مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا | گینس های گردشگری

مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا | گینس های گردشگری

رکوردهای گردشگری در گینس

در این بخش از گینس های گردشگری می خواهیم با کسی آشنا شویم که توانسته رکورد بلندترین بانجی جامپینگ دنیا را از آن خود کند.

پرش بانجی یا بانجی جامپینگ فعالیتی است که در بین ورزشکاران و افراد شجاع بسیار محبوب گردیده، در بانجی جامپینگ فرد با طنابی فنر دار خوب و محکم بسته می شود و در بالای مکانی مرتفع قرار می گیرد و به پایین می پرد، درست است که تمامی حرکات و محیط کاملا اندازه گیری و پیش بینی شده اما شجاعت زیادی برای سقوط از ارتفاعات لازم است.

این فعالیت برای اولین بار در سال ۱۹۵۰ میلادی و به صورت مدرن و حرفه ای در سال ۱۹۷۹ میلادی در انگلستان انجام گرفت. در حال حاضر در جای جای دنیا می توان به تماشای بانجی جامپینگ پرداخت به همین دلیل این فعالیت بهانه ای برای ثبت رکورد در گینس شده است، امروز می خواهیم با کورتیس ریورز ( Curtis Rivers ) آشنا شویم، او اهل انگلستان است و توانست از ارتفاع 4632 متری سطح زمین به پایین بپرد و نامش را به عنوان کسی که بلندترین پرش جامپینگ را در دنیا انجام داده در فهرست رکوردهای گینس به ثبت برساند.

او در بیست و پنجم ماه ژوئن سال ۲۰۰۲ میلادی با بالنی تا ارتفاع 4632 رفت و از آن جا به پایین سقوط کرد، این رکورد هیجان انگیز در #شهر صنعتی پورتولانو در #اسپانیا به ثبت رسیده است.

جالب است بدانید او از طنابی استفاده کرد که هر یک مترش قابلیت کش آمدن تا ۳۰ متر را داشت، کورتیس تجهیزات تنفسی مخصوص و چتر نجات همراه داشت و در انتها با چتر نجات به زمین فرود آمد.

بانجی جامپینگ از محبوب ترین فعالیت هایی است که بر سر به دست آوردن رکورد جدید آن رقابت های زیادی انجام می گیرد و همه ساله افراد زیادی در این راه تلاش می کنند.

جدول گینس

رکورد دار CURTIS RIVERS
مکان SPAIN,PUERTOLLANO
زمان ثبت رکورد ۲۵ JUNE 2001
مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا
مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا

#رکوردهای گینس ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

مرتفع ترین بانجی جامپینگ دنیا | گینس های گردشگری
4.92 8

 دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته منتشر نشده است.

    پاسخ دهید

    موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

    This is search results
    در حال بارگذاری ...