هند

با مناظری زیبا و مملو از تازگی به سویتان آمده ایم تا شما را با منطقه ای زیبا از کشوری در نزدیکی سرزمین خودمان آشنا کنیم. مقصد امروزمان یکی از ایالات کشور هند به نام کرالا (Kerala) است. کرالا ناحیه ای که در جنوب کشور هند و نزدیک ساحل مالابار قرار گرفته و از طبیعت و مناظری منحصر بفرد تشکیل شده. با ما در سفر به این منطقه همراه شوید و از دیدن مناظر زیبای پیش رو لذت ببرید.

پوشیده از آب درست در کنار نخل هایی بلند و منطقه ای سرسبز؛ اشتباه نکنید اینجا ونیز نیست. اینجا مکانی بی نظیر در قاره ی آسیاست که توجه همگان را به سوی  خود جلب نموده. تنها وسایل حمل و نقل در این مکان قایق های بزرگ و کوچکند و مردمانی مالایایی زبان در این منطقه زندگی می کنند.

به هیچ عنوان تماشای این ویدیو زیبا از کرالا را از دست ندهید و با کارناوال همراه شوید.

انگیزه های زیادی برای سفر و گردشگر به کشورهای مختلف وجود دارد که از مهم ترین آن ها می توان به گردش و تفریح، کسب درآمد و آشنایی با فرهنگ ملل مختلف اشاره نمود اما شاید هیچگاه به ذهن شما خطور نکند که برای چشیدن یک طعم خاص و یک غذای متفاوت، کسی به سرزمینی دیگر سفر کند.

اما برخی از کشورها هستند که به دلیل فرهنگ غذایی خاصشان گردشگران را به سوی خود جلب کرده اند. یکی از این کشورها هند است؛ سرزمینی وسیع با مردمانی خونگرم که هر یک تابع فرهنگ غذایی ویژه ای هستند و تجمع آن ها در یک کشور سبب شده تا غذاهای فوق العاده نابی در این دیار طبخ و عرضه شود.

کارناوال سعی دارد شما را بیشتر با خوراکی های لذیذ هند آشنا کند تا در سفرتان به این مکان بیشتر با خوراکی های محبوب این کشور آشنا باشید و آن ها را از دست ندهید.

چندی پیش به این کشور سفر کردیم و بهترین، خوشمزه ترین و محبوب ترین غذاهای آن را برای شما عزیزان معرفی نمودیم اما به دلیل تعداد زیاد غذاها، اینبار باز هم به هند خواهیم رفت تا دیگر غذاهای خوش طعمش را نیز بررسی کنیم. قبل از هر چیز مطلب زیر را بخوانید:

بهترین و خوشمزه ترین غذاهای هند | قسمت اول

 

کارناوال را در سفر به هند همراهی کنید.

بهترین غذاهای هندی

همه ی سفر یک طرف و چشیدن طعم خوش غذاهای جدید یک طرف. از جذابیت ها و نکات مهم هر سفری مساله ی خورد و خوراک است. به همین دلیل کارناوال در سفرش به شهر و کشورهای گوناگون غذاهای مهم آن ها را هم به شما عزیزان معرفی می کند تا علاوه بر آشنایی با فرهنگ غذایی سرزمین های دیگر بتوانید بنابر علاقه ی خود غذای خوبی را انتخاب کنید.

امروز به هند سفر کرده ایم کشوری که در هر شهر و روستایش فرهنگ خواصی حاکم است و به طبع غذاهای مختلفی هم سرو می شود. اما بعضی از غذاهای هندی آن قدر خوش طعم و ویژه هستند که در هر نقطه ای از دنیا به عنوان غذای هندی شناخته می شوند.

