گیلان

جاذبه هایی در سراسر دنیا وجود دارند که با دیدنشان سوالات زیادی به ذهن شما هجوم می آورند و شما را به فکر وا می دارند. برخی از این جاذبه ها ساخته ی دست انسان هستند و هوش و ذکاوت او را به رخ می کشند و برخی دیگر در دل طبیعت جای دارند و از رمز و رازهای آفرینش با شما سخن می گویند. هر چه هست علاقه به کشف واقعیت و سر درآوردن از رموز این گونه جاذبه ها شما را راهی سفر می کنند تا کشفشان کنید. پیش از این برایتان از تعدادی از این جاذبه ها سخن گفتیم:

جنگل هویا باکیو | مثلث برمودای ترانسیلوانیا

ناوگان اشباح مریلند | خلیج مالوز آمریکا

مرداب مانچاک لوئیزیانا | گور دسته جمعی آمریکا

ایران نیز از این دست جاذبه ها، بی نصیب نمانده و تعدادی از آنها را در خود جای داده است. از چندی پیش سفر به میان رمزآلودهای ایران را نیز آغاز کردیم و با سر زدن به گوشه و کنار سرزمینمان به کشف رمز و رازهای آنها پرداختیم. راهی بیابان شدیم و پهنه ی وسیع آن را کشف کردیم. مبهوت ساخته های دست بشر شدیم و در جایی دیگر سحر و جادوی طبیعت را به نظاره نشستیم. در مطالب زیر همه ی این جاذبه های شگفت انگیز را به شما معرفی نمودیم:

قنات قصبه گناباد | سفر به دالان های رمزآلود

کویر ریگ جن | مثلث برمودای ایران

غار پرآو کرمانشاه | غار قاتل

باغ سنگی درویش خان کرمان | باغی اسرار آمیز

کال جنی طبس | دره ای مرموز و اسرارآمیز

چمن متحرک چملی | جزیره شناور ایران

دریاچه تخت سلیمان | گنجینه رمزآلود تاریخ ایران

این بار هم یکی دیگر از دیدنی های سحر انگیز و رمزآلود ما را راهی جاده کرده و سفری تازه را برایمان رقم زده است. برای کشف این رمزآلود راهی شمال کشور عزیزمان می شویم و به استان گیلان می رویم.

با هم در روستایی به نام فکجور، از توابع شهرستان رودسر به تماشای چشمه دَمکِش می نشینیم.

با کارناوال همراه باشید…

چشمه دمکش

یکی از جاذبه های کشورمان ایران در تنوع قومی و فرهنگی آن نهفته است. با سفر به هر خطه از این سرزمین کهن با مردمی از اقوام مختلف برخورد می کنیم که در عین وجود تفاوت های بسیار در صلح و آرامش و در کنارهم زندگی می کنند و زیبایی خاصی را ایجاد کرده اند؛ همچون رنگ های رنگین کمان که در عین تفاوت زیباترین صحنه را در طبیعت به نمایش می گذارند.

مجموعه ای از عوامل فرهنگی، سیاسی، طبیعی و تاریخی دست در دست یکدیگر داده اند تا رفتار و روحیات مردم در جای جای ایران با یکدیگر متفاوت باشد. مردمانی که با برخورداری از ارزش و احترام یکسان و بدون تعرض یا تحقیر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و جامعه ای مسالمت آمیز به نام ایران را تشکیل می دهند.

چندی پیش بررسی ویژگی های رفتاری ایرانیان را آغاز کردیم و در ابتدای این مسیر از ویژگی های کلی رفتار ایرانیان برایتان سخن گفتیم:

عوامل تاثیرگذار بر الگوهای رفتاری ایرانیان 

۱۰ ویژگی رفتاری ایرانیان

در ادامه به اقصی نقاط ایران رفتیم و در مطالب زیر ویژگی های رفتاری مردمانی از اقوام و شهر های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم:

ویژگی های رفتاری خاص قوم غیور لر

ویژگی های رفتاری خاص قوم بزرگ کرد

ویژگی های رفتاری خاص آذری های غیور ایران

ویژگی های رفتاری مردمان مرکز ایران

ویژگی های رفتاری مردم جنوب ایران | ساکنان دیار آب و آفتاب

این بار راهی خطه ی سبز سرزمینمان می شویم؛ دیاری که همه ی ما خاطراتی خوش از سفر به آن داریم.

