یونان

چقدر با عجایب هفتگانه ی جهان آشنایی دارید؟ می توانید آن ها را به آسانی نام ببرید؟

زمان زیادی از شما نمی گیرد اگر با ما همراه باشید و کمی بیشتر با این شگفتی های دنیا آشنا شوید. اماکنی که با عنوان عجایب هفتگانه ی دنیا شناخته می شوند دو دسته هستند؛ اماکن و پدیده هایی که در قدیم به عنوان عجایب شناخته می شدند و پدیده هایی که از سال ۲۰۰۷ میلادی به بعد عنوان عجایب را کسب کردند.

کارناوال به تک تک عجایب کهن و جدید سر زده و این بار می خواهد به سوی یکی از زیباترینشان برود؛ تندیس زئوس.

تندیس زئوس جزو عجایب کلاسیک و یا قدیمی جهان است، مجسمه ای غول پیکر از خدای یونان، که از برترین خدایان باستان بوده است. این تندیس در المپیا قرار داشته جایی نام آشنا که مسابقات المپیک در آن برپا می شده، یکی از مشهورترین مناطق تاریخی در کل دنیا که در یونان واقع شده است.

به شما عزیزان کارناوالی پیشنهاد می دهیم که از مطالب دیگر ما در رابطه با عجایب هفتگانه نیز دیدن نمایید:

عجایب هفتگانه جدید دنیا

عجایب هفتگانه باستان دنیا

عجایب هفتگانه طبیعت دنیا

با کارناوال همراه باشید تا این بار با تندیس زئوس در المپیا، یونان آشنا شویم.

تندیس زئوس در المپیا

در دنیای پیرامونمان اماکنی هستند که همیشه در چگونگی پدید آمدن و سرنوشتشان شک و شبهه وجود دارد.

جاهایی که نامشان با رمز و رازهایی اعجاب انگیز در تاریخ جاودان شدند.

شاخص ترین این مکان ها عجایب هفتگانه دنیا هستند؛ پدیده های دست سازی که پس از گذشت صدها سال از وجودشان هنوز هم کاملا معلوم نیست که چگونه به وجود آمده اند. پیش از سال ۲۰۰۷ میلادی که فهرست جدیدی از عجایب هفتگانه اعلام شود، جاهایی به عنوان عجایب شناخته می شدند که متاسفانه امروزه اثر کمی از آن ها به جای مانده است، حتی برخی از آن ها مانند باغات معلق بابل کاملا نابود شده و حالا حتی شک داریم که روزی وجود داشته اند.

کارناوال می خواهد به قلب اسرار نهفته ی گذشتگان برود و آن قدر جستجو کند تا بلکه بتواند پرده از رموز این اماکن سحر آمیز بردارد. به یکی از جالب ترین مکان های عجایب هفتگانه کلاسیک دنیا به نام غول رودس سفر خواهیم کرد؛ تندیسی که روزی نمایان گر خدای خورشید بوده و آن قدر عظیم و شگفت انگیز ساخته شده که نامش در فهرست عجایب جای گرفته است.

اما چه کسی این غول را ساخته است؟

اصلا ساختن چنین مجسمه ی بزرگی چه منفعتی داشته است؟

آیا هنوز هم این غول پا برجاست؟

متاسفانه هم اکنون اثری از مجسمه ی غول رودس باقی نمانده است و کاملا نابود شده اما افسانه هایش هنوز هم به قوت خود باقی است؛ افسانه هایی که تاریخ این غول را می سازند. باید به یونان زادگاه رودس برویم تا بتوانیم به تک تک سوالاتمان پاسخ دهیم.

با کارناوال همراه شوید تا به ماجراجویی در یونان، سرزمین سحر و جادو برویم.

غول رودس یونان

امروز به جایی می رویم که آن را با عنوان مقدس ترین مکان روی زمین می شناسند .

جایی که ورود زنان و کودکان به آن ممنوع است ، جایی که حتی حیواناتش هم همگی جنس نر هستند .

وقتی به آن جا رسیدیم تنها راهبانانی با ریش های بلند  را خواهید دید که در خیابان های قلمروشان در رفت و آمدند، شاید گاهی هم حیواناتی را ببینید که آزادانه برای خودشان قدم می زنند .اینجا روز از غروب آفتاب آغاز می شود و با نجوا و دعا ادامه می یابد.

