گلستان

گلستان، سرزمینی خوش آب و رنگ و پر از تنوع است و همین گستردگی در زیبایی های آن دلیلی است برای سفر های وقت و بی وقت کارناوال به این استان دوست داشتنی. این بار اما بهانه ای خوشمزه پیدا کردیم تا دوباره کوله بار جمع کنیم و به سراغ شهر هیجان انگیز گرگان برویم. اگر خاطرتان باشد پیش از این، تنوع آب و هوایی این استان را شرح داده بودیم و از ویژگی های منحصر به فرد اقلیمی در این منطقه برایتان گفته بودیم. وجود یک کمربند سبز و خوش آب و هوا در میانه ی این سرزمین، خانه ای فوق العاده برای کشاورزان و دامپروان ساخته است و چراگاه های همیشه سبز و آماده آن، مامن مهربان و خوشمزه چهارپایان است و به دلیل تغذیه از این چراگاه های مرغوب و طبیعی طعم گوشت حیوانات حلال با آنچه که ما در شهری مثل تهران مصرف می کنیم زمین تا آسمان تفاوت دارد.

ما امروز قصد داریم به سراغ یکی از محبوب ترین و لذیذترین غذاهای ایرانی برویم و بهترین مقصد برای این سفر خوشمزه شهر گرگان خواهد بود. این بار قصد داریم تجربه ی هیجان انگیز جگرخوری در یکی از معروف ترین خیابان های گرگان را با شما همراهان همیشگی شریک شویم و برای این منظور باز هم به سراغ تصاویری از آقای سهیل قنبرزاده رفتیم که با سایت خبری اسپوتنیک ( Sputnik ) همکاری دارد.

پیش از آغاز سفر بد نیست بدانید جگرخوری از دیرباز در گرگان رونق فراوان داشته و خیابان مطهری، خیابان معروف جگرخورهای گرگانی است و بیش از ۵۰ مغازه جگرکی در آن دایر است که از هنگام غروب رفت و آمد را در این خیابان مشکل می کند؛ چرا که محلی های بسیاری برای صرف یک وعد خوراک لذیذ مسیرشان را به سمت این خیابان خوشمزه  و خوش بو کج می کنند.

 

و اکنون کارناوال شما را به جگرخوری از نوع گلستانی آن دعوت می کند.

یکی از جاذبه های کشورمان ایران در تنوع قومی و فرهنگی آن نهفته است. با سفر به هر خطه از این سرزمین کهن با مردمی از اقوام مختلف برخورد می کنیم که در عین وجود تفاوت های بسیار در صلح و آرامش و در کنارهم زندگی می کنند و زیبایی خاصی را ایجاد کرده اند؛ همچون رنگ های رنگین کمان که در عین تفاوت زیباترین صحنه را در طبیعت به نمایش می گذارند.

مجموعه ای از عوامل فرهنگی، سیاسی، طبیعی و تاریخی دست در دست یکدیگر داده اند تا رفتار و روحیات مردم در جای جای ایران با یکدیگر متفاوت باشد. مردمانی که با برخورداری از ارزش و احترام یکسان و بدون تعرض یا تحقیر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و جامعه ای مسالمت آمیز به نام ایران را تشکیل می دهند.

چندی پیش بررسی ویژگی های رفتاری ایرانیان را آغاز کردیم و در ابتدای این مسیر از ویژگی های کلی رفتار ایرانیان برایتان سخن گفتیم:

عوامل تاثیرگذار بر الگوهای رفتاری ایرانیان 

۱۰ ویژگی رفتاری ایرانیان

در ادامه به اقصی نقاط ایران رفتیم و در مطالب زیر ویژگی های رفتاری مردمانی از اقوام و شهر های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم:

ویژگی های رفتاری خاص قوم غیور لر

ویژگی های رفتاری خاص قوم بزرگ کرد

ویژگی های رفتاری خاص آذری های غیور ایران

ویژگی های رفتاری مردمان مرکز ایران

ویژگی های رفتاری مردم جنوب ایران | ساکنان دیار آب و آفتاب

این بار راهی خطه ی سبز سرزمینمان می شویم؛ دیاری که همه ی ما خاطراتی خوش از سفر به آن داریم.

به نواحی شمالی ایران سفر می کنیم و و مردمان این دیار را از نظر می گذرانیم . از گیلان به سوی مازندران می رویم و از گلستان گذر می کنیم و همنشین با مردمانی شاد و سرزنده می شویم…

 کارناوال را برای آشنایی با ویژگی های رفتاری مردمان شمال ایران همراهی کنید.