به نواحی شمالی ایران سفر می کنیم و و مردمان این دیار را از نظر می گذرانیم . از گیلان به سوی مازندران می رویم و از گلستان گذر می کنیم و همنشین با مردمانی شاد و سرزنده می شویم…

 کارناوال را برای آشنایی با ویژگی های رفتاری مردمان شمال ایران همراهی کنید.

 

ویژگی های رفتاری مردم شمال ایران |

با آمدن نام ایران، بسیاری به یاد تاریخ کهنی می افتند که در جای جای این کشور آثاری را از خود برجای گذاشته است و حس غرور سر تا پای وجودشان را فرا می گیرد. اما در کنار این تاریخ باستانی جاذبه هایی از جنس طبیعت نیز در کشورمان وجود دارند که می توانیم به خاطر داشتن هر کدامشان بر خود ببالیم.

این جاذبه ها در سرتاسر ایران وجود دارند و هر کدام در قالب یکی از جلوه های طبیعت، خودشان را به نمایش گذاشته اند. با هم به بسیاری از این جاذبه های طبیعی سفر کردیم و در مطالب زیر تعدادی از آنها را معرفی نمودیم:

آبشار شوی دزفول | منحصر به فردترین آبشار خاورمیانه

دریاچه آویدر مازندران | تفرجگاهی بکر در شمال ایران

کویر مصر اصفهان | پهنه ای وسیع از آرامش در قلب ایران

غار بورنیک فیروزکوه | طولانی ترین غار پایتخت

در هر یک از این سفرها توانستیم، دغدغه هایمان را برای لحظاتی به دست آرامش طبیعت بسپاریم و انرژی دوباره برای ادامه ی مسیر زندگیمان را به دست آوریم. حالا برای دیدن تصویری دیگر از طبیعت چهار فصل ایران به سوی خطه ای از شمال کشور می رویم.

رهسپار جاده می شویم تا به استان گیلان و شهر رضوانشهر برسیم…

قصد تماشای سقوط آب از آبشار ویسادار  را داریم…

با کارناوال همراه باشید…

آبشار ویسادار

طبیعت ایران در چهار گوشه ی این سرزمین مناظری تماشایی را به نمایش گذاشته است؛ مناظری که هر یک جلوه ی خاص خود را دارد و تصویری تازه را پیش چشم شما قرار می دهد.

شرایط و اقلیم خاص در برخی مناطق، شرایط را برای رشد و نمو گونه های خاصی از گیاهان فراهم کرده و گنجینه ای ارزشمند را در ایران به وجود آورده است. پیش از این یکی از این گونه های خاص را با هم بررسی کرده و به تماشای زیبایی منحصر به فرد آن نشستیم. با هم به رویشگاه های این گیاه سفر کردیم و دانسته هایمان را در مطلب زیر با شما به اشتراک گذاشتیم:

لاله واژگون | گل افسانه ای ایران

این بار به سراغ یکی دیگر از گیاهان نادر ایران می رویم. گیاهی با گل های تماشایی که چشمان بسیاری را در سراسر دنیا به خود خیره کرده است و بسیاری برای شروع رویش آن لحظه شماری می کنند.

امروز می خواهیم با یکی از ارزشمند ترین سرمایه های طبیعی ایران آشنا شویم؛ گل زیبایی که در اواخر بهار بساط خودش را در ایران پهن می کند و مدت کوتاهی را میهمان سرزمینمان می شود.

کارناوال شما را به تماشای گل سوسن چلچراغ دعوت می کند.

سوسن چلچراغ

نوار شمالی ایران را استان های هم مرز با دریای خزر در برگرفته اند. استان هایی که در سایه سار درختان سرسبر و کوهپابه های جنگلی به حیات خود ادامه می دهند. طبیعتی بی نظیر جای جایشان را پوشانده و ممکن است ت را از تماشای تاریخ بازدارند.

