جامعه ای را تصور کنید که بانوان آن تقریبا کنترل همه چیز را در دست دارند و در طبقات جامعه ی خود نسبت به مردان در مرتبه ی بالاتری قرار گرفته اند. شاید برای شما کمی درکش سخت باشد که چگونه ممکن است چنین مردمانی وجود داشته باشند. منظور این نیست که جامعه ی مرد سالار خوب است بلکه زن سالاری نیز خوب نیست. به احتمال زیاد شما نیز موافق تعادل میان ارزش های مردان و زنان در یک اجتماع باشید. آیا این امکان وجود دارد؟

در این مطلب سری می زنیم به قوم مینغکاباو که یکی از اقوام کشور اندونزی محسوب می شوند و در سوماترای غربی زندگی می کنند.

از ویژگی های این قوم باید به زن سالاری یا مادر سالار بودن آن ها اشاره کرد که ریشه ای تاریخی دارد و باز می گردد به سال های پیش، زمان شکل گیری اولیه قوم مینغکاباو در اندونزی.

با کارناوال همراه باشید در این سفر جالب و متفاوت به کشور اندونزی و سوماترای غربی.

%da%a9%d8%a7%d8%b1%d9%86%d8%a7%d9%88%d8%a7%d9%840

خرافات ، اعتقادات قدیمی ، مذاهب و سنت ، گاه آنچنان در زندگی ما ریشه دوانیده است که حتی در مورد صحت و سقم آنها ، شک هم به دل راه نمی دهیم . انجام رسوم مرتبط با این باورها گاهی زیبا و گاهی زشت است.

هر کدام از این رسوم داستانی دارد و در پس خود باوری ، همین باور ، ریشه در طول سالها و قرن ها دارد و اجرای آنها را گریز ناپذیر می کند. امروز همراه با روستائیان اندونزیایی به رنگ سبز طبیعت در خواهیم آمد تا شانس بد و روح شیطانی را از خودمان دور کنیم.

اعتقاد بر این است که امکان نفوذ روح شیطانی در میان پسران جوان ، بیش از دیگران است به همین دلیل هم پسران جوان در این مراسم اهتمام بیشتری برای پاک شدن به خرج می دهند.

قدم در مراسمی خواهیم گذاشت که رنگ عنصر اصلی و جدا نشدنی آن است ، چه بهتر که این رنگ ، رنگ سبز طبیعت باشد تا اثر بیشتری در دفع شیاطین از زندگی داشته باشد.

با کارناوال همراه باشید.

 

مراسم فع شیطان در اندونزی0

همراه با یک عکاس اهل اندونزی به نام  راریندرا پراکارسا “Rarindra Prakarsa” سفر هیجان انگیزی  به یکی از کوه های آتشفشانی دنیا خواهیم داشت . به نزدیکی کوه برومو، یکی از آتشفشان های فعال در اندونزی که ارتفاعی در حدود ۷٫۶۴۰ فوتی دارد ، می رویم ، و زندگی مردمان محلی این دیار خاکستری را به نظاره می نشینیم .

او در یک سفر ۱۰ روزه تصاویری را از مردمان محلی تنگرس ( Tenggerese ) ثبت کرده است ، که زندگی این مردمان را نشان می دهد ؛ مردمانی که زندگی ساده و آرامی در کنار خشم این کوه می گذرانند .

راریندرا پراکارسا ۴۳ ساله در رابطه با این پروژه ی عکاسی اش می گوید :

“برای عکاسانی مثل من ، این یک پروژه ی بی نظیر بود ؛ ثبت تصاویری که در آن ها تلفیق سحرآمیزی  از انسان ، اسب و خشم طبیعت تجربه ی فراموش نشدنی بود .”

همراه کارناوال نگاهی به تصاویری که حاصل سفر این عکاس است می اندازیم ؛ تصاویری که زندگی این مردمان را به تصویر کشیده است  .

karnaval.ir0

اژدهای کومودو موجودی ترسناک که بصورت وحشتناکی طعمه ی خود را به چنگ می آورد . این مارمولک عظیم الجثه بسیار زیرک و باهوش است و در شکار از خود هیچگونه رحمی نشان نمی دهد . این موجودات بصورت گروهی زندگی می کنند . تصور کنید که دو کومودو به همراه هم پی یک شکار بروند . چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟ مطمئن باشید با صحنه ی بسیار دلخراشی مواجه خواهید شد .

در ادامه خواهید دید که چگونه دو اژدهای کومودو به شکار یک بز می روند و آن را به غذایی خوشمزه و لذیذ برای خود تبدیل می کنند .

تصاویری که خواهید دید توسط جولیا سوندوکووا که اهل کشور روسیه است گرفته شده . او این تصاویر را در سفری که به جزایر کوکودو در اندونزی داشته به ثبت رسانده است . تصاویری که در نوع خود بسیار وحشتناک می باشد .

همراه کارناوال باشید تا صحنه هایی رعب آور از این شکار را ببینیم .

karnaval.ir0

در اعماق جنگل های اندونزی یک ساختمان بسیار عجیب وجود دارد که مثل یک مرغ بزرگ است.

این مکان به یکی از جاذبه های گردشگری تبدیل شده ، که به زبان محلی Gereja Ayam نامیده می شود و به معنای کلیسای مرغی است.

این کلیسا در دامنه ی تپه های مگالند در جاوه قرار دارد.

این مکان عجیب و غریب برای اینکه کلیسا شود طراحی شده ولی طبق سخن سازنده ی آن این بنا نه یک کلیسا است و نه یک مرغ.

همراه کارناوال باشید .

کلیسای مرغی

روستایی که مردمان آن، همگی به زبان اشاره با یکدیگر ارتباط  برقرار می کنند.

روستایی متمایز نسبت به آن چه که تا به حال دیده اید !

با ما همراه باشید .

دیف-ویلیج-شاخصkarnaval.ir0

آتشفشان و فوران آن همیشه آنقدر ترسناک و دلهره آور بوده شاید به جز عکاسان جوانی که در این راه جان خودشان را از دست داده اند و یا محققان که برایشان نتایج علمی مهم بوده تقریبا کمتر کسی به سوی آن ها رفته است.

بر خلاف همیشه، آتشفشانی در اندونزی فوران کرده که گدازه های آن شبیه جریان برقی آبی رنگ است؛ انگار که به کوه صاعقه زده باشد اما، این رنگ آبی چیزی نیست جز نیشگونی شیمیایی از طبیعت.

آتشفشان-آبی-karnaval.ir210
This is search results
در حال بارگذاری ...