نکاتی مهم برای داشتن سفری خاطره انگیز به کوبا

نکاتی مهم برای داشتن سفری خاطره انگیز به کوبا

مقالات آموزشیآمریکای مرکزی

کوبا ، کشوری زیبا ولی عجیب در آمریکای جنوبی . سال های سال است به دلیل نوع حکومت در این کشور مردم در وضعیتی خاص زندگی کرده اند . بطوری که اتومبیل ها متعلق به سالیان پیش می باشد . چندی پیش طی توافق ایالات متحده و کشور #کوبا وضعیت رو به بهبود رفت تا حدی که گردشگران آمریکایی و اروپایی وارد کوبا شدند . با گذشت زمان و بازگشت اعتماد میان کوبایی ها و گردشگران ، صنعت گردشگری کوبا رشد خوبی را شاهد خواهد بود . 

این کشور سواحل بسیار زیبایی دارد و از فرهنگ غنی و جالبی نیز برخوردار است . 

آیا تا به حال به کوبا سفر کرده اید ؟

اگر سفری نداشته اید و قصد سفر دارید در ادامه نکاتی را برای شما توضیح خواهیم داد . کوبا بسیار زیبا است و ارزش سفر کردن را دارد . 

همراه کارناوال باشید . 

پرچم کوبا
نقشه کوبا

خود را برای سفر به کوبا آماده کنید

در سال ۲۰۱۵ بعد از توافق میان آمریکا و کوبا شاهد رشد ۷۷% سفر گردشگران آمریکایی و غیر آمریکایی به این کشور هستیم . همانطور که می دانید امروزه صنعت گردشگری برای هر کشوری از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . کوبا نیز با توجه به موقعیت و وضعیت اقتصادی نیازمند رشد در این صنعت می باشد . 

امروزه می توان به راحتی به کوبا سفر کرد.

شما می توانید از طریق ثبت نام در تورها سفری فوق العاده را به این کشور تجربه کنید . قبل از سفر نکاتی هست که باید در نظر گرفته شوند تا به هنگام سفر به مشکلی بر نخورید . 

اگر تکی #سفر می کنید و یا گروهی به نکاتی که در ادامه گفته می شود توجه کنید . 

همراه ما باشید .

کوبا

۱) گردشگری در کوبا کلمه ی مناسبی نیست

یکی از مهمترین نکته هایی که باید به آن توجه کنید این است که مردم کوبا بعد از گذشت این همه سال و دور بودن از گردشگران و … خاطرات خوبی از آن ها ندارند . حتما می گویید چرا ؟ در پاسخ باید گفت کمی به عقب تر برگردید ، قبل از انقلاب در کشور کوبا . در آن زمان آمریکا در کوبا رفت و آمد داشت و آزادی های زیادی وجود داشت ولی بعد از انقلاب کوبا دگرگون شد و دیگر خبری از آمریکایی ها نبود . شاید این حس ، عدم اطمینان آن ها باشد . 

در نتیجه آمریکایی هایی که به کوبا سفر می کردند و امروزه نیز این سیاست مشاهده می شود حتما باید برای انجام یک کار مشخص وارد کوبا شوند . 

اگر به این کشور سفر می کنید سعی کنید در گروه های دسته جمعی و تورها وارد کوبا شوید تا مشکلی برای شما پیش نیاید . همانطور که گفته شد مردم با گردشگران غریبه هستند پس در روابط خود احتیاط کرده و سعی کنید پیوندی فرهنگی بوجود بیاورید .

این نکته را حتما رعایت کنید و سپس به کوبا سفر کنید .

کوبا

۲) انعطاف پذیری مهم است

این یک اصل مهم است . زمانی که شما وارد یک کشور با فرهنگی کاملا متفاوت می شوید از خود انعطاف نشان داده و سعی کنید با مردم آن جامعه همراه شوید . کوبا سالیان سال است که با مشکل برق مواجه است . زمانی که به رستوران می روید به ندرت می توانید همان چیزهایی که در منو نوشته شده را سفارش دهید . هتل که رزرو می کنید ممکن است در لحظه ی آخر لغو شود .

این اتفاقات برای کسانی که اخیرا به این کشور سفر کرده اند رخ داده است . پس خود را برای رویارویی با این اتفاقات آماده کنید .