شاید هر فرد عادی ایرانی در طول عمرش به طور میانگین یک یا دوبار به هند سفر کند بنابراین فرصتی برای آزمون و خطا و کشف غذای مورد علاقه در هنگام سفر نیست و با این کار شاید زمانتان را برای چشیدن خوراکی های ناب و معروف هندی از دست بدهید. ما در اینجا برخی از بهترین غذاهای هندی که پیشنهاد می شود حتما آن ها را تست کنید معرفی خواهیم کرد تا کمی با طیف گسترده ی خوراک هندی آشنا شوید.

اگر به شکم گردی و آشنایی به فرهنگ غذایی ملل علاقه دارید لینک های زیر را هم از دست ندهید:

بهترین و معروف ترین غذاهای ژاپن | قسمت اول

بهترین و معروف ترین غذاهای تایلند | قسمت اول

بهترین غذاهای گرجستان | اصیل و خوشمزه

در ادامه ابتدا کمی با فرهنگ غذایی هندی ها آشنا شده و سپس بهترین خوراکی های این دیار را امتحان می کنیم پس با کارناوال همراه باشید.

با یکدیگر راهی سفر می شویم به هندوستان؛ کشوری که انواع فرقه های مختلف از دیرباز در آن وجود داشتند. مقصد امروزمان آثاری تاریخی از همین فرقه هاست. به سمت آثار قدیمی معابد پاتاداکال روانه می شویم، جایی که معابدی از فرقه های متعدد در کنار یکدیگر ساخته شده اند و جزء آثاری باستانی محسوب می شوند. با کارناوال در تماشای زیبایی های این معابد همراه شوید.

با صحنه هایی هم رو به می شویم که برایمان عجیب خواهد بود. پیرمردی که در معبدی در حال ستایش مجسمه ی گاوی به سر می برد و با او خلوت کرده! اما زیبایی های این معابد بسیار متعدد است، از هر کدام که به دیگری رویم با تفاوت های واضحی رو به رو می شویم.

تو نیز خود را در میان این معابد احساس کن که در حال تفریح و لذت بردن از آن هستی و می گردی و به معماری ها نگاه می کنی و حال و هوایی خاص در تو به وجود می آید. این احساسات را با ما در میان بگذار زیرا که ما منتظر  شنیدن صدای دلت هستیم.

با کارناوال در لحظات پیش رو همراه شوید و از تماشای این بناهای باستانی لذت ببرید.

سفر برای بعضی ها خود زندگی است، نه بخش شیرین و فراموش نشدنی آن. اگر با چنین افرادی آشنا شوید می بینید که چگونه از لحظه لحظه های حضورشان در شهرها و کشورهای مختلف لذت می برند و سختی، خستگی، بی پولی و سایر معضلاتی که ممکن است یک سفر را برای هر کدام از ما به اتفاقی وحشتناک و خاطره ای تلخ تبدیل کند، برای انسان های خوش ذوقی از این دست تنها جریانی خوشایند است که خاطراتی خوش و به یادماندنی می سازد.

اگر خاطرتان باشد چندی قبل با زوجی عجیب و دوست داشتنی مصاحبه کردیم و با زندگی ماجراجویانه و حیرت انگیزشان آشنا شدیم. مونا و علی سال هاست که اتومبیلشان که نامش دامبو است را خانه امن خود قرار داده اند و هرگز یک جا ثابت نمی مانند. آن ها چندین سال است که سفر کردن را همان زندگی معنا کرده اند و با چشمانی متفاوت دنیا و زیبایی هایش را به نظاره نشسته اند.

اما آنچه که سبب شده تا ما دوباره همراه مونا و علی میزبان شما عزیزان باشیم، سفر پرماجرای آن ها به هند است. سفری هیجان انگیز و پر فراز و نشیب که با اتفاقاتی عجیب و چالش برانگیز همراه شده است.

خوب است پیش از آغاز سفر این دوستان عزیزمان به هند، مصاحبه اختصاصی کارناوال با آن ها را در مطلب زیر مطالعه کنید تا بهتر با زندگی و روحیاتشان آشنا شوید:

تصاویری که در ادامه مشاهده خواهید کرد همگی به همت مونا و علی گرفته شده اند و اغلب توضیحات در مورد تصاویر نیز از زبان خودشان در اختیارتان قرار می گیرد.

