ایسلند

گاهی که پای حرف های پدربزرگ و مادربزرگ هایمان می نشینیم نصیحتمان می کنند که تا جوانیم به سفر و گشت و گذار برویم و کمی از دغدغه های روزانه دور شویم اما همیشه بهانه برای سفر نرفتن زیاد است، امروز تصمیم گرفتیم بهانه ها را کنار گذاریم، کوله بار را ببندیم و راهی جایی شویم که فرسخ ها با ما فاصله دارد.

به ایسلند خواهیم رفت کشوری نسبتا کوچک در شمال اقیانوس اطلس که بهشتی از زیبایی های طبیعی را در خود جای داده، سرزمینی جزیره ای و خوش آب و هوا که تا به حال تصاویر زیادی از آن دیده ایم، برخی از این تصاویر زیبا را می توانید در لینک های زیر تماشا کنید:

تصاویری زیبا از جاذبه های ایسلند

تصاویری شگفت انگیز از طبیعت رویایی ایسلند

تصاویری از ماجراجویی در طبیعت دست نخورده ایسلند

در ایسلند هزاران آبشار وجود دارد، آبشارهایی با آب زلال و پاک که زیبایی باورنکردنی آن ها چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند، کارناوال سعی دارد شما را بیشتر با جاذبه های طبیعی این کشور آشنا کند، جایی که حتی برای یکبار هم که شده در زندگی باید به ایسلند سفر کنید تا قطعه ای از بهشت را روی زمین دیده باشید.

امروز آبشاری به نام آلدیجارفوس (Aldeyjarfoss) را برگزیده ایم که از حیرت انگیز ترین دیدنی های طبیعی در ایسلند است، همراه ما بیایید تا از نزدیک با این آبشار آشنا شویم.

ایسلند، سرزمین عجایبی از جنس واقعیت است که می تواند تمام دنیا را شیفته زیبایی های بکر و باور نکردنی خود کند؛ زیبایی هایی که باید رفت و آن ها را از نزدیک دید و لمس کرد، کاری که بسیاری از ماجراجویان و عاشقان سفر انجام می دهند.

ایسلند کشوری است با تنها ۳۲۰ هزار نفر جمعیت که این روزها در میان این جمعیت می توان حجم زیادی از گردشگران را دید که میان این همه مقصد زیبا در سراسر دنیا، این بار ایسلند را برگزیده اند تا غرق در زیبایی های بی نهایت آن شوند. ما هم برای چندمین بار به سراغ گوشه ای از این شگفتی رفتیم و می خواهیم تا تصاویر زیبایی از ایسلند را با هم به تماشا بنشینیم؛ تصاویری که شاید گمان کنید سیاره ی دیگری را به تصویر کشیده اند.

عکس هایی که در ادامه خواهید دید، مجموعه ای از تصاویر منتخب سایت Bored Panda است. Bored Panda یکی از معروف ترین وب سایت های به اشتراک گذاری تصاویر و تجربیات در هر زمینه است؛ از سفر گرفته تا هنر و معماری  و… . این وب سایت مجموعه ای از بهترین تصاویر و عکس های به اشتراک گذاشته شده توسط عکاسان مختلف از سرار دنیا از ایسلند را منتشر کرده است. اگر می خواهید بیشتر از زیبایی های این کشور بدانید و ببینید، همراه کارناوال باشید.

طبیعت ایسلند

در این جا شاید همه چیز بکر به نظر برسد ولی مطمئنا غرق در زیبایی ها خواهید شد.

ایسلند در شمال اروپا انتظار شما را می کشد.

همراه با کارناوال باشید.

کفش های خود را به پا کنید، کوله پشتی را بردارید و قدم زنان وارد طبیعت بکر و زیبای ایسلند در شمال اروپا شویم. بهار است و تابستان نیز نزدیک. در دشت ها چمن هایی سبز رنگ را می توان دید که در میانشان گل هایی رنگارنگ رو به آسمان کرده اند و از نور و گرمای خورشید سر مست شده اند. کمی آن طرف تر می توان رودخانه ها و دریاچه های فصلی را دید که می توان در کنارشان ساعاتی را گذراند و لذت برد.

