

دربند روسیه
صفحه 1 از 912345...انتها »
This is search results
در حال بارگذاری ...