کودک گرفتار شده در قفس گوریل ، مرگ حیوان را رقم زد

کودک گرفتار شده در قفس گوریل ، مرگ حیوان را رقم زد

حیات وحشآمریکای شمالی

در روز گذشته یک کودک ۴ ساله وارد محوطه ی نگهداری گوریلی به نام هارامب می شود . این گوریل ۱۷ ساله سال های زیادی را در این باغ وحش گذرانده بود و در میان مردم از محبوبیت زیادی برخوردار بود . شاید در نگاه والدین کودک و دیگر مردمان حاضر در #باغ وحش این طور به نظر می رسید که هر لحظه ممکن است هارامب به کودک آسیبی وارد کند ولی سوال این جاست که احتمال وقوع یک حادثه که جان کودک را به خطر بیاندازد چقدر بوده ؟ 

ولی دیگر زمان فکر کردن به احتمالات نیست . زیرا ماموران باغ وحش برای نجات کودک به گوریل شلیک کردند و او را از پای درآوردند . 

کودک نجات پیدا کرد ولی دیگر نمی توان هارامب را در باغ وحش شهر سین سیناتی آمریکا دید .

طبق گفته ی ماموران باغ وحش کار درست را انجام داده اند ولی محققان ، گوریل شناسان و مردم نظر دیگری دارند و دست به اعتراض زده اند . 

همراه کارناوال باشید تا نگاهی به این اتفاق ناراحت کننده داشته باشیم .

هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل

نگاهی به این ماجرا

کشته شدن این #گوریل موج جدیدی را در رابطه با امنیت باغ وحش ها بوجود آورده است . چرا باید حیواناتی که در طبیعت باید زندگی کنند را به باغ وحش می آورند و اگر روزی اتفاقی افتاد باید کشته شوند ؟ شاید این درست باشد که این حیوانات در دنیای خود و زیستگاه طبیعی که برای آن تکامل یافته اند زندگی کنند تا دیگر شاهد چنین اتفاقات ناگواری نباشیم . 

ماموران باغ وحش برای نجات کودک به هارامب ، گوریل ۱۷ ساله شلیک کردند و او را از پای در آوردند . طبق گفته ی شاهدان و ماموران در باغ وحش کودک به درون قفس گوریل افتاده است و این اتفاق جان کودک را به خطر انداخته .

مرگ هارامب زمانی اتفاق افتاده که این گونه گوریل ها و نسل آن ها در خطر انقراض قرار دارد . حدود ۱۷۵۰۰۰ گوریل از نژاد هارامب در دنیا وجود دارد که ۷۶۵ تا از این گوریل ها در باغ وحش هایی در سرتاسر دنیا نگهداری می شوند . 

گوریل ها امروزه شرایط مناسبی ندارند .

هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل

آمریکا و گوریل ها

از سال ۱۹۹۰ حدود ۴۲ حیوان به خاطر فرار از باغ وحش های آمریکا جان خود را از دست داده اند . هارامب اولین گوریلی به حساب می آید که به ضرب گلوله کشته شده است . در سال ۲۰۰۴ ، جاباری که یک گوریل ۱۳ ساله بود به علت فرار از باغ وحش و وارد شهر شدن و آسیب زدن به چند شهروند توسط پلیس کشته شد . او از یک باغ وحش در دالاس فرار کرده بود . 

آیا نگهداری از حیوانات در باغ وحش ها کاری درست است ؟ 

هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل

گوریل هارامب باید کشته می شد ؟

بعد از این حادثه محققان می گویند برای نجات کودک نباید هارامب کشته می شد . او کاملا عادی رفتار می کرده است و نمی توانسته برای کودک ۴ ساله خطرناک باشد . آن ها می گویند اگر به حرکات و رفتار هارامب دقت کنید متوجه می شوید که رفتاری عادی دارند و گویی دارد بازی می کند . حرکات این گوریل به گونه ای بوده که دارد با یک بچه گوریل به بازی می پردازد .

اگر به فیلم گرفته شده از این حادثه نگاه کنید خواهید فهمید که هیچ خطر جدی جان کودک را تهدید نمی کند . در ادامه این فیلم را خواهیم دید . 