در این سرزمین خبری از شهرهای بزرگ با خیابان های پر از اتومبیل و اتوبوس نیست بلکه طبیعت است که سخن می گوید و با تن پاک خود بر پهنه ی ایسلند آرام گرفته و میزبان شما و دیگر گردشگران است.

کارناوال شما را با خود به دنیایی رویایی خواهد برد و لحظاتی غرق در حسی خوب خواهید شد.

به هنگام صبح آسمان به رنگ آبی اقیانوس ها در می آید و زمانی که پرندگان را می بینی که پرواز کنان به این سو و آن سو می روند گویی ماهیان آسمان هستند. ظهر که می شود رنگ آسما روشن تر می شود و به هنگام غروب همه چیز صورتی، نارنجی و قرمز به نظر می رسد. بادی خنک می وزد و نشستن بر روی چمن ها می تواند دروازه ای باشد به جهانی پر از آرامش و زیبایی.

در این ویدیو نگاهی خواهیم داشت به طبیعت بکر کشور ایسلند و به شکلی کاملا متفاوت به تماشای آن خواهیم نشست. چشمان خود را با ما همراه کنید، برایتان شگفتی را به ارمغان آورده ایم.

این آلبوم اثر عکاسی با نام ماسیو است. ماسیو به مدت دو هفته در ایسلند عکاسی کرده و این آلبوم را به ثبت رسانیده است.

ماسیو عکاسی ایتالیایی تبار است که در لندن زندگی می کند، اما در واقع کل جهان خانه اوست. او به تمام دنیا سفر می کند تا تصاویری زیبا، عجیب و یا حتی لحظات خطرناک را به تصویر بکشد. او سعی می کند احساساتش را از طریق تصاویرش به بیننده منتقل نماید. او همچون قصه گویی است که تنها با تصویر، داستان زندگی آدم ها را تعریف می کند.

تمام گردشگرانی که از این کشور بازدید کرده اند، می دانند ایسلند کشوری دیدنی و جذاب، با چشم اندازهای منحصر به فرد و غذاهای عجیب و غریب است.

اما این مردمان در شمال اروپا به دلایل دیگری مشهور هستند، ایسلند تنها مکانی است که مردم طولانی ترین دوره زمانی را در آنجا زندگی کرده اند و شما با دیدن این تصویر درک خواهید کرد که چرا این مکان زیست بومی قدیمی برای ساکنانش بوده است.

در ادامه کارناوال را همراهی کنید تا ایسلند را از لنز دوربین ماسیو با هم ببینیم.

جاذبه های ایسلند

امروز از لنز دوربین Chris Konig و ۳ دوست ماجراجویش به ایسلند، شمالی ترین کشور قاره اروپا سفر خواهیم کرد کشوری کوچکی که جمعیت آن چیزی در حدود ۳۲۰ هزار نفر می باشد.

کشوری سردسیر که طبیعت بکر و دست نخورده آن زیبایی اش را دو چندان کرده است.

Chris Konig و دوستانش ۹ روز را در ایسلند گذراندن و او می گوید که برای دیدن مناظر خارق العاده طبیعت ایسلند کافیست ماشین را کنار یک رودخانه پارک کنید و از تپه ها و کوه ها بالا روید و لحظات فراموش نشدنی را تجربه کنید.

این ماجراجویان جوان در این ۹ روز در وقت خود را در دل غار ها، صخره ها و بر فراز یخچال های طبیعی گذراندن و مجموعه عکاسی زیبایی را تهیه کردند.

قبلا هم با کریس در سفرش به آسیا و همچین کوهستان های ایتالیا همسفر شده بودیم ؛ او خود را یک عکاس خودآموخته معرفی می کند اما آنطور که از نگاه به آلبوم تصاویر او بر می آید شاید وقت آن رسیده که لقب یک حرفه ای را به او بدهیم.

با کارناوال همراه شوید تا این مجموعه عکاسی زیبا و خاص از طبیعت ایسلند را مشاهده کنیم.

طبیعت ایسلند

در سرزمین یخی ، ایسلند قدم می زنیم. زیبایی ها وصف ناشدنی هستند.