می خواهیم به سراغ یکی از این استان ها برویم که با شنیدن نامش فریاد  آزادی خواهی میرزا کوچک خان جنگلی در گوشمان طنین انداز می شود. شاید هم لباس های محلی و رنگارنگ مردمانش دنیایی تماشایی را پیش چشممان به نمایش بگذارد ویا بوی ماهی کبابی به مشاممان برسد …

گیلان مقصد امروز ماست، استانی که تلفیق عجیبی از تاریخ و طبیعت و فرهنگ را در خود جای داده است. منطقه ای که همچون رنگین کمان دیدنی های هفت رنگی را به نمایش می گذارد. دلت که بگیرد می توانی راهی جنگل هایش شوی و یا در ارتفاعاتش دست به آسمان برسانی. شاید هم هوس شنیدن موسیقی امواج دریا تو را به ساحل دریای خزر بکشاند.

اگر هوس قدم زدن در کوچه های روستا یا در قلب تاریخ را داری باز هم می توانی راهی گیلان شوی و از تکه تکه ی این سرزمین لذت ببری…

این بار به معرفی این استان می پردازیم و در آینده به گوشه گوشه آن سر می زنیم و همه ی دیدنی های گیلان را برایتان به تصویر می کشیم.

با کارناوال همراه باشید…

گیلان

خسته ایم از روزمرگی و شلوغی های شهر…

برای آنکه لحظاتی را به دور از هم همه های همیشگی باشیم رهسپار مقصدی تازه در قلب طبیعت چهارفصل سرزمین عزیزمان، ایران می شویم.

جایی که می شود بر روی سنگفرش هایی قدم زد که تو را به تماشای شاهکاری می رسانند. می توانی دل به پیچ و خم جاده بسپاری و با ما همراه شوی تا نظاره گر سقوطی شکوهمند باشی.

هم سفر با آب رودخانه می شویم و طنینش در گوشهایمان موسیقی کم نظیری را می نوازد. گذر می کنیم از کنار زیبایی های بی شماری که در جای جای مسیرمان جای خوش کرده اند. گاه ما را از رفتن باز می دارند و گاه دلهره ی جا ماندن از مقصد ما را مجبور به ترک آنها می کند.

راهی استان گیلان هستیم تا به تماشای آبشاری در قلب طبیعت این استان برویم. آبشاری که شاید نامش برایتان آشنا باشد چرا که پیش تر از این نیز به آن سر زده ایم و در مطلب آبشار دودوزن گیلان | سقوط شکوهمند آب به طور مفصل به معرفی آن پرداختیم.

این بار لحظه لحظه ی این سفر را برایتان به تصویر می کشیم تا از تماشای هیچ جلوه ای بی نصیب نمانید.

کارناوال را در این سفر تصویری همراهی کنید.

سفری شگفت انگیز و زیبا به طبیعت سبز رنگ گیلان خواهیم داشت.

غرق در دنیایی متفاوت می شویم و متفاوت به اطراف می نگریم.

همراه با کارناوال باشید.

شمال کشورمان ایران از نظر پوشش گیاهی کاملا متفاوت از دیگر نقاط کشور می باشد. به لطف جنگل های انبوه و دریا تبدیل به مقصد اول گردشگران داخلی تبدیل شده است. شاید همه ی ما برای یکبار هم که شده به شمال سفر کرده ایم ولی آیا همه ی جاذبه ها و زیبایی های طبیعی آن را دیده ایم؟ دی این ویدیو سفری خواهیم داشت به استان گیلان و قدم در دل طبیعت خواهیم گذاشت.

رودخانه هایی پر جنب و جوش، جنگل هایی انبوه و سبز، دره هایی زیبا، دریای کاسپین و … همگی در کنار هم باعث می شوند تا سفرمان بسیار بذت بخش تر شود. به آسمان که نگاه می کنی رنگ آبی زیبایش تو را مسخ می کند و نوید این را می دهد که در سرزمینی رویایی در حال سفر هستی.

استان گیلان که مرکز آن رشت می باشد همیشه مورد توجه طبیعت دوستان قرار گرفته و می گیرد.

این استان با داشتن تاریخ و سرگذشتی غنی داستان های زیادی برای گفتن دارد. از مهمترین ویژگی های گیلان باید به نوع پوشش گیاهی مانند مناطق هیرکانی و همینطور گونه های جانوری خاص آن اشاره کرد. جالب است که بدانید حدود ۹۴ گونه پرنده ی در خطر انقراض و همین طور حیواناتی وحشی و کمیاب مانند پلنگ در گیلان وجود دارد.

متاسفانه به دلیل بیشتر شدن شکار غیر مجاز حیات این حیوانات در معرض خطر قرار گرفته و شاید در آینده ای نه چندان دور کاملا از میان ما بروند و دیگر نتوان آن ها را برگرداند.