 

ویژگی های رفتاری مردم شمال ایران |

استان گلستان، به راستی که نامی برازنده و دلنشین دارد. استانی در شمال شرقی کشورمان و در نوار مرزی با کشور ترکمنستان و البته یکی از سه استان خوشبخت ایران جهت هم مرزی با دریای خزر. سرزمینی نه چندان وسیع و بزرگ نسبت به برخی استان های ایران اما دارای آب و هوای متنوع و اقلیمی مناسب به ویژه در زمینه کشاورزی.

نام سابق این منطقه گرگان و دلیل آن حضور دسته گرگ های وحشی در سرزمین های سبز این نواحی بوده است و پس از آن تا قرن ها به نام استرآباد شناخته می شده، در دوران اولیه اسلامی به آن جرجان می گفتند و سرانجام در سال ۱۳۱۶ ه. ش نام گرگان برای آن همیشگی شد. این استان تا سال ۱۳۷۶ بخشی از استان مازندران بوده و پس از این سال به صورت استانی جداگانه به نام گلستان ثبت و شهر گرگان به عنوان مرکز آن انتخاب شد.

به جز ویژگی های مهم تاریخی و باستانی، استان گلستان به جهت مناظر چشم نواز و آب و هوای مناسب و متنوعش نیز مورد توجه فراوان است. به همین جهت با تصاویری از مناظر دیدنی و روستاهای زیبای این استان در خدمتتان هستیم.

اگر خاطرتان باشد به تازگی سفری داشتیم به سرزمین های ترکمن نشین  این نواحی و با هم نگاهی داشتیم به تصاویری از شیوه زندگانی و هنر قالی بافی ترکمن های این استان.

تصاویری از قالی بافی ترکمن ها | بازی رنگ ها و نقش ها

این بار هم تصاویر انتخابی ما هنر عکاسی آقای سهیل قنبرزاده است و از سایت خبری اسپوتنیک در اختیارتان قرار می گیرد.

در جریان این سفر کوتاه و تصویری با کارناوال همراه شوید.

تصاویری از زیبایی های استان گلستان

طبیعت هزار رنگ و نقش دارد و هر جلوه اش تصویری تازه را پیش چشممان نقش می کند. اران سرشار از این تصویرهاست که برای دیدن همه ی آنها کافیست قدم در راه بگذاریم و به گوشه و کنار این مرز و بوم سر بزنیم. کوهستانهای تماشایی، بیابیان هایی سرشار از سکوت، تنگه هایی مملوء از رمز و راز و هزاران جاذبه ی دیگری که می توانیم لحظات خوشی را در آنها تجربه کنیم. آبشارها هم جزیی از این طبیعت شگفت انگیز هستند که با به نمایش گذاشتن سقوط آب بسیاری را به سوی خود می کشانند.

با هم به اقصی نقاط ایران سفر کردیم و تا به امروز گوشه هایی از شکوه آبشارهای کشورمان را لمس نمودیم. در مطالب زیر می توانید با برخی از آنها آشنا شوید:

آبشار ویسادار رضوانشهر | طبیعت دلبرانه گیلان

آبشار گنجنامه همدان | رقص آب در کنار گنجینه هخامنشی

آبشار شوی دزفول | منحصر به فردترین آبشار خاورمیانه

باز هم می خواهیم در کنار شما راهی جاده شویم و تکه ای دیگر از طبیعت کشور را به تماشا بنشینیم. کوله بارمان را می بندیم و به سوی استان گلستان می رویم تا از شهر خان ببین گذر کنیم…

قدم به جنگلی بکر با درختان سربه فلک کشیده می گذاریم تا به آبشارهای شیرآباد برسیم…

با کارناوال همراه باشید…

آبشار شیرآباد

خیلی از سفری که به آبشار کبودوال داشتیم نمی گذرد؛ آبشاری زیبا در دل جنگلی سبز در استان گلستان. هر چه در این سفر دیدیم و تجربه کردیم را با شما در مطلب زیر به اشتراک گذاشتیم که پیشنهاد می کنیم حتما آن را بخوانید:

آبشار کبودوال علی آباد کتول | رقص آب بر روی خزه ها

اما آنقدر این آبشار و زیبایی هایش ما را مجذوب به خود کرد که نتوانستیم به این راحتی ها آن را به دست فراموشی بسپاریم. به همین دلیل تصمیم گرفتیم این بار سفری تصویری به آن را تجربه کنیم.

آقای حسام حاج حسینی را به خاطر دارید؟ همان عضو جدید کارناوال که به عکاسی از طبیعت مشغول است و چند وقتی است که ما را با خودش و سفرهایش در قالب تصاویری زیبا همراه کرده است! آقای حاج حسینی از سال ۹۱ به صورت حرفه ای عکاسی منظره می کند و مدتی است که در کارناوال در کنار ماست.