نیمه شب است ولی خورشید می درخشد و همه جا را روشن کرده است.

همراه با کارناوال باشید و پدیده ی خورشید نیمه شب را ببینید.

خورشید نیمه شب را می توان یک پدیده ی طبیعی دانست که در ماه های تابستان در عرض های جغرافیایی شمالی در محدوده ی شمال مدار قطبی شمال و در فصل های زمستانی در عرض های جغرافیایی جنوبی در مدار قطب جنوب بوجود می آید.

در این پدیده ی طبیعی خورشید به هنگام نیمه شب کاملا واضح و آشکار در می درخشد.

سرزمین هایی که نزدیک به قطب هستند شاهد این پدیده ی جالب خواهند بود.

این بار به سرزمین سرد و زیبای ایسلند سفر خواهیم کرد ولی متفاوت تر از همیشه.

سوار بر قایق کایاک می شویم و به همراه Ben Brown در رودخانه ها و دریاچه ها

از زیبایی های ایسلند لذت خواهیم برد. با کارناوال همراه شوید .

کشور ایسلند سرزمینی سرد است و پر از برف . حال تصور کنید قرار است تا در آب های سرد آن کایاک سواری کنیم .

همیشه هنگامی که صحبت از ساحل و دریا می شود در تصورمان سواحلی را تصور می کنیم که شن های طلائی دارند و کنار آب هایی شفاف ، آبی یا سبز رنگ و زلال هستند، اما همیشه آن چیزی که تصور می کنیم ، نمی شود.

ساحل ها انواع گوناگونی دارند برخی از آنها گل آلود و کثیف هستند یا برخی رنگ هایی دیگر دارند مثل صورتی یا بعضی دیگر پوششی از شن های سیاه دارند و از فعالیت آتشفشان ها به وجود آمده اند.

امروز می خواهیم سفری کوتاه داشته باشیم به ۱۰ ساحل سیاه رنگ جهان، سفری هیجان انگیز و جالب در پیش داریم باهم در سواحل سیاه قدم خواهیم زد ، از دهمین ساحل سیاه دنیا شروع می کنیم و کم کم به زیبا و خاص ترین و سایه ترین ساحل جهان می رسیم.

با کارناوال همراه باشید.

سفری خواهیم داشت به مناطق قطبی ایسلند و به همراه هم از شگفتی طبیعت لذت خواهیم برد .

به آسمان که نگاه می کنی گویی رنگ ها با چشمانت بازی می کنند .

شاید با خود به این فکر کنی که در دنیایی جادویی قرار گرفته ای .

آرام باش ، چشمانت را باز نگه دارد و خوب به اطرافت نگاه کن ، زیبایی ها را خواهی یافت .

سفر می کنیم با یاکوب پلومسکی که یک عکاس منظره است و به دنبال شکار لحظه هایی زیبا از طبیعت.

این مطلب بخشی از سفر های یاکوب را شامل میشود که این بار به ایسلند رفته و این جا را  یکی از انتخاب های رویاییش برای عکاسی میداند .

یاکوب برای شما تعریف میکند از سختی ها  ، ماجراجویی ها ، آب و هوا ، و… و این سختی ها و زیبایی ها را با عکس هایش با شما به اشتراک می گذارد.

همراه کارناوال بیایید تا با یاکوب همسفر شویم و با او به ایسلند برویم و راز سفرهایش را بدانیم…

صخره فیلی یک پدیده طبیعی واقع در جزیره هیمایی (Heimaey) است . این جزیره در مجمع الجزایر وستمانیجار در کشور ایسلند قرار دارد .

جزیره هیمایی آباد ترین و پرجمعیت ترین جزیره در این مجمع الجزایر است که حدود ۴۵۰۰ شهروند در مساحت ۵٫۲ مایل مربع از جزیره سکونت دارند .

صخره فیلی نیز در همین جزیره ، در انتهای ساحل جزیره و در نزدیکی دریا قرار دارد . شکل منحصر به فرد این صخره مسافران بسیاری را به جزیره هیمایی می کشاند و تحت تأثیر خود قرار می دهد .