کارناوال به شما پیشنهاد مطالعه ی مطالب مرتبط با استان گیلان را می دهد.

چند روزی را بی خیال کار و حساب و کتاب شو و کمی روحت را تازه کن …

دستانت را بده تا همراه هم، دل به جاده سپاریم و دور شویم ازاین روزمرگی و خستگی دوران…

این بار به جایی خواهیم رفت، که طبیعت فوق العاده، هوای فرح بخش و دل انگیزش ، دل و جانت را جلا می بخشد.

در لاهیجان ییلاقی وجود دارد که در مرتفع ترین بخش منطقه واقع شده و به دیلمان معروف است.  برای رسیدن به آن باید از جاده ای جنگلی گذر کرد که لحظه لحظه هایش جذاب و تماشایی است.

دیلمان را مرتفع ترین ییلاق شرق گیلان می دانند و محلی مناسب برای علاقه مندان به طبیعت گردی و سفرهای تاریخی است تا شبی را درطبیعت فوق العاده دیلمان سپری کنند و صبح به گردش و بازدید بپردازند.

کارناوال عزم سفر به دیلمان دارد و همراهانش را به این سفر دعوت می کند.

همراه کارناوال به ییلاق دیلمان بیاید…

باز هم آماده ی رفتن به سفری متفاوت شده ایم …

سفری که از خیلی چیزها دورمان می کند و لحظات فراموش نشدنی را به ما هدیه می دهد. خستگی هایمان را به جان می خرد و طبیعتی کم نظیر مارا در آغوش می گیرد. هر چه قدر که از شهر دور و دورتر می شویم آرامش قابل لمس تر می شود.

پیچ و خم جاده و خستگی راه در برابر زیبایی های بی بدیلی که انتظارمان را می کشد اصلا به چشم نمی آیند. به جاده می زنیم و راهی روستایی در شهر شفت استان گیلان می شویم. شهری که پیش تر از این نیز ما را با زیبایی های روستای امامزاده ابراهیم محسور کرد.

این بار به گوشه ای دیگر از این شهرستان می رویم تا آبشاری زیبا را در روستای خرم کش به تماشا بنشینیم. جایی که تصاویر و صداهای طبیعت لحظه ای هم رهایمان نمی کنند …

اگر تصمیم دارید که خستگی روزهای پرکارو مشغله را به در کنید و به دنبال مقصدی تازه هستیدبه شما سفر به آبشار دودوزن را پیشنهاد می کنیم

با کارناوال همراه باشید…

آبشار دودوزن گیلان

سفری دیگر به خطه شمالی سرزمین مادری…
هر بار که فراغتی می یابیم تا با دوستان سفری کوتاه و دوست داشتنی را تجربه کنیم، باید ساعت‌ها فکر کرد به این موضوع که کجا بریم؟!
گاهی بی نتیجه خواهد بود و از سفر باز می‌مانیم. اما اگر اطراف را خوب بشناسیم، مکانی دیدنی دلچسب و خوب را بدون معطلی برمیگزیند و راهی سفر خواهید شد.
کمی آن طرف تر، در گیلان ساحلی زیبا و آرام وجود دارد که همه خواسته هایت را برآورده می کند. ساحلی که می توان ساعت ها برروی ماسه هایش قدم زد و تنها صدای تلاطم دریا را شنید.
پس تو هم همراه ما راهی شو تا سفری ارزان و دلچسب به ساحل چمخاله را با کارناوال آغاز کنیم. سفری که خاطرش سال‌های سال برایت باقی خواهد ماند.
با کارناوال همراه شوید…

طبیعت تصاویر زیادی را به چشمان ما هدیه می کند . آرامش شاید تنها یکی از اتفاقاتی است که در هنگام قرار گرفتن در طبیعت تجربه می کنیم.  جلوه های زیبای آفرینش خداوند فرصتی برای دور شدن از روزمرگی ها برای ما به وجود می آورند و انرژی دوباره ای برای از سر گرفتن فعالیت های زندگی در ما ایجاد می کنند .

باز هم می خواهیم به گوشه ای از طبیعت زیبا برویم  تا برای لحظاتی آرامش را در قلب طبیعت تجربه کنیم.