کارناوال شما را در سفر سبز مونا و علی شریک می کند.

سفر زوج گردشگر ایرانی به هند

تاج محل چکیده ای از تمام هنر مغولی و یکی از معروف ترین بناهای دنیاست

این بنای مرمرین روایت عاشقانه ایست از داستانی کهن میان شاه و ملکه در سرزمین پهناور هند. مثالی بی بدیل از عشق، زمانی که معشوق از دست رفته بود و چیزی جز خاطره از او نمانده بود، اما پادشاه وفادارانه به خاطره همسرش می نگریست و می خواست مطمئن شود شمایل خاطراتش جاودانه در برابر چشمانش ایستاده است. این مرد کسی جز شاه جهان، امپراتور مغولی هندوستان نبود؛ کسی که از عشق ممتاز محل، بانوی زیبای ایرانی سر به بیابان گذاشته بود! می گویند غم از دست دادن ممتاز محل به قدری برای شاه جهان سنگین بود که در عرض چند ماه تمامی ریش ها و موهایش سپید شد.

رابیندرانات تاگور شاعر معروف هندی، تاج محل را با عنوان «اشکی بر گونه ابدیت» وصف می‌کند.

رودیارد کیپلینگ از آن به عنوان «تجسم هر چیز ناب» یاد می‌کند.

اما خود خالق بنا امپراتور شاه جهان می‌گوید: «تاج محل آفتاب و ماهتاب را می‌گریاند».

سالانه گردشگرانی با جمعیتی دو برابر جمعیت شهر آگرا به امید دست یابی به نگاهی هر چند گذرا به یکی از زیباترین بناهای جهان، از ورودی های شهر عبور می‌کنند. تاج محل، این تاج مرمرین بر سر هند سال هاست که چون نگینی درشت در میانه سرزمین پهناور هند می درخشد و دلبری می کند.

همراه کارناوال باشید و به بازدید از تاج محل باشکوه بیایید.

تاج محل

راب ( rob ) یک مهندس مکانیک و گردشگری ماجراجو می باشد امروز از لنز دوربین او به هند سفر می کنیم و از قلعه آگرا هند و تاج محل بازدید خواهیم کرد.

این دو بنای تاریخی زیبا در فاصله ای کمتر از ۳ کیلومتری هم واقع شده اند.

بسیاری تاج محل باشکوه را بهترین مجموعه از نظر معماری خاص مغول می دانند و نام و لقب “گوهر هنر اسلامی در هند” را به آن داده اند. این بنا از مشهورترین سازه های جهان بوده و نماد و نشانی از تاریخ و فرهنگ غنی کشور هند می باشد.

دیگر بنایی که بازدید خواهیم کرد هم از معماری خارق العاده ای برخوردار است و رنگ قرمز آن چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

هند به معنای واقعی کشوری بی نظیر از نظر معماری، هنر، تاریخ و فرهنگ می باشد. شما علاوه بر سفری تصویری به این ۲ بنای تاریخی می توانید سفرهای تصویری دیگر نیز به مقاصد زیر که در هند واقع شده اند، داشته باشید.

سفری تصویری به جشنواره های مذهبی شهر کاشی هندوستان

سفری تصویری به هتل های تاریخی و مجلل هند

حواسمان به جشنواره ها و هتل ها پرت شد. سفرمان به تاج محل و قلعه سرخ فام بود! سفر آغاز می شود.

کارناوال را همراهی کنید.

اقامت در مقصد یکی از مهمترین بخش سفرهای انسان می باشد. ما زمان زیادی را برای استراحت در هتل ها می گذرانیم.

امروز از لنز دوربین رکها بیشت Rekha Bisht ) به کشور بزرگ و زیبای هند سفر کرده ایم و در چند ایالت مختلف آن قدم گذاشته ایم تا محل های اقامت متفاوتی را از نزدیک مشاهده کنیم.