ابعاد و هیبت ظاهری و سه بعدی صخره فیلی به گونه ای‌ می باشد که ممکن است لحظه ای در فیل بودن این صخره به شک افتید .

جالب آن که حتی بافت خشن سنگ بازالت صخره به شکلی بوده که تداعی کننده پوست چروک فیل است .

با کارناوال  همراه باشید تا راهی سرزمین ایسلند شده و از نزدیک با این مجسمه فیل گون آشنا شوید.

سفر به اعماق زمین از میان دهان هیولای خفته ای به نام آتش فشان.
این خلاصه ی هیجانی مدام و پنج ساعته است که در ایسلند منتظر شماست.
اگر طرفدار کتاب سفر به اعماق زمین نوشته ی ژول ورن هستید ، باید به شما بگویم که آتش فشانی با همان مشخصات در ایسلند یافت شده و دهانه ی آن رو به مردمان روی زمین باز.
شما از دهانه ی آتش فشانی که خفته است اما هر لحظه امکان بیدار شدنش وجود دارد پایین برده می شوید تا جایی را که در گذشته پر از مواد مذاب ، گازهای داغ و سنگ هایی بوده  که با سرعتی وحشتناک به بیرون پرتاپ می شده است را ببینید.
بنابراین کفش و لباس مناسب را در کوله خود بگذارید و همراه کارناوال با ما به اعماق زمین سفر کنید.

این مطلب قصد داره به سفر ۷ روزه  دَنیل لِئونگ به ایسلند و عکاسی از مناظر جذاب طبیعت بپردازد .

دَنیل میگوید : در سپتامبر سال ۲۰۱۴ من و یکی از دوستانم با اجاره ماشین ، سفر خودمونو برای شروع یک ماجراجویی ۷ روزه در ایسلند آغار کردیم .

یک چادر داشتیم که گاهی در آن و گاهی هم در ماشین می خوابیدیم .

البته ما اصلا خوش شانس نبودیم اکثر اوقات هوا ابری بود . اما خوشبختانه موفق شدیم دو شب شفق شمالی را در آسمان تماشا کنیم .

ما نقاط مختلفی در این جزیره رو سفر کردیم .

ابتدا به پایتخت ایسلند رفتیم و از آنجا به پارک ملی ” ذینگولیر ” Thingvellir رسیدیم یک شب آنجا اقامت کردیم .

سپس به غرب Kirkjufell  رفتیم و در یک پناهگاه ماندیم …..

همراه کارناوال باشید .

امروز کارناوال لباس غواصی به تن کرده است تا در شفاف ترین آب دنیا، به دیدن، کشف و لمس کردن بپردازد.

به ایسلند می رویم، به منطقه ای که از بلندای دره ای، میان آبی روشن را تا به انتها خواهی دید.

به محل تلاقی در ورقه ی زمین شناسی،”  آمریکای شمالی “ و ” اوراسیا “ رفته و درست میان آن ها غواصی می کنیم.

بنابراین با ما همراه باشید، در سفری به طبیعت ایسلند، سرزمین زیبایی و شگفتی …

سباستین رُسی،کسی که به دنبال تجربه ی جدید سبک زندگی اش را بطور کامل عوض کرد و پا به دنیای کاملا جدید و متفاوتی گذاشت.

سباستین ۱۰ سال است که پا به سرزمینی گذاشته است که طبیعت بکرش بسیار زیباست و به اندازه ی زیبایی اش سرد و متروک نیز هست.

زندگی در مکانی که کوه های اتشفانی و یخ و برف انسان را احاطه کرده اند واقعا تجربه ی جالبی خواهد بود و هرکسی نمیتواند این تجربه را بدست بیاورد.

همراه کارناوال باشید تا به اتفاق یکدیگر قدم در این سفر حیرت انگیز بگذاریم و ناشناخته های دنیای سباستین را بشناسیم.

Erez Marom با عکس هایی که در سفرش به ایسلند گرفته، ما را همراه با خود به سرزمین برف و یخ برده تا سرما را از داخل خانه احساس کنیم …

This is search results
در حال بارگذاری ...