بریتانیا

اگر خاطرتان باشد به تازگی سفری به بهترین سواحل دنیا از نگاه نشنال جئوگرافیک داشتیم و تصاویری زیبا از این سواحل را با شما همراهان همیشگی به اشتراک گذاشتیم:

زیباترین و بهترین سواحل دنیا از نظر نشنال جئوگرافیک

امروز هم قصد داریم در سفری دیگر، باز شما را با چشم انداز هایی زیبا از سواحل، اما این بار در بریتانیا آشنا کنیم. سواحلی بکر و اعجاب انگیز بر پهنه اقیانوس اطلس.

تصاویری که در ادامه خواهید دید، هنر عکاسی آقای آلسیو پوتزو Alessio Putzu ) است. او عکاسی ۲۸ ساله و اهل ایتالیاست که به علت علاقه زیادی که به کشور انگلستان دارد، در سفری دو ساله زیبایی های خطوط ساحلی سراسر بریتانیا را به ثبت رسانده و معتقد است که این منطقه ی پهناور، بهترین چشمم اندازهای ساحلی در تمام جهان را دارد. به راستی که می شود این زیبایی ها را در تمام تصاویر او از همه شهر های ساحلی بریتانیا مشاهده کرد. تصاویری که او برای ثبت هر کدامشان حداقل دو سه روزی وقت صرف کرده تا بهترین حالت ممکن نصیبش شود. آلسیو عاشق سفر کردن است و اعتقاد دارد زندگی در سفر، او را به کمال می رساند.

سفر او از جنوب انگلستان در  شهرستان کورنوال آغاز شده و در شمال اسکاتلند به پایان رسیده است اما در این میان از شهرهای دوون، دورست، نورث آمبرلند و همچنین سراسر کشور ولز گذشته است. او می گوید تا زمانی که به سرزمین ایرلند شمالی سفر نکند و سواحل این منطقه را در قابهایش ماندگاری نبخشد سفرش کامل نخواهد شد. پس منتظر ادامه مسافرت ماجراجویانه او باشید.

کارناوال شما را به تماشای این سواحل حیرت انگیز دعوت می کند.

تصاویری از سواحل رویایی بریتانیا

برف که می آید، هیجانی بی وصف را با خود به همراه می آورد؛ این لباس سفید، آنقدر زیبا بر تن طبیعت می نشیند که هر چه نگاه می کنی و لذت می بری، سیر نمی شوی. این دانه های شفاف سفید رنگ با آمدنشان کارناوالی از شوق و اشتیاق میان همه مردم به راه می اندازند؛ کارناوالی که کودک و بزرگ نمی شناسد و همه حتی برای چند ساعت هم که شده می روند تا از این زیبایی که شاید خیلی زود تمام شود، لذت ببرند.

از اینکه صبح با منظره ای سفید رو به رو می شویم و انبوهی از برف بر سقف اتومبیلمان سنگینی می کند احساس خوشایندی وجودمان را فرا می گیرد ولی امان از روزی که این موهبت الهی قصد پایان نداشته باشد، آن وقت است که کم کم کارهای روزمره مختل می شوند یا به تعویق می افتند. اتومبیل ها زیر برف پنهان می شنود و فستیوالی از سرسره بازی بر کف خیابان ها راه می افتد که حتی گاهی خطر آفرین هم هست، با همه این حرف ها باز هم برف زیباست و شگفت انگیز.

این بار از میان تمام مقاصد دنیا، سفری زمستانی خواهیم داشت به بریتانیا. می خواهیم با مردم بریتانیا قدم در میان برف ها بگذاریم. تصاویری که در ادامه می بینید، مجموعه ای است که توسط وب سایت میل آنلاین تراول ( MailOnline Travel ) منتشر شده که با عنوان دیلی میل ( dailymail ) نیز شناخته می شود. این سایت یکی از پرمخاطب ترین وب سایت های انگلیسی است که در زمینه های مختلف ورزش، سیاست، سفر و … فعالیت می کند. این وب سایت مجموعه ای از تصاویر زمستانی را از انگلستان برفی اوخر قرن ۱۹ به بعد منتشر کرده است که حال و هوای مردم را به نمایش می گذارد.

 

و حالا خودتان را برای سفری برفی به سال های دور آماده کنید و با کارناوال همراه شوید.

در گوشه ای از این جهان پهناور زنانی زندگی می کرده اند که به زنان قناری معروف هستند ، کارناوال می خواهد شما را با سرنوشت این زنان بیشتر آشنا کند.

برای متوجه شدن دلیل قناری شدن این زنان باید کمی با جنگ های جهانی آشنا شویم زیرا که آن ها نقش مهمی در جنگ جهانی اول ، غم انگیزترین پدیده ی تاریخ ایفا کرده اند و شاید آشنا نبودن با این زنان منصفانه نباشد .

زنان قناری معیشتی عادی و ساده داشتند تنها تفاوت آن ها با زنان دیگر آن بود که برای گذران زندگی بمب TNT تولید می کردند تا کمکی باشند برای پیروزی کشورشان در جنگ و رهایی مردم از فلاکت و بدبختی.

با کارناوال همراه باشید تا با سرنوشت این زنان آشنا شویم.

قطار میرود تو میروی

تمام ایستگاه میرود

و من چقدر ساده ام که سالهای سال

کنار این قطار ایستاده ام

و همچنان به نرده های ایستگاه رفته

تکیه داده ام….

This is search results
در حال بارگذاری ...