این اقامتگاه ها، هتل هایی با بنایی مجلل و قدیمی یا در مکانی با قدمت تاریخی بنا شده اند. بدون شک برای درک بهتر آینده، نگاه به تاریخ و گذشته اهمیت زیادی دارد. شما با اقامت در این هتل ها طعم تاریخ و گذشته را به راحتی خواهید چشید.

برای علاقه مندان به تاریخ، اقامت در این هتل ها لذت غیرقابل وصفی خواهد داشت، آن ها همیشه آرزوی سفر به گذشته های دور را داشتند اما اکنون این فرصت پیش آمده که در فضایی که متعلق به گذشته است، اقامت کنند! این علاقه مندان باید به هند سفر کنند جایی که به راحتی می توانند این گونه اقامتگاه ها را بیابند.

البته بسیاری از مردم هنوز نمی دانند این کاخ ها، بناها و قلعه های قدیمی تبدیل به هتل ها تاریخی شده اند!

آماده اید نگاهی به این هتل های تاریخی و مجلل بیندازیم؟

پس با کارناوال همراه شوید.

قلعه مهرانگرهه آمیزه‌ای از تاریخ و افسانه‌هاست.

با گذر از جاده‌ای پیچ در پیچ و رسیدن بر فراز شهر آبی جوداپور، به قلعه مهرانگرهه نزدیک می‌شوید.

قلعه‌ای استوار و باستانی که با صخره‌ی بنا شده بر رویش یکی شده و مرز دیوار و پی آن قابل تشخیص نیست.

اغلب میان آمدن نام قلعه تصور مکانی نظامی را در پی دارد

اما پای گذاشتن به درون مهرانگرهه، قلعه آفتاب شما را شگفت زده می‌کند.

تزئینات و قصرهای باشکوه  قلعه آفتاب شهرت بسیار دارد.

با کارناوال همراه شوید و به گشت و گذار در درون قلعه باستانی و باشکوه مهرانگرهه بپردازید.

امروز باری دیگر کارناوال با کریستوفر روش ( Christopher Roche ، عکاس خاص کانادایی همراه شده تا سفری به شهر کاشی هندوستان و جشنوار های عجیب و خاص مذهبی آن داشته باشیم.

هندوستان کشور رنگ و ادویه، کشوری که طبیعت زیبایش هر انسانی را محو خود می کند، از آیین های مذهبی و اساطیری غنی برخوردار است. آیین های مختلف و خاصی که بخش زیادی از آن ها هنوز هم بعد گذشت قرن ها همچون رمز و رازی عجیب حل نشده باقی مانده است. این آیین ها و اساطیر هندی آنچنان گسترده است که شناخت آن نیاز به تخصص ویژه ای دارد.

کریستوفر، ماجراجویی هیجان انگیزی را در شهر کاشی داشته و عکس های او چنان ما را به فکر و تامل می اندازد که گویا می توانیم زندگی در جریانی که توسط عکس ایستا شده است را به صورت فیلمی زنده حس کنیم!

با کارناوال همراه باشید تا با دیگر به همراه کریستوفر روش سفری به هند داشته باشیم.

همیشه هنگامی که صحبت از ساحل و دریا می شود در تصورمان سواحلی را تصور می کنیم که شن های طلائی دارند و کنار آب هایی شفاف ، آبی یا سبز رنگ و زلال هستند، اما همیشه آن چیزی که تصور می کنیم ، نمی شود.

ساحل ها انواع گوناگونی دارند برخی از آنها گل آلود و کثیف هستند یا برخی رنگ هایی دیگر دارند مثل صورتی یا بعضی دیگر پوششی از شن های سیاه دارند و از فعالیت آتشفشان ها به وجود آمده اند.