متخصصین در حوزه ی رفتار شناسی حیوانات می گویند رفتاری که هارامب با کودک داشت مانند زمانی بود که یک گوریل نر بالغ بچه گوریلی را می رباید و با به دنبال خود او را می کِشد و روع به دویدن می کند . 

ولی شاید کار درست را ماموران کرده باشند . زیرا تصمیم گیری بسیار سخت بوده است . 

هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل
هارامب ، گوریل

نتیجه گیری

رفتار عادی هارامب می توانست برای یک کودک خطرناک باشد . ولی قبل از بروز خطر به گفته ی کارشناسان او از خود باید رفتاری متفاوت را بروز می داد . ماموران باغ وحش می گویند که ریسک نکرده و کار درست را انجام داده اند . 

هارامب کشته شد و کودک نجات پیدا کرد . 

صدها هزار نفر در نامه هایی خشم خود را از موضوع و کشته شدن گوریل ابراز کرده اند و حتی خواستار محاکمه ی والدین کودک شده اند . 

شاید اگر والدین حواسشان به کودک خود بود این اتفاق نمی افتاد . 

هارامب ، گوریل

ویدئویی از این حادثه

در حال بارگذاری ویدئو ...

سخن اخر

نظر شما درباره ی این حادثه چیست ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید . 

کودک گرفتار شده در قفس گوریل ، مرگ حیوان را رقم زد
4 10

 دیدگاه ها

 • میترا

  ۳

  ۰

  کلا زمانه زمانه ای شده که جان انسان ها بی ارزش ترین چیز شده یادمون نره بهتره اول برات نجات خودمون و نسل خودمون تلاش کنیم بعد غصه حیوانات رو بخوریم شاید رفتار گوریل عادی بوده و قصد اسیب زدن به کودک رو نداشته و فقط میخاسته مثل یه بچه گوریل با کودک بازی کنه اما یادمون نره اون کودک بچه گوریل نبوده بچه انسان بوده و به شدت اسیب پذیر و ضعیف وتابو توان حرکات گوریل رو نداشت اگر کارکنان باغ وحش کمی دیرتر دست به کار میشدن کودک یا در اثر ترس حانش رو از دست میداد یا هنگام کشیده شدن در اب بوسیله گوریل و ضرباتی که بهش وارد میشد اسیب میدید وکشته میشد یا نقص عضو میگرفت. همه گوریلای دنیا شبیه همن و فرقی بین اون حیوان کشته شده با سایر هم نوعانش وجود نداره در نتیجه میشه یه جای گزین دیگه برای توی اون باغ وحش اورد ضمنا کسایی که بخاطر کشته شدن گوریل اعتراض و ابراز خشم کردن اگر این اتفاق برای جگرگوشه خودشون میفتاد مطمعنا نظر دیگه ای داشتن. پس این دلسوزی ها واقعی نیست افراد دلسوز هم نوع دوست هستن ولی ظاهرا جان این کودک که همنوع این حیوان دوستان بوده براشون کم اهمیت تره ضمنا کودک از لابه لای نرده ها که فاصلشون از هم زیاد بوده به پایین پرت شده پس مقصر اصلی سازنده های اون مکان هستن نه پدرو مادر ضمن اینکه اتفاقی مشابه این قبلا افتاده بود.

  • دلارام

   ۰

   ۰

   دوست عزیز کلام شما صحیح
   گوریل ها موجودات بسیار بسیار هوشمندی هستند، میتوان به یک کودک در قدرت بالا تشبیه کرد، ایا کار صحیحیست ک یک کودک را تا اخر عمر در قفس اندازیم برای بازدید عموم مردم؟
   این اشتباه است ک انسان ب علت خودخواهی خود، بقیه جانداران رو از سهم زندگی خودشون محروم کنند…
   جای این حیوان در جنگل است نه قفس…
   درضمن اگر دورازجون خود شما رو یک موجود باهوش تر و پیشرفته تر برای بازدید عمومشون،درقفس بندازه چه حالی خواهی داشت… کمی حال حیوانات زنده،بافهم و توانایی حس درک و درد رو بیشتر درک کنیم…

پاسخ دهید

موارد مشخص شده با * الزامی هستند.

This is search results
در حال بارگذاری ...