مقصدمان جایی در شمال کشور عزیزمان ایران است . استان گیلان با همه ی زیبایی هایش ما را به سوی خود فرا می خواند تا یکی از شاهکار های طبیعت ایران را به ما نشان دهد …

شاهکاری در قالب یک آبشار که در قلب کوه ها جا خوش کرده است و موسیقی دلنوازی را با آب می نوازد ….

با کارناوال در سفر به آبشار لاتون همراه باشید.

آبشار لاتون

روزمرگی در زندگی شهری بیداد می کند . همه به دنبال فرصتی برای فرار از شهر هستند و دمی آسایش در دل طبیعت زیبای پروردگار.

تعطیلات که از راه برسد خیلی ها بار سفر می بندند و آماده سفر می شوند . همه چیز آماده است اما همیشه یک پای ماجرا لنگ می زند . همه می دانند که سفر مقصدی برای رسیدن می خواهد اما همیشه درگیر انتخاب آن می شوند . همه به دنبال آرامش و هوای مطبوع راهی جاده می شوند و گاه مقاصد تکراری را بارها در برنامه ی خود قرار می دهند .

امروز می خواهیم شما را به مقصدی دعوت کنیم که طبیعت و شاهکارهایش دست در دست هم داده اند تا تصاویری به یاد ماندنی را در ذهن شما ثبت کنند . به سوی ییلاق زیبای امام زاده ابراهیم و به دنبال آرامش می رویم و مقصدمان جایی است به دور از شهر و آلودگیهایش …

کوله بارمان را می بندیم و دل به جاده می سپاریم. مقصدمان جایی در شمال ایران و استان گیلان است . شهر را رها کرده و به سوی مقصدی بکر به راه می افتیم. آنچه که در انتهای مسیر انتظارمان را می کشد ، روستایی در قلب طبیعت با آب و هوایی مطبوع است.

با کارناوال در سفری ییلاقی همراه باشید.

روستای امام زاده ابراهیم شفت گیلان

بار دیگر در سفر به نقطه دوست داشتنی خرید سوغاتی رسیدیم.

سوغات دیاری چون گیلان ، که قدم بر هر تکه اش می گذاری، تنها زیبایی می بینی و بس، باید بسیار لذت بخش و خاطره انگیز باشد.

مردان و زنان مهربان گیلانی با توجه به موقعیت توریستی شهر و روستایشان، صنایع دستی و آثاری را خلق می کنند که نمایانگر سنت و بینش و نوع زندگیشان است.

چندی پیش هم در سفرمان به گیلان طی دو مجموعه ( غذاهای محلی گیلان | قسمت اول و غذاهای محلی گیلان | قسمت دوم ) غذاهای محلی این خطه ی سرسبز را با هم امتحان کرده بودیم ؛ امروز نوبت به صمایع دستی و سوغات شمال رسیده است.

کارناوال امروز بار دیگر به استان گیلان سفر می کند و سوغات و صنایع دستی این استان را به همراهان خود معرفی می کند.

بازار سنتی رشت

سکوت که می کنی فقط صدای طبیعت را می شنوی . تا چشم کار می کند ، همه چیز جلوه گر زیبایی های خلقت است . درختانی که انعکاس تصویرشان در آب می رقصد. زمینی که با  آب دست به دست هم داده اند و آرامش را به مهمانانشان هدیه می کنند. شاید این منظره که چشم از تماشایش سیر نمی شود، به ندرت تکرار شود. محلی که پذیرای انسان هاست و کمتر اثری از بی مهری های او در آن دیده می شود.دریاچه ای که در همه ی روز ها و سالها بکر و پاک است و از هدیه دادن آرامش خسته نمی شود.

در سفر به پاک ترین دریاچه ایران با کارناوال همراه باشید.

سقالکسار

امروز می خواهم برایت از جاده ای رویایی بگویم که با گذر از آن دل وجانت آرام می گیرد. جاده ای که برایت از عشق و زیبایی می گوید.

به خیالت برای این سفر باید با جیبی پر ز پول راهی دوردست های دور شوی؛ اما نه!

مقصدمان در همین نزدیکی است و تنها برای سفر دلی شاد و مهربان می خواهد، که با دیدن این همه زیبایی لبخندی از سر شوق زند و یاد معشوق کند و از دالانی سبز گذر کرده و به ساحل امن و آرامی رسد و مملو از آرامش شود.