مردم کوبا باید به گردشگران اعتماد کنند تا روابط بهتر شود . البته بسیاری هستند که با گردشگران به خوبی رفتار می کنند و رابطه ی میان آن ها و گردشگران برقرار می شود . 

کوبا

۳) به همراه داشتن پول نقد مهم می باشد

بانک های کمی در کوبا وجود دارند که شما می توانید از عابر بانک های آن ها استفاده کنید . در نتیجه به همراه داشتن پول نقد مهم است . رستوران ها ، هتل ها و فروشگاه ها نیز کارت های اعتباری شما را قبول نمی کنند و مجبور هستید از پول نقد استفاده کنید .

پس زمانی که به کوبا می رسید مقدار زیادی از پول خود را تبدیل به پزو کوبا کنید تا به مشکلی بر نخورید . 

بهتر است از پوند و یا دلار کانادا در این کشور استفاده کنید .

کوبا

۴) سفر کردن بصورت گروهی مزایایی دارد

اگر به همراه تور و یا دوستان و خانواده ی خود به کوبا سفر کنید از مزایای بیشتری بهره خواهید برد . تصور کنید تنها سفر کرده اید و با مشکلی مانند مریضی جزئی و یا تصادف مواجه می شوید . توجه داشته باشید که در کوبا هستید و کسی نیست تا مراقب شما باشد چه به هنگام وقوع حادثه چه بعد از آن .

اگر به همراه تور باشید مسئول تور به خوبی می داند که چه اقدامی کند . 

سفر کردن بصورت گروهی نیز از هزینه های شما کم خواهد کرد و می توانید بصورت گروهی خانه ای را برای اقامت اجاره کنید .

کوبا

۵) مشکلات به هنگام استفاده از تلفن همراه

شما در کوبا نمی توانید از سرویس هایی مانند شبکه های اجتماعی و … استفاده کنید . شهروندان کوبا نمی توانند بصورت شخصی به اینترنت دسترسی داشته باشند . شاید درون هتل بتوانید به اینترنت محدود دسترسی داشته باشد ولی خارج از هتل دیگر خبری از اینترنت نیست . 

شما باید برای داشتن اینترنت مبلغی را پرداخت کنید و این اینترنت ها بسیار سرعت کمی دارند . 

البته کافه هایی وجود دارند که اینترنت دارند ولی تعدادشان کم می باشد .

دولت کوبا اخیرا در برخی از خیابان های هاوانا برای گردشگران اینترنت راه اندازی کرده است و برای دسترسی به اینترنت باید پول دهید .

کوبا

۶) فرودگاه های کوبا چندان مناسب و طبق برنامه عمل نمی کنند

زمانی که منتظر فرود و یا پرواز در فرودگاه های کوبا هستید ممکن است تاخیر های طولانی مدت ساعت ها شما را در فرودگاه نگه دارد . مسافران در قبال این تاخیر ها کاری جز منتظر ماندن نمی توانند انجام دهند . 

این تاخیرها می تواند ساعت های طولانی به طول انجامد و خبری از هواپیما نباشد .

اگر می خواهید از این مشکل به راحتی عبور کنید در برنامه های خود حدود ۴ ساعت را برای تاخیر هواپیماها کنار بگذارید . 

کوبا

۷) درب های ذهنی خود را باز نگه دارید

کوبا به دلیل سیاست هایی که دنبال می کند می تواند برای شما اتفاقات جالبی را رقم بزند . ممکن است صاحب رستورانی معمار باشد و یا راننده ی تاکسی که شما را به مقصد می رساند یک مهندس پرواز باشد . 

در کوبا تحصیلات به معنای در آمد بالا یا قرار گرفتن در طبقات بالاتر اجتماعی نیست . 

اگر کمی به زبان این کشور آشنا باشید گفت و گوهای جالبی می توانید با این افراد داشته باشید . فقط کافی است کمی اسپانیایی بلد باشید .

بعد از انقلاب کوبا بسیاری از شهروندان به مدارس رفتند و در کنار درس خواندن موسیقی و … را آموختند . 

کوبا

سخن کارناوال

آیا تا به حال به کوبا سفر کرده اید ؟ نظر شما چیست ؟ چه نکات دیگری را باید رعایت کرد ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید .

نکاتی مهم برای داشتن سفری خاطره انگیز به کوبا
150 150
کارناوال
150 70
4.48 11

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...