امروز می خواهیم سفری کوتاه داشته باشیم به ۱۰ ساحل سیاه رنگ جهان، سفری هیجان انگیز و جالب در پیش داریم باهم در سواحل سیاه قدم خواهیم زد ، از دهمین ساحل سیاه دنیا شروع می کنیم و کم کم به زیبا و خاص ترین و سایه ترین ساحل جهان می رسیم.

با کارناوال همراه باشید.

هند ، مهد رنگ و عجایب ، کشوری است که از دیدن هیچ چیزی در آن نباید متعجب شوید . برای سفر به ##هندوستان##  و اقامت در هتلی که  داستانی به جذابیت داستان ساخت تاج محل دارد ، آماده شوید .

این هتل از برترین هتل ها در سال ۲۰۱۶ میلادی بوده است و در نگاه اول شک خواهید کرد که راهی هتلی مجلل هستید یا کاخی اساطیری .

هر چه هست یک شب را میهمان کارناوال هستید ، از شما در این هتل میزبانی خواهیم کرد در یکی از زیباترین و لوکس ترین هتل های بمبئی.

همراه کارناوال باشید.

یکی از بهترین چیزهایی که من در عکاسی به آن عشق می ورزم ، کشف تکنیک های جدید عکاسی است.

این را prabhesh kumar sharma ( پرابهش کومار شارما ) که خود را یک عکاس و طرح گرافیکی می داند ، می گوید.

او چندی پیش به گفته ی خودش یک سفر علمی به راجستان هند داشته و چیزهای زیادی پیرامون عکاسی در این سفر یاد گرفته است.

کومار شارما در بازدید اش از هند به چهار شهرستان کوچک در راجستان با نام های BIKANER ، JODHPUR،  PUSHKAR و JAIPUR رفته و تصاویر بسیار زیبایی را با استفاده از تکنیک پانوراما ثبت کرده است.

او در کنار انتشار برخی از این تصاویر چند پیشنهاد کوچک هم دارد تا با به کارگیری آن ها بتوان عکس های بسیار خوبی در سفرها به ثبت رساند.

همراه کارناوال باشید تا هم نگاهی به مجموعه تصاویر پانورامای بی نظیر او بیاندازیم و با تکنیک های عکاسی او آشنا شویم.

امروز شهری با مردمانش غرق در رنگ می شوند و آبی آسمان حالا در رنگ های رنگین کمانی، خود را می بازد. با این که شهر نقابی رنگارنگ برچهره دارد، اما مردم شهر همه یک دل و یک رنگ هستند زیرا در این روز عشق را پاس می دارند. عشق در چنین روزی گرامی داشته می شود و برتری رنگ سپید بر همه رنگ ها اثبات می شود.

امروز را با کارناوال همراه باش تا به قعر رنگی ترین نقاشی مردم شهری نه خیلی دور، مهمان شوی!

هند سرزمین افسانه‌ها و خدایان ، سرزمینی پر از راز و رمز رویایی با تاریخ و فرهنگی غنی است .

در هنگام گشت و گذار در این سرزمین ، معابد و ساختمان‌های بسیاری خودنمایی می‌کنند اما معبد آکشاردام پایتخت چیز دیگریست .

وقتی وارد مجموعه می‌شوی ، عظمت و شکوه معبد آکشاردام بلافاصله نگاهت را مجذوب خودش می‌‌کند .

در میان عجایب و غرایب مکان‌های دیدنی هند ، معبد آکشاردام در دهلی نو یکی از مراکز پرجاذبه ای است که هرساله جاذب تعداد بسیاری گردشگر است و حدود ۷۰ درصد از گردشگران برای دیدار از این معبد به دهلی‌نو می روند .

ساخت این معبد از آوریل سال ۲۰۰۰ شروع شد و در در ۶ نوامبر سال ۲۰۰۵ بطور رسمی گشایش یافت .

آکشاردام به معنای جایگاه مقدس خداست …

کارناوال کفش‌هایش را به پا کرده و عزم سفر به معبد خدایان آکشاردام دارد ، با ما همراه شوید .