همراه کارناوال شویم و به جنگل و ساحل زیبای گیسوم در استان گیلان سفر کنیم…

چندی پیش تعدادی از غذاهای لذیذ و هوس برانگیز محلی گیلان را برای همراهان کارناوالی معرفی کردیم. امروز نیز قصد معرفی تعدادی دیگر ازین غذاها را داریم. پس با کارناوال همراه شویم…

برای خواندن مطالب پیشین اینجا کلیک کنید.

قبل از ورود به دنیای غذاهای گیلانی، لازم میدانیم بابت بی کیفیتی برخی از عکس ها از همراهان کارناوال پوزش بطلبیم و درخواست کنم که اگر تصویری خوب و با کیفبت از این غذاها دارید، لطفا برای ما ارسال بفرمایید.

سفره گیلانی

امروز هرجا که هستید و هر کاری دارید ، کنار بگذارید و آماده سفر شوید.

سفری خوشمزه و جالب که باید همراه هم باشیم تا لذت این سفر چندین برابر شود. کسانی که حتی یکبار به خطه سرسبز و زیبای ##گیلان## سفر کرده اند، به یک رستوران محلی رفته و طعم بی نظیر یکی از غذاهای گیلانی را چشیده اند.

این تجربه، یکی از تجربیاتیست که هیچ وقت از ذهن پاک نمیشود و هر از چندگاهی هوس چشیدن طعم  غذاهای لذیذ گیلان ، راهی این استان می شوید.

کارناوال مسافر گیلان است ، تا برای شما از غذاهای خوشمزه محلی این استان بگوید. پس باهم سفری خوشمزه و فوق العاده را آغاز می کنیم.

از میان دود و خستگی شهر در می‌آییم و راه می‌افتیم به سمت دنیای مه و طراوت جنگل‌گون.

از کنار پهنه‌های سبز برنج‌کاری شده عبور می‌کنیم و اکسیژن خالص در ریه‌ها فرو می‌بریم و کم کم فرو می‌رویم در اعجاب سبز فومن.

جاده‌ها را با لذتی وصف ناشدنی و چشمانی بسته می‌توان طی کرد.

از پیچ و واپیچ کوه‌ها گذر می‌کنیم به امید دست یافتن بهشتی مغروق در مه.

بهشتی ماه‌سان بر دامان کوه و سرشار از صفا و صمیمیت توأمان طبیعت و مردمانش.

پیش از این کارناوال مفصل از ماسوله، ماه کوچک طبیعت فومن سخن گفته بود و این بار تنها از گردش یک روزه خود گزارشی و عکسی چند تهیه کرده.

می‌رویم سمت ماسوله

همراه با کارناوال باشید و در روستای زیبا و مه‌ناک ماسوله فرو بروید..

سفرهای شمال را همه دوست دارند. هر چقدر سفر کنی و ببینی ، باز هم کم است . هرگوشه از این خطه رنگین ، جلوه ای بی نظیر دارد .

مقصد سفر امروز کارناوال ، منطقه ای  شگفت انگیز در استان گیلان است . جایی که طبیعت و هوای پاکش هر بیننده ای را شیفته خود می کند و چون جواهری در میان خطه شمال دیده ها را به خود معطوف می کند .

همراه کارناوال شو، تا تو را با خود به سرزمینی فوق العاده در شمال سرزمینم برده و برایت از روزها و شب هایش ، از مردمان مهربان و خندانش، از گیاهان و طبیعت منحصر به فردش ، از روستای ییلاقی جواهردشت چابکسر و…  بگوید .

جواهر دشت

سفری دیگر را آغاز می کنیم .

سفر به یک بنای تاریخی در میان طبیعتی کم نظیر. جایی در شمال سرزمین ایران .

در حوالی لاهیجان، در دامنه کوه و در میان مزارع سبز چای، مردی عارف و درویش به نام شیخ تاج‌الدین ابراهیم ملقب به شیخ زاهد گیلانی، بقعه ای جالب و تماشایی در میان طبیعت سبز منطقه دارد.

بقعه ای که از دور دست ها، چراغ راه مسافر می شود.

کارناوال امروز به بازدید بقعه شیخ زاهد گیلانی می رود تا سفری تاریخی و طبیعت گردی را در شمال ایران داشته باشد.

با ما همراه باشید .

صفحه 1 از 212
This is search results
در حال بارگذاری ...