همراه کارناوال باشید تا با هم به ممنوعه ترین و مقدس ترین مکان دنیا قدم بگذاریم ؛ جایی که بیشتر شبیه به یک دولت رهبانی مستقل است ؛ مستقل از دنیا و آدم هایش ، جایی که قوانینش تا به حال اجازه ورود زنی را به خود نداده و مردان و راهبان در آن جا به دور از دنیای امروز روزگار می گذرانند.

با کارناوال در این سفر مرموز همراه باشید.

المپیک ۲۰۰۴ را به یاد دارید ؟!

خاطرتان هست چه کشوری میزبان مسابقات المپیک آن دوره بود؟

آن هایی که ورزش دوست و پیگیر این مسابقات اند به خوبی می دانند که سال ۲۰۰۴ سال بازگشت مسابقات المپیک به زادگاهش یعنی آتن یونان بود ؛ میزبانی که می خواست در میهمان نوازی سنگ تمام بگذارد…

در آن سال ها وقتی برگزاری المپیک ۲۰۰۴ در آتن یونان قطعی شد ، مراحل آماده سازی شروع شد ؛ آماده سازی که هزینه ها و زحمت زیادی برای آن کشیده شد.

اما چیزی که امروز از المپیک ۲۰۰۴ آتن باقی مانده بیشتر از خرابه و سکوت نیست ، ورزشگاه ها و سالن های ورزشی که وقتی به آن ها میروی در سکوت وهم آورشان می توانی صدای تشویق تماشاگران مسابقاتش را به وضوح بشنوی…

همراه کارناوال باشید تا به آتن برویم و این سکوت را از نزدیک گوش فرا دهیم …

اعتقادات و سنت های کهن خواه ناخواه با زندگی ما گره خورده اند. گاهی اعتقادات قدیمی خیلی عجیب هستند.

امروز می خواهیم همراه با تعداد معدودی از یونانی ها که اصرار به حفظ سنتشان دارند در یکی از رسوماتشان شرکت کنیم و پیک نیکی برویم که تا به امروز فکرش را هم نمی کردیم . پیک نیک در گورستان !

در یکی از روستاهای یونان به نام ریزانا در شمال شهر تسالونیکی زندگان و مردگان باهم غذا می خورند.

 آنها برای یادآوری رنجی که برای بدست آوردن گورستان کشیده اند و تسکین غم از دست دادن عزیزانشان هرسال در روز موعود با رفتگانشان به پیک نیک می روند ؛  شاید غذا خوردن بر سر مزار خویشاوندان کمی غیر معمول بنظر برسد اما یونانی ها آن را امری عادی می دانند.

بیایید باهم به این پیک نیک برویم و با مردگان یک دل سیر غذا بخوریم.

 با کارناوال همراه باشید.

کمی گوش فرا دهید، شاید نجوایی، سکوت دلهره آور شب را شکسته باشد، این جا متئورا است.

جایی که آرامش را بر نوک صخره هایی بلند یافتند. نزدیک ترین مکان به خدا همین جاست، زیرا راهبانی یونانی از ۸۰۰ سال پیش گوشه نشینی را در این صخره ها انتخاب کردند.

کسی نمی داند آن جا چه یافتند که هنوز هم در متئورا مانده اند، اما هر چه هست آرامشی است از جنس جادو و حالا این جا ناشناخته ترین معبد جهان است.

زیرا راهبان مالک آن هستند و نمی گذارند آدمک های دنیا دوست در این جا بمانند.

با کارناوال همراه باشید تا از متئورا برای شما بگوییم.

زمانی که زمین لرزه یکی از زیباترین سواحل دنیا را محو میکند

همه چیز در چند ثانیه اتفاق میافتد…

اما چند ثانیهء نفس گیر…

چیزی یا جایی که تو با چشم قادر به دیدن انتهای آن نیستی در چند ثانیه در مقابل چشمانت از بین میرود…

محو میشود…

و دیگر نیست…..

موضوع از چه قرار است خواهیم گفت و خواهید دانست….

This is search results
در حال بارگذاری ...