با وجود تاج محل در شهر آگرا،شاید قلعه ی آگرا ، که یکی از بهترین قلعه‌های مغولی در هند است ، آن چنان که باید خودنمایی نکند .

آگرا قلعه‌ای است ساخته شده از ماسه سنگ قرمز که رنگ سرخش نیز به همین سبب است. این دژ سرخ در ۲٫۵ کیلومتری از بنای خواهری خود یعنی تاج محل قرار گرفته است و به دلیل فضای مسطح بین این دو بنا، به راحتی از قلعه‌ی آگرا می‌توان تاج محل را مشاهده کرد.

در واقع اگر بخواهیم دقیق‌تر قلعه‌ی آگرا را توصیف کنیم، می‌توانیم به آن لقب شهر محصور را اختصاص دهیم.

همراه با کارناوال قدم در قلعه سرخ‌فام آگرا بگذارید .

غار هایی که ۲ قرن پیش  از میلاد ساخته شده اند و درونشان پر است از نقاشی ها و دست نوشته هایی از بودا .

تعداد این غار ها به ۳۰ عدد می رسد که هرکدام ویژگی هایی دارند . در تاریخ غرق می شویم و بین غار ها به دنبال زیبایی ها خواهیم گشت .

داستان هایی از گذشته می شنویم و متعجب خواهیم شد . حس کنجکاوی همه ی ما  به سمت آجانتا جذب می شود و از رسیدن به جواب های  سوال هایمان لذت می بریم .

غارها را به دنبال افسانه ها و خاطرات گذشته می گردیم . 

همراه کارناوال باشید .

سفری خواهیم داشت به اعماق تاریخ و با یکی از جالب ترین و بزرگترین قلعه های کشور هندوستان بیشتر آشنا خواهیم شد .

قلعه ای که هنوز بعد از گذشت سالیان و دیدن جنگ های بیشمار هنوز پا برجاست و زیبایی خود را از دست نداده است .

به راجستان سفر می کنیم و داستان این قلعه که چیتورگار نام دارد را با هم می شنویم .

چیتورگار قلعه ای زیبا در کشور هند است . از دیرباز مورد توجه بسیاری از پادشاهان بوده و امروزه نیز تبدیل به یکی از پربازدید ترین مکان های گردشگری هند شده است .

همراه کارناوال باشید تا سفری به این قلعه داشته باشیم .

یادتان هست روزهای مدرسه را ، به خصوص زنگ ریاضی و فیزیک که شاید خیلی از ما ها از آن گریزان بودیم و اصلی ترین توجیحمان هم این بود !

این قوانین ریاضی و فیزیک در زندگی به چه درد می خورند ؟!

امروز در سفری که کارناوال میزبانتان است ، از آموخته هایمان از دنیای اعداد و فرمول استفاده خواهیم کرد …

البته نه استفاده ای به سان فیزیکدانان بلکه به راحتی با یک حساب و کتاب ساده مطمعنا به جواب خواهیم رسید و خواهیم فهمید کهاین جا ناقض قوانین فیزیک است …

مگر می شود تعامل و زندگی مسالمت آمیز یک صخره ی غول پیکر و یک سراشیبی !! آن هم بدون دخالت قانون جاذبه …

همسفر با کارناوال بیایید ؛ روز عجیب و غریبی در پیش است

امروز شهری با مردمانش غرق در رنگ می شوند و آبی آسمان حالا در رنگ های رنگین کمانی، خود را می بازد. با این که شهر نقابی رنگارنگ برچهره دارد، اما مردم شهر همه یک دل و یک رنگ هستند زیرا در این روز عشق را پاس می دارند. عشق در چنین روزی گرامی داشته می شود و برتری رنگ سپید بر همه رنگ ها اثبات می شود.

امروز را با کارناوال همراه باش تا به قعر رنگی ترین نقاشی مردم شهری نه خیلی دور، مهمان شوی!

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...