حسام تصاویری از جنس آرامش و لذت را با ما به اشتراک گذاشته. این مجموعه در اردیبهشت ۹۵ عکاسی شده و از ابتدای مسیر تا رسیدن به خود آبشار را شامل می شود. توصیف این سفر و عکس ها را از زبان خود حسام بخوانید:

من برای عکاسی به خیلی از نقاط خوش آب و هوا رفتم ولی لطافت و نرمی هوایِ خنک و مرطوب اینجا به قدری بود که واقعا حس می کردم تک تک مولکول های هوا در حال نوازش صورت من هستند…

همراه کارناوال و همسفر با حسام به آبشار کبودوال بیایید.

تعطیلات و اوقات فراغت که از راه می رسند بهانه ی خوبی برا سفر و خوشگذرانی در کنار عزیزانمان به ما می دهند. هر بار که قصد سفر می کنیم مجموعه ای از انتخاب های گوناگون ذهن ما را به خود مشغول می کنند. گاهی این انتخاب ها از جس فرهنگ و تاریخ هستند و گاهی طبیعت تماشایی …

برای هر کس که روزمرگ و شهرنشینی را لمس کرده باشد راهی برای خلاص شدن از خستگی ها و دغدغه ها و به دست آوردن حس آرامش و تجدید روحیه برای ادامه ی مسیر زندگی است. ما نیز در جستجوی آرامش به بسیاری از نقاط ایران سفر کردیم و جاذبه های طبیعی آن را به تماشا نشستیم.

باز هم می خواهیم کوله بارمان را ببندیم و به جاده بزنیم. این بار از میان هزاران مقصد رنگارنگی که در چهارگوشه کشورمان قرار دارند جاذبه ای  را برگزیده ایم تا آرامش را از طبیعت آن هدیه بگیریم.

مقصد سفرمان تکه ای بی نظیر از طبیعت استان گلستان می باشد که نگاه های بسیاری را به خود خیره کرده است.

قدم در راه می نهیم تا به علی آباد کتول برسیم و آبشار کبودوال را نظاره کنیم.

با کارناوال همراه باشید.

در این گرمای هوا کوله بار خود را می بندیم و به سوی شمال شرقی کشور عزیزمان ، ایران رهسپار می شویم. به استان گلستان در حاشیه ی خزر می رویم تا با تماشای زیبایی های آفرینش نسیمی خنک بر روحمان بوزد . جاده را با همه پیچ و خم هایش پشت سر گذاشته و به رامیان می رسیم ؛ جایی که آغوش طبیعت به روی همه باز است .

آغوشی که خستگی راه را از تنمان به در می کند . اینجا دیگر خبر از دغدغه های شهر نیست ، نسیمی خنک که از لابه لای درختان عبور می کند و گرمای تن را می بلعد ، آرامش روح نوازی را برایمان به ارمغان می آورد . بعد از گذر از کنار این همه زیبایی و سرسبزی ، نگین فیروزه ای رامیان خود نمایی می کند .

کارناوال شما را به دیدار  دالان بهشت دعوت می کند .

همه ما ایرانی ها، بسیار به شمال کشور سفر کرده ایم و همیشه اولین گزینه انتخابی برای سفرهای داخلی بوده است.

اما گاهی سفر به شمال هم تکراری و بدون جذابیت میشود مگر اینکه مکان هایی جدید و بکر را در شهرهای مختلف بشناسیم و هر بار سفری متفاوت را تجربه کنیم .

به همین منظور کارناوال پیشنهادهای متفاوت و جالبی را برای همراهان خود مطرح می کندکه یکی از آن ها جنگلی بکر و زیبا در استان گلستان است. جنگلی که برای گردشگران و طبیعت گردان بسیار جذاب و خاطره انگیز است و یکی از بهترین مناطق گردشگری شمال کشور محسوب می شود.

طبیعتی منحصر به فرد و شوق انگیز به نام پارک جنگلی النگدره.

همراه ما باشید تا سفری به این پارک جنگلی داشته باشیم .

برای داشتن یک سفر عالی باید جایی رو انتخاب کرد که امنیت و آرامش و به ویژه زیبایی رابه مهمانان خودش هدیه کند. مکانی آرام و بی نظیر.به همین خاطر کارناوال پیشنهادی ویژه برای گذراندن لحظاتی مملو از شادی درکنار دوستان و اقوام دارد.

دهکده توریستی جهان نما در شمال کشورمان منطقه ای فوق العاده دیدنی و جذاب است که کمتر نام آن را شنیده و یا به آن سفر کرده ایم. دهکده ای ییلاقی با چشم اندازی بدیع همیشه میزبان گردشگران و طبیعت دوستانی است که از هیایوی شهر به تنگ آمده و به دنبال جایی برای لذتی ماندنی در عمق وجود بدون هرگونه تکنولوژی است.

با کارناوال همراه شوید …

This is search results
در حال بارگذاری ...